Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да разбера кои са всичките бивши интимни партньори


talaz

Recommended Posts

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой се опита да ми зададе такъв въпрос, съвсем умишлено бих казала-над сто са и не ги помня всичките...:dancing yes:

Ако някой обича, обича човека до себе си такъв, какъвто е, без рамки и ограничения. Другото е болест....:thumb down:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой се опита да ми зададе такъв въпрос, съвсем умишлено бих казала-над сто, са и не ги помня всичките...:dancing yes:

Ако някой обича, обича човека до себе си такъв, какъвто е, без рамки и ограничения. Другото е болест....:thumb down:

А не може ли да е отмъщение, за двуличието, преди връзката?

Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Ако тя има чувства към някой бивш - то ти няма как да ги промениш.

Ти можеш да "печелиш точки" в твоя полза като правиш обратното на това, за което питаш и пишеш в темата.

Отмъщението не прави хората щастливи.

А уж всички искат да са щастливи...

Ако имаш съмнения, подозрения и недоверие спрямо човека до теб - по-добре смени или гледната точка, или партньора...

Линк към коментар
Share on other sites

Хора, отдавна не бях се смяла така. Ако решим да бъдем по-честни пред себе си, ще си признаем, че някога, може би много отдавна, когато сме били мно-ого по-млади, и на нас са ни минавали подобни мисли през ума, само дето не сме си признавали публично. Това ми дава повод да си помисля, че откриването на темата може и да е провокативно, но това няма съществено значение. Много хора и в по-късна възраст, след множество връзки чувстват несигурност и се опитват да я съградят по какви ли не начини. Нищо сигурно няма, само настоящият миг. Миналото си е отишло, бъдещето е неизвестно, просто всеки друг подход към живота е начин да се загуби много енергия и да се загуби настоящият миг, който е единствено реален.

Аз лично не държа да бъда с някой, който е определен за друг. Да се държим насила заедно е излишно мъчение, загуба на време.

Имат ли значение предишните връзки на този, с когото съм понастоящем? Дотолкова, ако не ги е преживял и аз се явявам като заместител на някое липсващо парченце в неговия пъзел, тогава излизам от неговия живот. Наистина предпочитам да си имам свое място и другите съвсем не ме засягат. Щом не са заедно, значи не се е получило и аз лично не виждам повод да се страхувам от нещо. Най-много ценя хора, с които мога да бъда себе си, които ме приемат и ценят такава, каквато съм. Нямам за идея да променям когото и да било, нито пък искам да ме подтискат и направляват в каквото и да е отношение. Изключително държа на свободата си да мисля, да се държа, да чувствам, да се обличам и да живея по своя си начин.

Талаз, ти да не би да си нямал предишни връзки? Погледни нещата от своята гледна точка и разбери, че както ти си скъсал с миналото, така и другият човек може да е скъсал и практически нещата започват начисто, вие пишете вашата история на чист лист. Зачитайте се, оставете си свободата и вратата отворена - ако има любов, тя ще ви държи заедно. Успех в любовта!

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_016:

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

С такъв подход скоро ще те гледат булките в "Море от Любов" да се давиш в крокодилски сълзи и ще ти бъде изпята песента - "Късно е либе за прошка" т.е. искам да кажа, че успешно ще попълниш списъка на бившите:3d_138:. Ай, поздрави :whistling:

http://www.vbox7.com/play:3c3fc856

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Ето това е. Всички ние търсим на банацита мекото!:rolleyes:

1. Истината за страданието е:

„Такава, о, монаси, е арийската истина за страданието. Раждането е страдание, старостта е страдание, болестта е страдание, смъртта е страдание. Свързването с неприятното е страдание, неудовлетвореното стремление е страдание. Накратко петте елемента са страдание.”

Страданието обхваща физическите, телесните (раждане, старост, болест, смърт) и психическите (свързването с нежеланото, раздялата с желаното, неудовлетворението от живота) преживявания, съпровождащи целия човешки живот и представляващи неразделна част от неговото битие.

