Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Магиите...


Recommended Posts

  • Отговори 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Като допълнение от поста на Валентин бих добавила единствено и не вярвай в зло!!! В конкретния слечай в Магии..

Линк към коментар
Share on other sites

Магия е всичко онова, за което не сме запознати как точно се случва. Когато узнаем, магията се превръща в знание. Незнанието на човека поражда вярата му в магии и мистерии, вярата му в чудеса. А слабостта му поражда страховете от незнание. Най-голямата грешка на човека е да започне да се страхува от непознатото, вместо да го осветли и превърне в познание.

И ето я най-голямата магия, която човекът извършва - превръща незнанието в знание.

Линк към коментар
Share on other sites

Като допълнение от поста на Валентин бих добавила единствено и не вярвай в зло!!! В конкретния слечай в Магии..

Аделаида, позволи ми да изложа по - различна позиция. Според мен, магиите си съществуват реално от дълбока древност. Те представляват съзнателно или несъзнателно мисловно - енергийно въздействие върху даден субект, като това въздействие може да бъде, както с отрицателен, така и с положителен знак. Затова можем да говорим за "черна" и за "бяла" магия. Затова и Учителят е казвал, че Паневритмията е най - силната бяла магия. Когато бях студент, ми беше подадена информация за това как мога да въздействам на жена, която харесвам, за да се влюби в мен. По обясними причини, не използвах метода, нито съм го разкривал на някого. В "Мистерията Лим" една от водещите сюжетни нишки е тази за направена магия за смърт на голямата ми дъщеря, която, по една или друга причина, е отклонена и поета от друго дете, което носи името на дъщеря ми и с което са сродни души, души - близнаци, астрални сестри или нещо от този род. Историята е наистина впечатляваща и потресаваща! А в поста си по - горе Станимир е изложил много точно, коя е най - добрата защита от магии!

Линк към коментар
Share on other sites

Това че не вярваме в злото не означава, че то не съществува.

Това че мислим че сме любов не ни прави тъждествени с нея.

Магии има без значение от нашата гледна точка, а е от значение кой ни гледа. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Абра кадабра...
:3d_073::3d_140:

Мисля си ,че понякога майтапа е не на място .

Не предизвиквай и не си играй с ''огъня'' макар и форумно !

Защото като гледам(преценявам) колко си нестабилен/а...

Ако не те е страх т.е смяташ че имаш приемлива защита защо не си сложиш

снимката ?

Човек когато не са го спохождали негативи му е широко край врата ,но никой не е застрахован .

sad.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Злото престава да съществува в момента, в който спрем да го квалифицираме като такова и успеем да намерим в него доброто... Това е механизмът на мисловно енергийното въздействие, за което говори Бориславил, според мен...

Не можем да станем тъждествени с Любовта, но можем със своята свободна воля да я пропускаме през себе си и да и позволим да се проявява чрез нас (а не да искаме да проявяваме себе си каквито искаме да бъдем)... :feel happy: Направим ли го, ставаме непропускливи за негативни мисловно енергийни въздействия.

Линк към коментар
Share on other sites

Донякъде според мен само донякъде .

Неквалифицирайки негатива като такъв не мисля че ще стане добро

можеби в съзнанието ни , но не и че не съществува изобщо .

Линк към коментар
Share on other sites

А останалото дето не се ''води'' естествено ?

Е нарушаване на Законите на Природата. А от това няма как да излезе нещо с положителен резултат. Твърде много условия трябва да се съблюдават при едно т.нар. магическо въздействие, че да не се наруши баланса на засегнатите от него и да се предвидят всички последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

А останалото дето не се ''води'' естествено ?

Е нарушаване на Законите на Природата. А от това няма как да излезе нещо с положителен резултат. Твърде много условия трябва да се съблюдават при едно т.нар. магическо въздействие, че да не се наруши баланса на засегнатите от него и да се предвидят всички последствия.

