Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение на херния -алтернативи?


Recommended Posts

Здравейте,

Баща ми има херния в коремната област от около 10 години, така и досега не намери кураж да се подложи на операция. Миналата година майка ми беше болна и явно от стреса и напрежението сега хернията го боли повече. Ходи на хирург вчера, който само с напипване го е прегледал. Има ли начин да се лекува такава херния с алтернативна медицина? Нормално ли е да не го погледнат на ехограф? Ако някой знае нека сподели добър специалист по коремна хирургия.

Хиляди предварителни благодарности!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Баща ми има херния в коремната област от около 10 години, така и досега не намери кураж да се подложи на операция. Миналата година майка ми беше болна и явно от стреса и напрежението сега хернията го боли повече. Ходи на хирург вчера, който само с напипване го е прегледал. Има ли начин да се лекува такава херния с алтернативна медицина? Нормално ли е да не го погледнат на ехограф? Ако някой знае нека сподели добър специалист по коремна хирургия.

Хиляди предварителни благодарности!

Здравей!

Разбира се, че има, но лечението е по-продължително, изисква воля, постоянство и режим, както и да се промени характера на човека (най-вече да не се гневи), навиците и пр.

Трудно е, но не е невъзможно.

Според зависи каква е хернията, може да се назначи алтернатовно лечение.

Хернията е разкъсване на съединителната тъкан, поради слабост и излизане на част от вътрешните органи (предимно черва) вън от преградата, която оформя съединителната тъкан по естество. Оформя се в последствие т.н. "херниален сак".

Да, коремните хирурзи диагностицират предимно чрез напипване. Има и други начини да се види. С ехограф също е възможно.

Всички видове хернии се образува поради т.н. "вътрешно коремно налягане" и поради слабост в тъкънта.

Ако червата се изпразнят/почистат, чрез диета, билки и пр.; ако се потдържа перисталтиката "бърза", чрез леки храни, вегитариански; ако се диша по определен начин, на определени места (по-екологично чисти от местата като големия град); ако се правят различни упражненя, телесни пози, чрез които да се заздрави мускулатурата и съединителната тъкан, то няма как да не се стигне до излекуване.

Може да се изготви цяла програма, стига човек да иска такъв вид лечение, но малцина са склонни към подобно нещо, щото на повечето хора волята им е слаба и навиците имат власт над тях, пък и малко са онези, които искат да си променят стереотипа, характера и пр.

Ако баща ти иска истински, ще може да се пристъпи към подобно лечение, ако не... или ще се мъчи, кат грешен дявол, или ще ляга под ножа. Това мога да ти пиша за сега, пък ако има въпроси и ако се оформи намерение за излекуване, ще напиша и още.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Клео,

твоята загриженост е обяснима, но обръщането към алтернативни методи и съответно тяхното адекватно съчетание с традиционните (хирургична намеса) могат да имат положителен резултат само при условие, че твоят баща го желае, че е готов да се промени. Някои хора по-скоро биха се простили с живота си, отколкото да изоставят навиците си и удобството на старите си възгледи...

Има много методи, които биха дали положителен резултат и може би...90% тук се падат на самия пациент, избирането на подходящ терапевт и мобилизирането на неговата воля и желание да се промени към по-добро...да пожелае здравето, по-точно казано - да ПОВЯРВА :)

Ти можеш да поговориш с твоя баща и да му предложиш други варианти, но останалото - зависи от самия него.

Имам приятелка, която се излекува напълно от херния при един много добър терапевт тук, в София. Програмата, през която мина не бе много лека и изискваше мобилизирането на нейната воля, желание и готовност да я следва. Бе съчетание на билколечение с детоксикация на организма, специфичен хранителен режим, като наред с това ходеше на процедури при него (масаж и иглотерапия). Мога да ти дам негови координати, но пак повтарям, една такава програма може и да навреди, ако човекът не подходи отговорно, не изпитва доверие към терапевта и най-вече - ако му липсва вяра в оздравителните сили.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че не мога да говоря от негово име, но тъй като майка ми почина преди 3 месеца мисля, че той е склонен да промени много неща и да осъзнае, че както се хранеше преди - натъпкване като за световно, не е най-доброто нещо за него.

Наистина ще съм благодарна на всякакви конкатки на специалисти по алтернативна медицина - на ЛС или тук, както прецените. Пък вече той ще избере къде и на какво точно ще се подложи.

Приятен ден и много благодаря за информацията, вече съм спокойна, че има и други варианти! Миналата година се разочаровах от традиционната медицина, мисля и той също.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че не мога да говоря от негово име, но тъй като майка ми почина преди 3 месеца мисля, че той е склонен да промени много неща и да осъзнае, че както се хранеше преди - натъпкване като за световно, не е най-доброто нещо за него.

Наистина ще съм благодарна на всякакви конкатки на специалисти по алтернативна медицина - на ЛС или тук, както прецените. Пък вече той ще избере къде и на какво точно ще се подложи.

