Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какви намеци правят момчетата на момичето което харесват ?


SweetKiss

Recommended Posts

Какви намеци правят момчетата на момичето което харесват и какво правят за да привлекът вниманието и ? Има ли нещо което повечето момчета правят - поглед ,отношение,поведение и др? Става въпрос за момчетата на 15-16 години .

Линк към коментар
Share on other sites

Какви намеци правят момчетата на момичето което харесват и какво правят за да привлекът вниманието и ? Има ли нещо което повечето момчета правят - поглед ,отношение,поведение и др? Става въпрос за момчетата на 15-16 години .

Здравей!

Въпросът ти е зададен така,сякаш очакваш отговор,в който да намериш точната рецепта за привличане на момичешко внимание.:)

Такава рецепта няма.

Според мен не е нужно да правиш нищо специално - просто бъди искрен към обекта на чувствата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Какви намеци правят момчетата на момичето което харесват и какво правят за да привлекът вниманието и ? Има ли нещо което повечето момчета правят - поглед ,отношение,поведение и др? Става въпрос за момчетата на 15-16 години .

Според мен, именно разбирането на момчетата (и мъжете), че трябва да "намекнат" по някакъв начин за чувствата си - е и коренът на техния провал впоследствие. Ако още от тинейджърска възраст те не изградят правилно разбиране и модел на поведение към жените - този провал ще ги съпътства през целия им живот и на практика никога няма да пораснат и узреят да бъдат мъже.

Повечето мъже още от най-ранна възраст имат един такъв натрапен страх от провал, който ги подтиква да използват прийомите на "намека", вместо ясното делегиране на отношението и намеренията си, в следствие на което поведението им се ограничава до това да се държат като непохватни примати biggrin.gif. Това е вид бягство от отговорност, целящо посредством "намеци" да подскаже за намеренията им и да подтикне момичето (или жената) към поемането на активната роля. В следствие на което се стига и до нож с две остриета - от една страна момичето се обърква, а от друга му се вменява еманципирано поведение (за което впоследствие то бива и осъждано). Резултатът от това е губеща стратегия и за двамата.

Здравей!

Въпросът ти е зададен така,сякаш очакваш отговор,в който да намериш точната рецепта за привличане на момичешко внимание.:)

Такава рецепта няма.

Според мен не е нужно да правиш нищо специално - просто бъди искрен към обекта на чувствата си.

Това е отговорът! Бъди искрен, активен и добронамерен в мислите, чувствата и делата си. Така императивите, които ще получиш от това поведение ще са, че без да губиш излишно време ще разбереш дали отсрещната страна споделя твоите чувства и намерения и дали между вас има основа за по-голяма близост.

Линк към коментар
Share on other sites

един намек е кравешкия поглед, с който ги гледат :)

П.С. виж надолу практическия ми отговор.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

един намек е кравешкия поглед, с който ги гледат :)

:3d_146:

Ох, ще ме уморите направо!

За съжаление, да, има практика да се държат като примати момчетата (хубаво го е казал и Алекс, и Ирина).:)

Защо не опиташ да я поизпратиш след училище примерно; така ще може да поговорите по-спокойно, да се сближите, да разберете по-добре кой какъв е, какво харесва и какво не. Може и да не делегираш веднага чувствата и намеренията си, но когато си сигурен, по-добре го направи така, както те посъветваха - искрено, пряко и добронамерено. И не се притеснявай, ако отсреща не реагират с ентусиазъм непременно; може евентуално още да не си срещнал "твоето" момиче, а това момиче просто много да прилича на "твоето"и затова да те е привлякло.

Линк към коментар
Share on other sites

Ааааааа, той човека искал съвет. Аз мислех, че е събиране на мнения как се държат момчетата.

Глей сега. Основния намек е обръщане на внимание, обръщане на внимание, обръщане на внимание. Любовните отношения са продължение на общуването и трябва да се започне с общуване и плавно да се върви напред.

