Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Методи за контрацепция - Да или Не ?


Guest Емил от Льонеберя

Recommended Posts

Guest Антон Каро

Поправете ме, ако греша, но в този форум има ли подобна тема?

По другите форуми има какво ли не - но не и в светлината на у.

Дайте да запалим факлата...

Вие как ги виждате нещата?

/даже нарочно съм писал в розово, да ви стимулирам за любоооов/

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ние как ги виждаме нещата или в светлината на Учителя?:)

Според мен преди това следва да се отговори на други въпроси и ако на тях отговорите са все "Да.", в такъв случай отговорът на въпроса "Методи за контрацепция?" ще е също "Да.", като спред мен е желателно да е от най-щадящите и двамата партньори, както и най-предпазващи от разни други неща - имам предвид презерватив.

П.П. Много хора си мислят, че ако не използват методи за контрацепция ще има бебета нон-стоп, но не е така. Както и обратно - ако е казано, че ще се получи бебе, то се получава, независимо от взетите мерки. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Нека да спомена, че противно на очакванията, на черната биоложка наука, 1 сперматозоид не е достатъчен. Защото един прониква и създава новия организъм, но всички останали участват - техните души се вселяват в момента на проникване на сперматозоида в яйцеклетката и след това физически отпадат, но са изпълнили функцията си - да осигурят един здрав организъм. Няма никакви глупости на принципа - един печели, всички губят - не, всички печелят, целта е постигната по най-красивия възможен начин.

Материалистичната наука отчита факта, че семенната течност е "богата на ценни белтъци, микро- и макроелементи". Тези белтъци и щуротии се резорбират от женския организъм. И веднага пример от животинското царство - при прасетата семенната течност е с обем 1 литър, а самият оргазъм продължава 1 час /да им завиди човек/.

Стана късно, дори и за розови четива... и утре е ден...

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е да се изкаже и някой занимаващ се с инвитро процедури или нещо подобно.

Ни мисля, че въпросът е повече морален отколкото технологичен. Всяка експанзионистична култура би забранила контрацепцията по един или друг начин, за да има повече „служители“ и да се разпространи по-нашироко и по-бързо. При съвременното състояние на света обаче (7 милиарда), имаме спешна нужда от друг морал - този на контрацепцията. Иначе пак трябва да се колим. :31:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен методите за контрацепция са създадени за да може хората да се отдадат напълно на сексуалните си страсти с много партньори.

Ако обаче двама души, и то това са сродни души (тук имам предвид душа), са заедно по закона на Любовта, не смятам, че трябва да се ограничават по някакъв изкуствен начин. Защото каквото и да се случи ще бъде единствено и само по закона на Божията Любов.

Плюс това такива сродни души, според мен, могат да общуват и на други нива, а не само на физическо.

И между другото вчера цял ден четях заглавието на темата като "Методи за концентрация":3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен методите за контрацепция са създадени за да може хората да се отдадат напълно на сексуалните си страсти с много партньори.

между другото вчера цял ден четях заглавието на темата като "Методи за концентрация":3d_146:

И с един партньор е същото като идея - трябва си контрацепция.

Та се сещам за Фройд и лекцията му "Грешките на езика" - или кой за каквото си мисли това изрича/чете. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

И между другото вчера цял ден четях заглавието на темата като "Методи за концентрация":3d_146:

Определено има контрацепция, която се основава на концентрацията. Но трябва човек да е много напреднал йога или изобщо напреднал, за да може да я ползва със сигурност.

При някои двойки се получава подсъзнателна концентрация в определена посока и оттам подсъзнателна контрацепция, а на съзнателно ниво искат деца.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Надали някой от вас кара на принципа "юруш на маслините" със своя партньор.

За тези от вас, които са много твърди в своите разбирания за живота - поглеждането на календара, предполагам, е достатъчно.

Преглеждате си каква е продължителността на един цикъл за последната половин година - минимум и максимум, като от минимума изваждате 18 дни, а от максимума 11 дни и това се получава прозорецът, в който няма нужда от контрацепция. Ако помислим - един цикъл от минимум 28 и максимум 29 дни - числата ще са 10-18 дни.

Мислейки, че първите 5 дена на един цикъл са период на пречистване, значи от ден 6 до ден 9 и след ден 19 до ден 28 имаме два прозореца. То ест ако овулацията е на ден 14 или 15 - то идеята е 4 дена преди овулацията и 4 дена след овулацията да не приемаме гости /не аз лично, нека се разберем!/. Да, много жени усещат момента на овулация, както и това може да бъде установено чрез измерване на температурата - при овулация температурата се покачва с 0.3 до 0.5 градуса, но за тази цел трябва да се води регистър и да се измерва температурата всеки ден по едно и също време /и естествено, за да не ме попитате къде да я мерите тази температура - отговарям - във влагалището/.