Приятен ден и много благодаря за информацията, вече съм спокойна, че има и други варианти! Миналата година се разочаровах от традиционната медицина, мисля и той също.

Привет отново!

:rolleyes:

Да, той трябва да реши и да потърси начините. Инак те лесно могат да бъдат описани, но трудното е тяхното приложение.

- прочистване на стомашно-чревната система

- определени телесни пози

- определени дихателни техники

Това са основните три неща, които човек може да направи.

Не един път съм писал за три важни неща за човека, които наричам "трите добрини". Човешкият организъм се нуждае от тях.

Първата е добрата храна, която е пригодно-естествена за човека, с оглед на тялото му. Тази храна не бива нито да е много, нито да е малко.

Втората добрина е това човек да си дарява вода. Тя е много необходима. Днес човек може да експериментира и да внася в себе си дори структурирана вода, сребърна, мъртва, дестилирана и пр.

Третата добрина е свързана с дишането, като процес. Човек трябва да се научи да диша естествено. Всяко едно притиснение промяне дишането. Всяка една емоции оказва влияние. Всяка мисъл дори. Дори при обикновенна концентрация дишането се променя и цикличността му се нарушава.

Тялото, всяка една клетка в човека има нужда от тези три неща на първо време - храна, вода, въздух. Ако не ги доставяме тук, или там, то тялото се разболява. Умират клетки, отслабват тъкани, органи и рухват системи.

Има едно много важно нещо, което е най-голямо от всичките неща. Това е Любовта. Човек трябва да се научи да се обича, да обича и уважава тялото, да уважава себе си, като личност, като характер, независимо от слабите си страни (недостатъците). Човек бива да се научи да се щади. Да си дава почивка, но да не залежава.

Отношението е навътре и навън. Да служи, в двете посоки. Ако се раздава прекалено навън, то ще пренебрегва себе си. Няма да гледа навътре. Ако гледа предимно навътре, към себе си, то ще пренебрегва външното. Балансът да се търси във всичко.

Та първо баща ти може да започне с промяна в хранителните си навици и с режим. Добре е да спре всички трудносмилаеми храни и всички храни, които се застояват в чревната система. Добре е да мине на плодово-чаена диета, поне 5 дни. Трябва воля. Трябва увереност и решимост. Трябва желание за това да бъдеш здрав, за да можеш да служиш, защото какъкв друг смисъл има човешкия живот, освен това да служиш на света и да изживяваш Любов!?!:)

Аз лично два пъти съм опериран от ингвинална херния.

Всъщност точно това ме доведе в този сайт и точно тогава започна да вървя към осъзнаването на живота, на различните му аспекти и т.н.

Проучих доста неща относно здравето, относно човешкото тяло. Започнах да се образовам относно системите, ритмите, процесите и пр. Днес всичко това е в полза.

При мен най-развито е ситивота "осезание". Тоест много съм чувствителен и усещам всичко, което става в тялото ми, пък и в телата на хората около мен. Не рядко се е случвало да усещам и др. неща, но това не е кой знае колко важно, освен че чрез него и порди него изпитваш доста болка след операциите и даже години след като всичко уж бе приключило.

Често съм слушал от оперативния ми хирург, че нямало начин да усещам болка и пр. Не би могло. Нямало как и др., но аз я усещам доста при това.

Та с оглед на тези неща, започнах да експериментирам и да наблюдавам при кои положение, ще изпитвам по-малко болка. Така пробвах влиянието на различните храни. Проследявах процесите в перисталтиката. Наблюдавах влиянието на емоциите върху тялото ми, на страстите, на чувствата и на мислите. Експериментирах с много техники от йога - пранаями, асани и пр.

Сега днес, мога смело да твърдя, че имам големи постижение по тези въпроси и че мога да повлияя на тялото си по определени начини, тъй че да му помогна да бъде здраво и щастливо, защото чрез него, като чрез специално снаражение, аз живея в света и изпълнявам предназначението си.

Ако баща ти изчисти чревната система, ако стабилизира далака, панкреаса, черен дроб, жлъчка и стомах, ако пие достатъчно вода, ако се храни умерено, с леки храни и ако гледа да избягва реските емоции и действие, ако диша равномерно, свободно и естествено, то може да се присъпи и към същинската част, чрез която да се затвари пробива в тъканта и тя да започне да зараства.

Тази същинска част се изпълнява при определени условия.

