Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо смирението е фундамент?


Recommended Posts

:) опитвах се да играя подръжка . Мога да продължа .:) да ти отговоря ако мислиш че има смисъл

Сигурен съм само в едно . Всяко нещо има своето предназначение .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) опитвах се да играя подръжка . Мога да продължа . :) да ти отговоря ако мислиш че има смисъл

Сигурен съм само в едно . Всяко нещо има своето предназначение .

 

Извинявам се, ако съм изглеждал груб към теб. През цялото време си мислех, че ти помагам, а това е за малко хора. Това са просто въпроси, ако искаш отговаряш на тях,ако не, всеки си гледа любимата ТВ програма :) Но са въпроси и за други...

Линк към коментар
Share on other sites

Почти :) съм сигурен , че не казвам нови неща за постоянно присъстващите .стремя се да покажа малко различно и обобщено виждане .

:)

1 -Гордост трябва да се победи(подчини) . Опознавайки се , започваме да се владеем .

2 - :) Какво е отношението на хармоничния човек към този който може да взима правилните решения . Предполагам и решенията са му хармонични. Тук вкарвам природата . За мен важното е да се хармонизираме с нея .

Ако съм споменал спасението? То за мен е изхода . Или прехода към следващото стъпало . Като това ще бъде възможно само за тези , овладяли себе си .

3 -смирение със себе си--- Мисля си , всеки придава някакъв нюанс на описването , по често не съществен . По основното мненията се припокриват (оптимистичен поглед) . Това е защото живота не е аритметика . Нещата не могат да бъдат еднозначни . Толкова ясни и категорични .

Смирение със себе си- Сигурен съм ако се върна и пак го прочета , пак ще съм съгласен с теб . Разликата е че за мен това звукосъчетание е по пасивно от подчиняването на гордоста .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

Хубави обяснения . Съгласен съм , и че , човек сам се спасява . Но това става само ако е оформен хармонично . Ако е добре и пропорционално устроен .

За темата е добре още веднъж , след много други , да подчертая : ролята на смирението е

с негова помощ , да победим гордоста . Не е най важното пред кого , как и дали ще преклоним глава . Смисъла е как ще използваме обясненията , за да се хармонизираме , за да влезем в синхрон с природата , средата в като плуваме .

 

А кое те кара да мислиш, че гордостта не би ти помогнала не по-малко?!

А нима НЕ-хармоничният човек не може да се "спаси"?

А нима не казах, че смирението е смирение със себе си. не е прекланяване на глава?!

 

1 -Гордост трябва да се победи(подчини) . Опознавайки се , започваме да се владеем .

2 - :) Какво е отношението на хармоничния човек към този който може да взима правилните решения . Предполагам и решенията са му хармонични. Тук вкарвам природата . За мен важното е да се хармонизираме с нея .

Ако съм споменал спасението? То за мен е изхода . Или прехода към следващото стъпало . Като това ще бъде възможно само за тези , овладяли себе си .

3 -смирение със себе си--- Мисля си , всеки придава някакъв нюанс на описването , по често не съществен . По основното мненията се припокриват (оптимистичен поглед) . Това е защото живота не е аритметика . Нещата не могат да бъдат еднозначни . Толкова ясни и категорични .

Смирение със себе си- Сигурен съм ако се върна и пак го прочета , пак ще съм съгласен с теб . Разликата е че за мен това звукосъчетание е по пасивно от подчиняването на гордоста .

:3d_039:   не ти ли харесват отговорите ми ?

Истината може и да е една .Но гледайки я с различни очи, избираме различни пътища .За това е любопитно какво има по ,, света ",какво изпускам стоейки на определено място . :)

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...