Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сън, реалност или видение?


Recommended Posts

:sleeping: Ето една тема, която вълнува огромна част от съвременното население. Не ви ли се е случвало да преживеете "в съня си" нещо толкова истинско и реално, че "събуждайки се да не сте сигурни сън или реалност е събитието което сте видели? Според много хипнотизатори сънят на 21 век не е този сън, който са имали нашите предци или по-старото поколение. Отдавайки изключително голямо значение на ежедневието и неговите потребности и изисквания, хората често забравят дори да спят. Безсънието според учените води до изключителна психическа, н о и физическа изтощеност. Доказано е че онези, които имат здрав и пълноценен сън, с продължителност поне 8 часа, са по-работоспособни и деятелни в днешното изморително, и често пъти непосилно ежедневие. И не само това, те са способни да извършват по-голямо количество дейности, за които е необходимо вътрешно съсредоточаване и концентрация. Спосбни са да се справят с 40 % повече ангажименти отколкото онези, които будуват нощем. Познато е обаче, че колкото повече остаряваме, толкова по-малко количество сън е необходим на ораганизма. Безсънието като цяло води до сънуването на кошмари, до разрушаване на нервната система, до халюцинации и дори до сомнамбулизъм. В безсъните нощи, често се случва на повечето хора да мислят и да прехвърлят в самосъзнанието си, мислите си и спомените си към миналото, и към онова, което са преживели. Според повечето хипнотизатори имено тогава съществува един междинен процес на самоизключване на мозъчните реакции в последствие, на което се споменава, че съществува възможността да получим старнни видения - "сънища", които в случая да се окажат с важно значение за бъдещето на "сънуващия" и на неговите близки или приятели. "Сънища" сбъдващи се с удивителна точност. Съществуват и много твърдения обаче, че видения, или предсказващи бъдещето сънища, са по-ясни тогава, когато сънят е пълноценен и ободряващ. Възможността да се запомни такъв сън, при случаите на пълен покой на мозъка, (непрекъснатия, качествен 8 часов сън), е с 70 % по-голяма от тези случаи, при които човек будува и се лишава от пълноценната си и единствена такава почивка през цялото денонощие. Когато сънуваме сън, за който смятаме, че е предсказателен, най-доброто решение, за да не го забравим или да изпуснем важна част от него е веднага да го запишем на хартия или да го разкажем на някого. За да разберем дали притежаваме способността да предсказваме или да преживяваме бъдещето по време на сън е да записваме всеки подобен сън. На края на всеки месец се събират написаните листове тоест предсказателните сънища и се преброяват. Ако броя на сънищата е равен на три пълни седмици от месеца (без значение дали сънуваме всяка нощ), е добре да се замислим за самообразоване по темата "предсказателни сънища" и ако имаме много въпроси, на които не намираме отговор да се обърнем към специалист - "хипнотерапевт", мисля, че го наричат. Ако желаете, споделете и вашите знания и мнения по темата, за да разберем доколко и как може да се възприеме съня като сън, или като видение! И така когато спите не забравяйте - настройте се положително и изключете от мисълта си преживяното днес, така вероятно ве успеете да видите какво ще ви донесе утрешният ден. Приятни и... ползотворни сънища! :sleeping:
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сънят си е нещо като паралелен живот. Толкова е истинско, сетивно, също като с усещанията наяве - звук, картина, цветове, мирис, състояния на тъга, радост, страх, ужас. Ако бях израстнала в друга култура, щях да смятам сънищата си като част от случващото ми се ежедневие. В нашата култура е прието да схващаме съня като като илюзия, измислена от несъзнаваното ни приказка, странна объркана купчина от разни парцалки и чирепи на счупени съдове, с една дума объркава без смисъл. А всичко има смисъл. Случващото се насън е често много по-разнообразно и вълнуващо от случващото се в будно състояние. Аз самата много обичам да спя, пренасям се в свят, който не винаги е много приятен, но и това е опитност и носи своите послания. Ставайки сутрин /обикновено недоспала, защото ме буди часовник, трябват ми не по-малко от 9 часа за да се наспя/, на мен ми трябва около час и половина, за да се настроя на вълните на бодърстване. Това е време, в което съм някъде между двете действителности. А много често става така, че за да се оттърва от въздействието на един силен сън, трябва да мине една нощ, да сънувам нещо друго, денят не помага, напротив, усилва ефекта на съня като увеличително огледало. Имала съм предсказателни сънища, завоалирани, естествено, никога едно към едно. Но с елементи и хора, които след време стават реални. Един от тези сънища има връзка с Портала и този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хайде, приятели, споделете опита си с всички. Имали ли сте видения? Опишете ги! Как ги разбирате, че това не е просто един твърде "жив" сън? Ще бъде интересно за всички, дали можем да осъзнаем разликата между сън и видение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хайде, приятели, споделете опита си с всички. Имали ли сте видения? Опишете ги! Как ги разбирате, че това не е просто един твърде "жив" сън? Ще бъде интересно за всички, дали можем да осъзнаем разликата между сън и видение.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз често съм сънувал неща, които ме предупреждават. Сънувам цветно и то много често. Сънищата са приказки. За съжаление понякога и с реален край.