Първо може да започнеш повече да се интересуваш от нея, ама директно като питаш: как й се е сторил поредния урок (ако не се смята вече за много тъпо), тъп ли е бил поредния урок; къде е загоряла така хубаво; кой я е научил да се облича толкова добре; каква музика слуша - следващия път може да си пуснеш любима нейна песен на уокмена и да й предложиш да я изслуша от твоя упкмен и т.н.

Също така е хубаво да си подобриш отношенията с хората от нейната компания. Така заедно може да ходите насам-натам и да се сближавате.

Та основния намек е общуването и обръщането на внимание. Трябва да е много н е на този свят, за да не се усети какво става :)

П.С. И запомни. Само гледането, без нищо да правиш, няма да свърши работа. Трябва активно да изразява'ш интереса си.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Явно съм одертЕл, щото вече получавам само два вида предложения...

А бяхме млаааадииииии...

3d_077.gif

Антоний, това е измъкване по цвички! biggrin.gif Я по-добре кажи не какви предложения получаваш, а какви правиш - че то срамота жените да ви предлагат, значи biggrin.gif. Мъже сте все пак, действайте като такива и споделете повече (виж Божо как си призна стратегиите без бой) wink.gif

Това ще е полезно на момичето, за да се ориентира как да различава искрения интерес от обикновените симпатии, както и как да подходи, за да може да го стимулира той да е по-активен.

п.п.1. А иначе, на ухо може да обменим взаимни клюки относно получените предложения, за да анализираме котировката си на пазара на "одертЕлите" biggrin.gif Че току виж се оказало, че получаваме едни и същи предложения (надявам се да не са и от едни и същи хора biggrin.gif

п.п.2. Надявам се и, че имаш чувство за хумор, което да употребяваш при четене на мненията ми sorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, тия женски номера, т.е. манипуации! :3d_147:

А всички знаем, че жените избират.

е, недей така - това, което пишеш, прозвуча като оправдание whistling.gif

Не е манипулация това жената да иска да е наясно с намеренията на мъжа. Нали именно, за да може да избере - трябва да знае какво й се предлага. Защото, според мен, има съществена разлика в това дали ще е наясно с откритите намерения на мъжа, и това той да се държи като дърво и тя да трябва да гадае какво точно искат от нея. Да не говорим, че масов навик е после все тя да му е виновна, задето уж не го била разбрала..

Точно това е манипулация - мъжете да прикриват неудачите си като проектират очакванията си върху жените.

Редактирано от Ирина - Horus - Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

е, недей така - това, което пишеш, прозвуча като оправдание whistling.gif

Не е манипулация това жената да иска да е наясно с намеренията на мъжа. Нали именно, за да може да избере - трябва да знае какво й се предлага. Защото, според мен, има съществена разлика в това дали ще е наясно с откритите намерения на мъжа, и това той да се държи като дърво и тя да трябва да гадае какво точно искат от нея. Да не говорим, че масов навик е после все тя да му е виновна, задето уж не го била разбрала..

Точно това е манипулация - мъжете да прикриват неудачите си като проектират очакванията си върху жените.

:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

О, измъкване по цвички! В никакъв случай. Просто помислих, че няма как да съм полезен на девойката. Така или иначе аз като бях на 16 години бях много застрелян. Карах го като българче. Пък сега на стари години се поотворих и го давам малко повече в латино стил. А за предложенията към девойките - със сигурност това са неблагоприлични предложения. Очарован съм от неблагоприличното поведение и неблагоприличните предложения. Кому са нужни неща, които само да приличат благи? Или са благи, или са неблаги, няма реално разделение на благоприлични и неблагоприлични - поне тази основа не е добра.

Чистота, истинност - ето тези две неща са добра основа за едни взаимоотношения. Иначе спазване на обществен морал и благоприличие - това са чужди неща за мен. Слабо ме интересува обществото, макар че усещам, то се интересува от мене.

