Jump to content
Порталът към съзнателен живот

алергична кашлица


yordanova

Recommended Posts

Здравейте,и моля помогнете!Дъщетя ми е на 2,9мес.за 9 мес.прави вече 7 спазма,от които последните три през две седмици.Пробвахме с хомеопатия,кларитин инхалации с вентолин дори и с адреналин и пак накрая стигаме до АБ.Редуваме Зинат ,Клацид сега сме на Алгуметрин.От 2 мес.не спира да кашля,намали за два три дни и отново задушаваща нощна кашлица,Какво да и давам като подържащо за да намали спазмите.

Линк към коментар
Share on other sites

може би ще е хубаво да отидете на санаториум в сандански или пък да пиете някое по-силно противо алергично.....

това все пак са предположения, лекарите трябва да могат да ви помогнат, от опит ще кажа че кларитина като противо алергично ми идва доста слабо и почти няма ефект при мен.....аз всяко лято пия ксизал.....

а защо пие антибиотици детето...?

доколкото знам има едно лекарство ериус, което е противо алергично и го изписват на децата ...вентолина помага когато пристъпа е вече на лице........

ходили ли сте на алерголог...?

не съм лекар, но говоря от собствен опит защото от малка съм с алергична астма.....трябва да се открие причинителя, а не лекарите да лекуват само симптомите.....

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам вече къде да ходим. Водихме я на алерголог в Пловдив, изкарахме един курс на лечение с Фенистил, после Ксизал , Вентолин сироп и инжекции всяка седмица, но без резултат. Мислим да я водим при друг, но ми трябва добър ,защото ми омръзна да си правят експерименти с детето ми. Пила е и Ериус и въпреки това ми направи спазъм, влезнахме в болница и се оказахме и със скрита двустранна плевмония, без Т и без да ми отпада, само със задушаваща кашлица. Искам да я тестуват ,но незнам дали го правят на тази възраст, нашето джипи казва ,че не по рано от 6год. възраст, но до тогава щяла да го израстне. А ние какво да я правим до тогава?До АБ стигаме ,защото само с хомеопатия и антихистаямини не можем да контролираме кашлицата .В момента е със силно зачервено гърло без Т и сух спазъм. Посъветваха ни да и купим елект. инхалатор за да и правим инхалации с вентолин и адреналин, за да не се стига до АБ. Купихме и въпреки това стигаме до него. Посъветвайте ме нещо, защото аз вече незнам нито какво да и дам ,нито к ъде да я заведа!

Линк към коментар
Share on other sites

Знам какво е да си майка, да виждаш как детето ти страда и да не можеш да промениш нещата.Просто се доверете на лекарите. Каквито и лекарства да приема детето има състояния които само се облекчават, но не могат да бъдат предотвратени. Лекарите не са магьосници, те правят това, което могат като професионалисти. Вашето присъствие, грижи, спокойствие, любов и подкрепа спрямо детето са най-мощното лекарство с което разполагате.

Линк към коментар
Share on other sites

съгласна съм с кашмир, щом се опитали всичко и все пак се получава така.....

това е изпитание за вас и за детето ви, след като отмине ще сте по-силни ......

може да се допитате до астролог, който евентуално може да ви даде някакво напътствие относно лечението или развитието на проблема....понякога пък астрологията може да посочи скрити проблеми или причини, които са трудно видими за лекарите.....

бъдете уверена, че детето ви ще се подобри, опитайте се да не се притеснявате и страхувате а да гледате смело напред и с вяра, че всичко ще се подреди......

детето ви има ли кръщене..?

Линк към коментар
Share on other sites

...детето ви има ли кръщене..?

Казват, че кръщаването спасява от доста болести детето, докато порасне.

Вие или бащата, или баба или дядо имали ли сте такива симптоми като деца/възрастни?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не бих могла да дам конкретен съвет на yordanova, дано Бог закриля рожбата ти и да намерите лек за вашата болка!Ако не сте кръстили детето си и имате доброто желание го направете.Моята рожденна кръстница беше от Варна/ по- точно преселница от Плевен/, лека и пръст , че я споменавам.Получила беше астматични пристъпи и се преселила преди години край морето, за да диша йодните пари сутрин в пет часа.Но аз нямам подобни опитности, не бих дала конкретен съвет.Спомням си, че когато контактувахме с нея и се виждахме за кратко тя се чувстваше по- добре.

Линк към коментар
Share on other sites

...Незнам вече къде да ходим. Водихме я на алерголог в Пловдив, изкарахме един курс на лечение с Фенистил, после Ксизал , Вентолин сироп и инжекции всяка седмица, но без резултат...

Как да има резултат, като обикновено се търси в погрешна посока и се правят опити за лекуване на следствието, а не на причината.