из "Четирите благородни истини"

Какво се опитвате да си докарате, talaz? Угода, наслаждение и някакво по вид щастие/кеф. Сиреч искате да обърнете всичко във ваша полза и да няма нищо във ваша вреда.

Сега това, което следва да ви напиша, може да ви се види много обидно, но не бива да гледате на него от подобен ъгъл.

Да, това което искате е израз на т. н. егоизтична природа на съзнанието. Абсолютен егоизъм - аз искам доброто - това, което ще ме ощастливи и би ме ощастливило евентуално и в същото време в никакъв случай не искам злото, което може да ме нарани и да ме направи нещастен, т. е. да страдам.

Да, това е егоизъм, но в него няма нищо лошо и той си е в реда на нещата, но в същото време този егоизъм докарва страдание, защото се сблъсква с егоизма на друг. Така се получава често, че две, или повече егоизтични природи/съзнания, у двама или повече човека, искат едно и също нещо/неща, напримерно сърцето на едно момиме, демек нейната любов, тя да ги обича, защото това ги прави щастливи, защото от това се чувстват добре и значими, важни, нещо в света, и чрез това излизат от състоянието на малоценност и незначителност..

Хората си мислят, че щастието зависи от това да бъдат обичани и търсят да ги любят, да ги уважават, да ги почитат.

Всичките игрички на човека, всичко, което цели да притежава в материален аспект, е за да се издокара същия този човек, като по-привлекателен, по-желан, за да може другите да го обичат и уважават, респективно и да не му нанасят вреда, а само полза/и.

Но кажете ми, talaz, ако вие сте безразличен към това момиче, дали бихате се чувствали щастлив, макар въпросното момиче да ви обича на 100%?

Не. Може като нищо да ви се дигне самочуствието, но няма да сте щастлив. Помислете!

Бихте били щастлив, истински, само ако вие изпитвате Любовта, ако живеете в нея, ако тя гори в сърцето ви. Да, точно тя е тази, която дава криле и която прави живота смислен. Не чуждата любов, а вашата, която извира от вашето сърце.

Сега, не мислите ли, с оглед на това, че бихме могли реално да сте независим човек, що се отнася до вашето лично щастие, щом то зависи единствено от това дали вашата собствена любов ще излира от вашето сърце?

Няма ли да сте сбободен човек в такъв случай?

Тогава няма да изпитвате ревност, нито ще се срахувате да загубите човека до себе си, защото ще сте осъзнали, че щастието е не в любовта, която ви се дава, а в любовта, която вие давате, зарад самата любов, а не поради корист / тънки сметки / задни мисли.

Кой може да отнеме любовта, която би могла да блика от вашето сърце? Нима смъртта, или раздялата? Не. Любовта е вечносъщетвувща.:)

Хубаво помислете и анализирайте всичко това, ето и моя съвет към вас, до колкото той ви е необходим в такъв вид.

Бъдете здрав и способен на живот/любов!:3d_108: Това е и моето пожелание!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Човече, посети психиатър.

Другото е излишно.

Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

:1eye:Ти сериозно ли задаваш този въпрос, или се шегуваш?!

Ако е сериозно - обричаш себе си на самота и ако това те устройва, последвай съветите на Станимир.

Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Ами ето, аз съм един бивш интимен партнер на приятелката ти. Какво искаш да разбереш ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

И да разбереш всичките бивши партньори на приятелката ти, какво от това- може би привличаш човек с подобна на твоята енергетика.Учителят съветвал един човек, дошъл да се разведе с половинката си, че ако се жени пак, просто си учи един урок повторно.Това да сменяш партньори, е като да не променяш нещо у себе си.Търсиш спасение у другия, да те изведе от трудна ситуация, да пречупиш характера си, пък не се получава. Къде е вината?Колкото и да са партньорите, какво от това, толкова пъти повтаряш една и съща грешка.

