Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Може ли по цвета на очите да се съди за духовността на човека?


Recommended Posts

Чувала съм от много места,че най-духовни били хората със сини очи.

Моите наблюдения опровергават това.

Вие как мислите - има ли връзка цвета на очите с духовността на притежателя им?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:hmmmmm:Чела съм някога някъде нещо, но то е било толкова отдавна, че направо съм го забравила, но едва ли цвета е от толкова голямо значение, за духовността. От очи до очи разликата може да е цяла вселена, гледат се други неща според мен. Я погледни тези очи, бездънно дълбоки са според мен при все че не са сини.

beinsaduno20.jpg

***

beinsaduno33.jpeg

изт

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен за духовността и интелекта на един човек говори погледа,а не цвета на очите.

Ето още един дълбок поглед:

479px-Einstein1921_by_F_Schmutzer_4.jpg

Алберт Айнщайн, снимка от 1921

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Петър Димков се е занимавал и е отделил много години от животът си в ирисодиагностиката ,по тях може да се съди за състоянието на организма ,за неговата хомеостаза .

Линк към коментар
Share on other sites

За погледа съм съгласна, че до известна степен би могъл да покаже нивото на интелигентност, но за цвета на очите съм абсолютно против. Срещала съм хора и интелигентни и глупави със най-различни цветове на очите.

Линк към коментар
Share on other sites

Нашите очи може да бъдат благородни, лицето ни да бъде благородно, всичко зависи от нас, но в действителност благороден е само онзи, който разбира Словото Божие и го изпълнява.

Господ живее в нас, някой път дълго време мълчи, а някой път говори. Аз зная, няма нито един от вас, на когото Господ да не е говорил. На всинца ви е говорил Той, но не еднакво вие сте Го разбрали; както слънцето еднакво ви е осветлявало и гряло, но не всинца сте го възприели еднакво – различно сте възприели вибрациите му. На едни очите станали ясни, на други – мътни, на трети – черни. Защо тъй? – На онези, които казали: „Да почнем новата култура, за Бога да мислим и да живеем“, очите им станали сини. На онези, които казали: „Да се разбогатеем“, очите им станали зелени и т.н. Но ако ти си мислил за небето, очите ти са станали сини, а касата ти пръщи от пари, ти си писал: за Бога ще живееш, а в материята се търкаляш. Някой пък казва: „Касата ми да е пълна с наполеони“, но после казва: „За Бога ще живея“; разтворѝ касата си, и очите ти ще стана сини. На мнозина, на които очите са черни, ще станат сини, и на които са сини, ще станат черни. Зависи от стремежите на вашия ум и на вашето сърце.

Беседа: Още по - блажени са !

(НБ 4.12.1921 г)

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е, че цветът на очите може да се променя, но аз не смятам, че това трябва да се абсолютизира. Бях чела преди време за изследване, което доказва, че хората със сини очи са предразположени към алкохолизъм, че това е генетично обусловено. Може да се направи връзка с това, че хората, насочени към духовното, по-трудно се приспособяват в материалния свят, затова посягат към алкохола. В тази посока е и схващането, че употребата на алкохол "заземява" човека. Мене лично алкохолът не ме кефи, рядко пия чаша бира или вино, но винаги предпочитам чиста водичка или сок.

По-интересен за мене е един друг въпрос. Има много изследвания на аурата, на излъчването от ръцете на човек. Правени ли са такива изследвания за излъчването от очите и къде може да се намерят? Възможно ли е в резултат на такова по-силно излъчване очите да придобиват електриков оттенък, нещо като флуоресценция? Трудно е да го опиша с думи. Очите биха могли да бъдат толкова силни, че не просто да влияят на фините структури, но дори да предизвикват промени в материални обекти.

