Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на религията


Recommended Posts

Публикуванта темата за връзката между астрологията и учението на Христос ми беше много интересна.

Все пак има някои твърдения в темата за които бих искал да знам повече.

Преди идването на Христос само посветените са знаели истината, че Той е Духът на Слънчевата система. “Дадоха ми се ключовете на земята и небето” – казва Христос, т.е. Той ръководи живота не само на Земята, но и в цялата Слънчева система.
В какаъв смисъл е използвано понятието "Духът на Слънчевата система". От кратките думи за него не ми стана ясно какъв смисъл влагаш в него. Това е терминология дадена от Учителя или взета от някоя друга езотерична школа?

Изследвайки астрологически звездното небе по времето на раждането на Исус, ще открием, че то е било ознаменувано от съвпада на двете най-големи планети - Юпитер и Сатурн – в знака Риби.

Как е направено това изследване? Кои астрологически данни са използвани? Каква домова система? Коя комп. програма? Доколкото ми е известно е много спорна датата на раждането на Исус. Коя дата е приета за вярна?

Самият път на Христос е в пълна хармония със символиката на дванадесетте знака и е отразен най-точно в Евангелието на Йоан.

По какъв начин пътят на Христос е в хармония с 12-те знака?

Това означава ли, че на всяко важно събитие от живота Христос отговаря по един астрологичен знак? Ако е така, кои събития на кои знаци отговарят според теб?

И един допълнителен въпрос... Ако приемем тезата, че има тясна връзка между Христовото учение и астрологията... как можем да използваме знанието за тази връзка във всекидневния живот? Би ли препоръчал някои конкретни методи?

Благодаря предварително. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди идването на Христос само посветените са знаели истината, че Той е Духът на Слънчевата система. “Дадоха ми се ключовете на земята и небето” – казва Христос, т.е. Той ръководи живота не само на Земята, но и в цялата Слънчева система.
В какаъв смисъл е използвано понятието "Духът на Слънчевата система". От кратките думи за него не ми стана ясно какъв смисъл влагаш в него. Това е терминология дадена от Учителя или взета от някоя друга езотерична школа?

- За повече информация по този въпрос ти препоръчвам книгата "Учителя говори", където е обяснена много добре макрокосмическата проява на Христос

Изследвайки астрологически звездното небе по времето на раждането на Исус, ще открием, че то е било ознаменувано от съвпада на двете най-големи планети - Юпитер и Сатурн – в знака Риби.

Как е направено това изследване? Кои астрологически данни са използвани? Каква домова система? Коя комп. програма? Доколкото ми е известно е много спорна датата на раждането на Исус. Коя дата е приета за вярна?

- Ще цитирам книгата "История на света в дати 38000 пр.хр. 2001 сл.хр.":

"7 г. пр.хр. Приблизително по това време е роден Исус, вероятно в Назарет. Годината на раждане на Исиус е определена от по-късни астрономи на базата на пресичането (съвпада) на Сатурн и Юпитер в съзвездието Риби, то също така съвпада с предсказанието на еврейски астролози от Сипар, според което Месията ще дойде при срещата на двете планети"

Самият път на Христос е в пълна хармония със символиката на дванадесетте знака и е отразен най-точно в Евангелието на Йоан.

По какъв начин пътят на Христос е в хармония с 12-те знака?

Това означава ли, че на всяко важно събитие от живота Христос отговаря по един астрологичен знак? Ако е така, кои събития на кои знаци отговарят според теб?

- Ключа за разгадаване на Евангелието на ЙОАН е следния - всяка от първите 12 глави на Евангелието съответства на един зодиакален знак както следва: 1 глава - Овен, втора глава - Телец и т.н 12 глава Риби. Същевремено в тях е описан пътя на Христос и е показано как той проявява качествата на всеки един от 12-те зодиакални знака - нещо което предстои да направи всеки един от нас, за да върви по еволюционния път.

И един допълнителен въпрос... Ако приемем тезата, че има тясна връзка между Христовото учение и астрологията... как можем да използваме знанието за тази връзка във всекидневния живот? Би ли препоръчал някои конкретни методи?