Незнам всичко което се случва си е естествено(по различно) добро или лошо няма значение

то се случва .

Линк към коментар
Share on other sites

Магията е нарушаване целостта на човешката енергийна обвивка, внедряване на чужда програма с отрицателни последствия. Борбата с нея не е шега. :wacko:

Няколко думи за предпазването от магията и от атаките на тъмните. Единствената защита е устременост към висшето във всеки един момент от живота и трябва да кажа, че обичайните, дребни на пръв поглед ситуации са много по-важни. Това е единствения начин да се натрупа достатъчно голям запас от психична енергия, която да послужи за щит срещу външни посегателства. Това е и единствения начин да се установи трайна и стабилна връзка с Йерархията на Светлината. Всяко действие продиктувано от егоизма усилва силата на тъмните и им отваря вратите за въздействие (разбира се ако имат интерес от такова въздействие). Чрез действията си или подкрепяме тъмните (волно или неволно) или Силите на Светлината. Среден път няма. Повтарям известни неща, но помислете: ако имаше по-лесен начин за защита, нямаше ли да бъде разкрит на хората от всички велики същности, които са наставлявали човечеството през годините? Хората държат отворени вратите към Мрака и само те могат да ги затворят и да продължат към бъдещето пътя си през Безпределността. Ключът е във всеки от нас.

:thumbsup2:

Искам само нещо да добавя. Как допускаме пробойни в нашата енергийна обвивка? Чрез отрицателните мисли и емоции. Защото тя има пропускливост само за положителните. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

А как ще си обясниш нещо елементарно

примерно ''урчасването'' ?

Всичко е положително и хоп обекта ''урчасан'' .

Ти познаваш ли някой, който да има в главата си само положителни мисли във всеки един момент? :rolleyes:

Колкото до урочасването, то е пробив в енергийната обвивка в областта на главата, без да се внедрява чуждо тяло. Необходимо е само да се запълни "дупката". Може и сам да си помогнеш. Ако обаче не предизвикваш умишлено чуждото внимание, например с демонстративни дрешки или поведение, няма да се стига до проблеми. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

А как ще си обясниш нещо елементарно

примерно ''урчасването'' ?

Всичко е положително и хоп обекта ''урчасан'' .

Ти познаваш ли някой, който да има в главата си само положителни мисли във всеки един момент? :rolleyes:

Колкото до урочасването, то е пробив в енергийната обвивка в областта на главата, без да се внедрява чуждо тяло. Необходимо е само да се запълни "дупката". Може и сам да си помогнеш. Ако обаче не предизвикваш умишлено чуждото внимание, например с демонстративни дрешки или поведение, няма да се стига до проблеми. :whistling:

Въщност като говорим за урчасване имах предвид бебетата(малките деца) при тях най-често се говори че се случва . При тях мислите са от положителни по положителни и чисти отвсякъде .

Обикновенно майките слагат нещо червено или ''оченце''... и .тн против уруки до главата на бебето .

Може и да са бабини дивитини ,но неща които съм ги видял с очите си -> урчасано дете и сетне

всичко да му е наред след разваляне на учасването просто не мога да не се съглася ,че не са се случили т.е че не са естествени .

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност като говорим за урчасване имах предвид бебетата(малките деца) при тях най-често се говори че се случва . При тях мислите са от положителни по положителни и чисти отвсякъде .

Обикновенно майките слагат нещо червено или ''оченце''... и .тн против уруки до главата на бебето .

Може и да са бабини дивитини ,но неща които съм ги видял с очите си -> урчасано дете и сетне

всичко да му е наред след разваляне на учасването просто не мога да не се съглася ,че не са се случили т.е че не са естествени .

