Jump to content
Порталът към съзнателен живот
borislavil

Защо смирението е фундамент?

Recommended Posts

:) опитвах се да играя подръжка . Мога да продължа .:) да ти отговоря ако мислиш че има смисъл

Сигурен съм само в едно . Всяко нещо има своето предназначение .

Сподели това мнение

:) опитвах се да играя подръжка . Мога да продължа . :) да ти отговоря ако мислиш че има смисъл

Сигурен съм само в едно . Всяко нещо има своето предназначение .

Извинявам се, ако съм изглеждал груб към теб. През цялото време си мислех, че ти помагам, а това е за малко хора. Това са просто въпроси, ако искаш отговаряш на тях,ако не, всеки си гледа любимата ТВ програма :) Но са въпроси и за други...

Сподели това мнение

Почти :) съм сигурен , че не казвам нови неща за постоянно присъстващите .стремя се да покажа малко различно и обобщено виждане .

:)

1 -Гордост трябва да се победи(подчини) . Опознавайки се , започваме да се владеем .

2 - :) Какво е отношението на хармоничния човек към този който може да взима правилните решения . Предполагам и решенията са му хармонични. Тук вкарвам природата . За мен важното е да се хармонизираме с нея .

Ако съм споменал спасението? То за мен е изхода . Или прехода към следващото стъпало . Като това ще бъде възможно само за тези , овладяли себе си .

3 -смирение със себе си--- Мисля си , всеки придава някакъв нюанс на описването , по често не съществен . По основното мненията се припокриват (оптимистичен поглед) . Това е защото живота не е аритметика . Нещата не могат да бъдат еднозначни . Толкова ясни и категорични .

Смирение със себе си- Сигурен съм ако се върна и пак го прочета , пак ще съм съгласен с теб . Разликата е че за мен това звукосъчетание е по пасивно от подчиняването на гордоста .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Хубави обяснения . Съгласен съм , и че , човек сам се спасява . Но това става само ако е оформен хармонично . Ако е добре и пропорционално устроен .

За темата е добре още веднъж , след много други , да подчертая : ролята на смирението е

с негова помощ , да победим гордоста . Не е най важното пред кого , как и дали ще преклоним глава . Смисъла е как ще използваме обясненията , за да се хармонизираме , за да влезем в синхрон с природата , средата в като плуваме .

А кое те кара да мислиш, че гордостта не би ти помогнала не по-малко?!

А нима НЕ-хармоничният човек не може да се "спаси"?

А нима не казах, че смирението е смирение със себе си. не е прекланяване на глава?!

1 -Гордост трябва да се победи(подчини) . Опознавайки се , започваме да се владеем .

2 - :) Какво е отношението на хармоничния човек към този който може да взима правилните решения . Предполагам и решенията са му хармонични. Тук вкарвам природата . За мен важното е да се хармонизираме с нея .

Ако съм споменал спасението? То за мен е изхода . Или прехода към следващото стъпало . Като това ще бъде възможно само за тези , овладяли себе си .

3 -смирение със себе си--- Мисля си , всеки придава някакъв нюанс на описването , по често не съществен . По основното мненията се припокриват (оптимистичен поглед) . Това е защото живота не е аритметика . Нещата не могат да бъдат еднозначни . Толкова ясни и категорични .

Смирение със себе си- Сигурен съм ако се върна и пак го прочета , пак ще съм съгласен с теб . Разликата е че за мен това звукосъчетание е по пасивно от подчиняването на гордоста .

:3d_039:   не ти ли харесват отговорите ми ?

Истината може и да е една .Но гледайки я с различни очи, избираме различни пътища .За това е любопитно какво има по ,, света ",какво изпускам стоейки на определено място . :)

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега