Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Създаване на първата Позитивна Медия в България


Recommended Posts

Какво мисля?

Само позитивни Мисли ми минават, при тази супер позитивна вест!

Браво и УСПЕХ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Това е една мнаго добра идея! Интересно е дали по света има подобни реализации. Аз телевизия въобще не гледам, но една плеада от добри новини би ми се харесала мноого.

Линк към коментар
Share on other sites

На хората им писна, когато си включат телевизора да чуват само за престъпления.

Мислите създават действителността. Когато чуваш постоянно за нещо, то става част от твоите мисли. Мислите на голяма група от хора имат много по-голяма сила. Затова трябва да се прекъсне този цикъл, който съществува в момента. Четем, гледаме и слушаме за престъпления и ще се случват такива, защото така действат законите на вселената: каквото мислиш и чувстваш се превръща в твоя действителност.

Още по-страшно е при децата. Нашето детство беше толкова по-спокойно. Имаше само два телевизионни канала.

А колко хубаво би било да гледаш предаване, което ще те вдъхнови и изпълни с положителни мисли и чувства, които после да можеш да споделиш с хората около себе си за да направиш и техния ден по-хубав.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

чудесна идея :) ще пиша в скайп :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления за идеята и

успех при осъществяването!

Този сайт е и ще бъде източник на добри новини, убедена съм.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Стартираме проекта!

Който има желанието това да се случи, да се присъедини :)))

Призив за Отворена Позитивна Медия в България

http://www.openposit...ia-in-bulgaria/

Видео:

http://www.youtube.c...h?v=aUXSHmgbvEA

Линк към коментар
Share on other sites

Има доста задачи за решаване.

На първо място какво е това позитивна новина?

Например, преди 2000 години един човек запита "Учителю благи, какво да направя, за да постигна живот вечен". На което му бе отговорено да разпродаде всичко и да раздаде парите на бедните. За този човек позитивната новина за постигането на живот вечен не бе позитивна.

Друг пример. За гръцката икономика позитивно би било да се намалят заплатите, но това не би било позитивно за гърците :)

Важно е от каква гледна точка тази новина е позитивна. Хем да се обясни защо е позитивна (задължително при проблемни новини), а хем да е ясно от каква гледна точка ще е това.

Тук стигаме до втората задача. Мисията на тази медия и идеологията за позитивността. Да е ясно от каква гледбна точка новините се преценяват като позитивни. От гледна точка на човешкия материалистичен интерес или от гледна точка на някакви духовни категории.

Тъй като предполагам, че все пак се оценяват нешата от духовни категории, то е интересно да се знае как точно тази медия ще е религиозно независима или идейно независима. А пък ако е идейно зависима, то това да е ясно показано.

Интересно е и кой ще се навие да пише позитивните новини и коментари. И как ще се "изхранва" тази медия, особено као има и издания на хартия. Не знам дали публикуването на реклами би било подходящо. Та всяка реклама почнва с нещо негативно, което ни се хвърля в очите, за да харесаме някакъв продукт.

Лично аз бих се опитал да пиша позитивни неща, което си е едно предизвикателство :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна идея - да има позитивна медия!!!

Отдавна си мисля, че хората имат нужда от такава hypocrite.gif

Успех, засега ще се включа с четене, а ако всеки може да се включва - например в онлайн сайта - бих споделяла добри новини, събития и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Упех в това начинание ,искренно се надявам да набере голяма инерция и да се покаже на останалите медии ,които са си въобразили ,че само от скандали ( намирането и създаването им ) е най интересно и печалившо .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте приятели,

за 3 месеца постигнахме много! Отворената Положителна Медия вече е факт!

Намерихме и най-краткото подходящо име: ОМ. Повече за него може да научете тук и как то отговаря на нашите ценности като Единство и Развитие, Цялостен и Устойчив Подход, Отвореност и Свобода, Уважение и Отговорност, и други.

ОМ не създава само Медия, ами реални Действия и нови устойчиви, положителни и отворени Бизнеси. По този начин изразяваме, споделяме и създаваме до голяма степен целия живот - как мислим, как действаме и с какво се изхранваме.

Повече от 20 Творци участват дейно развитието на ОМ. Отворени сме за всякакви хора, които искат да изграждат едно съзнателно, отговорно и дейно общество!

Започнахме и срещи във Варна, Дармщат (Германия), скоро и в София.

Заповядайте да споделяте и създавате най-доброто от вас до възможно най-много хора!

http://www.openpositivemedia.org/bg/

((( Сърдечни Поздрави )))

Ники

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...