Майка ми имаше една приятелка. Те често ходеха заедно на кафе. Общо взето бяха на една честота. Не се бяха виждали известно време и аз сънувам как нейната приятелка ме пита на един мост "-Къде е майка ти ... Кажи и да дойде да ми види". И забързано се скри. Чиста реалност. На сутринта се замислих /все пак защо да сънувам точно това?/. След няколко часа се звънна на вратата и ми казаха, че днес е погребението ... Да извикам майка си ...

Линк към коментар
Share on other sites

И сънищата и виденията са ни реалност, но те не са наши.

Ние сме ефирни сънища на Твореца.

Сънища сме.

Нищо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

ВИДЕНИЯ

Небе - куршумена безкрайност - отразено

през ледена кора в куршумени води.

Самотен коленичил на леда, смутено

през него гледам аз: ни слънце, ни звезди, -

ни ден, ни нощ, - безцветен здрач - мъгла. Безцветни

край отражението мое сенки рой

минуват и не спират: сенки мимолетни,

залутани безцелно, жадни за покой.

Аз виждам своя образ там: изпод водите

държат подводни храсти в кървави бодли

челото изранено. Съскащи и зли,

през моите уста на хаоса змиите

подават сноп езици. Камък там тежи.

Не съм аз там - не съм това - не съм!...Безцветни

край сянката ми шетат сенки рой,

залутани безцелно, жадни за покой...

Минуват сенки: в погледите мимолетни

и съжаление и уплах се чете.

Минуват, заминуват и не спират те.

Пею Яворов

Линк към коментар
Share on other sites

Майка ми имаше една приятелка. Те често ходеха заедно на кафе. Общо взето бяха на една честота. Не се бяха виждали известно време и аз сънувам как нейната приятелка ме пита на един мост "-Къде е майка ти ... Кажи и да дойде да ми види". И забързано се скри. Чиста реалност. На сутринта се замислих /все пак защо да сънувам точно това?/. След няколко часа се звънна на вратата и ми казаха, че днес е погребението ... Да извикам майка си ...

От какво бе починала жената знаеш ли?

Случвало ли ти се е и друг твой сън да придобие реални измерения по-късно?

Значи сънищата предупреждават. Понякогае трудно да се разбере посланието им, а понякога липсва съдържание или пък забравяме след като се събудим.... Как да се контролира съзнанието е друг въпрос, трябва да си подготвен.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата са реалност , друга реалност , както се подразбира от всички . Случвало ми се е да съм в София и да " сънувам " баща ми как сутринта си пие кафето в 6 сутринта на кухненската маса в родния ми град / който не е София / ,тоест докато аз " сънувам " , баща ми да си пие кафето , както разбрах от самия него ,той наистина е правел точно това , точно в този момент .

Сън ли ще да е това , или видение . И двете бих казала .

Не ,че могта да контролирам "виденията " си , просто понякога ми се случват . <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам много често неща, които се случват. В повечето случаи обаче посланието е скрито по някакъв начин. Може да се тълкува. Но в някои случаи си има чиста права откровеност. Понякога съм откачал от съвпадението на съня си със случката на другия или по-другия ден.

