Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влюбена в по-млад мъж


Recommended Posts

Здравейте,

Влюбих се в мъж по-млад от мен с 10 години. Зная, че това е лудост и такава връзка няма абсолютно никакво бъдеще. Зная, че е глупаво да продължавам, но въпреки това не мога да се спра. Харесвам го, искам го, знам безумно е, но кажете ми какво да направя за да го забравя?!...Освен това съм омъжена...но не съм щастлива...Искам другия а това е невъзможно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:):)

Защо се изтезаваш? Изживей любовта си! и тя е преходна, така че няма защо да я унищожаваш с излишни въпроси.

Направи я изкуство :3d_051: -))

Линк към коментар
Share on other sites

алелелеле е хубава работа сега ,не винаги това което искаме е добро за нас ,щом е с 10 години по-млад ще ти бие шута веднага щом ти се насити.не си разбивай семейството и живота заради плътската похот , щастието е вътре в нас не отвън, препоръчвам ти да четеш Библията сутрин рано ,и молитви по-често ,успех :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, ама вие двамата запознати ли сте със ситуацията, познавате ли участниците в нея? Как успяхте набързо да се ориентирате и да напишете такива категорични съвети?!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Ми - щом не си щастлива с мъжа си - разделете се. Пък като си свободна, ще си намериш мъж. Дали ще решите да сте заедно със сегашния младеж, или - с друг - все добре. Те мъжете са под път и над път.

Иначе да се терзаеш - не става. Не си създавай семейни трагедии.

Гледай да си правиш прост живота. И лесен. Да ти е приятно да го живееш.

Само една бележка - аз пък бих чел Библията вечер... или пък някоя беседка - даже бих си купил нощна лампичка от ония, модерните, с щипка и извивка, че да съм съвсем като светулка в нощта. И си взимаш една бутилка чилийско вино, или пинотаж от южна африка и ... усещаш как Словото влиза в теб!

Хайде, не се коркай. Свиркай си. Хубавото предстои.

едит - за да не ме изкарате, че всявам разврат - да кажа....

Тука госпожата има проблем. И проблемът не е, че "изневерява" телом или духом на мъжа си с друг, по-млад мъж, а .... че не обича собствения си мъж - просто е трябвало отдавна да се разделятт. Ако се бяха разделили, нямаше изобщо да се чуди - ама аз сега тоя младия факир какво да го правя? ...

Редактирано от Антон Каро
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_088:

:3d_113:

От духовен форум се превърнахме в любовен....

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора, сърдечно благодаря за вашите мнения и препоръки. Искам да кажа, че не намирам сили да се разведа. Живея с него заради парите му, които ми осигуряват хубав стандарт на живот, но разбира се не и любов! Другия не може да ми предложи нищо освен себе си и то само за интимна връзка докато най-вероятно му омръзне. Съзнавам, че прелюбодейците се наказват от Бог и отиват в Ада, но защо нямам воля да спра да го правя? Дайте съвет как да не мисля за него и за бурните ни преживявания? Къде е ключа към това да се самоконтролираш, защото аз изглежда съм вън от всякакъв контрол и разум?... Помощ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако vinagi_bolna беше казала на колко години е, може би щеше да получи по-различни отговори? :hmmmmm:

Аз съм на 33 години. Извинявам се, че съм пропуснала да спомена за възастта си.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен псевдоним. Би ли казала нещо повече за него?

Псевдонима ми?!...Да, това означава, че съм болна за Любов :) Това означава винаги болна :) Не знаех, че това е духовен форум, извинявам се. Тук няма място за грешница като мен. Простете.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Ще ме извините ли за гряха, пардон, спама?

На вратата на един манастир пишело - Синко, ако си се уморил да живееш в грях, почукай на тази врата!

А отдолу, с червило - А ако пък - не, обади се на телефон 048/938-522

Няма лошо да си на 33 години. Тъкмо добра възраст за вземане на решения.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_088:

:3d_113:

От духовен форум се превърнахме в любовен....