А тя в 90% от случаите не е алергия, а предиспозиция, която в хомеопатията наричаме Миазъм и докато тя не бива излекувана, всякакви АБ-тици и антихистамини ще имат временен, палиативен ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,и моля помогнете!Дъщетя ми е на 2,9мес.за 9 мес.прави вече 7 спазма,от които последните три през две седмици.Пробвахме с хомеопатия,кларитин инхалации с вентолин дори и с адреналин и пак накрая стигаме до АБ.Редуваме Зинат ,Клацид сега сме на Алгуметрин.От 2 мес.не спира да кашля,намали за два три дни и отново задушаваща нощна кашлица,Какво да и давам като подържащо за да намали спазмите.

Йорданова, казвате че сте "пробвали" с хомеопатия?... трябва да знаете, че това че някой предписва хомеопатични лекарства, съвсем не означава че сериозно е изучавал хомеопатия.

Прочетете това, за да сте наясно: Как да разпознаем добрия хомеопат?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напълно съм съгласна ,че не съм попаднала на добър хомеопат. Какво бихте ме посъветвал? В момента отново е на АБ Дурацеф сега пък е с налеп и ми подържа висока Т , и продължава да кашля. Какво да и давам като подържащо?Съсипах си детето от АБ и искам това да спре!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Йорданова!

Аз не съм лекар, но ще отговоря, базирайки се на личен опит.

Много често хранителната алергия се изразява по начина, който описвате.

Най-честите алергии са към млечни продукти или глутен, но в ролята на алерген може да влезе всяка храна. Едно изследване в тази насока не би навредило.

Линк към коментар
Share on other sites

Има неща които просто трябва да приемете. Алергичната кашлица е е дно от тях. Да споделя с вас нещо лично: от детство съм с алергия особенно към растения. Чувствах се много мъчително, още повече че нямаше почти никакви противоалергични препарати в моето детство. Най-големия ми тормоз не беше кашлицата и сълзенето на очите, дори и температурата и пазене на стаята. Най ме тормозеше невротичното поведение на майка ми спрямо моето състояние. Чувствах се виновна, че я измъчвам. Наказваше ме сякъш, че и причинявам дискомфорт. Тя е покойница от 4 години, аз отдавна съм възрастна жена и все още не съм и простила поведението тогава. Разбирам го, но не мога да простя....

Линк към коментар
Share on other sites

алергията е нетрансформирана агресия. Отхвърляне на средата и околните хора.

какво правим за да променим? Устройва ме вариант за мирно съжителство, но как се постига :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

алергията е нетрансформирана агресия. Отхвърляне на средата и околните хора.

какво правим за да променим? Устройва ме вариант за мирно съжителство, но как се постига :3d_134:

Ами първо се успокояваме :) Учителя е казал да благодарим на Бог и за погрешките си.

След това можем да четем беседите на Учителя, а също и книгата "Диагностика на кармата" на Лазарев, която книга според мен е едно съвременно обяснение на беседите на Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

алергията е нетрансформирана агресия. Отхвърляне на средата и околните хора.

Лечението се провежда на всички нива.

Освен физическото - лекарства, компреси, подбран въздух, вода ( чайове ) , храна

опитвали ли сте да пеете тихичко на детето? Може също хумористоични и забавни приказки - много добре подбрани, без никакъв нюанс на агресия. Забавни занимания през деня, които то приема с радост и с радост СЕ ИЗЯВЯВА. ( опитайте с пеене, рецитиране, разказване,танцуване, моделиране, рисуване, оцветяване, сгъване и изрязване на цветни хартии, работа с конци и апликации с плат или дори отпадъчни материали, опознаване на природата, градинска работа ... ) Похвалвайте го, оценявайте гласно постиженията му.

Това е за емоционално -психическата нагласа. И още по тази тема:

добре обмислете кофликтите в семейството и ги сведете до нула. Задължително.

Луиз Хей "Излекувай тялото си" - Кашлица - Вероятна причина: Желание да излаете: "Вижте ме! Чуйте ме!"

Нов мисловен модел: "Мен ме забелязват и оценяват по най-положителните начини. Обича съм."

Тъй като не можете да внушите на едно дете да си повтаря някакво изречение, ще трябва чрез действията си да стигнете до момента, в който то ще почне да мисли така за себе си, както е даден мисловният модел на Л.Хей.

Успех! И много Любов!!! :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,и моля помогнете!Дъщетя ми е на 2,9мес.за 9 мес.прави вече 7 спазма,от които последните три през две седмици.Пробвахме с хомеопатия,кларитин инхалации с вентолин дори и с адреналин и пак накрая стигаме до АБ.Редуваме Зинат ,Клацид сега сме на Алгуметрин.От 2 мес.не спира да кашля,намали за два три дни и отново задушаваща нощна кашлица,Какво да и давам като подържащо за да намали спазмите.

Ако искате да имате здраво дете, оздравяло дете, което означава, че вече няма да имате нужда от "...нещо поддържащо..." посетете Класически Хомеопат, който да определи неговото индивидуално конституционално хомеопатично лекарство и с него окончателно ще излекува астматичните му пристъпи.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Da, детето не може да си повтаря изречение или думи,

но може например да си съчините вие (всички заедно) или детето песничка за приспиване и събуждане, когато съзнанието е най-възприемчиво, и да си включите позитивни фрази/внушения.

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...