Едно време исках да стана гинеколог. Не се смейте, и кравите имат нужда от гинеколог, защото много ги тормозят - то деца, то цезарови сечения, фетотомии и какво ли още не...

допълнение - много ми беше смешен съвета на докторите от Военномедицинска Академия - техния съвет за периода на фертилност за двойки, които не желаят да използват контрацептивни средства, беше - използвайте сексуални практики, при които не се забременява (това го споменавам само като антитеза на по-горното ми мнение, където писах за една естествена терапия на болезнената менструация - отдаване - имам предвид такова отдаване, след което девойката, ако беше малко по-рано в нейния цикъл, да може да забременее, не нещо друго : )

Редактирано от Антон Каро
Линк към коментар
Share on other sites

Една моя близка позната, която виждам всеки ден (в огледалото), е забременявала с презерватив, с хапчета и със спирала.

Кажете друг метод за контрацепция, че да забременее и с него.

:3d_111:

ПП. Знам един сигурен метод за контрацепция, но няма да ви се хареса. Нарича се въздържание.

Ако не си готов да прекараш живота си някого, по-добре не си лягай него, защото стават грешки, понякога ужасни.

Обаче, да си сам също е голяма грешка...

Така или иначе, децата са благословия.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Куки, ти ме УБИ : "Една моя близка позната, която виждам всеки ден (в огледалото), е забременявала с презерватив, с хапчета и със спирала.

Кажете друг метод за контрацепция, че да забременее и с него."

:3d_111:

Линк към коментар
Share on other sites

Верно си е! Някои "хващат" от разстояние. Хората не са еднакви, цикълът, нивата на хормоните... Дори и тестовете за бременност не са 100 % показателни, защото на някои им отчитат едва след втората половина на третия месец, когато ехе-е!!!... нещата са доста напреднали. Просто нивото на човешкия гонадотропин се покачва доста по-бавно от стандартното и бебето е един таен агент за много дълго време.

:3d_142:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ама Куки, защо мислиш, че не ти вярвам, просто така изречено звучи най-малкото странно. Иначе и аз имам една приятелка, която забременя със спирала.

Линк към коментар
Share on other sites

Една моя близка позната, която виждам всеки ден (в огледалото), е забременявала с презерватив, с хапчета и със спирала.

Кажете друг метод за контрацепция, че да забременее и с него.

:3d_111:

ПП. Знам един сигурен метод за контрацепция, но няма да ви се хареса. Нарича се въздържание.

Ако не си готов да прекараш живота си някого, по-добре не си лягай него, защото стават грешки, понякога ужасни.

Обаче, да си сам също е голяма грешка...

Така или иначе, децата са благословия.

Мда, нещо подобно се опитах да кажа и аз в началото, но виждам, че почти никой не ме разбра.

Децата се случват или не се случват с или без контрацепция.

И противно на казаното от Антон:

Надали някой от вас кара на принципа "юруш на маслините" със своя партньор.

мога да му обясня, че това не е толкова безотговорно, колкото изглежда.

Обикновено се получават толкова деца, колкото е предвидено. Ние можем да повлияем на това (но най-малко с методите за забременяване или контрацепция), ти самия си обяснил донякъде (една от възможните причини):

Една двойка не може да има деца, поради някаква причина - има някакъв блокаж - тези двама души какво според вас трябва да направят? - Да се обърнат към себе си и да потърсят причината в себе си, в нарушеното си общуване на физическо ниво

Така че това мерене на температури и т.н. е напълно излишен мазохизъм, освен ако не спомага за концентрацията ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Така казано, нищо чудно пак да се насоча към "Разговорки", макар, че така казано, говорих точно по темата.

На моята позната никога не й се е налагало да забременява нарочно. Вярно е и това, което Диана каза - дават се толкова деца, колкото е писано. Някои се стараят по всички начини, но не става и не става. Ако въпреки това успеят, бъдещето им се обърква по някакъв друг начин, има много такива примери от живота.

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Мазохизъм в това човек да познава собственото си тяло аз не виждам. Знаете ли защо пуснах темата? Преди хиляда години, тъкмо бяха изгорили Василий Врач на клада, имах приятелка, с която исках да говоря за нейното тяло, за нейния цикъл, за да знае, че има дни, в които положението е едно и други, в които положението е друго. Тя започна да ме бие с дамски пантоф по главата и да ми крещи - Говедо, идиот, простАк! Ти искаш от мен само да ме клатиш!!!

И какво стана? Няколко месеца по-късно се ожени за следващото си гадже. Беше бременна.