Много лесно може да се разбере един младеж дали нещо го привлича в една девойка - просто тя трябва да се замисли с коя своя част го привлича. Дали с ума, дали със сърцето, дали с дупето... и резултатите ще са според привличането.

Въпросът първоначално е - имате ли какво да си кажете? Послание? Срещате ли разбиране?

Наскоро едни девойки ми разправят, седнали да чистят квартирата и младежът, с когото живеят, се изпънал хубаво на канапето и казал - ах, как искам да си намеря жена да ми готви и чисти... и те го лупнали по главата с една възглавница. Конфликт на интереси, бих казал. Трябва да е ясно кой какво иска и кой какво дава.

Започвате лека по лека да си говорите с младежа, с девойката, каквото дойде (няма да се оставяте един пол да ви спира, я, както би казал Елтън Джон, хаха)... и си говорите за темите от живота - хранене, живот с приятели, време за себе си, интереси, приоритети, начин на живот, музика, поведение... и в рамките на 1 месец ви става ясно дали ставате или не ставате един за друг.

Ето копи-пейст от ФБ разговор... щото ме мързи да преписвам...

Аз казвам : Към девойките: Няма как Принцът на бял кон да дойде, ако самите вие не се чувствате принцеси!

Б. казва : експерте по любовните въпроси, намирам това твое изявление за подвеждащо и нереалистично :) не обещавай на девойките нещо, вероятността за което да се случи е кажи-речи малко над 5% :)

М.А. казва :Да изпитваш съмнения е като да си заключил здраво вратата на любовта и тайно да се надяваш, че някой все пак ще влезе. Няма как...Една принцеса в случая твърди, че нейният принц се появи едва когато тя повярва в невъзможното и с един шут отпрати всички глупави хорски ограничения и страхове. Няма невъзможни неща. Има невъзможни страхове и съмнения!!!

Б. казва :добре казано, хубави думи! и все пак реалността те кара да правиш избор, който доста често не ти е по сърце - или чакаш принца на бял кон, надявайки се дойде по-скоро късно отколкото никога, или се примиряваш с факта, че принцът не е съвсем на бял кон (ако изобщо е принц), или оставаш сам... а без страхове и съмнения, няма растеж, развитие...

М.А. казва : ти си тази, която поставя сама границите на своята реалност. Познато ми е...доста самотни години отминаха зад тези граници...Мислех си, че все отвън идва всичко. Колко познато чувство на обреченост :) Наскоро реших да ги премахна и да отворя вратата САМО за принца. И се оказа, че той е чакал там. Но ти избираш коя врата да отвориш. Някои избират да отворят вратата на първия срещнат или пък...изобщо да не я отворят. От теб зависи, повярвай ми ;)И растеж определено няма...при наличието на страхове и съмнения. Те отрязват корените на мечтите.

Аз казвам : аз не че съм специалист по реалност, но да правиш избор, свързан с компромис говори за лош вкус - към кого? - към себе си. Много девойки чакат принца на бял кон, но обикновено вместо него, идва само конят... поради простата причина, че не го допускат при себе си - чрез ограниченията, които те сами си поставят. Допълнително ситуацията е усложнена от хилядите комплекси на девойките, които ги карат да не харесват външния си вид - е, щом те самите не се харесват, защо си мислят, че ще дойде някой, който ще ги хареса? И накрая, но само като черешка върху тортата - "Любовта на въпреки" - то ест - че той хърка, грозен и дебел е, прост и глупав, ама въпреки това аз го обичам... Мисля си тези дни - Няма такова положение - Любов въпреки обстоятелствата или въпреки неговите недостатъци. Тръгнете ли да мислите, че този човек има някакви недостатъци, въпреки които да го обичате, по-добре отпишете тая работа. Щото тая работа не е като оная работа, : )

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, че краднах клипчето и първа го публикувах тук!

Както се вижда, белият кон е от изключително значение! Добре, че беше конят!