Линк към коментар
Share on other sites

”........през ерите на Везни и Дева атлантите са били предимно два типа ; муански тип - с червена или жълта кожа и сини или зелени очи, а другия тип - с бледа луничава или златиста кожа и виолетови или сини очи, които са били управляваща класа не заради цвета на кожата си, а защото именно тяхното племе донася култура и цивилизация в онази негостоприемна земя преди потапянето на Му.” " Древната мъдрост на Атлантида"

Много учени след безброй проучвания на генетиката на древните стигат до тези изводи. С огромното съдействие разбра се на нетрадиционните знания на личности като Платон, Кейси , Щайнер. Учителите имат тези древни знания, но днес определения за духовност по цвета на очите могат да се използват главно метафорично. Синьото като израз на духовна сила, а зеленото земната връзка. Да се определят синеоките като по- духовни е равносилно на твърдението, че всички с кръвна група А са наследници на кроманьонците т.н.древните арийци(факт доказан чрез генетиката) :)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

"Окото е жива Божествена форма, в която е написано как са устроени целият Космос, цялата Слънчева система, как е устроен най-после и животът.

Няма по-съвършен орган от човешкото око. Малкото светлина, която приемате, така се превръща, че осветява цялото тяло. А тази светлина, като излезе навън, осветява целия свят.

Ония, които имат кафяви очи, се нуждаят от топлина. Те трябва всяка вечер да мият краката си с топла вода. Ония, които имат сини очи, се нуждаят от влага; щом ръцете и краката започват да изстиват, те трябва да пият по 3-4 чаши гореща вода. Това са външни методи, чрез които човек трябва да си помага. За хора с кафяви очи се препоръчват топли бани, с температура от 35-41 грауса най-много. За хора със сини и сиви очи се препоръчва вътрешен мир и спокойствие. Умът им трябва всякога да е зает, не с велики, неразрешими въпроси, а с въпроси, които са предпоставка за тяхното развитие. Като е боядисвала очите на хората с различни краски - крафяви, сини, черни, - природата е имала предвид да покаже на човека, какво му липсва. Човек с кафяви очи е любвеобилен, лесно се увлича. Койт има сини очи, той минава за идеалист. Той обича да мисли за високи работи, да хвърчи в облаците. Ония, които имат кафяви очи, ако са месоядци, трябва да се хранят главно с агнешко месо. Тия със сините очи трябва да се хранят повече с риба."

Книга за Здравето, "Сетива"

От едни познати чух, че Учителят бил казал, че сините очи са на сегашния етап на еволюция (петата раса), а шестата раса щяли да бъдат повече със зелени очи. Но само го чух, казаха, че са го чели това някъде, но не знам къде.

Линк към коментар
Share on other sites

Е да де ама аз като въобще не обичам да ям риба. Само от мисълта за това ме втриса, иначе съм съгласна въпреки, че пак ще се повторя от очи до очи разликата е цяла вселена, независимо от цвета. Мое мнение.

п.п. Аааа това май само за месоядците става въпрос, ура :sorcerer:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм със зелени очи,но това не означава че се причислявам към хората от шестата раса.:)

В очите се отразяват всички душевни преживявания и един по-наблюдателен човек би могъл безпогрешно да определи душевното състояние на човека,с когото общува.

Бях писала в една от темите,че е страшно да видиш очи с празен поглед.Празният поглед означава липса на душевни преживявания.Има такива погледи...

Цветът на очите зависи от гените.Няма красив и некрасив цвят,а ако възприемаме някой цвят като некрасив,по всяка вероятност причината е в това,че сме получили някаква травма от човек с такъв цвят на очите.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче, ти да не помисли, че аз се причислявам към шестата раса?!!! И в този и в другия, живот, най вероятно въобще няма да ги видя как изглеждат хората от шестата раса, не пък да се причислявам към тях. Просто шега! Иначе аз също мисля,че цвета на очите е генетично предопределен, дъщеря ми тя има моя цвят, аз пък на баща ми. Виж, интересно е, че и котарака ми е със зелени очи, пък той към кои принадлежи, един Бог знае, но всички сме зеленоочковци у дома.