Това, че виждаме бъдещето чрез съня противоречи на науката. Един вид ние поглеждаме напред във времето. Случвало ми се е да ми трябва отговор на нещо и по-скоро да заспя, за да науча отговора...

В случая при майка ми и нейната приятелка казвам "те си говореха на една честота", изкам да кажа, те се разбираха. Но защо след като те можеха да си говорят, приятелката не и се присъни, за да съобщи на нея? /АЗ ПИТАХ МАЙКА СИ ЗА ТОЗИ СЪН/. Почти никога не съм приказвал с нейната приятелка, аз не я познавах, а тя мен използва като предавател.

Въпросът е защо мен?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам много често неща, които се случват. В повечето случаи обаче посланието е скрито по някакъв начин. Може да се тълкува. Но в някои случаи си има чиста права откровеност.  Понякога съм откачал от съвпадението на съня си със случката на другия или по-другия ден.

Това, че виждаме бъдещето чрез съня противоречи на науката. Един вид ние поглеждаме напред във времето. Случвало ми се е да ми трябва отговор на нещо и по-скоро да заспя, за да науча отговора...

В случая при майка ми и нейната приятелка казвам "те си говореха на една честота", изкам да кажа, те се разбираха. Но защо след като те можеха да си говорят, приятелката не и се присъни, за да съобщи на нея? /АЗ ПИТАХ МАЙКА СИ ЗА ТОЗИ СЪН/. Почти никога не съм приказвал с нейната приятелка, аз не я познавах, а тя мен използва като предавател.

Въпросът е защо мен?

Не означава, че както в живота, така и в другото измерение две души биха могли да си взаимодесйстват и да си бъдат от полза. Майка ти в този живот е трябвало да си вземе някаква поука от покойницата. Или може би взаимно са се учили една от друга. Но жената използва теб като "вестител" за кончината си..., това означава според мене че твоят енергиен заряд е по-силен от този на майка ти и най-вече ти си отворен за тези неща, опитваш се да ги разучиш, стремиш се към познание и самообразоване, ето това те прави по-леснодостъпен ако мога така да се изразя за вече по-висшите и фини вибрации на информацията, която е препращана през тунела на времето и която за съжаление е недостъпна за хората с по-изостанало духовно развитие и т.н. Колкото за науката-тя може много неща да отрича, но хората вече не са слепи и започнаха да разбират, че е твърде егоистично да вярваме например че в цялата огромна и необятна и неизследвана все още Вселена, само на Планетата Земя има живот, така че няма изключения за нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, науката засега думата няма! Тя може да прави милиарди изчисления с компютрите в секунда, може да праща совалки и да търси живот по планетите, може да прави атомни бомби за унищожението ни, но не може да надникне Вътре в нас.

Имах един друг сън /от почти ежедневните/, когато баба ни напусна от този свят.

Тя живееше на село и мога да кажа доста тежко. Въпреки това тя беше чиста и необременена от света. Селото беше дълбоко в планината. Аз и майка рядко можехме да я виждаме - веднъж на половин година. Вуйчо ми обаче ходеше всяка седмица. И така, той дошъл, тя го погледнала тъжно, прегърнала го и се свлякла в ръцете му. Тя е могла и по-рано да почине, но го е чакала. Нас не можа да ни дочака.

И аз сънувам след три дни: Тя е в някакъв бял коридор с доста врати. Всичко е бяло. Поглежда, сякаш ме е чакала, понеже влакът и тръгва всеки момент почва да ме гълчи безмълвно, да ръкомаха, иска да ми каже нещо. И това е ...

Нея никога повече не я сънувах.

После с пълна убеденост успокоих майка си: "Нея я има, не плачи!"

Линк към коментар
Share on other sites

Космическият кораб може да те премести в пространството ...същото триизмерно пространство, без да променя качеството на преместването.

Сънят и виденията са от по-горно пространство - 4,5,6 .... 15,16 измерно пространство. Там "ходят" развиттите сетива / от астралното до духовните тела/, а мозъкът само възприема опитностите.

За мене сънят е от невидимото поднебесие за физическите сетива, а видението от Божествените светове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

От всичко, което съм изчела за сънищата, от моя собствен начин на сънуване (разни хора и събития, всеки път различни, които не познавам в тукашния живот) , и това което чета в последно време за излизане от тялото стигам до заклюението че сънят е разходки в различни измерения.