Казват някои, че плътта не е нужна на човека. Ако наистина плътта не беше потребна за човека, каква нужда имаше духът да се облича в плът? Щом духът е облечен в плът, значи плътта има свое определено място и служба. Тя е на мястото си, но трябва да се намери нейното място, трябва да се разбира нейната служба. Плътта е предговорът на живота, т.е. животът започва с плътта. Тя е почвата, тя е първото условие, при което животът може да се прояви. Докато една идея не вземе някаква форма, докато не се въплъти, не може да бъде ясна. Тази идея остава отвлечена за нас и ние не можем да мислим за нея. Ето защо първо ние започваме с предметно учение, т.е. с учението на формите, което не е нищо друго освен въплътени идеи. Следователно от тези въплътени, осезаеми форми ние постепенно минаваме към отвлечените форми, към формите на духовния свят, който е далечен за нас по своите форми. Разликата между плътта и духа се заключава в техните трептения: плътта има един вид трептения, а духът – съвършено други.

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Безгрешни хора няма.:)

Трябва да вземеш решение, а това не е много лесно.

Прецени внимателно плюсовете и минусите на вариантите, които се въртят в главата ти, чуй мненията на различни хора и вземи най-доброто за теб решение сама.

Линк към коментар
Share on other sites

това означава, че съм болна за Любов :) Това означава винаги болна :) Не знаех, че това е духовен форум, извинявам се. Тук няма място за грешница като мен. Простете.

Здравей мила сестричке! Не искам да се обръщам към теб с псевдонима ти, защото един ден ще го смениш с друг :) и то тук, в нашия форум.

Духовното в твоя случай виждам в това, което подчертах - че съм болна за Любов. Та, духовното според мен, се състои в това, че един ден и ти като почти всички нас, пишещите тук, ще осъзнаеш, че ако една любов е свързана с болест, няма значение как - с присъствието или с отсъствието си - това не се нарича любов, още по-малко се пише с главна буква. Това е някаква зависимост. Когато осъзнаеш това, и ти като нас ще си намериш своя път и той ще те води към любовта, която дава само радост, щастие, здраве. Това е Любовта.

А през това време ние ще се учим на тази любов заедно с теб и от теб. На какво ще се научиш ти тук, това вече само от теб се зависи.

Добре дошла!

:3d_064:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

ами реши кое по-важно за теб: парите или любовта. Засега май по-важни са парите....

и реши дали искаш да ти помогнем, или просто да се поглезиш тука...

говоря ти директно, за да вземеш решение. няма значение какво е то

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,бъркаш секс със любов:3d_131:

Има едно много хубаво житие - на Мария Египетска.......

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Според мене човек не бива да се развежда лесно. Бракът трябва да е станал абсолютно нетърпим, а в нейния случай не е така - тя се чувства комфортно в брака си. Друга причина, поради която според мене един развод е оправдан, ако човек срещне истинската си любов и просто не може да противостои на Съдбата. В случая и това не е налице - тя ясно осъзнава, че привличането е просто плътско и отсега му се вижда краят. Вероятно младежът просто си повдига самочувствието не само с по-зряла жена, но и с факта, че по този начин се оказва с предимство пред мъжа й, който е доста успял. Това е за конкретната ситуация.

А по принцип има възможност между двама души на тяхната възраст да се създаде добро семейство, да имат деца, да остареят заедно. В много държави е вече модерно мъжът в семейството да е по-млад средно с около седем години, за да има реална възможност съпрузите да се запътят към онзи свят горе-долу по едно и също време, а не, както показва статистиката, жената да надживява мъжа си с десетина години. Жените получават бръчки по-рано, но живеят по-дълго. Имам наблюдения върху семейства с обратна разлика в годините и впечатлението е, че са успешни.

Наистина е страшно да загубииш нещо наистина стойностно заради нещо мимолетно и преходно, нещо, което не си струва. Може би не само парите са това, на което се крепи семейството на нашата съфорумка. И онази истинската Любов, за която е болна не само тя, но и много от нас, може би тихичко си стои вкъщи и чака да я преоткрият, и да я направят да разцъфти.