- Конкретният метод който мога да ти препоръчам и е изпитан на практика от мен е следния:

Знаеш, че има съответствие между органите в човешкото тяло и зодиакалните знаци. Затова когато те заболи глава например, вместо да пиеш хапчета или други илачи е достатъчно да прочетеш глава 1 от евангелието на Йоан, за да се свържеш с архитипните сили на Овена, които ще регулират енергиите в твоето тяло.

Успех

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това съответно означава, че когато искаме да се свържем със силите на някое от Зодиакалните съзвездия, можем да четем поредната глава от Евангелието на Йоан, което ще засили качествата на съответното Зод. съзвездие в нас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Звучи много интересно. Би ли обяснил по-подробно как човек може да работи със "Завета на цветните лъчи".

А може би е добре и да кажеш какво представлява тази книжка за тези които не са запознати.

Иво.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Моля продължете темата за цветовете и работа с тях в новоткритата от Ради тема за тази цел ТУК

Поздрави,

Екипът на Портала

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest Кристиан

Относно предположенията, че Исус се е родил при голям съвпад на Юпитер и Сатурн, доста информация можеш да намериш в "ЕОН" на К.Г.Юнг, макар че книгата сама по себе си е изключително трудна за разбиране и аз лично не мога да се справя с нея (засега:) )

Съгласен съм с твърдението, че е по-добре вместо да взимаш илачи, да се опиташ да разбереш къде е проблемът - и връзката: орган - зодиакален знак - планета може да ти помогне да разбереш вътрешните душевни или духовни причини, довели до това да боледува физическото тяло. Разбира се понякога това е трудно и не мисля, че само четенето на Евангелието може винаги да помогне. Мисля че е добре да се използват и допълнителни природосъобразни методи, най-вече хомеопатия - тя действа добре на душевно ниво, където лежат повечето от проблемите на съвременните хора като разчиства блокажите и травмите, освобождавайке път за духовното израстване, което се възпрепятства именно от травмите. Психотерапията също помага от уроците, които е трябвало да научим чрез травмите, наистина да приемем положителното като излезем от "зациклянето".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

:yinyang:

Здравейте приятели,

От опит ще ви кажа, че всякаква терапия може да помогне, стига да повярваш в себе си, т.е. да се осъзнаеш като част от Цялото и да направиш всичко възможно да заприличаш на Него, а То е Любов!!! :hypocrite::smarty::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Днес ми изникна в главата следният въпрос - какво е отношението на йогите, будистите и мюсюлманите към астрологията? Така и не можах да си отговоря, търсих из нета, но нищо не намерих, та реших да ви попитам вас. Относно християнството е ясно - според Вехтия и Новия завет, звездобройците биват обвинявани и анатемосани :) . Но аз все си мисля, че Библията не отхвърля астрологията или поне не изцяло, тъй като това явно е бил един от начините за пророкуване. Факт е историята около Витлеемската звезда, която според повечето учени е била явление, дължащо се на съвпад на Сатурт и Юпитер в зодиакален знак Риби и на базата на това явление, мисля, се е стигнало до извода, че датата на раждането на Христос не е точна. Какво ще кажете относно всички тези неща?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми изникна в главата следният въпрос - какво е отношението на йогите, будистите и мюсюлманите към астрологията?

На йогите е положително и важно. :thumbsup1: За останалите не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма такава религия, която да отрича астрологията. Всичко - и наука и религия е започнало с погледа към звездите. А религията в същината си е древната наука за връзката ни със звездите. За Витлеемската звезда има много хипотези и всички до една са все хипо. А има и една, която не мога да нарека така.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма такава религия, която да отрича астрологията. Всичко - и наука и религия е започнало с погледа към звездите.

Църквата и астрологията не се разбират много добре. :dancing yes: Ето например една статия на тази тема: Астрологията - древна като греха

Малък откъс от нея:

Макар астрологията да претендира за авторитет и правдивост поради древния си произход, ще възразим, че не всичко древно е добро, истинно и спасително. Окултизмът е древен почти колкото греха и те имат едни и същи корени: гордостта, богоборството, общуването с демони.

