Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за мнение/ съвет


istinska

Recommended Posts

Здравейте!

Случайно попаднах на този сайт, регистрирах се и реших да пиша.Благодаря предварително на всеки, който прочететова, а ако си даде и мнението след това още по-добре. Просто нямам с кой дасподеля, а има неща които много ми тежат.

На 23 години съм. Основния ми проблем е, че не мога да сесправя с живота си. В момента нямам работа и ми е много трудно да си намеря.Единственото място, на което търся е в интернет в сайтовете , но там не излизатособно много обяви. Пускам си автобиографията, смятам, че е добре написана,винаги гледам дали отговарям на изискванията, посочени в обявата, но резултатняма. Когато пращам на посочен имейл адрес отбелязвам да ми се върне обратноотговор, когато писмото се отвори, но почти никога не получавам такова. Често по обявите, по които кандидатствам мисе дава, че има по 400-500 кандидата, и се замислям дали наистина се преглеждатвсички изпратени автобиографии и дали реално имам шанс. Обявите във вестницитеса значително по-малко, почти няма подходящи за мен. Познати, към които да сеобърна за помощ нямам. Имам висше образование, но то не ми дава определена професионалнаквалификация. Аз самата си го определям като грешен избор при кандидатстванетоми, когато не бях много информирана как реално стоят нещата. Все пак не мога давърна времето назад и е по-добре от нищо, но е твърде малко впредвид възрасттами и знанията и уменията, които се предполага, че трябва да имам. Знам иотносително добре два чужди езика, които смятам че ако ми се даде шанс бихмогла да доразвия като знание. Компютърната ми грамотност не е на особеновисоко ниво, но според мен за това енеобходимо да разполагаш с компютър, за да се развиваш, и е нещо върху коетотрябва да работя, но ми е трудно. Смятам, че мога да работя в екип, че имамкомуникативни умения на едно прилично ниво, макар и да не съм среднай-общителните, че имам приятен външен вид както е посочено в повечето обяви.Не се гримирам и нямам особено хубави дрехи и на моменти си мисля, че и това е голям фактор приинтервю за работа, съдейки по външния вид на останалите кандидатки, считано отгледна точка на работодателя. Не знам, може би не харесват снимката ми исъздавам лошо първо впечатление, нали казват, че по дрехите посрещат, а азчесто не стигам и до първа среща. Бих искала да работя, за да мога даинвестирам в себе си последствие. Необходимо ми е да получа шанс, знам че всяко начало етрудно, но имам чувството, че при мен се получава малко по-трудно от обикновено. Дълго време не намирам работа иявно причините са изцяло в мен. Не съм претенциозна, бих работила всичко катоза начало- чистачка, сервитьорка, знам че всеки е започнал от някъде. Може бина работодателите им се струвам неподходяща поради една или друга причина,въпреки че имам и малко опит в наквалифицирания труд, който отбелязвам катокандидатствам. Чувствам се безполезна, знам че трябва да използвам времето дасе развивам, но не ми се получава дни наред да седя и да чета, а и смятам, чеот хората се научава много повече отколкото от книгите и че практиката е многопо-важна от теорията. В крайна сметка се получава, че само си губя времето ивървя назад, чувствам мислите си блокирани, една неприятна тежест в главата, асъщевременно празнота, става ми все по-трудно да възприемам информация, усещамкак пропилявам живота си и същевременно не мога да противодействам на това.Знам че трябва спешно да си намеря работа, за дазапочна да излизам по някакъв начин от това състояние, коетовсе повече се задълбочава и датира отоколо 10-11 години. На настоящия етап обаче вече е нетърпимо, трудно ми е даживея така. Чувствам се постоянно уморена и сънлива, все едно нещо тежко езастанало на мен. Със седмици не говоря с никого, не излизам никъде. Презгодините опитах да се справя сама по няколко начина- здравословно хранене,доколкото ми е възможно, йога, фитнес, четене на книги от типа „ позитивнапсихология” и идеите ми се изчерпаха с това. Старах се доколкото ми е възможно,не бих казала, че не съм и била търпелива, с някои неща се занимавах с месеци исе надявах да има поне минмален резултат, но такъв нямаше. Още в ученическитеси години осъзнавах, че имам проблем, но не знаех как да се справя с него.Смятах, че нещата ще се оправят с течение на времето, че ще си намеря работа,приятели, ще започна самостоятелен живот, ще имам собствени финансови средстваи ще бъда независима. Но не успях да се преборя за всичко това. Въртя се вомагьосан кръг, не ми харесва настоящето, а едно различно бъдеще ми се струвамного далечно и нереално впредвид това,колко дълго съм била така. Предполагам има начин да изляза от това състояние,но в момента просто не го виждам. Липсва ми контакта с хора. Нямам приятели,имам някои бегли познати, но усещам че не мога да им се доверя. На някои от тяхкато им се обадя, не ми вдигат и така с месеци. Не мога да разбера защо. Непомня да съм се държала лошо с тях, да съм ги обидила с нещо. Питам ги директнодали ми се сърдят и ми отговарят отрицателно. Други обикновено са прекаленозаети за раговор- имат работа, трябва да се къпят, да чистят, да изведат кучетона разходка, спи им се. Случва се и те да ми се обадят и разговора да продължиоколо минута, поради същите причини. Не знам защо постъпват така, все пак налите ми се обаждат. Явно просто не им се разговаря с мен, търся причините закоето в себе си, но честно казано не ги откривам. Старая се да се държа добре стях и с хората по пинцип, да изслушвам, да не оставам резистентна към чуждата болка,не отказвам помощ, ако ме помолят, старая се да се усмихвам доколкото ми евъзможо. Ето това, което пиша в момента от тях би се възприело като безцелномрънкане, а мен просто ми е болно и вече около 10 години тази болка ме разяждаот вътре без да има на кого да споделя. Нали все пак би следвало приятел внужда да се познава,а реално не става така . Оказвам се съвсем сама спроблемите си. Чудя се дали аз ли просто попадам предимно на такива хора илиима нещо дълбоко сбъркано в мен? Имало е и моменти, в които сама съм седистанцирала, но то е било поради чисто материални причини. Не съм давалаобяснение защо го правя, не са ме и питали, просто ми е било неудобно, че не мога да съмкато другите, да се впиша в определена среда, да имам достъп до неща, които сеприемат за даденост,а при мен не са билитакава. Струва ми се, че нормалния социален живот не е възможен без определенфинансов минимум, а точно тук съм имала проблеми и съм се различавала от останалитеза дълъг период от време. И май в даден етап проблемът се задълбочи и вече не есамо финансов, а на мен ми стана още по-трудно да намеря изход.