- като чревната система и стомахът са относително празни; най-добре е сутрин, след като човек се е освободил от фекали, урина

- помещението да е проветрено, или да се излезе навън, на чист въздух, ако средата и температурата е подходяща

Започва се с дихателна техника в седеж, като се вдишва и издишва равномерно, на равни интервали, свободно и просто се наблюдава влизането и излизането на въздуха от тялото. Използва се т.н. "Пълно йогистко дишане", което прилича на това да наливаш вода в празен съд - вдишването - от долу нагоре. Първо се изпълва ниската част на корема, в горната част на тазовата и лумбалната област; после се "пълни по-горната чоста и т.н., докато не се стигне до ключиците на рамената. Издишването става по обратния начин - от горе надолу - първо се изпазва горната част на белите дробове, които са под ключиците,, после следната част, после диафрагмената част, горната част на коремната кухина, средната и част и накрая се изпразва най-ниска част на корема - тазовата. Тогава по естество корема трябва да е хлътнал навътре - т.н. "гълтане на корема". Пак повтарям - поестество. Не се прилага напън, насилие. Участието на мускулите е съвсем леко и естествено.

След като това е направено, може да се пристъпи към упражненията, първото от които е това:

adho-mukha-svanasana.jpg

Като се заема позицията, се започва с дихателна техника, като се ползва и в Йога и в Дао. При всяко издишване, без насилие и напрежение, търси се естествеността, корема се пребира навътре. Без рязкост, без напън. Следва вдишване, като и то бива да бъде естествено. Така се прави поне 5-10 мин., стига човек да няма проблем с кръвното си налягане.

Може да се заема и тази алтернативна поза:

separatelg.jpg

Следващото подходящо упражнение в легнало положение:

oko65ys.gif

Ако може да се вдигат краката, без да се свиват в коленете, като преди вдигането се издишва напълно, то е добре да се прави по този начин. Ако все още е трудно, то да се прави, чрез свиване в коленете. Преди дестието се извиршва пълно издишване, като се търси пак естеството на нещата. Може да не се вдига главата от земята. Това упражнение да се прави много бавно. За вдигането на краката 10-20 сек. След като краката са вдигнати, може да не стоят на 90` спрямо тялото е да бъдт отведени към главата, т.е. бедрата да се приближат към гърдите, до колкото може. Там, в тази позиция се започва с вдишването. След като човек е вдишал добре, той непосредствено започва да издишва и чак след като е издишал добре въздуха предприема сваляне на краката в начална позиция.

Последователността в дихателния процес е много важно да бъде спазена. Всяка едно движение се извършва след като човек е издишал напълно и точно преди да вдиша. Това е много важно. Упражнението се прави бавно е броят на повторениеята е според възможностите на човек, индивидуалните. Не се търси умора, а тонизиране на тъканите и мускулите в областта. Тук също е валиден "следния път" - нито се уморявай, нито лентяствай.

Може да се приложи и този алтернативен вариянт, като допълнение:

pavana_muktasana.jpg

Следва кратка почивка за релаксация в легнало положение по гръб. Тук човек трябва да усети почивката и да и се кефи.

Следва по-тежко упражнение, което се нарича "свещ" или "полусвещ":

свещ

candle1.gif

полусвещ:

asanas%20Viparita%20karani%20asana.jpg

И при двете се спазва описанието на процеса дишане, който направих по-горе - В началото, преди човек да навлезе в упрашнението/телесната позиция, се издишва напълно. Вдишването става когато вече е заета позицията, т.е. когато краката са горе. Издигането на краката се прави за 10-20 секунди, т.е. не се бърза. За по-лесно може първо да се присвият в колената. С времето коремната мускулатура ще се заздари и упражнението ще се прави лесно, дори с изпънати крака.

След като си вдишал, когато вече краката са изпънати нагоре, може да останеш в позата няколко минути, като това оставане в нея бива да е съпътствано със свободно и дълбоко издишване. Човек докато е в тази поза, може да установи, че издишването става естествено и даже няма как да не издишваш и че то в началото може да прилича на пръхтене. За вдишването да не се мисли, а да се остави тялото само да вдиша, колкото му е необходимо. Всъщност да се оставя тялото и само да издишва. Да не се спира/стопира издишването.

След като човек е поседял така, в тази поза, може да се премине в друга поза, наример в т.н. "рало":

Halasana.jpg

или да се върне по обратния път в началната позиция.

Може да се правят алтернативи и така:

6962885-an-image-of-a-man-performing-a-difficult-yoga-asana-or-pose.jpg

За повече позиции и упражнения е добре да се вземе книга по йога асани, например тази:

24225.jpg

В нея е описано всичко доста подробно, а има и изграден комплекс от упражнение за доста патологии, включително и за хернията.

Има и друга добра книга: "121 Йога Асани"; Автор: Даттешвара Дев; Издател: ИК „Майтрея”, 1994

За по-напредналите фази:

207880_160918067301060_100001486035870_392893_4350181_n.jpg

215219_160918037301063_100001486035870_392890_4462754_n.jpg

207384_160918050634395_100001486035870_392891_7455853_n.jpg

208814_160918020634398_100001486035870_392889_8031309_n.jpg

216047_160918093967724_100001486035870_392894_424672_n.jpg

Даосите също са развили начин, чрез който да повлияят на коремната кухина:

Даоиско-коремно дишане:

216406_160916500634550_100001486035870_392885_4389595_n.jpg

206309_160916527301214_100001486035870_392886_1704781_n.jpg

Тестисово/Яйчниково дишане:

а) Седнете изправени на края на стола със стъпала поставени върху пода на широчината на рамената. Релаксирайте добре. Aкo сте напрегнати, направете няколко упражнения за разтягане. Прибегнете до Вътрешната ycмuвкa за областта, в която има напрежение или просто се разходете, goкaтo напрежението изчезне.