Светите отци на Църквата отнасят зараждането на астрологията и другите окултни учения към времето на Каин и неговите потомци.

Съгласно тълкованието на св. Юстин Философ, св. Ириней Лионски, Атинагор, Тертулиан, св. Амвросий Медиолански и др. отци и учители на Църквата под думите в Бит. 6:2 „Тогава синовете Божии видяха, че дъщерите човешки са хубави и взимаха си от тях за жени” следва да разбираме - духовни същества, паднали ангели, които влезли в престъпен съюз със земните жени и ги научили на вълшебства и заклинания. Това твърдение се потвърждава и от апокрифната книга „Енох”.

Докато бракът в Библията често означава единението на човека с Бога, т. е. вярата (Осия 2:16; Ефес. 5:22-23), то в брака между хората и духовете трябва да подразбираме зараждането на езическото почитане на демоните, с помощта на които падналият човек се опитва да проникне в тайните на света, да въздейства на околните и на стихиите, да стане като бог без Бога (Бит. 3:4-5).

Ето още една: Астрологията - лъжепророкът на нашето съвремие

Мисля, че другите вероизповедания са по-толерантни към нея. :hmmmmm:

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

Бина, а ти къде видя да употребявам термина "църква"?

Изчетох статиите и по мое мнение и двете са писани очевадно тенденциозно. Подобно отношение е излагане само на предубедености, от които аз като християнка се разгараничавам. Нямам намерение да им правя анализи сега, но особено първата е достатъчно самоотричаща се на няколко пункта. И тъй като звездите са светлина, а Слънцето е също звезда, по-точно би могла да се озаглави "Науката за светлината - древна като греха". А профанизирането важи за която и да било наука, но самата наука няма нищо общо с това, както и ясновиждането няма общо със самозвани ясновидци, гледачки и подобни. Астрологията сама по себе си е най-първата наука, която поради това, че е първа, съдържа елементите на чисто материалните и на духовните знания. Астрология, в този вариант, в който се представя на масовата публика, за мен не е астрология. И именно тук атакува авторката в първата статия. С което съм напълно съгласна - злоупотребата с която и да било наука е псевдонаука. Но да се отрича поради това самата наука е меко казано смешно. И да разгледам по-нататък - светите отци интерпретират брака в библията като връзката на човека и Бога и това е Вярата. Добре, но Вярата е всъщност неосъзнатото Знание, което човекът винаги е носил със себе си и към което винаги се е стремял. И колко стремящи се именно към знание хора са отишли на кладите или бесилките в миналото, историята показва това. По тази логика и историята би трябвало да отречем, защото е наука, а тези исторически факти са неудобни за църквата. По-надолу в тази статия четем, че "човек е своеобразен микрокосмос, съединяващ в себе си духовното и материално начало" и че "Бог е вложил взаимосвързаност и взаимозависимост в цялото творение", а след това към края на статията се издига в култ християнският аскетизъм, който отричайки материята, довежда единици духовни хора до надмогване над физическите и биологични закони, т.е. поставя тези хора над божествените закони. И отричайки материалното, именно тук се залита в другата крайност. Изтъква се като аргумент, че полуистините са "дяволски козни" и в същото време се ползват също полуистини - една от тях е, че човекът, подвластен на природните си дадености и на несъвършеното си естество, опирайки се на астрологията като наука, си оставал завинаги твар като "Риба", "Лъв", "Телец". А какво да кажем за "Водолея", за "Девата" или за "Везните", които за неудобство на отричащите астрологията не са твари. И какво да кажем пък за Иисус, чието име някои превеждат като Ихтиус - риба. А как ли ще оправдае църквата, обвиняваща астрологията в езичество, своите езическите ритуали като освещаването на хляба в нафора и осветяването на водата например - свещеникът произнасяйки точно определени думи върху водата я закодира и това си е в чист вид езичество. А дали няма и самият Иисус да нарече светата църква езичник, поради множество известни вече нам факти от живота и чудесата, които е извършвал, които показват взаимовръзката на така наречените езически ритуали с християнството.