Може би мислите ми стоят като нахвърляни , но самата аз съммного объркана. Има и още много неща, които бих искал да напиша, но сега немога да си събера мислите. Знам че има много хубави неща в живота, но аз самосе лутам по разни пътечки и не намирам пътя към тях. На моменти се чувствамкато обречена, като в една много дълга мътна тъмна безсънна нощ, така като чели няма да успея да променя почти нищо, все едно съм в някаква рамка и другрешава вместо мен, а не би следвало да е така, нали всеки сам твори живота си. Неискам да си губя повече времето, защото вече не издържам, чувствам се всепо-мъртва, поела надолу по някаква инерция. Ако някои може да ми даде съвет, щесъм благодарна. Ако темата не е за тук, моля да бъда извинена, не съм писалавъв форуми досега и не съм много ориентирана в интернет пространството попринцип.

Хубав ден на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Казваш ,че се чувстваш самотна,но затова може да има само една причина- не си направила опит да помагаш на хора с по-неблагоприятна съдба от твоята.Има толкова много хора, които с удоволствие биха приели каквато и да е помощ , която можеш да им дадеш и когато веднъж започнеш да помагаш на другите никога няма да се чувстваш сама.Много бързо ще намериш и други, които също като теб търсят да направят света по-добро място за живеене, хора с които можеш да споделяш сърцето и душата си.

Вселената е огледало.Всичко около нас е отражение от това космическо огледало.Каквото проектираме вселената ни го връща обратно към нас.Променим ли виждането си- променяме живота си.

Какво правим- седим пред огледалото и чакаме то първо да ни се усмихне или просто решаваме, че нямаме време да се чувстваме подтиснати, излизаме навън и правим нещо , с което да сме полезни на някой друг. човек, на някое растение или животинче.Усмихнем ли се на космичното огледало, изображението от огледалото също ще ни се усмихва.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет истинска,

мисля, че си попаднала на точно място и времето ти е точно....:)

за всичко си има причина, просто трябва да потърсиш малко по-надълбоко.....отвъд видимото с просто с око....

всичко е в нас.....потърси в себе си....ако имаш нужда задавай въпроси......търси алтернативи, но извън тези, които ти познаваш....опитвай нови неща......

портала е невероятен, дано да ти е в помощ ..... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Истинска,

получих импулс да ти пиша преди 2-3 часа, но нямах възможност. А преди малко, преглеждайки публикациите на приятелите си във фейсбук, попаднах на този откъс от Луиз Хей, който е точно на място и изразява с по-малко и по-точни думи това, което исках да ти кажа:

Животът е много прост: каквото ние даваме, това и получаваме.....

от Асен Асенов Хермес на 18 май 2011 г. в 08:57…Онова, към което насочите вниманието си, расте и остава трайно в живота ви. Отдръпнете се от нежеланото и насочете вниманието си върху онова, което наистина желаете да бъдете или да имате.

…Днес е още един съвършен ден на Земята.

Аз приемам всичко, което може да подобри качеството на моя живот. Аз използвам своите думи и мисли като инструменти за създаване на бъдещето. Аз изразявам благодарност на настъпващия ден и търся възможности да благодаря на събитията от този ден.

Животът е много прост: каквото ние даваме, това и получаваме. Аз вярвам, че ние сме отговорни за всяко нещо в живота ни – и за най-лошото, и за най-доброто. Всяка наша мисъл буквално твори нашето бъдеще. Всички ние създаваме събития в живота с помощта на мислите,които мислим и думите, които произнасяме.

Вселената подкрепя изцяло всяка мисъл, в която избера да повярвам.Изборът на мисли е безграничен. Аз избирам равновесието, хармонията и мира и те се изявяват в моя Живот.

Луиз Хеи

Желая ти светъл и хубав ден!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...