б) Открийте Яйчниковия дворец чрез поставянето на двата палеца върху пъпа. Заедно с двата показалеца те трябва да образуват триъгълник. Изпънете кутретата. Под тях се намират яйчниците. Разтрийте яйчниците, goкaтo се загреят. Съсредоточете се, за да произведете повече енергия от яйчниците и яйцеклеткuтe. Упражнете много лек натиск върху СО мускула. Използвайте ума си за затваряне и отваряне на влагалището. Когато почувствате, че е произведена достатъчно енергия, поемете малка глътка въздух и отведете енергията в Яйчниковия дворец.

в) Поемете още мaлкo въздух и предизвикайте теглещо надолу движение на яйчниковата енергия към перинеума чрез присвиване на големите и малки срамни устни на влагалището. След това присвийте и издърпайте нагоре предната част на перинеума, тaкa че енергията да се придвижи към него. Задръжте вниманието си за известно време върху предната част на перинеума.

г) Издишайте и дишайте нормално. Починете и насочете топлото чувство от яйчниците към перинеума, позволявайки на енергията да премине през матката, надолу през канала на шийкaтa, пoкpaй задната стена на Влагалището. Почувствайте я как преминава няколкото сантиметра до перинеума. Това се постига чрез концентрирането на ума върху перинеума и задържането на вниманието върху него. Вдишайте и издишайте няколко пъти от яйчниците, за да натрупате повече енергия. Задържането на яйчниковата полова енергия Дзин Ци (Ching Chi) в перинеума е много важно, тъй като aкo не внимавате достатъчно, енергията ще изтече навън.

д) Започнете с Яйчниковия дворец и използвайте яйчниковото дишане. Вдишвайте и издишвайте, дoкaтo усетите, че енергията е готова. Вдишвайки на малки глътки, изтеглете топлата енергия от яйчниците към перинеума. След това изтеглете нагоре средната u задната част на перинеума. Продължете с изтегляне нагоре на средната и задната част на перинеума, за да изтеглите енергията нагоре по опашната кocт. Сакралната кухина, област образувана предимно от кости и намираща се в близост до Кръстната кocт, е мястото, през кoетo енергията, трябва да протече.

След кaтo сте изтеглили топлата Яйчникова енергия надолу към перинеума, след кaтo сте присвили предната част на перинеума и сте изтеглили нагоре средната и задната му част, продължете с наклоняване на caкpyмa и с лeкa uзвuвкa на долната част на гърба навън. Изтласкайте долната част на сакрума, тaкa, като че ли стоите пред стена и се прилепвате плътно о нея. След това наклонете сакрума надолу и го задръжте в тази позиция, за да задействате кръстната помпа. Ще улесните още повече процеса, aкo приберете бpaguчкaтa навътре и изправите задната част на врата и черепа. Задръжте за известно бреме енергията в caкpyмa, после издишайте, но задръжте вниманието върху caкpyмa. Повторете девет пъти.

е) След кaтo сте насочили енергията нагоре през опашната кост и caкpaлнaтa кyxuнa използвайте следващата седмица за изтегляне на топлата енергия към единадесетия гръден прешлен Т-11, намиращ се по средата на гърба, точно срещу слънчевия сплит. Практикувайте по същия начин: вдишвайте малки глътки въздух. Изтеглете и отведете енергията от перинеума нагоре по гpъбнaкa към caкpyмa и Т-11. Изтеглете нагоре енергията и я задръжте в Т-11, наклонете се назад и усетете кaк тoчкaтa се напълва с енергия и после продължава да се отваря с продължителното и автоматично нахлуване.

Т-11 е енергийният център на надбъбречните жлези, кouтo се намират над бъбреците. В gaocкaтa пpaктuкa надбъбречните жлези се разглеждат кaтo минипомпи. Когато се извивате леко, в тази тoчкa се създава вaкyyм, способстващ за изтеглянето на енергията нагоре.

ж) Следващата cпupкa е в основата на врата, в седмия шиен прешлен или С-7. Пpaктuкyвaйтe пo същия начин, кaктo и по-горе, Вдишвайте малки глътки въздух и изпомпвайте енергията от яйчниците нагоре към перинеума, после нагоре към сакрума и Т-11, лeкo изтласкайте oт гръдната кост, за да доведете енергията до С-7. Повторете девет пъти.

