Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Може ли по цвета на очите да се съди за духовността на човека?


Recommended Posts

Чувала съм от много места,че най-духовни били хората със сини очи.

Моите наблюдения опровергават това.

Вие как мислите - има ли връзка цвета на очите с духовността на притежателя им?

А при мен, като цвета на очите редовно се променя - ту са зелени, ту кафяви, ту синеят, ти са пъстри, у този случай, с туй мое положение, аз какво ли си мисля? Ша `зема да чакам кот момичето дет чакаше златната вода да дойде, барем се усвестим.:3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Попаднах на статия,която според мен е интересна.

Сините очи са резултат от генна мутация

3465.jpg

Всички хора, които имат сини очи, произлизат от един и същ прародител, при който промяната в цвета на очите, се дължи на генетична мутация, смятат датски учени. Те са сравнили генетични проби от хора със сини очи от различни краища на света – от скандинавските страни до Йордания и Турция.

“В началото всички хора са били с кафяви очи” твърди проф. Ханс Айберг от Университета на Копенхаген пред Би Би Си, “но последвала мутация в един от гените е довела до това, при някои вече да е невъзможно да се запази този цвят на очите, защото силно е намаляла способността за производството на меланин в ириса. Именно това е довело до превръщането на кафявите очи в сини”.

Учените обясняват днешното наличие на хора например със зелени или пъстри очи също с различното количество меланин, което тялото може да произвежда.

Близостта в начина на промяната в гените кара авторите да смятат, че всички днешни хора, които имат сини очи, произхождат от един единствен прародител, също както напоследък в науката се затвърждава мнението, че всички хора произлизат от само един “Адам”.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро срещнах познато момиче, което е на около 23 годишна възраст. Бях неприятно изненадана от промяната във външния и вид - беше скрила големите си и изразителни черни очи зад цветни лещи! Резултатът - нежив поглед...:(

Мога да разбера ползването на цветни лещи, когато професията го налага, но ежедневната им употреба не само не е наложителна, но и вредна.

Очите красят човека (или го загрозяват) не с цвета си, а с изражението си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...