Ако си разбрал, че само положителното мислене предпазва от уроки или магия, не виждам да съм казала точно това. Нещата са доста по-сложни, защото опират до енергийна защита. Между другото, при нападение от енергийни вампири, ситуацията е сходна и като усещане и като освобождаване. Препоръчвам ти Верищагин като литература, макар че сигурно има и друга. Успех в търсенето на отговорите! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Само онзи може да живее в Божествения свят, който държи в ума си мисълта, че Бог е неизменен, че в Него всичко е добро и красиво. В Божествения свят не съществува никакво зло.
:3d_053:

И тъй, дръжте в ума си основната мисъл на лекцията, че за злото няма време, нито място, нито условия. Изхвърлете злото от ума си и съсредоточете се към доброто, за което са дадени време, място и условия. За доброто е дадено всичко. От човека се иска желание само да прави добро. Желанието е от човека, а времето, условията и мястото са дадени от Бога. Като живее с доброто и го прилага, човек може да се справи със съдбата си, т.е. да подобри лошите условия на своя живот. От всички се изисква разумност и будно съзнание, да не отминете времето и мястото, определено за доброто, с цел да направите някакво зло. Това е метод за придобиване на добри условия. Пазете свещенно мястото и времето, които Бог е определил на човека за правене на добро.
:angel:

Само проявената Божия Любов, само проявената Божия Мъдрост, само проявената Божия Истина носят пълния живот.

:3d_047:

http://triangle.bg/books/1930-08-27-05.199...0-10-15-05.html

Ето нещо което ще изглежда може би съвсем ама съвсеем не на място :). Поздрави!

Ако не те е страх т.е смяташ че имаш приемлива защита защо не си сложиш

снимката ?

Е няма угодия
:feel happy:
. Вече не се и опитвам
:3d_146:
. И сега да не си помислиш, че те мразя???
:)

Човек когато не са го спохождали негативи му е широко край врата ,но никой не е застрахован .

sad.gif

Ооооооооо аз си знам....
:)

Абра кадабра...
:3d_073::3d_140:

Защото като гледам(преценявам) колко си нестабилен/а...

Ааааа това има кой да го прецени...:)

Приятен ден от най-нестабилния човек във форума :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, "в Божествения свят няма никакво зло". Там всичко е любов! Само че колцина от нас живеят в Божествения свят? А в по - низшите сфери злото си съществува, както и този, чието име не искам да споменавам... Някой от вас чувал ли е смеха му? Виждал ли е неговата свита? За мен това не са фантазии, не е нещо, което е плод на художествена измислица, а една жива реалност, която ако подценим, горчиво ще се каем. От нивото, на което сме, нека не бъдем като щраусите с глави, заринати в пясъка, а да сме бдителни и с будно съзнание в живота, в съня и в смъртта.

Линк към коментар
Share on other sites

Този въпрос е съвсем реален, макар, че касае невидимия свят. И като казвам "реален" имам предвид илюзията, в която живеем. Често си мисля, че източната поговорка - няма какво да се каже и на кого да се каже - е вярна, но без знание не може да се постигне нищо, та затова и аз ще споделя.

От Учителя съм научила, че докато не минеш през ада не можеш да станеш силен /Той го беше казал по-хубаво/. Битката се води в астралното поле, така се очистваме и любовта в нас се разширява/увеличава. Ако Бог е допуснал нещо, то е защото това ще помогне на хората да се осъзнаят. Но не ни е оствил бе помощ си - Великото Всемирно Бялото Братсво винаги помага на чистосърдечните и добрите. Затова намирам, че отговор на този въпрос е и следния цитат:

"Писанието казва: "Страхливите не може да наследят Царството Божие." Кои ще го наследят? Които имат любовта. Не е страхът, който трябва да дава тон на любовта. Ти обичаш, ама те е страх. Това не е любов. Там, дето любовта се регулира от страха, не е любов. Вие искате да направите нещо, но ви е страх. Вие ще ми кажете: "Какво ще кажат хората, дяволът какво ще каже?" Като дойде любовта, дяволът го е страх от любовта. Той при всички положения е много смел, но когато дойде любовта треперят му гащите."

"Тайни и откровения", 06.05.1936г.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...