з) Следващата cпupкa е Нефритената Възглавница. Тя се намира в задната част на главата, между първия шиен прешлен (С-1) и

основата на черепа. Пpaктuкyвaйтe пo същия начин, кaктo и по-горе. Вдишвайте на малки глътки и продължете да изпомпвате Яйчниковaтa енергия надолу (съм перинеума и нагоре към caкpума u Т-11, С-7, С-1 и Нефритената Възглавница. В тази област има малък склад, където можете да складирате яйчниковата енергия за по-нататъшна употреба. Най-големият cклag за енергията все пaк остава горната част на мозъка. Повторете процеса девет пъти.

и) Следващата cпupкa (един пo-голям склад за енергия) е Бай Хуй, разположена на върха на главата. Пpaктuкyвaйтe пo описания вече начин, само че този път трябва да напълните “сламката’ go кpaй. Наклонете caкpyмa назад, за да изправите гръбначната извивка малко навън. Това ще ви помогне да задействате долната помпа. В същото време изтласкайте гръдната кост към С-7, наведете малко бpaguчкaтa и притиснете задната част на черепа. Това ще задейства горната черепна помпа. Продължете издърпването go тoчкaтa в центъра на горната част на главата. Повторете девет пъти.

й) Допрете eзuкa go небцето, за да позволите на енергията да потече надолу към Третото oкo, вътрешната част на носа, eзuкa и после към центъра на сърцето. Починете малко в сърдечния център и усетете кaк енергията го отваря и напълва, превръщайкu се в енергия на любовта. След това насочете енергията надолу към центъра на пъпа за складиране. Tyк завъртете енергията спираловидно 36 пъти навън и обратно на часовниковата cтpeпкa. После обърнете пocoкaтa и го изпълнете навътре 24 пъти.

След кaтo завършите последната дeвeткa и почувствате кaк Яйчниковата енергия изпълва мoзъкa, започнете циркупацията на енергията в мoзъкa обратно на часовниковата cтpeлкa (9, 18 и 36 завъртания). След това сменете пocoкaтa и завъртете енергията пo пocoкa на чacoвнuкoвaтa cтpeлкa (9,18 и 36 пъти). Използвайте ума, очите и сетивата си кaтo свои помощници. Починете и насочете мислено енергията от Яйчниковия дворец към върха на главата (тoчкaтa на кopонaтa).

5. РЕЗЮМЕ НА ЯЙЧНИКОВОТО ДИШАНЕ

а) Насочете вниманието към яйчниците и дишайте в тях.

б) Насочете вниманието към Яйчниковия дворец, намиращ се между яйчниците.

в) Присвивайте леко влагалището изтегляйки яйчниковата енергия надолу към перинеума. После присвийте и изтеглете нагоре предната част на перинеума, за да доведете енергията в него. Едновременно с това вдишвайте въздух на малки глътки. Починете, задръжте дъха и почувствайте пoтoкa на енергията от Яйчниковия дворец към влагалището, клитора и перинеума. Издишайте и с ума задръжте енергията там. Повторете процеса девет пъти.

г) Продължете със задържането на яйчниковата енергия в перинеума. В същото време насочете част от вниманието към яйчниците и Яйчниковия дворец. Съберете там енергията и едновременно с това - кaтo вдишвате на малки глътки - много леко пристегнете влагалището, предната част на перинеума, после средната и задната му част. Вдишвайте яйчниковата енергия към опашната кост и нагоре към caкpyмa. Издишайте. Повторете девет пъти.

д) Задържайки яйчниковата енергия в сакрума, насочете част от вниманието към яйчниците и отведете енергията към Яйчниковия дворец. Вдишвайте въздух на малки глътки и леко затворете влагалището като едновременно с това пристегнете предната част на перинеума. Отведете Ци в перинеума, починете за малко и вдишвайте. Изтеглете нагоре последователно средната и задната част на ануса. Изтеглете енергията нагоре към опашната кост и caкpyмa. Починете, вдишайте и изтласкайте сакрума назад, като че ли го притискате към стената, за да отворите кухината. По този начин Ци може да влезе в гръбначния стълб. Придвижете енергията до Т-11. Издишайте и повторете девет пъти.

е) Задържайки енергията в Т-11, насочете вниманието си към яйчниците и Яйчниковия дворец. Вдишайте на малки глътки, леко затваряйки влагалището. Едновременно с това пристегнете предната, средната и задната част на перинеума, Т-11 и С-7. Спрете и задръжте енергията там. Издишайте. Повторете девет пъти.

ж) Задържайки яйчниковата енергия в С-7, насочете вниманието си към яйчниците и Яйчниковия дворец. Вдишайте на малки глътки и леко затворете влагалището, като едновременно с това присвивате умерено предната, средната и задна част на перинеума придвижвайки енергията от яйчниците към перинеума, сакрума, Т-11, С-7 и Нефритената възглавница. Издишайте. Повторете девет пъти.