Четенето на духовна литература наистина помага човек да допуска по-малко грешки.

Пожелавам щастие на всички, които боледуват за Любов!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,бъркаш секс със любов:3d_131:

Има едно много хубаво житие - на Мария Египетска.......

е, на теб може би ти харесва сексът без любов?!

проверил съм. сексът без любов не е секс

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре,бъркаш секс със любов:3d_131:

Има едно много хубаво житие - на Мария Египетска.......

е, на теб може би ти харесва сексът без любов?!

проверил съм. сексът без любов не е секс

Исках да кажа,че сексът не е свързан с любов в случая...Тук махалото се люшка между пари и секс.

Тя говори за страст,а не за любов.Нагонът не е любов...

Това е интересен отговор от мъж....:sleeping:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се че още от първият пост започвам да давам съвети, но като видях тази тема не можах да си замълча. Ще постна един кратък цитат от книгата която чета в момента "Любов и сексуалност" на Михаил Иванов.

Жените никога не трябва да се омъжват за по-млад от тях мъж, освен ако не си търсят белята. Много по-нормално е младо момиче да се омъжи за по-възрастен мъж, тъй като мъжете не се променят така бързо физически. Ако жената не е достатъчно мъдра и се залюби с по-млад мъж, един ден той ще я напусне и ще тръгне да търси нещо по-младичко, и така тя ще страда. Ние не трябва да попадаме в такава ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

"Много по-нормално е младо момиче да се омъжи за по-възрастен мъж, тъй като мъжете не се променят така бързо физически." - тука само за бръчки ли се говори?:rolleyes:

А какво правим ако мъжът е доста по-възрастен от жената и се "промени физически", ако ме разбирате за какво говоря?

Такива наставления много лесно се дават в книги. Ако няма истинска любов, независимо кой как се променя, никога няма да се получат нещата и все ще се търси още и още и още...

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене човек не бива да се развежда лесно. Бракът трябва да е станал абсолютно нетърпим, а в нейния случай не е така - тя се чувства комфортно в брака си. Друга причина, поради която според мене един развод е оправдан, ако човек срещне истинската си любов и просто не може да противостои на Съдбата. В случая и това не е налице - тя ясно осъзнава, че привличането е просто плътско и отсега му се вижда краят. Вероятно младежът просто си повдига самочувствието не само с по-зряла жена, но и с факта, че по този начин се оказва с предимство пред мъжа й, който е доста успял. Това е за конкретната ситуация.

А по принцип има възможност между двама души на тяхната възраст да се създаде добро семейство, да имат деца, да остареят заедно. В много държави е вече модерно мъжът в семейството да е по-млад средно с около седем години, за да има реална възможност съпрузите да се запътят към онзи свят горе-долу по едно и също време, а не, както показва статистиката, жената да надживява мъжа си с десетина години. Жените получават бръчки по-рано, но живеят по-дълго. Имам наблюдения върху семейства с обратна разлика в годините и впечатлението е, че са успешни.

Наистина е страшно да загубииш нещо наистина стойностно заради нещо мимолетно и преходно, нещо, което не си струва. Може би не само парите са това, на което се крепи семейството на нашата съфорумка. И онази истинската Любов, за която е болна не само тя, но и много от нас, може би тихичко си стои вкъщи и чака да я преоткрият, и да я направят да разцъфти.

Четенето на духовна литература наистина помага човек да допуска по-малко грешки.

Пожелавам щастие на всички, които боледуват за Любов!

:3d_053:

Сърдечно благодаря за прекрасните думи и за изказаното мнение. Искам да добавя, че между мен и съпругът ми няма интимни отношения от близо 5 години и може би това е причината да хлътна по младия мъж с когото имах невероятни преживявания. Вече не се виждам с него, казах му че всичко между нас е приключило и да забрави за мен. Срамувам се от факта, че съм се влюбила в по-млад мъж само защото е невероятен любовник :(

Редактирано от vinagi_bolna
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...