Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

Чудесна идея, така е.

Способността ни да приемаме архетипен материал се изразява и в нашата способност за промяна на "имагото". Ако променяме аватарите си - нашите образи пред света, ние сме и по-гъвкави за несъзнаваните си съдържания и по-лесното им усвояване и интегриране. Ние сме готови за промени и най-вече - готови сме да приемем и осъзнаем самите себе си.

Дори може да са анализира кой какъв автар е избрал, за да му се направи символен портрет. Достатъчно е да видиш кой какъв аватар си е избрал от всички виртуални говорещи, за да се разбере кой какво е, какво иска и какъв иска да се види.

Отново, ако се четат знаците и символите. Езикът, който всички трябва да владеем.

Това се отнася и за подписите, които са си вид слогани.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна идея, така е.

Способността ни да приемаме архетипен материал се изразява и в нашата способност за промяна на "имагото". Ако променяме аватарите си - нашите образи пред света, ние сме и по-гъвкави за несъзнаваните си съдържания и по-лесното им усвояване и интегриране. Ние сме готови за промени и най-вече - готови сме да приемем и осъзнаем самите себе си.

Дори може да са анализира кой какъв автар е избрал, за да му се направи символен портрет. Достатъчно е да видиш кой какъв аватар си е избрал от всички виртуални говорещи, за да се разбере кой какво е, какво иска и какъв иска да се види.

Отново, ако се четат знаците и символите. Езикът, който всички трябва да владеем.

Това се отнася и за подписите, които са си вид слогани.

Да, наистина, така е. Коментарът за значението на променящите се аватари бих допълнила така - съответно това е и по-богата гама от роли, които човек използва в различните житейски ситуации и в различните обществени групи; наклонности към творчество, разнообразие и въображение; развитие, промяна на мирогледа. От друга страна също и известна несигурност, нестабилност, страх от другите и от себе си (да покажеш и да осъзнаеш истинското си лице). Всичко зависи от еволюционното ниво на човека.

Също не само аватарите, но и стила на изразяване и писане, кой, колко и какви картинки използва за онагледяване - всичко на практика е символ и е много информативно за този, който може и иска да види и разбере. А извън форума аз обичам да се вглеждам в походката, стойката, дрехите, прическата ... на хората и във всички детайли и елементи в природата.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава тема!

Спрях се от известно време на един аватар и ми е добре с него. Не искам да го променям за сега. Пък и аз съм си русичка, така че с дамата от аватара ми добре се "сработваме". Много е нежна, одухотворена и красива. Такава искам да бъда и аз винаги.

И още нещо. Все още не сме се венчали с Георги, може би затова съм се спряла точно на този аватар.

Подписа ми в момента също изразява друга моя любов. Семейството. Децата. И осиновяването.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Също не само аватарите, но и стила на изразяване и писане, кой, колко и какви картинки използва за онагледяване - всичко на практика е символ и е много информативно за този, който може и иска да види и разбере. А извън форума аз обичам да се вглеждам в походката, стойката, дрехите, прическата ... на хората и във всички детайли и елементи в природата.

Да, във форумите не можем да видим походката, облеклото, жестовете си. Трудно се изразяват и емоции - с малките картинки, не винаги е лесно. Но можем да правим изводи за човека срещу нас по аватара, снимката (ако има такава), стила на писане, логиката в думите, редовете между думите, подписа.

Да направим ако искате експеримент да видим как се възприемаме един друг.

Сегашната ми лична картинка / аватар е тази. Сегашния ми подпис е: "Пази топлина на сърцето си! Пази светлината на ума си! Пази свободата на душата си! Пази силата на духа си!". Личната ми снимка може да се види засега тук. Всички отворени от мен теми: тук. Всички мнения: тук.

Какво ви говори това за мен във вътрешен и външен план? Как ме възприемате? Как си мислите, че се обличам? Какво мислите, че ме терзае? Какво ме радва и какво ми носи вътрешно удоволетворение? Какво обичам да правя през свободното си време? Какво са отношенията ми с близките? Колко добре съм материално? Какво работя? От какво се страхувам? Какви житейски изпити имам тепърва да вземам? Какво не съм разрешил още за себе си? Какво търся? Какво друго ви говори това за мен?....