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж нощта преди изпит сънувах, че ме скъсаха. На следващият ден, отидох на изпита, а между впрочем го бях държала вече в друг университет и имах добра оценка, преподавателя, реши че няма да ги признава или по точно само на когото си поиска и реши пак да ме изпита, аз не удобрих поведението му и отказах, един вид-бях скъсана..... :smarty:

И сън и реалност :)

Линк към коментар
Share on other sites

От всичко, което съм изчела за сънищата, от моя собствен начин на сънуване (разни хора и събития, всеки път различни, които не познавам в тукашния живот) , и това което чета в последно време за излизане от тялото стигам до заклюението че сънят е разходки в различни измерения.
:thumbsup:

Има толкова реалистични сънища, че се питаш, сънувах ли или?...

Но има и излизане от тялото по време на медитация и човек трябва да е внимателен. Тогава трябва да помолим за водач... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А пропо на "сънищата - усещания" - никога няма да забравя тоя сън - сънувам че живея в голямо семейство, в някаква голяма къща или ферма със стени от дялан камък в някаква зелена долина - такава любов, радост, нежност, доверие и уважение цареше между нас - именно тези чувства сънувах много силно - каквито никога или може би само в детството си, но в много по-малка степен съм изпитвала в живота си "тук и сега." Предполагам че е било една действителност в някакво измерение, някакво друго съществуване, друг живот, астрално пътуване? Но чувствата бяха съвсем реални...

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Четох също така някъде едно обобщение, което ми звучи твърде вероятно - смята се че има разични видове сънища - ясновидски, контактьорски, предупредителни, отразяващи някои наши грижи и проблеми или просто още несмляна информация от дена, но повечето са си май-май несъзнателни астрални пътешествия чиста проба. Такава е моята дедукция де, не се старая да убеждавам никого. Но за тях има отделна тема - ОИТ - която прочетох с неимоверен интерес и пуснах също няколко ентусиазирани постинга. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Тия дни една позната сънува майка си (тя е починала), че я вика, но тя не й отговаря. Тогава майка й отива и започва да й дърпа завивките, кара я да става. Дъщеря й се събужда (това вече не е сън) и... се оказва, че кюнецът на печката, с която се отоплява, се е откачил и стаята е започнала да се пълни с дим. Дори има наченки на пожар. Събудила се е или е била събудена точно навреме!

Линк към коментар
Share on other sites

"Сънища" сбъдващи се с удивителна точност. Съществуват и много твърдения обаче, че видения, или предсказващи бъдещето сънища, са по-ясни тогава, когато сънят е пълноценен и ободряващ. Възможността да се запомни такъв сън, при случаите на пълен покой на мозъка, (непрекъснатия, качествен 8 часов сън), е с 70 % по-голяма от тези случаи, при които човек будува и се лишава от пълноценната си и единствена такава почивка през цялото денонощие. Когато сънуваме сън, за който смятаме, че е предсказателен, най-доброто решение, за да не го забравим или да изпуснем важна част от него е веднага да го запишем на хартия или да го разкажем на някого. За да разберем дали притежаваме способността да предсказваме или да преживяваме бъдещето по време на сън е да записваме всеки подобен сън.

Много често имам предсказващи сънища. При мен са предупреждаващи. И винаги разбирам, когато са такива - много ясни са, дори когато ми подсказват, че ще се случи нещо неприятно, усещането в съня ми е спокойствие. При мен тези сънища са съвсем буквални - ситуациите и хората са същите, посланието е много ясно. Сбъдват се до 2-3 седмици. За качеството и продължителността на съня - поне при мен няма толкова голямо значение, случвало ми се е да си легна в 2, да имам такъв сън и да се събудя от него в 3 (в конкретния случай беше свързан със смърт на близък човек, която настъпи 10 часа по-късно). Не ги записвам, защото не ми се налага - толкова ярки и истински са, сякаш са част от реалния живот. Когато имам проблемна ситуация, ме предупреждават за всяка настъпваща промяна - поредица от сънища като пътни знаци преди всеки завой по пътя на разрешаването на проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...