И сега тя има дете на почти 1000 години ...

Не отричам, че може човек да е супер предпазлив и да забременее. Но обикновено не се случва хората, които ползват презервативи, да забременяват. Презервативите не се използват, за да повишат фертилността на жената. Останалите методи за контрацепция също не увеличават възможността за забременяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, и аз не виждам мазохизъм в това, човек да познава собственото си тяло; но това не ми пречи да виждам голяма доза мазохизъм в опознаването на тялото по чисто механичен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Да знаеш какво представлява твоето тяло във физически план е първата врата, която ще отвори вратите към познанието за него.

Пример - анатомия - да познаваш кръвоносните съдове - Кръвоносната система е начинът, по който работи Бог-Отец в човек.

Друг пример - въпрос - Учителят казва, че интелигентността се предава по майчина линия.

Хайде сега помислете и кажете - Как се случва това във физически план? Отворете една механична ембриология, отговорът е вътре! Но трябва да имате очи да го видите. Разликата между духовната и материалистическата наука е само в интерпретацията.

Линк към коментар
Share on other sites

И с това съм съгласна - съвременната наука много ми помага да се ориентирам и да навляза в духовната.

Зачудих се къде е разминаването - може би ти даваш/препоръчваш начални стъпки, които може и да са полезни някому, но новите поколения (имам предвид например моите деца тийнейджъри) като че ли са напред с материала (не знам дали имаш наблюдения).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Те може да са напред с материала, но може да им е от полза да прочетат една по-различна интерпретация. А тук със сигурност ще има и интересна интерпретация, защото ще има интересни мнения. Това, което написах, е просто една основа.

Линк към коментар
Share on other sites

Aнатомията на физическото тяло е много важна основа, а не съм убедена , че се преподава достатъчно добре в училищата. И преди 30 години не навсякъде имаше качествено обучение, но говорим за общо ниво. Още по-малко се набляга на практическото приложение на знанието. Пречистването на кръвта се прави на 5 нива от алтернативната медицина, но как да го направиш на фин план, ако не знаеш какво ... СИ на физически поне, който е видим и осезаем.

Обаче това е за нова тема.

Антон, много ми допадат мненията ти, но за температурния метод няма да намериш привърженички - много е забързан животът.

Също така не съм срещала мнения от Учителя по темата ( аз и не съм чела всичко, разбира се.) Предполагам, защото неговите напътствия са към учениците, а за тях това е не толкова съществена тема, т.е. тези, които са в брак, общуват много повече духовно.

Темата ти кореспондира по-скоро с идеята и практиките на тантричния секс и ци гун.

Що се отнася за обичайните противозачатъчни - всички имат някакъв аспект на компромис. При повечето - със здравето на жената.

Интересно как българският мъж би погледнал на най-джентълменския метод - вазектомията.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Късметче, благодаря ти за споделеното мнение.

Когато човек има дадено знание, той лесно преценява от коя страна да застане - да го подкрепи или да го отхвърли. Да опознаеш себе си - всеки решава как да извърши това. За температурата - лично аз нямам отношение, споделих го, за да чуете, че съществува и такъв момент.

От известно време се чудя - за тези, които са избрали у. да бъде основа на техния дом и взаимоотношения с хората - как ли третират своя партньор - дали са против физическото общуване, дали го ограничават и избягват?

Ето, късметче, ти пишеш, че това не било на дневен ред за у. на Братството, защото те общували повече духовно. С други думи?

Само се замислете, ако девойките не съблазняваха, какво ли би станало? Какво ли би се получило? Ми веднага се сещам, че нямаше да има свалки...

И карайки в една друга тоналност, а и не само тоналност, а директно коловоз, резултатите биха били доста по-различни. Защото не само по делата ще ги познаете, а и по резултатите.

В учението съм сравнително от скоро и се чудя на едно нещо - как духовните хора гледат на сексуалното общуване?

И понеже ви попитах за носителя на интелигентността, признавам, че като четох ембриологията, много се чудех коя структура ще олицетворява този феномен - интелигентността да се предава по майчина линия. Започнах да търся разлики между яйцеклетката и сперматозоида и нещо на сперматозоида да му липсва. Е, ми нищо не му липсва. Само дето, като влиза в яйцеклетката, неговата опашка остава отвън. Там са разположени митохондриите. С други думи - митохондриите в тялото на децата са от майката. Бащата няма участие. А знаем, че митохондриите имат собствена кръгова ДНК - с други думи те сами коват съдбата си. Мислите ли, че можем да разсъждаваме в тази насока и да извадим един положителен резултат за митохондриите като фактор на човешката интелигентност?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...