И изобщо, отричането от църквата на която и да е наука, на каквото и да е, е тъмнината в нея. Знанието или Вярата - неосъзнатото знание, е исконният стремеж на човека към себеопознаване, а от там и към първопознанието. Това е стремежът към Бога. Бог е Светлината като такава отвън и отвътре в човека. И всяко нещо, което поставя прегради по пътя на взора към тази Светлина, а този взор е никога само навън или само навътре обърнат, всяко нещо, което препречва полета на крилата в стремежа към тази Светлина, аз наричам тъмнина. Човешкото същество е в етап на еволюция - отваряне. И всяко учение и псевдорелигия, която капсулира човека, която го сепарира, затваря, отделя, за мен е обратното на религия, обратното на връзката на човека с Бога. Опирайки се на духовността и само на духовността у човека, се отрича материята. А това е равносилно едно дете да отрече майка си. И обратното - отричайки духовната същина в човека, се затъва в тинята на непознанието и се отива далеч от бащата, от източника. Кръстът не е само хоризонтала или само вертикала.

Животът е река, а реката винаги тече между два бряга и ние сме в реката. Няма река с един бряг. И който застава само на единият от двата бряга, излиза от живота.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: И аз съм склонен да считам така, макар че всяка религия и всяко духовна школа си избира свое отношение към науките, вкл. и към предсказателните. Не винаги, когато това отношение е дистанцирано, това е направено с лош умисъл за съответната система. Например първите християни са били много-по-наясно от сегашните и с прераждането, и с астрологията, и с езотеричната медицин... и с ред други мостове към Изтока. Желаейки обаче да се концентрират върху по-съществени теми и главно върху духовната си практика в настоящето, те са оставили назад останалото и са дали повод на последващи събори да анатемосват, от там нататък вече този позитивен замисъл е бил изопачен, като нито е имало масово стабилни духовни практики, нито са били използвани по-второстепенните методи за стабилизиране на здравето, общуването и духовното статукво. По подобен начин в дзен будизма човек не се интересува от повечето езотерични знания, за да се съсредоточи върху главното - непредубеденото отношение към света и към себе си. Когато обаче не прави това, а не се интересува и от другото, той става най-обикновен мързеливец. точно дотам са я докарали много от западните "последователи" на дзен, че все повече и японските му "привърженици" (не е тайна, че Япония усилено са западнизира, вкл. и в светогледните сфери)... :sleeping:
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да ви кажа честно, смятам, че колкото повече привърженици има църквата, толкова повече като че ли се изопачава християнството (така е и с всяка друга религия) и колкото повече се отдалечаваме от момента на създаването му, толкова повече се изменя христовата философия. Някак си имам чувството, че голяма част от онова, което е искал да ни каже Христос, е скрито. Все пак не приемам избирателното "пробиране" на Евангелията. Също така, не знам защо, просто го мисля и чувствам, без да знам дали е така, че Христос също има свое Евангелие, което не е достигнало до нас (все още). Ако това беше истина, ако разполагахме с такова Писание, ако разполагахме и вземахме предвид и останалите Евангелия и църквата ги приемеше, тогава би могло да се постави равенство между "христова вяра" и "църква". За мен църквата в момента не е нищо повече от една законна секта, която си позволява да анатемосва онези, които се опитват да стигнат до Истината и които не отговарят на нейните критерий. Затова ми е много обидно, когато говорят лоши неща за Петър Дънов например или така безскрупулно да отричат и обиждат останалите религии. Това ли според тях е Божията любов? Под "църква" имам предвид самата институция, а не постройката, тъй като тя е продукт на труда на вярващи хора и в нея се събират именно такива хора (с изключения).

