Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Градският транспорт


Градският транспорт  

8 гласа

  1. 1. Ползвате ли градски транспорт?

    • Редовно
      6
    • От време на време
      0
    • Инцидентно
      1
    • Не
      1
    • Друго
      0
  2. 2. Защо ползвате градски транспорт?

    • Защото е евтино
      6
    • Защото е удобно
      3
    • Защото се возя гратис
      0
    • Защото нямам кола
      0
    • Защото е екологично
      4
    • Друго
      1
    • Не ползвам
      0
  3. 3. Защо не ползвате градски транспорт?

    • Защото е мизерно
      1
    • Защото е скъпо
      0
    • Защото не е редовен
      1
    • Защото се возя с кола
      2
    • Защото не е екологично
      0
    • Защото е претъпкано
      0
    • Защото няма такъв в нашето населено място
      0
    • Защото имаме фирмен транспорт
      0
    • Друго
      1
    • Ползвам
      4


Recommended Posts

Привет, привет!

:3d_011:

Тази анкета е малко странна. Трябва да отговоря задължително на два противоположни въпроса: защо ползвам и защо не ползвам градски транспорт.

Добре, че има градски траспорт за такива като мене, дето си нямат ни кола, ни пари за гориво. По-екологичен е, по-икономичен и често е по-бърз, особено с метрото. Случва се да пътувам гратис, което хич е е приятно, но при тези разстояния в София не е лесна работа да се придвижиш пеш.

Има и много мизерии, особено в транспорта, който е за ромските квартали, но какво да правиш...

:3d_078::3d_054:

Хора, веднъж ми беше много приятно да пътувам в автобус от новите. Шофьорът беше облечен като за сватба - бяла риза, вратовръзка, черно елече, панталони с ръб. Автобусът нов, със звукова информация на всяка спирка. Часовникът верен... После прочетох: "Образцов автобус"!

:3d_042::3d_123:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Тази анкета е малко странна. Трябва да отговоря задължително на два противоположни въпроса: защо ползвам и защо не ползвам градски транспорт.

Можеш да отговориш само на някои въпроси, не на всички, така няма да има противоречия. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Близко до ума, но програмата не го позволява. Връща ме три пъти, докато не отговоря на всички въпроси!

Реших, че не лъжа много, защото се е случвало да не се кача на транспортно средство, ако е много мръсно или претъпкано.

:31:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ползвам градския транспорт много рядко, иначе обикновено вървя пеша. Самите автобуси са редовни и доколкото имам наблюдения, винаги добре поддържани.

Линк към коментар
Share on other sites

Близко до ума, но програмата не го позволява. Връща ме три пъти, докато не отговоря на всички въпроси!

Реших, че не лъжа много, защото се е случвало да не се кача на транспортно средство, ако е много мръсно или претъпкано.

:31:

Хм, права си. Редактирах анкетата, дано сега е по-добре. ;)

Метрото, ах, метрото... Всеки път, когато пътувам с него, особено зимата, ми продухва главата. Руска технология, какво да се прави. :3d_017:

Аз също избягвам да се качвам на старите бракми. Новите мерцедеси (условно казано) на СКГТ са комфортни, но ако ги чистеха по-често, не бих имал нищо против.

Сините трамваи и Соларисите (новите тролеи) са все още добри.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Аз така и не разбирам каква е целта на темата и анкетата ,Канел ?

Но ти си знаеш ,дано накрая споделиш с останалите . Градския транспорт в София е редовен .Аз не се оплаквам .

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Много е хубаво, че преди да тръгне за някъде човек, може да види разписанията на превозните средства, както и вариантите за придвижване от едно място до друго. Може да публикуваме връзки. За мене са полезни тези:

Център за градска мобилност София

Карта на България с улици, адреси, маршрут

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Сериозно обмислям варианта да вървя пеша или да се придвижвам с велосипед понякога, но не зная дали ще издържа. Отдавна съм загубила тренинг, а и килцата тежат... това са поне три часа ходене дневно, освен часовете работа...

В някои държави по екологични съображения много хора ползват градския транспорт въпреки, че могат да си позволят да използват лични МПС. Още по-напред в това отношение са нациите, за които е традиция придвижването с велосипед.

:3d_147:

Като разгледа човек внимателно въпросите от анкетата ще види, че е помислено за много от посоките, в които да се развие темата.

:3d_009:

Линк към коментар
Share on other sites

Предпочитам да вървя пеш. 30-40 минути в едната посока въобще не могат да ме разколебаят от пешеходстването :3d_149:

Когато е по-далеч, или бързам, или ще пренасям нещо, предпочитам с кола, но понякога се качвам и на градски транспорт, от екосъображения или ако автобусната спирка ми е по-близо от гаража на колата :) .

Сега като се замисля, май всеки ден навъртам пеша поне по 5-6 километра; особено като имам работа по институциите, които по правило са струпани предимно в центъра на града, а там колата е повече пречка, отколкото предимство, да не говорим,че много улици са недостъпни в едната, че и в двете посоки.

Линк към коментар
Share on other sites

Ползвам градски транспорт,най-вече трамвай № 5.Повечето мотриси са нови,до центъра се стига за 15 минути.Метрото също ми харесва.

Ако по всички линии имаше бърз и комфортен превоз,хората щяха да предпочетат градския транспорт пред автомобилите,чиито газове дишаме.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Хора, принципно не съм някаква глезла или безподобна лигла, но определено ми е много зле след като пътувам с градски транспорт в София...чувствам се отвратително..изсмукана, изпита, изцедена...т.е. 20 минути в претъпкан рейс, трамвай или маршрутка са ми равни на 2 часа прекопаване, даже като се позамисля и повече...

Че не е чисто не е, но ти си зависи и от нас гражданите, които го ползваме...

Че не е топло зимата особено, не е, но и няма как да бъде...

Че не хладно лятото, не е, но и няма как да бъде...

Предпочитам да ходя пеша когато имам свободното време, или да ползвам кола когато мога разбира се!

Линк към коментар
Share on other sites

Хора, принципно не съм някаква глезла или безподобна лигла, но определено ми е много зле след като пътувам с градски транспорт в София...чувствам се отвратително..изсмукана, изпита, изцедена...т.е. 20 минути в претъпкан рейс, трамвай или маршрутка са ми равни на 2 часа прекопаване, даже като се позамисля и повече...

Хм, имаш ли проблем с енергийния вампиризъм?

Че не е чисто не е, но ти си зависи и от нас гражданите, които го ползваме...

Зависи, ама съм виждал автобуси с един пръст прах по прозорците. Явно никой не си мърда пръста да удари една кърпа, какво да говорим за почистващи препарати и дезинфекция.

Не мога да разбера защо не сложат едни кондуктори в софийските автобуси - хем да няма гратисчии (което значи повече справедливост, по-малко хора в автобуса и повече приходи), хем да следят за приличния вид на пътниците и своевременно да „изхвърлят“ тези които злоупотребяват с другите. Защото съм виждал какви ли не - пияни, напикани, на*рани, крадци, боклукчии с работни дрехи, агресивни (бил съм свидетел как се чупи стъкло на трамвай), шумни тинейджъри и т.н. Един път двама мъкнаха някаква пералнята с автобуса, друг път съм виждал едни циганета да си носят чувала със скрап. :blink:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...