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче, ти да не помисли, че аз се причислявам към шестата раса?!!! И в този и в другия, живот, най вероятно въобще няма да ги видя как изглеждат хората от шестата раса, не пък да се причислявам към тях. Просто шега! Иначе аз също мисля,че цвета на очите е генетично предопределен, дъщеря ми тя има моя цвят, аз пък на баща ми. Виж, интересно е, че и котарака ми е със зелени очи, пък той към кои принадлежи, един Бог знае, но всички сме зеленоочковци у дома.

Не съм помислила за никого от пишещите в тази тема подобно нещо!!!

Съжалявам,че така си го приела - сигурно не съм се изразила добре.

Моят котарак е синеок,но повечето чистокръвни ангорци са такива.:)

Познавам познавам хора,които имат претенции да са от шестата раса...:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

" Познавам познавам хора,които имат претенции да са от шестата раса...:sorcerer:" - Е - ех, разни хора - разни идеали, да са живи и здрави, какво да им каже човек на тях ?!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, случва се дълго време човек да не знае каква е истинската му същност. Аз лично се надявам да съм много повече от това, което съм изявила.

А зеленият цвят на очите, доколкото ми е известно, е смесица, последица от кръстосване между гени за сини и кафяви очи.

Линк към коментар
Share on other sites

За зелените очи, не гарантирам, че това, което съм написал, е вярно - така казаха хората, когато говорихме за това, но не съм го чел никъде. Аз също мисля, че има различни хора с подобен цвят на очите, а също, че може хора с един цвят на очите да имат черти, които би трябвало да имат и хора с друг цвят на очите. Това е ясно, не мисля, че има нужда и да го казвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко публикации за цвета на очите:

Цветът на очите и съдбата

Какво разкрива цветът на очите

Цветът на очите - вашата астрологична диагноза

За мен написаното се базира на догадки и човек не трябва да го приема като истина.

Линк към коментар
Share on other sites

За гениите характеристики като цвят на очи, за дължина на пръстите, форма на главата, са заблуда за проникване в същността на човека.Хората с кафяви очи се нуждаят от топлина, хората със сини очи контактуват със невидимия свят, те се нуждаят от влага.Такива хора постигат всичко със лекота, студени са на чувства, очите на Христос били с такъв цвят.Зеленооките хора имат хипнотизиращ поглед, също се нуждаят от влага, сиво- зелените очи говорят за слабост на характера на човека. Например при Сократ дошъл един ясновидец и говорил, че има много пороци, но всъщност той отработил много слабости на характера си.Така, че казаното не било актуално.Имал още работа да отработва...съдби човешки.Духовността повече се проявява, като акт, действие във взаимоотношенията.Очите са огледало на човешката душа!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък се сетих за блога си -

"...извън Света всичко може да бъде предречено с

музика или показано във видение отдалеч, ала който влезе наистина в

Еа, всяко нещо му се явява ненадейно, съвсем ново и неподвластно на

предсказания."

Дж. Р. Р. Толкин - С

Ненадейността на случващото се в света на Еа поражда дълбок вътрешен копнеж/желание в сърцата на чедата на Илуватар да поемат обратния път водещ към дома, навявайки им далечен и в същото време дълбоко- съкровен спомен, за древната музика която в същото време тихо им нашепва, за всепроникващите очи на Еру :hypocrite:

С И Л М А Р И Л И О Н Ъ Т наистина е фантастична книга :3d_016:

***

Та за всичко вече си има песни искам да кажа :)))

http://www.vbox7.com/play:971c694a

:whistling::3d_004:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

По цвета не знам, но

по силата, внушението, чувството, което се излъчва от погледа.

Погледът е израз на мисълта и чувството.

Има мисли / формулировки , които могат да накарат човека срещу теб да се разплаче, да те прегърне или да му настръхне косата, ако го гледаш в очите. ( от опит) Но който има такава сила на мисълта, внимава.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...