Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Булозен дерматит / Пемфигоит


B__

Recommended Posts

ами нямам идея, но би могло да се потърси емоционалната причина за това. ТЕС - чисти такива неща

Линк към коментар
Share on other sites

Алтернативното лечение често е неприложимо, ако по една или друга причина е неприемливо/нежелано от боледуващия.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами само по себе си лечението е желано, а аз не случайно питах за нещо хомеопатично, защото ще е най-лесно приложимо без напъни от страна на болния.

Есхавт добре говори за емоционална причина, но става дума за възрастен човек, който трудно би си променил мисленето. Тука се сещам за една дискусия със Станимир, където той беше много прав, че някои стари хора просто не могат да се оставят на промяна в мисленето.

Духовната причина е горе-долу ясна. Яростна съпротива срещу излизането на неща от несъзнаването, които излизат, защото човека като няма какво друго да прави се сеща за истории от живота си и неочаквано се появява възможност за ново преосмисляне. А не ще да го приеме. И проявите на дерматита за тотални и брутални.

Кортикостероидното лечение беше повлияло и довело до изчистване на дерматита, но причинатя явно е толкова силна, че веднага мина в друга блокировка. Появиха се взнезапни пристъпи подобно на склерозните със загуба на усещане за време и място и появата на фикс-идеи.

След спиране на лечението постепенно спряха тези прояви, но пак се прояви дерматита.

А питам за хомеопатично лечение, защото вече си мисля, че може да потиснем болестта до следващо прераждане, когато човекът ще е млад и по-податлив на промени в мисленето. Не знам долколко съм прав.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

защо не опитате със капките на Бах, аз бях скептична, но ги ползвам и за себе си и за други хора и има резултат

Линк към коментар
Share on other sites

O, извинявам се, сега видях, че е в подфорум Хомеопатия; не бих се намесила, нека хомеопатите кажат.

И според мен хомеопатията е най-подходяща в случая, защото е способна да промени личността, без активност от страна на лекувания. Потърсете опитен хомеопат. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Някой да има идея за лечение на това?

Хомеопатията не предписва спрямо един отделен локален симптом или синдром и то в периферията - кожата, а още по-малко според медицински диагнози.

Предписването на хомеопатичното л-во става чрез двучасово хомеопатично интервю и внимателен хомеопатичен анализ на цялостната индивидуална картина, на всеки отделен човек.

Защото трябва да се излекува причината, а не следствието. Другото е временно, палиативно потискане на симптоми.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...