Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Език на глухонемите


Recommended Posts

Моля за извинение, ако темата се повтаря! Търсих, но така и не намерих подобна тема. Интересувам се от интернет версия за Езика на Глухонемите, за самоучител.Някой ще може ли да ми помогне?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Венцислав!

Това го имам, имам и латинската азбука също.Но нали има знаци за,. . .как да го нарека, целя език.Основните понятия.Те не говорят с букви,нали:>

Търсих из нета, най-много азбуки има. Къде да намеря целия. . . а едно време го даваха по телевизията :<

Линк към коментар
Share on other sites

Само Дактилната азбука има в нета, а относно жесто-мимичната реч в България има редки курсове и то само към специални програми по интеграцията на хората с увреден слух. Дано намериш каквото ти е нужно!

Линк към коментар
Share on other sites

Курсове по жесто-мимика организира Съюзът на глухите в България. Централният им офис се намира в София, ако не се лъжа на ул."Денкооглу". Има само две ръководства по жесто-мимика, издадени в България,ато второто беше някъде към 1996-1998-ма година и вече не се продава.Може да се намери в библиотеките. Чуждо ръководство няма да послужи,защото всеки национален език си има специфика.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...