з) Задържайки енергията в Нефритената възглавница, върнете вниманието си към яйчниците и повторете процеса, тръгвайкu oт яйчниците към мозъка и върха на главата - Короната. Повторете девет пъти. Когато енергията изпълни мозъка, позволете й да се движи спираловидно (опишете спирала) 9,18 или 36 пъти обратно на часовниковата стрелка и 9, 18 или 36 пъти по чacoвнuкoвaтa cтpeлкa. Допрете eзuкa до небцето и дайте възможност на енергията да потече надолу (съм третото oкo, eзuкa, гърлото и сърцето. Починете за малко при сърцето и усетете превръщането на половата (твopчecкa) енергия в енергия на любовта. После преминете надолу към слънчевия сплит и пъпа. Съберете енергията в пъпа.

ПОМНЕТЕ! ЕНЕРГИЯТА НА ЯЙЧНИЦИТЕ, С КОЯТО БОРАВИ ЯЙЧНИКОВОТО ДИШАНЕ, Е ТОПЛА ЕНЕРГИЯ. СЛЕД ЧЕТИРИ ВДИШВАНИЯ ТЯ ТРЯБВА ДА БЪДЕ СВАЛЕНА. УВЕРЕТЕ СЕ, ЧЕ НЕ СТЕ ПРОПУСНАЛИ ДА ГО НАПРАВИТЕ.

из “Култивиране на женската полова енергия”, Мантак Чиа, Мениуон Чиа

Процедурата по практикуването на тестисното дишане (ТД) е описана в книгата на Мантак Чия за Култивиране на Мъжката сексуална енергия или в тази за Мултиоргазмения мъж (в Йога клуб има линкове към книгите). Съвсем накратко за най-важното:

Освен същата седнала позиция описана по-горе при яйчниковто дишане (ЯД), ТД може да се прави в изправено положение с леко сгънати в колената крака (аз поне предпочитам тази позиция). Важното е тестисите да са в свободно увиснало положение, а не да са опрени на гащите! При ТД (както и при ЯД) се използва така нареченото "Даоско дишане", при което при вдишване коремът се свива, а при издишване се разширява. Това е доста съществено (и лисва в горния откъс за ЯД!), защото по този начин именно може да се ТЕГЛИ ефективно енергията. С нормално дишане КПДто е няколко пъти по-малко. Описано е в подробно в книгата за Желязната ризница.

Вдишва се през носа теглейки дъха и енергията с вниманието чак до тестисите. В същото време с вниманието, човек си представя, че тестисите се повдигат нагоре към перинеума и към идващия въздух/енергия за да срещнат и бъдат изпълнени тестисите с вдишаната енергия. Издишва се през носа и тестисите се отпускат надолу.

На практика повдигането на тестисите става с урогениталните мускули, които се намират в най-долната част на човешкото тяло около перинеума. Тези мускули са обикновено са почти неизползвани волево и за това в началото всичко се прави само с Вниманието по описаната процедура, а то ще ги раздвижи постепенно.

Това нещо се повтаря 5-10 пъти (с паузи от около 2-3 сек.) докато се насъбере достатъчно енергия. След това се вдишва от тестисите и тази енергия се качва нагоре през перинеума към опашката и гръбначния стълб. Натам се следва същата процедура като при ЯД със забележката, че мъжката невъзбудена сексуална енергия е хладна за разлика от топлата женската такава.

Впрочем, при 5-10 минути правене на ТД, човек може да забележи как отчетливо тестисите са му станали по-хладни или как се повдигат реално при това упражнение.

Обратно даоиско дишане, което се прави, след като няколко месеца или години човек е практикувал нормалното даоиско дишане.

41035_106645566061644_100001486035870_57282_3563123_n.jpg

41035_106645569394977_100001486035870_57283_73064_n.jpg

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Cleo78!

Операцията не е тежка и жалко,че баща ти се страхува да се подложи на нея.

Дядо ми също търпя една такава херния много години,докато накрая се реши на операция и си отдъхна.:)

Според мен е най-добре да го убедите да се оперира,защото лечението на херния с алтернативни методи е дълго,сложно и не винаги дава резултат.

Към който и специалист по коремна хирургия да се обърнете ще извърши операцията качествено.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Тук едва ли някой може да ти даде най-правилния съвет. Консултация с лекар ще е от решаващо значение за поведението на баща ти. Той на какво мнение е? Има опасност от усложнения, едно от които е заклещване на хернията например и неминуемо ще доведе до операция по спешност.

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, благодаря ти за изчерпателната информация. Сега остава да го приложим thumbup2.gif

Много е важно да се види и да се внимава, ако хернията /разкъсването и излизането на вътрешностите/ е много голяма. Пръво трябва да се прибере, а това става, с очистване на стомашночревната система.

При хернията се наблядава и едно разпъване на червата. Главно тя се получава от пробив в стената /съединителната тъкан/ от страна на дебелото черво, но не са малко случаите на излизане и на тънките черва.

http://www.google.bg...iw=1372&bih=702

Спазването на диета - леки вегетариански храни, които не могат да се задържат в чревната система, по-продължителното дъвчене на храната, пълноценния и състав, дишането и пиенето на достатъчно течности + правилното и концентрирано съредоточаване на енергията, хранителните вещества, кислорода и течностите, както и засилването на кръвопотока на точните места, чрез упражнения, тава дава възможност на организма да се възтанови, т.е. стимулира се клетъчното делене, а от там и задравяването на тъканите.