Сигурен съм, че ще ми е полезно да се погледна през очите на някой от четящите. А и когато човек пише за някой, това носи информация за него самия.

Ако има желаещи да пробваме и с други. Не е задължително с мен. Просто една идея е това....

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина сложна тема е тази.

Някои от хората във форума имат големи артистични данни /това е като похвала/ и трудно може с познанията от конвенционалната психология да се охарактеризират. С познанията от парапсихологията има по-големи шансове за обективни характеристики. Дълбочината на човешката Душа при занимаване с окултни науки е с доста големи показатели по вертикалата и много неочаквани разклонения по хоризонталата. В следствие на което един или няколко поста ще е крайно недостатъчно място. Като се добави и вероятната възможност някои съфорумци да се представят за такива каквито не са в действителност, ще е интересно за четене.

Току виж и с някои хора да сме си пили кафето заедно на две съседни маси и как да му кажеш на такъв човек нещо лошо? Ами ако при следващото кафепиене ти засучи някое уширо маваши гери, защото му е било показано кривото зъбче .... :3d_144: , ааа... не. / това естествено е шега, разбира се/

Аз съм от онези страхливковците .... :3d_157: и не ми се правят характеристики. Но цирка ще е голям ако темата се развие.... :3d_135:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, във форумите не можем да видим походката, облеклото, жестовете си. Трудно се изразяват и емоции - с малките картинки, не винаги е лесно. Но можем да правим изводи за човека срещу нас по аватара, снимката (ако има такава), стила на писане, логиката в думите, редовете между думите, подписа.

Да направим ако искате експеримент да видим как се възприемаме един друг.

Сегашната ми лична картинка / аватар е тази. Сегашния ми подпис е: "Пази топлина на сърцето си! Пази светлината на ума си! Пази свободата на душата си! Пази силата на духа си!". Личната ми снимка може да се види засега тук. Всички отворени от мен теми: тук. Всички мнения: тук.

Какво ви говори това за мен във вътрешен и външен план? Как ме възприемате? Как си мислите, че се обличам? Какво мислите, че ме терзае? Какво ме радва и какво ми носи вътрешно удоволетворение? Какво обичам да правя през свободното си време? Какво са отношенията ми с близките? Колко добре съм материално? Какво работя? От какво се страхувам? Какви житейски изпити имам тепърва да вземам? Какво не съм разрешил още за себе си? Какво търся? Какво друго ви говори това за мен?....

Сигурен съм, че ще ми е полезно да се погледна през очите на някой от четящите. А и когато човек пише за някой, това носи информация за него самия.

Ако има желаещи да пробваме и с други. Не е задължително с мен. Просто една идея е това....

Иво, много интересна задача, смятам да се включа. Аз съм съвсем нов тук и това е първото ми мнение. Попаднах на темата, защото е сред най-новите.

Не те познавам, но виждам обликът ти.

Аватарът ти ми говори за това, че си добре въоръжен, готов, строг, силен и смел. От това, което си написал в подписа си разбирам, че целта на въоръжението ти е да пазиш и защитаваш, а не да нападаш. Може и да си имал вече няколко сериозни битки, очевидно си успял да опазиш каквото трябва. Всичко това сигурно е вярно, а ако случайно не е, според мен ти би искал да е така, затова си използвал картинката и текста. Имаш хубаво естетическо чувство, защото аватарът ти много си подхожда с цветовата структура на самия форум. Явно си модератор, което означава, че се грижиш за състоянието на форума и следва всички ние да сме ти благодарни за силите, които влагаш тук.

Това, което пазиш е прекрасно. Ако всеки успее да запази това в себе си, не му трябва друго.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:

Наистина сложна тема е тази.Някои от хората във форума имат големи артистични данни /това е като похвала/ и трудно може с познанията от конвенционалната психология да се охарактеризират. С познанията от парапсихологията има по-големи шансове за обективни характеристики. Дълбочината на човешката Душа при занимаване с окултни науки е с доста големи показатели по вертикалата и много неочаквани разклонения по хоризонталата. В следствие на което един или няколко поста ще е крайно недостатъчно място. Като се добави и вероятната възможност някои съфорумци да се представят за такива каквито не са в действителност, ще е интересно за четене.

