Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В памет на Иван Славков


Recommended Posts

Вчера ни напусна Иван Славков.

Той беше от хората, които носят веселие и остави след себе си много незабравими бисери, които ще продължават да ни карат да се смеем от сърце, дори когато го няма сред нас.

Бисери на Иван Славков

* Като се връщам назад в спомените - тръгнах от физкултурата, минах през културата и се върнах пак във физкултурата.

(След получаването на титлата доктор хонорис кауза от Националната спортна академия)

* Като стана президент, парламентът ще се състои само от мен и още един. Няма да харчим пари. Ще бъде само един стол и той ще бъде с дистанционно управление.

* Признавам, че футболът ни е в нокдаун, но пък държавата ни е в нокаут.

(След срамната загуба на националния ни отбор по футбол от Чехия с 0:6)

* Вие що си губите времето с футбол, бе? Какъв хубав Винпром имате с ракия и вино, а си трошите краката с топка. Я да се поправите!

(Към футболистите на Поморие)

* Смени плочата, моля те, мини на DVD.

(Към журналист)

* На мен на този турнир тук най ми харесаха стюардесите.

(По време на турнир за аматьорски футбол; бел.авт. - вероятно има предвид момичетата, които изпълняват ролята на мажоретки)

* Първо се справете с уличното движение и след това се занимавайте с футбол.

(Съвет към журналистите)

* Порточанов е като маймуната - нависоко и с лъснал задник.

* Хванеш ли пушката, разстоянието от ръката до мушката изтрива цялото ти развитие на хуманоид. Връщаш се назад и като че ли от него зависи прехраната на семейството ти и на племето. Това е много истински, но несправедлив, естествено, спорт, защото ти го гледаш животното откъм мушката, а то те вижда откъм дулото. Колкото до общото с политиката, всяка силова власт е бракониерска. Нарушава обществения порядък и в тая сеч падат какви ли не жертви, дори и съпартийци.

* Вижте какъв финал само. Имаше бой, голове, жълти и червени картони, дузпа. Става за цветна телевизия.

(След финала за Купата на България "Левски" - ЦСКА (2:1); 2005)

* Обяснявам на чужденците, че в България "луда крава" няма. Те ме питат как така няма. Викам: Ми няма. В България останаха шест крави и аз ги знам поименно.

* В това е истината (сочи подаръците от чуждите делегации), а пликчетата може и насаме да ми ги дадете.

* Първият кретенизъм е, че съм извън закона. Няма никъде плакат, че съм аут. Гледал съм поне 250 американски филма за тези извън закона. За главите им дават от 10 000 долара и нагоре. Жена ми казва, че ако обявели толкова, щяла да ме предаде. Значи, ако съм извън закона, трябва да ме доставят жив или мъртъв.

* Симеон (експремиерът Сакскобургготски) е рицар, попаднал като кръстоносец в непозната страна. Като Никифор. Трябва да бъде написано с главни букви, че в България се влиза или с ятаган от Анадола, или с танк от Прусия. А не с недомлъвки. Аз уволнявам през месец. Без да имам друга сила освен морал.

* И напишете утре - кандидатирам се за кмет на София. Да, за София, а не Софиянски. Ще разруша всичко. Бакърджиев бутна мавзолея, аз ще разруша всичко. Ще оставя само едно поле и една къща.

* Догодина в Атина със Здравка (б.р. - Йорданова, олимпийска шампионка по гребане) ще сме в една лодка, но с платна и трябва всички вие да се съберете, за да духате.

* След като националите нямат стадион, ще дойдат да играят ето тука на летището в София.

* Животът е 90 на сто живуркане, 5 на сто борба и 5 на сто самоубийство. Аз съм християнин. Не съм вярващ. Дядо ми бе поп Иван Славков, къщата му на село бе вързана за три бора, за да не падне. Днес печеля избора, после президентските два мандата и отивам в манастир. Валя обаче е съгласна да се усамотим само на "Омуртаг" 32. Но не да съзерцаваме къщата на Христо Бисеров.

* Писна ми от конгреси! Няма за какво да се събираме пак. Знаете, че когато има конгреси, обикновено ги печеля.

(През 2000 г.)

* Доброто прекарване е винаги там, където съм. Скучно ми е там, където ме няма.

* Срещу фашистите ми е било най-трудно, просто защото не съм се засичал с тях.

* Не аз се ожених по сметка за Людмила Живкова, а тя за мен, за да получи софийско жителство - нали баща й е от Правец.

* Оставете ме на мира, защото жена ми е много бременна.

* Реферите трябва да ги извеждаме с бронетранспортьори. Или да ги вдигаме от игрището с хеликоптери. Нали в крайна сметка трябва да бъдат спасени.

* Единственото място, където нещата не куцат, е футболният съюз. Някои футболисти куцат, но не и БФС.

* Много ми е тежка програмата. По БОК, по МОК, по олимпийската, ФИФА, УЕФА - знаете каква е.

* Аз съм щастлив! Заминавам, а жена ми остава в България.

* Полицията ще пази някой по пътя да не духне огънчето.

(При преминаването на олимпийския огън за игрите в Атина 2004 през България)

* Повече няма да стъпя в САЩ. Те са едно предприятие, а не държава. Пък и ми се ходи там толкова, колкото на американския посланик в село Лиляче. Нека дойде тук да ме интервюира, няма да му искам виза.

(След отказа на консулската служба на САЩ в София да муе даде виза)

* България винаги е плакала някой да я оправи. Големият брат, малкият братовчед. И ни оправят, ама те винаги са отзад. Стига толкова!

(За народопсихологията на българите)

изт.

Поклон пред светлата му памет!

Линк към коментар
Share on other sites

Да,беше весело покрай него.Но...съчетание на интелект ,цинизъм и пренебрежение към правилата.Алкохолната ''приповдигнатост'' не коментирам.На мен такъв тип поведение не ми допада.

Линк към коментар
Share on other sites

Светла му памет ,и въпреки че го изкарват какъв ли не ,за мене беше един чудесен човек ,добър ,интелигентен и с особенно чуство за хумор :) .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...