Това да се сменят партньори, може да се подразбира в много аспекти, че няма здрава ценностна система у даден човек.Не е стабилен характера му, не знае какво търси в една връзка.Неосъзната свобода, прерастваща в слободия.Ако има любов, тя трябва да е много силна, за да надделее на всички негативи.

Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Нормално е да ти отговарят така в темата .Но сега сериозно ,ако я обичаш въобще няма да те итересуват тия неща ,и между другото ревноста ако я има в някоя връзка няма нищо общо с любовта .И сега не го ли разбереш с годините сигурно ще го разбереш .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И да разбереш всичките бивши партньори на приятелката ти, какво от това- може би привличаш човек с подобна на твоята енергетика.Учителят съветвал един човек, дошъл да се разведе с половинката си, че ако се жени пак, просто си учи един урок повторно.Това да сменяш партньори, е като да не променяш нещо у себе си.Търсиш спасение у другия, да те изведе от трудна ситуация, да пречупиш характера си, пък не се получава. Къде е вината?Колкото и да са партньорите, какво от това, толкова пъти повтаряш една и съща грешка.

Това да се сменят партньори, може да се подразбира в много аспекти, че няма здрава ценностна система у даден човек.Не е стабилен характера му, не знае какво търси в една връзка.Неосъзната свобода, прерастваща в слободия.Ако има любов, тя трябва да е много силна, за да надделее на всички негативи.

Този урок на Учителя важи с пълна сила и за мен,не го научих аз този урок и това е.Връзките ми се провалят с гръм и трясък,ясно е че трябва да променя нещо в мен,но какво по-точно и как да да го направя нямам представа.Налагам си да мисля позитивно ,но продължавам да привличам един и същи тип мъже .Може би не е трябвало да прекъсвам връзката,а да изтърпя моментите когато чувствам че ме подценяват и обиждат.....за да си науча Урока....не знам

Редактирано от Kalinea
Линк към коментар
Share on other sites

да изтърпя моментите когато чувствам че ме подценяват и обиждат.....за да си науча Урока....не знам

Не да ги изтърпиш, а да се опиташ да разбереш, защо се чувстваш така в тези моменти и да разрешиш проблема. Образно : Изтърпяването на зъбобол, няма да излекува зъба ти.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Този урок на Учителя важи с пълна сила и за мен,не го научих аз този урок и това е.Връзките ми се провалят с гръм и трясък,ясно е че трябва да променя нещо в мен,но какво по-точно и как да да го направя нямам представа.Налагам си да мисля позитивно ,но продължавам да привличам един и същи тип мъже .Може би не е трябвало да прекъсвам връзката,а да изтърпя моментите когато чувствам че ме подценяват и обиждат.....за да си науча Урока....не знам

Ако човек възприема себе си по определен начин, може да си помисли, че го подценяват, без да е така :)

Чети "Диагностика на кармата". Книгата помага за разбирането на твоите неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля , че това е шега .....Не вярвам , някой човек , уважаваш себе си и половинката си , да зададе такъв въпрос сериозно ....

Ако все пак , не е шега , ще ти кажа само да не гледаш в миналото, а в настоящето ...Насочи усилията си , към настоящия момент , да не се окаже , че докато ровиш за техники си останал сам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Този урок на Учителя важи с пълна сила и за мен,не го научих аз този урок и това е.Връзките ми се провалят с гръм и трясък,ясно е че трябва да променя нещо в мен,но какво по-точно и как да да го направя нямам представа.Налагам си да мисля позитивно ,но продължавам да привличам един и същи тип мъже .Може би не е трябвало да прекъсвам връзката,а да изтърпя моментите когато чувствам че ме подценяват и обиждат.....за да си науча Урока....не знам

Ако човек възприема себе си по определен начин, може да си помисли, че го подценяват, без да е така :)

Чети "Диагностика на кармата". Книгата помага за разбирането на твоите неща.

