Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рицинус комунис 30ch за увеличаване на кърма?


Radi82

Recommended Posts

Класически хомеопат ми изписа рицинус комунис 5ch за увеличаване на кърмата, но изобщо не ми подейства това лекарство. Възможно е и аз да съм го антидотирала с нес кафе, кока-кола, нерви или парацетамол.

Сега ми каза да продължа с рицинус комунис 30ch, но аз съм чувала, че тази потенция се ползва за спиране! на кърма и много се притеснявам да го приемам. Някакви коментари?

Ако съм антидотирала ch5 и поради тази причина не ми е подействало за увеличаване, нали не би трябвало и ch30 са подейства за спиране?

П.С. Разбира се само искам Ваше мнение, а не да се коментира дали е правилно предписано лекарството.

Редактирано от Radi82
Линк към коментар
Share on other sites

Не познавам конкретния случай, затова ще Ви отговоря по принцип.

Рицинус е както в рубриката от 51 хо л-ва: Milk - absent (Липса на мляко)

така и в рубриката от 28 хо л-ва: Milk - increased (увеличено количество мляко)

Така че виждате колко е тънка границата и ако "по принцип" това хо л-во се дава с чести повторения, който го приема по този начин, може да започне да "доказва" хо л-вото, което означава, че млякото може да започне и да намалява...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм само пациент, нямам медицински, още по-малко познания в областта на хомеопатията, но все пак правилно ли разбирам:

Ако се дава прекалено на често рицинус комунис 5ch, то започва да действа като рицинус комунис 30ch?

Защото ако е така, при мен може би е станало точно това. Пиех на всеки 2 часа по 4 гр. в продължение на 3 дни. Не само, че не се увеличи, а ми се струва, че дори е намаляла кърмата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм само пациент, нямам медицински, още по-малко познания в областта на хомеопатията, но все пак правилно ли разбирам:

Ако се дава прекалено на често рицинус комунис 5ch, то започва да действа като рицинус комунис 30ch?

Защото ако е така, при мен може би е станало точно това. Пиех на всеки 2 часа по 4 гр. в продължение на 3 дни. Не само, че не се увеличи, а ми се струва, че дори е намаляла кърмата.

Не, не означава че действа като 30СН, но вместо да лекува се постига обратния ефект и факта че млякото Ви намалява е доказателство за това.

Такова предписване и с такива чести повторения и 4 гранулки, е в противоречие с основни принципи разписани от Ханеман в неговия основен труд: "Органон на лечебното изкуство".

http://www.mobilis.b...cles/view/52027

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не означава че действа като 30СН, но вместо да лекува се постига обратния ефект и факта че млякото Ви намалява е доказателство за това.

Такова предписване и с такива чести повторения и 4 гранулки, е в противоречие с основни принципи разписани от Ханеман в неговия основен труд: "Органон на лечебното изкуство".

http://www.mobilis.b...cles/view/52027

В такъв случай чудя се дали да не продължа да си пия лекарството,така както лекарят беше предписал от самото начало (преди да ми каже за 30ch). Следващите 7 дни трябваше да пия 4x4гр.

Само, че съм правила прекъсване 2 дни, в което съм пила доста кафе експресо и парацетамол. Има ли значение?

И вече ако не се получи ще мисля за 30ch.

Редактирано от Radi82
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! Аз пък се опитвам да си спра кърмата с Ricinus 30. Всъщност как трябва да вземам лекарството - по веднъж или по три пъти на ден? И дали ще подейства, ако детето ми още суче - идеята ми е да спра млякото, за да мога да го отбия (на 2 години е), тъй като не се предава и дърпа постоянно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз пък се опитвам да си спра кърмата с Ricinus 30. Всъщност как трябва да вземам лекарството - по веднъж или по три пъти на ден? И дали ще подейства, ако детето ми още суче - идеята ми е да спра млякото, за да мога да го отбия (на 2 години е), тъй като не се предава и дърпа постоянно :)

Хомеопатичните л-ва не действат Анти! Освен това не се самолекувайте, може да получите обратния на желания ефект.

Питайте за опита на майки и в темата за Кърменето.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз пък се опитвам да си спра кърмата с Ricinus 30. Всъщност как трябва да вземам лекарството - по веднъж или по три пъти на ден? И дали ще подейства, ако детето ми още суче - идеята ми е да спра млякото, за да мога да го отбия (на 2 години е), тъй като не се предава и дърпа постоянно :)

Опишете детето.Първо то трябва да вземе хомеопатично л-во,което да го откаже от сученето,и чак тогава вие ,ако кърмата не спре ,след като то не суче вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност съм казвала на хомеопата ни, че искам да отбивам, но не е споменавал нищо за лекарство за детето...дали наистина може да има ефект....опитвала съм много неща, но засега не успявам. Все пак благодаря за отговора - при възможност за обратен ефект няма да вземам Рицинус без предписание.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко рискувам като споделя мнение, в смисъл моята опитност се базира на консумацията на жито.Продукта, който назоваваш venkova, ми е непознат.Не мога да ти дам съвет, но консумацията на жито ти гарантирам 100% ефект.Преди ядене, след ядене, по всяко време, когато се сетиш и не би ти бил нужен подобен продукт.А за спиране на лактацията при жените, бих добавила- природата е толкова мъдра.Всичко се случва от само себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност с намаляване желанието на детето ми да суче, ще намалява и лактацията ми. Но на моменти имам чувството, че той няма да спре още една година! Вече се чувствам изтощена и физически и психически. Затова търся друг подход. Имате предвид сварено жито ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах,защото като хомеопат имам прекрасен аналогичен случай,пациентката е моя приятелка,след приема на съответното л-во,детето,също 2 год., се отказа да суче в рамките на 2-3 дни,така че тя можеше да го оставя на майка си и да тръгне на работа...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...