Слабостта в съединителната тъкан и основната причина за хернията, но и тази слабост си има причина. Потърсете я.

Много трябва да се внимава и да се практикува постоянно себенаблюдение.

Когато човек легне по гръб и присвие краката си в коленете, поставяйки стъпалата да стъпят близко до седалището, когато от тази позиция повдигне долната част на торса и остане в тези допирни точки - стъпала, рамена и глава, тогава лесно, чрез внимателно напипване и прибутване, може да въне червата в коремната кухина.

Бебетата не редко получават херния, но тъканите им задравяват. Защо? Как?

Щом при бебетата е възможно, значи това може да стане и при възрастен човек, стига да стане като децата - да не се тревожи, да възобнови жлезите с вътрешна секреция и да гледа на света с чист поглед - по детски.

Пожелавам ви успех и умната!:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля да го изпратя да направи и консултация с хомеопат или друг специалист по алтернативна медицина. Знам, че самолечението може и да е опасно, при положение, че той е с високо кръвно. Но ме провокира факта, че хирурга направо му е казал, че е за операция без да е направил допълнителни изследвания. Все пак с това високо кръвно той изобщо не е за пълна анестезия. А пък и както казах с опита с майка ми вече нямам много доверие на лекарите и такива "спешни" операции ме плащат. Той също е на мнение да пробва първо да нормализира кръвното, да си почива и да наблюдава как стоят нещата. Може би ще го пратя и при друг хирург да видим той какво ще каже.

Синът ми е на 14 месеца и като беше на една годинка го оперираха от ингвинална херния, така се роди и тестисите така и не се подобриха въпреки чакането. Честно казано уж си е рутинна операция, но милото ми зайче беше 2 часа под пълна упойка, после 2 дни не смееше да помръдне, бяха станали като балони и толкова ми беше жал за него. Сега се оказва, че в единият тестис още има вода. Хирургът ни обясни, че след операцията понеже явно самият тестит е произвел вода или нещо подобно. Аз вече не вярвам, че има леки операции, всяка операция крие и рискове и когато може бих предпочела да се отложат thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля да го изпратя да направи и консултация с хомеопат или друг специалист по алтернативна медицина. Знам, че самолечението може и да е опасно, при положение, че той е с високо кръвно. Но ме провокира факта, че хирурга направо му е казал, че е за операция без да е направил допълнителни изследвания. Все пак с това високо кръвно той изобщо не е за пълна анестезия. А пък и както казах с опита с майка ми вече нямам много доверие на лекарите и такива "спешни" операции ме плащат. Той също е на мнение да пробва първо да нормализира кръвното, да си почива и да наблюдава как стоят нещата. Може би ще го пратя и при друг хирург да видим той какво ще каже.

Синът ми е на 14 месеца и като беше на една годинка го оперираха от ингвинална херния, така се роди и тестисите така и не се подобриха въпреки чакането. Честно казано уж си е рутинна операция, но милото ми зайче беше 2 часа под пълна упойка, после 2 дни не смееше да помръдне, бяха станали като балони и толкова ми беше жал за него. Сега се оказва, че в единият тестис още има вода. Хирургът ни обясни, че след операцията понеже явно самият тестит е произвел вода или нещо подобно. Аз вече не вярвам, че има леки операции, всяка операция крие и рискове и когато може бих предпочела да се отложат thumbsup.gif

Здравей!

Каквато и консултация да направи, все ще има смисъл и полза от нея, стига лекарят да е лекар, или хомеопата да е хомеопат. Ако търсиш хомеопат, тук във форума може да откриеш. Alexander е писал не едно или две неща за хомеопатията, за патологиите.

Високото кръвно. Кръвоностните съдове също са изградени от съединителна тъкан. Кръвоносната система има два кръга - малък и голям. Състои се от три основни видове кръвоносни съдове - вени, артерии, капиляри.

Нечистата кръв, затлачените кръвоносни съдове, патологиите им са причина за различното ненормално кръвно налягане.

Явно кръвтта се задържа горе в организма, което говори най-малко за проблем в съдовете, разположени в горната част на торса, шията и главата. Най-често високото кръвно налягане е следствие от гъстата крав, което значи, че течности (вода) в организма липсват, замърсена кръв - поради храната и неправилното дишане, което често води до мускулен спазъм в някоя артерия и до нарушаване на здравината на някоя вена или вени.

Вените, за разлика от артериите, нямат мускулна тъкан. Точно поради това, те имат клапи, които стопират кръвопотока да тръгне наобратно. Клапите пропускат кръвопотока само в едната посока.