:3d_002:

http://www.youtube.com/watch?v=4tiBduBbUdE

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Реших да споделя един виц.Един принц, решил да се хареса на принцесата.Мислил си"Ще направя така, боядисвам на коня копитата зелени и да видим как ще реагира тя.Ще ми каже "Добър ден ваше височество, как сте?Копитата на вашия кон са зелени"Тогава, аз ще и отговоря, това няма никакво значение"Аз ви обичам".Така на другия ден се запътил на разходка.Среща го принцесата и казала:"Добър ден ваше височество. Как сте?"Но нищо друго не споделила.Принцът се замислил."Ще боядисам краката на коня в зелено до коленете, дано ми каже:Принце краката на коня ви са боядисани в зелено.Тогава ще и отвърна," това няма никакво значение, аз ви обичам."Така направил, този път краката на коня били боядисани в зелено до коленете.Тръгнал на разходка и ето принцесата насреща."Добър ден принце, как сте?"Но нищо по въпроса за зелените крака на коня.Разочаровал се принца.Този път решил:Ще боядисам целите крака до горе в зелено, пък ще видим.Така и направил.Ето тръгва на разходка, насреща принцесата."Добър ден ваше височество, как сте?Обичам ви!"Принцът отговорил:"Това няма никакво значение, краката на коня ми са зелени! ":3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Реших да споделя един виц.Един принц, решил да се хареса на принцесата.Мислил си"Ще направя така, боядисвам на коня копитата зелени и да видим как ще реагира тя.Ще ми каже "Добър ден ваше височество, как сте?Копитата на вашия кон са зелени"Тогава, аз ще и отговоря, това няма никакво значение"Аз ви обичам".Така на другия ден се запътил на разходка.Среща го принцесата и казала:"Добър ден ваше височество. Как сте?"Но нищо друго не споделила.Принцът се замислил."Ще боядисам краката на коня в зелено до коленете, дано ми каже:Принце краката на коня ви са боядисани в зелено.Тогава ще и отвърна," това няма никакво значение, аз ви обичам."Така направил, този път краката на коня били боядисани в зелено до коленете.Тръгнал на разходка и ето принцесата насреща."Добър ден принце, как сте?"Но нищо по въпроса за зелените крака на коня.Разочаровал се принца.Този път решил:Ще боядисам целите крака до горе в зелено, пък ще видим.Така и направил.Ето тръгва на разходка, насреща принцесата."Добър ден ваше височество, как сте?Обичам ви!"Принцът отговорил:"Това няма никакво значение, краката на коня ми са зелени! ":3d_146:

Ха ха ха ха ! :)

Мдам, ето това е разминаване между мъжко и женско мислене и липса на способност за четене на сигнали и усещане на жената от мъжа! :) Мъжете обикновено се фиксираме в някакви стратегии, техники за общуване. Те имат мястото си като патерици, докато станат излишни... Докато неувереният мъж с липса на интуиция и вчувстване в женската психика почувства сърцето на жената/ите... Иначе от дърветата на опитите за впечатляване и съблазняване се губи гората на сърдечното общуване!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, бих добавила само, че мъжкото мислене е логически тип, женското е креативно.Ето защо, не стигаме често до истината, от каквото и естество е.Човек цял живот се учи.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин е прав, че всичко е най-добре да идва без мислене, отвътре (и за мъжете, и за жените), но това предполага изградена някаква индивидуалност.

Патериците и тези проби между момичетата и момчетата са поведенческо помагало за изграждане на индивидуалността. Нали не мислим, че тези двама млади ще се женят? :) Те в момента развиват своите чувства и светоусещане.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар Зим, това за намеците си много прав.Това за ситуациите никой не може да конкретизира, да даде точна рецепта.Днес дори хлапетата по на 6-7 години влизат във сложни взаимоотношения.Понякога при децата се ражда агресия, учителите са безсилни.Всичко е от поведенческите модели унаследени от семействата.При подобно общуване трябва да има култура.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...