Току виж и с някои хора да сме си пили кафето заедно на две съседни маси и как да му кажеш на такъв човек нещо лошо? Ами ако при следващото кафепиене ти засучи някое уширо маваши гери, защото му е било показано кривото зъбче .... , ааа... не. / това естествено е шега, разбира се/Аз съм от онези страхливковците .... и не ми се правят характеристики. Но цирка ще е голям ако темата се развие....

:sleeping: както почти винаги си прав :thumbsup2: за цирка + дълбочината + разклоненията + сложността хаха :dancing yes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ви говори това за мен във вътрешен и външен план? Как ме възприемате? Как си мислите, че се обличам? Какво мислите, че ме терзае? Какво ме радва и какво ми носи вътрешно удоволетворение? Какво обичам да правя през свободното си време? Какво са отношенията ми с близките? Колко добре съм материално? Какво работя? От какво се страхувам? Какви житейски изпити имам тепърва да вземам? Какво не съм разрешил още за себе си? Какво търся? Какво друго ви говори това за мен?....

Сигурен съм, че ще ми е полезно да се погледна през очите на някой от четящите. А и когато човек пише за някой, това носи информация за него самия.

Ако има желаещи да пробваме и с други. Не е задължително с мен. Просто една идея е това....

Иво, сигурен ли си, че това е добра идея? Персоналните анализи, пуснати на всеослушание не ми се струват особено полезни, лично аз си позволявам това само в краен случай. По принцип е интересно, но като че ли не е за публичното пространство, а по-добре на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Също не само аватарите, но и стила на изразяване и писане, кой, колко и какви картинки използва за онагледяване - всичко на практика е символ и е много информативно за този, който може и иска да види и разбере. А извън форума аз обичам да се вглеждам в походката, стойката, дрехите, прическата ... на хората и във всички детайли и елементи в природата.

Да, във форумите не можем да видим походката, облеклото, жестовете си. Трудно се изразяват и емоции - с малките картинки, не винаги е лесно. Но можем да правим изводи за човека срещу нас по аватара, снимката (ако има такава), стила на писане, логиката в думите, редовете между думите, подписа.

Да направим ако искате експеримент да видим как се възприемаме един друг.

Сегашната ми лична картинка / аватар е тази. Сегашния ми подпис е: "Пази топлина на сърцето си! Пази светлината на ума си! Пази свободата на душата си! Пази силата на духа си!". Личната ми снимка може да се види засега тук. Всички отворени от мен теми: тук. Всички мнения: тук.

Какво ви говори това за мен във вътрешен и външен план? Как ме възприемате? Как си мислите, че се обличам? Какво мислите, че ме терзае? Какво ме радва и какво ми носи вътрешно удоволетворение? Какво обичам да правя през свободното си време? Какво са отношенията ми с близките? Колко добре съм материално? Какво работя? От какво се страхувам? Какви житейски изпити имам тепърва да вземам? Какво не съм разрешил още за себе си? Какво търся? Какво друго ви говори това за мен?....

Сигурен съм, че ще ми е полезно да се погледна през очите на някой от четящите. А и когато човек пише за някой, това носи информация за него самия.

Ако има желаещи да пробваме и с други. Не е задължително с мен. Просто една идея е това....

:thumbsup1: съгласна съм и аз искам да разбера :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Иво, сигурен ли си, че това е добра идея? Персоналните анализи, пуснати на всеослушание не ми се струват особено полезни, лично аз си позволявам това само в краен случай. По принцип е интересно, но като че ли не е за публичното пространство, а по-добре на лични.

Е, не става въпроса за онлайн психотерапия, а за кратко упражнение по тълкуване на символи - аватар, стил на писане, подпис. Накратко. И не е задължително да отговарям, кое в предположенията е вярно и кое не. Който иска да задълбае може да ми пише на ЛС. Освен товва темата може да я развиваме и друга посока, това беше просто една идея. Наистина има известна опасност, както споменаха Ян и Благост...

Примерно, тълкуването за възможните плюсове и минуси на честата смяна на аватарите беше интересно.

Може някой, като wonderful, да сподели защо е избрал даден аватар или подпис. Друг пък да каже какво иска да изрази с подписа си и т.н. Вариации за общуване и споделяне много, стига да имаме желание и нужната доза добронамереност.