Случайно попаднах на една книга, написана от един професор, който е суфист и пряк потомък на Мохамед. Той доста подробно е проследил живота на Исус Христос, защото се е опитвал да запълни празнината между 12 и 30 годишната му възраст. С голямо удивление открива доста неща, които църквата никога не ни е казвала и напротив, опитвала се е да покрие следите. Ето и някои цитати от книгата му:

"Много хора на Запад биха могли да се запитат с какво право се занимавам с този въпрос, тъй като живея на Изток и съм мюсюлманин. Но заявявам, че намерението ми в никакъв случай не е да подкопая вярата на християните. Използвайки намерените доказателства за "Изгубените години" на Исус, аз съм в състояние да докажа, че мисията му е била за целия познат тогава свят , а не само за Палестина. Неговото послание е било за хората от всички вери, а не само за намиращите се по това време в Палестина три секти - фарисеи, садукеи и есеи, нито пък за по-късните християни."

"Един ден случайно се натъкнах на пакет дневници на немски, написани от моравските мисионери. Преподобният Фунчук ми обясни, че в тези дневници те са писали всичко, което им се случва ден по ден. По някаква случайност забелязах заглавието на 118 стр., написано с черно мастило: Св. Исса. При изследването му заедно с Преподобния Фунтчук се оказа, че записът се отнася за посещението на Николай Нотовичв Ладак и за намерените от него свитъци за Св. Исса (фактически оттогава авторът се "запалва" в издирването на историческия Исус)."

"През време на турската война в края на 1870-те Нотович направил серия от пътувания на Изток. След като посетил Балканите, той пропътувал през централна Азия и Персия, достигайки Индия през 1887 г. Посетил Златния храм в Амритсар, Пенджаб и стигнал до Ривалпинди, а оттам се насочил към онова, което наричал "Долината на вечното щастие", Ладак...В Мулбек, на реката Вакха, посетил два манастира и видял прочутата 24 футаа висока скална скулптура на Майтрея Буда, издялана някъде около 700 г. Сл. Хр. А след това отишъл с заедно един преводач в малкия будистки манастир горе на хълма. (Та Нотович пише): "Преминахме през серия стаи с ниски тавани, с наредени по стените им полици, върху които бяха изложени различни по големина образи на Буда. Ламите предпочитат техните посетители да са европейци, а не мюсюлмани. Попитах моя домакин защо е така, а той отговори "Мюсюлманите нямат връзка с нашата религия. Неотдавна в победоносната им кампания те насилихо много от нашите хора да преминат към исляма. Що се отнася до европейците въпросът е друг: те не само проповядват основните принципи на монотеизма, но имат правото да бъдат смятани за почитатели на Буда, колкото и самите лами от Тибет. Единствената грешка на християните е била тази, че след като са приели великото учение на Буда, те напълно са се откъснали от него, създавайки си друг Далай Лама, а само нашите са надарени да виждат очи в очи величието на Буда и силата му да служи като посредник между небето и земята." Нотович научил, че има обща основа между християнстото и будизма. Задал още много въпроси на ламата и той му отговорил: "Ние също почитаме онзи, когото вие припознавате като Син на Бога. Духът на Буда наистина е бил инкарниран в светата личност на Исса, който без помощта на огън и меч е разпространявал знанието за нашата велика и истинска вяра по света. Исса е велик пророк, един от първите след двадесет и двамата Буди. Името и делата му са написави в нашите летописи." (това е една частица от книгата, има още доста интересни неща в нея, идеята на цитата, който дадох е да се замислите, ако все още не сте, дали Христос не е нещо повече от това, което ни представя Библията).

След като прочетох книгата, разбрах, че наистина има доста доказателства и Писания за живота на Христос, които обаче християните не приемат, църквата анатемосва и се опитва да стигне до тях и да ги унищожи. Затова аз просто търся Истината, опитвайки се да намеря скритите от мен и от всички християни слова на Христос. Вярвам че Христос е проповядвал преражданията, че не е бил против астрологията или малцинствата като гейве, наркомани и съм открил доказателства за това в словата му.

Та понеже засегнахме основно темата за астрологията, аз смятам, че църквата не би трябвало да я отхвърля, още повече, че тя е един от начините за пророкуване. След като в Природата съществуват и неясни за официалната наука закони, след като те действат, то те са от Бога и би било жалко, ако се отричаме от тях. Това е все едно да се откажа от физиката или химията, защото тя е извън църковните разбирания.