Не знам защо точно тази книга от години я оставям на страни ...за по-късно...когато имам време....сега ще я прочета със сигурност:)Благодаря за вниманието и съвета !!
Линк към коментар
Share on other sites

да изтърпя моментите когато чувствам че ме подценяват и обиждат.....за да си науча Урока....не знам

Не да ги изтърпиш, а да се опиташ да разбереш, защо се чувстваш така в тези моменти и да разрешиш проблема. Образно : Изтърпяването на зъбобол, няма да излекува зъба ти.:)

Ако правилно съм те разбрала...аз самата не би трябвало да се чувствам подценена и обидена ,а да приема че този човек не е походящият за мен?:)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Човече това с което си се захванал си е направо магистрала за АДА! Ама това ще бъде твоя личен персонален АД! Като виждам че използваш думата "разтурен живот" това ме навежда на мисълта че си човек консервативен и без много опит с жените..... Та виж сега принципа е "БИЛО КАКВОТО БИЛО" НЕ РОВИ, НЕ ПИТАЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАЙ!!! Поне ако искаш да сте заедно! А и още нещо важно - НЕ Я СЪДИ!!! Това е най-важно! Така е мислила така е правила....Тя е и човек а не икона - това също помни! И не се дръж като монах от Света гора - извеждай я, прави нещо което тя не очаква - ако трябва поизложи се! Целта на занятието е да разбере че се е хванала с пълнокръвен МЪЖ а не с монах! Така трябва да действаш ако искаш да я задържиш-това е цената.....А за книжки и подобни работи забрави-тук играе само живия опит! А и още нещо вожно накрая -Да не си посмял да и приказваш за това "Какъв разтурен живот е водила"-това е най бързия начина да се раздулите! Тя може и сама да стигне до този извод след време но ти задължително си трай! Айде успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Във вечерта на 12 юни ( датата на която е публикувана темата), докато превключвах каналите на телевизора,случайно попаднах и се загледах в един чернобял български филм, който излъчваха по БНТ Сат. Един мъж тормозеше жена си с думи, посягаше и и физически на моменти, разпитваше я за бившите и партньори, искаше да и каже с кой е била, обвиняваше я, че е била с еди кого си и т.н. Видяното доста ми наподоби публикуваната в същия ден тема в Портала. Съвпадение се получи между тема и дата на публикуването и, филм и дата на излъчването му, и това че аз в този момент съм гледал телевизия и съм засякъл съответните кадри, и че в същия ден съм прочел и темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Очевидно не си първия и любовник. И един да е имала преди тебе мисълта ще те смаже, и хиляда да са били, болката е пак същата. Така че първо се замисли кого наказваш, себе си или нея. "То това лозе пазене няма". Живей си кротко с жената - гледай си кефа, ако ти излезе късмета за нещо по-добро - възползвай се. Никой не се е оказал по-голям от ревността, никой не е успял да я пребори и няма техника, която да я унищожи. Ревността е демон, а за да те слуша демона трябва да го обичаш. Обичай ревността си, защото това е твоята способност да се отдадеш Бога - замаскирана любов. Изровиш ли я тази любов, ще откриеш себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Как даразбера кои са всичките бивши интимни партньори на приятелката ми, какво е отношението й към тях и как да го преобърна в моя полза (включително, в случаите, когато е водела разтурен начин на живот)?

Очаквам мнения практически, книжни ръководства или други.

Защо те интересува миналото ? :3d_119:

Човек трябва да живее с настоящето и бъдещето.Миналото е мъртво.

Ако обичаш истински,няма да се интересуваш от миналото на приятелката си.В противен случай ,връзката ти няма да бъде никога щастлива.Това значи ,че ти не можеш да и простиш и изпитваш ревност,а също си и злопаметен.По добре прекъсни тази връзка...а не да измъчваш себе си и нея с неща,които са минали...

Ако и тя мисли като теб и се интересува от предишните ти връзки,тогава за какво ви е такава връзка,в която мислите ви ще бъдат заети не с настоящата ви любов,ако я има,а с минали събития.

Миналото е мъртво.Животът е тук и сега....

Който живее с миналото,не може да има щастливо бъдеще... :3d_124:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...