На мен например аватара на wonderful ме кара да си помисля именно, че тя държи на семейството, а също и че е романтична.

Веско, добре дошъл и благодаря за написаното.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото имам понятие от семиотика, тълкуването на сложен знак с високо ниво на субективност като аватара на непознат човек всъщност дава представа не за този, който го е сложил за свой символ, а много повече за човека, който го тълкува. :rolleyes:

За мен е много по-интересен въпросът защо ние изпитваме толкова силен интерес към начина, по който другите ни виждат от своята гледна точка... Какво ни дава мнението на другите за нашата личност и всичко свързано с нея? Обратната страна на въпроса е - защо изпитваме толкова силен порив да направим наша характеристика на друг човек, какво ни дава това?

Или може би какво ни заменя?

Линк към коментар
Share on other sites

Обяснението е просто - дълбоко в себе си всеки осъзнава субективността на своите възприятия, светоусещане и т.н. Даването/получаването на коментар, оценка, мнение за нас е като да си сверим часовника, да се огледаме в огледало и да проверим, колко близо сме до действителността.

От друга страна колкото повече израстваме, нуждата от сверяване на часовника с другите намалява.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

На всеки може да бъде направен анализ. Аз мога да направя такъв анализ на всеки от вас, изпозлвайки аватара му/аватарите му с точност до 99%. Ще бъдат включени и подписите, както и трафаретните изрази и общото впечталение досега.

Всичко е статистика. Всеки сам се е менаджирал и всеки е използвал свои собствени слогани. В този смисъл всеки е прозрачен.

За човек, който е се е занимавал много дълго време с изучаване на човешката психика не може да има тайни.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинската природа на нещата е невидима и несътворена. Тя е един многоизмерен свят, който може да бъде разбран само с необикновения поглед на Духа.... Тя е една дълбока златна река, която е пълна с неведоми сказания...

Елеазар Хараш

Като човек, който дълго време се е занимавал с изучаване на човешката психика, мога да догбавя само, че анализът на човека според мен се отнася към истинския човек като хербаризираният екземпляр към живото растение. Отдавна съм смирила желанието си да го правя, дори и само на себе си. Мога да анализирам само поведение и състояния, които наблюдавам в момента, но като отчитам своята субективна позиция не им давам повече от 50-60 %точност. Винаги си оставям на себе си и на човека свобода за проверка и промяна...

Линк към коментар
Share on other sites

На всеки може да бъде направен анализ. Аз мога да направя такъв анализ на всеки от вас, изпозлвайки аватара му/аватарите му с точност до 99%. Ще бъдат включени и подписите, както и трафаретните изрази и общото впечталение досега.

Всичко е статистика. Всеки сам се е менаджирал и всеки е използвал свои собствени слогани. В този смисъл всеки е прозрачен.

За човек, който е се е занимавал много дълго време с изучаване на човешката психика не може да има тайни.

Ти можеш, Мона! С обема от знания, тяхната широкообхватност и интелигентността, която притежаваш. Градивен би бил твоят анализ и човекът, който го получи може наистина да надникне в себе си отстрани - с всичката реалност, суровост, насоченост към вътрешните сили/състояния и в същото време топлота, загриженост и положителна нагласа. Тогава, който търси - ще намери!

Горко, обаче, на онзи, който попадне в преценката на лаик, самодоволен мнагознайко или самозван психолог.

:3d_041: За теб, Мона!

Линк към коментар
Share on other sites

Градивен би бил твоят анализ и човекът, който го получи може наистина да надникне в себе си отстрани - с всичката реалност, суровост, насоченост към вътрешните сили/състояния и в същото време топлота, загриженост и положителна нагласа.
Мисля си, че никой не би искал да надничат дълбоко в душата му. Всеки си "отива" с тайни несподелени. Едва ли има човек, който би се "разголил" пред света. Има мисли и желания несподелими! А надничащия(или опитващия се)в чуждата душа не е добронамерен, нито пък загрижен. Тук прозира....."боже, колко съм велика(велик)".

Сигурно за това се дразним, когато ни характеризират, преценят и етикират.

"Не ми прави характеристика" е често срещано изречение дори тук, във форума!

Тогава, който търси - ще намери!