Кръвта също е вид тъкан и за нея бива да се грижим.

Беинса Дуно е дал една билкова рецепта, което про(иства кръвтта. Тя се пие десет дни и е добре да я направите и нея.

Ако баща ти пие достатъчно течности, ако обърне внимание на храненето, като спре животинските продукти, включае млечните, ако нормализира дишането си и ако приложи горните упражнение много внимателно, то според мен няма да има проблеми.

Патологиите в кръвното налагане са преодолими. Да се обърне внимание на нивото на холестерола, на Рн-то в организма.

Всяка една емоции може да доведе до артериален спазъм. Всъщност инфарктите и инсултите са причинени точно от това, е разбира се и от слабостта на кръвоносните съдове, от патологиите в тях, от нечистата гъста кръв.

Как може еднин кръвоносен съд да се пръсне, визирам инсулта? само ако е слаб и ако не издържи на налягането.

Ако човек пребивава много в главата, в мислите, ако енергията му е концентрирана в умисленото състояние, което винаги влияе на дишането, на емоционалното състояние, на Рн-то и пр., такъв човек ще е много предразположен на мъка, на нещастие, като изживявания, на неудовлетвореност, а това е причина за всички останали неготивни емоции.

Човек бива да е в сърцето.

Мога да ти дам едно дихателно упражнение, което баща ти да прилага всеки ден по 20-сет минути. То е много лесно.

Просто сяда удобно, гледа колкото може да изправи гръбначния стълб и главата и започва да издишва. Да издишва тъй сякаш си отдъхва от всичките проблеми и така да прави през тези минути. да се обстрахира от всичко и да следи само за издишването. Вдишването - това да остави на организма да реши колко, кога и как. Той нека съблюдава върху издишването. Може с него успоредно да казва "хххуууу", или "хххуууммм", или да раздува бузи, казвайки "фффффф". Така да издишва.

Ако в това време от двадесет минути умът му го тласка към размишления, към проблеми, нека му каже, като на близък приятел така: "Виж сега какво, след двадесет минути отново ще се върнем към грижите, към ежедневието и към тревогите. Сега, нека да почиваме, и да се освободим за малко от всичко това, дарявайки си здраве и покой. Само двадетес минути. Аз ги заслужавам и ги дарявам на себе си, на тялото, защото и то има нужди."

Как може човек да е от полза на близките си, на семейството си, ако е болен, ако е неспособен и ако не е в състояние, ако не е предразположен? Не, не може.

Било каквото било. Животът не е само "щастие и рози". Има си и тежки моменти, но човек трябва да погледне в настоящето и да не живее постоянно в миналото, в гнева, в мъката, в протеста към съдбата, в несъгласието. Човек трябва да търси смисъла на своето съществуване, а той е да си в полза на света, до колкото имаш сили. Това не значи да не правиш нищо в тази посока. Напротив. Човек трябва да се грижи за своето тяло, както се грижи за своите обукви, за своето яке, за своята кола. Тези всичките неща са в служба на човека, тялото също служи. То е като дреха за Духа.

Разбира се, че нищо не свършва със смъртта на този или онзи, независимо колко ни е близък. Нито свършва за нас, нито за него. За моя жаласт, или радост смъртта не е абсолютен край на съществуването.

Божа работа е кой да си ходи, кога и как.

Човек трябва да изправи глава и да види, че животът продължава да съществува. Да види, че има още смисъл в това.

Мъката в сърцето не малко допринася за разрушаването и за потологиите в сърдечно-съдовата система.

Мислите в ума, са пряко свързани с емоциите, които са най-изразени, като проява в областта на слънчевие сплит. Много излишък в тази област, или стегнатост (блокаж), най-малко подтиска кръвопотока и дишането в долната част на торса - тазовата. Когато няма дишане в тази област, което да "масажира" вътрешностите - тъкани и органи, тогава и кръвообръщението не е добро, а това води до нарушаване на вътрешно-клетъчното хранене. От там се навлиза в проблем за дадена тъкан, или орган, в областта.

Ако човек обърне внимание на емоциите, напримерно на гнева, ще забележи, че докато изживява гняв, той не диша правилно. Същото, или подобно и при другите емоции, както и при тъгата.

Нещастието и това, че човек не намира смисъл в живота, вътрешния до голема степен набутан в подсъзнанието, протест срещу съдбата, несъгласието с това което се е случила, би могло да се случи, или което се случва, също оказва огромно влияние.

Не можем да избягаме напълно от тази неща, които са наша действиетолност. не и в началото. С времето те отшумяват, но сега, докато все още силни и когато ни оказват такова голямо неготивни влияние, можем да им противостоим, чрез дихателното упражнение и чрез абстрахирането, което описах по-горе. Човек трябва да търси своя мир и покой, в който органи, жлези и системи в тялото да работят спокойно и естествено, като при децата.

Да се избягват храни, които образуват газове. Това също е важно.:rolleyes:

Лек и Светъл Ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...