Линк към коментар
Share on other sites

Бина, а ти къде видя да употребявам термина "църква"?

:rolleyes:

Права си. Понякога бъркам понятията "църква"(не сградата) и "религия" :wub:

Но мисля,че отрицателното (дори враждебно) отношение към хората със свръхсетивни способности е заложено още в Библията като аксиома и е проникнало в трите основни религии излизащи от нея. Ето например какви указания дава Бог на Мойсей в Изход,гл.22

Магьосница жена да не оставиш.
Левит,гл.20

И човек, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете за да блудствува след тях, против оня човек Аз ще насоча лицето Си и ще го изтребя изсред людете му.

или

3. Трета книга Моисеева - Левит ••

ТРЕТА КНИГА МОИСЕЕВА - ЛЕВИТ 1 [1:1]И повика Господ Моисея и му каза от скинията на събранието, думайки: [1:2] обади на синовете Израилеви и и...

...[19:31] Не се обръщайте към ония, които извикват мъртъвци, и при магьосници не ходете, и не се оставяйте да ви осквернят. Аз съм Господ, Бог ваш....

...И ако някоя душа се обърне към ония, които извикват мъртъвци, и към магьосници, за да ги последва в блудството им, Аз ще обърна лицето Си против оная...

или

ОТКРОВЕНИЕ НА СВЕТИ ИОАНА БОГОСЛОВА 1 [1:1]Откровение на Иисуса Христа, що Му даде Бог, за да покаже на рабите Си онова, което трябва да...

...[21:8] А на страхливи и неверни, на мръсници и убийци, на блудници и магьосници, на идолослужители и на всички лъжци делът им е в езерото, що гори с огън...

и т.н.

Дълбоко в себе си смятам, че Библията е предназначена предимно за евреите и тъй като те са си имали проблеми с вавилонските,халдейските,египетските и други около тях магове, ясноведци и изобщо жреци на чужди и враждебни на тях народи, то това се е проектирало и в Библията. Докато търсех горните цитати изчетох доста неща потвърждаващи това мое мнение. Останах с убеждението, че Бог е нещо като частна собственост на еврейския народ? <_<

Но това си е мое тълкуване на нещата, при това моментно. B)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Всеки, който чете Стария завет без предубеждение, ще стигне до същия извод. "Само нашият бог е Господ..." Не случайно най-ограничено мислещи и често нападателно проповядващи са християнските секти, които основават по-важните си тези именно върху старозаветни цитати. Ако се вземе буквата, а не духа на писанието, нищо хубаво не може да последва в глобален и дългосрочен план, както го е доказала и историята. :3d_071::3d_150: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Ако променим гледната точка и спрем да обсъждаме какво смята религията за астрологията, ще получим широко поле за работа, като разгледаме какво смята астрологията за религията.

В средновековната астрологическа доктрина са разгледани няколко позиции, които се приемат като пряка причина за появяването на най-разпространените религии. Както може да се предположи като основен фактор в съвпада, пораждащ религията е ролята на Юпитер. Средновековните астролози са приемали че религията на юдеите се е зародила при съвпада на Юпитер със Сатурн, тази позиция може да се намери и в Кабала и сефиротичното Дърво на живота, където сефирот Бина, отговаряща на божественото име Яхве, астрологично се съпоставя именно със Сатурн. Появата на исляма се отбелязва от съвпада на Юпитер със Венера, което е изненадващо, предвид строго патриархалния строеж на тази религия. Християнството е родено под съвпада на Юпитер с Меркурий. Интересно е мнението на средновековните астролози около раждането на Христос. Под влияние на иранската традиция Юпитер е приеман за символ на доброто, а Сатурн за повелител на злото, през 29 май 7 г. пр. хр. тези две планети са направили съвпад в точката на пролетното равновесие между Риби и Овен, комбинация на доро и зло, огън и вода, материа и дух, тик трябва да се прибави и опозицията към Марс, което означава че неговата първична животинса реакция и импулс са ограничен, което е характерно за християнството.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...