Да, така е мисля! Който реши да търси в себе си, ще намери!

Но не с помоща на "изявени" психоаналитици от "улицата"!

Умишлено не намесвам професионалните душевни лечители. Обикновенно там се ходи доброволно и с мотив!

Линк към коментар
Share on other sites

Eй, Изгрев, псевдонимът ти е прекрасен! Аватарът също.

Обичам да посрещам изгрева и го правя всеки ден.Домът ми е разположен на изток.Днес не видях изгрева през тъмните облаци, но съм настроена положително и очакващо към новия ден.

Темата, която чета е интересна за мен.Никой или някой - иска или не иска???

Не бързай с обобщенията.Всеки човек оставя следи около себе си, без да се "разголва". И нека си остане със своите тайни.Форумът ни се намира на една голяма улица - Живот.Ние се движим по нея...и се "срещаме". По наш избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е човек оставя отпецатък навсякъде където мине, до всичко до което се докосне. Малките символи които оства, фразите коите използва, мимики, жестове, поведение, сотйка-всичко говори за него, но ...зависи как се представя пред другите, като такъв какъвто иска да бъде в собствените си очи, като такъв какъвто иска да бъде в очите на околните или като такъв какъвто наистина е...или може би комбинация от трите спореди момент и ситуация...

Темата е страхотна. :3d_005:

Линк към коментар
Share on other sites

Много от аватарите на участниците тук изобразяват пътеки, горски, планински, всякакви. Направи ми впечатление, че повечето от тях са криволичещи или са с ляв завой. Ориентирани са към несъзнаваното и в буквален смисъл тези хора са "на пътя" на проникновението. От друга страна пътеката е винаги и пролука - проправяне на път (Аз-ът сам проправя пътя си сред гората). Гората е символ на несъзнаваните ни съдържания. Пътеката, пътят е и винаги Пътуване. Пътят е и кръстопът. За онези, чиито аватари са пътища, пътеки, кръстопътища, кръстовища - са в преход - емоционален, интелектуален, житейски. "Трудният път" символизира прехода и усвояването на по-висши състояние на съзнанието. Навлизането в мрачната гора е факт за тези хора. Подобни аватари, които изобразяват - преминаването през врати, прозорци; всички те са изживявания на "прага". А там чакат пазителите на Прага, които трябва да бъдат победени, за да се навлезе в Свещената Земя.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! :thumbsup: Само бих добавила към преход едно "перманентен" отпред, защото именно така се чувствам - от известно време мирогледа ми се променя (по-точно развива) непрекъснато, макар и по-малко, постепенно ...

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност мисля,че всеки от нас интуитивно усеща другите участници,макар и да не може да обясни по какво съди и как точно си изгражда впечатленията.Така например Мона ми се струва много здраво стъпил на краката си човек,дори ако това означава малко предпазливост в емоциите.Донка ми се струва много много добър и смирен по душа човек,не че другите не са,говоря за първи асоциации.Максим ми се струва малко асоциален ако се общува с него на живо и много вглъбен в собствения вътрешен свят.Вендор ми се струва че е жена. :rolleyes: Wonderful ми е някак много нежна,много позитивна,рядко критикуваща,красива.Иво е твърд,сериозен,отговорен,малко повече съсредоточен в някой теми и проблеми. Но за всички мога да кажа,че колкото и различни да ми се струвате сте едни позитивни и търсещи хора.Целувам ви!!! Някой да не се засегне само...аз почти не ви познавам,затова чета интуицията си!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор не е жена. Това е нагледно доказателство за съществуването на Анимата. Усетила си неговата анима със своята собствена, още повечече неговата анима е интегрирана в личността му като творческа сила. Така е и с всички психоаналитици мъже, които имат за пациентки жени; в процеса на терапията, жените започват да възприемат аналитика като жена и то като жена-приятелка, защото ГИ РАЗБИРА и анима на анима говори.

А твоят аватар. Защо именно калинка? Най-големите ти проблеми идват от емоционалните ти отношения. Прибързаност и припряност. Дано горчивият ти опит те е научил да изчакваш малко. Калинката е близо до окото - значи, осъзнала си го. Готова си за брак, мисля и че го искаш. Според мен не си "омъжена" както ти се иска.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...