Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вещерство


Recommended Posts

:smarty: Популярното название на Уичкрафта е "Вещерството". Той съществува и просперира много добре днес. Магия или религия е уичкрафта? Ясно е, че двете не могат да съществуват едно без друго. Според огромна част от запознатите, Уичкрафта прилича повече на съвкупност от двете материи. Комбинация, която съществено е "Изкуство за мъдреци", както се превежда келтското "Wicca Craft". Трудно би могло да се приведе дословно този термин "Уичкрафт". Повечето вещи в изкуството Уичкрафт го наричат "Вещерство", като се разбира неговия позитивен аспект. Онези, които се застъпват за тезата, че Уичкрафта е религия, подчертават ясно, че това е култ, същността на който е почитането на Върховната същност под образите на "Слънчевия Бог" и "Лунната Богиня". Набляга се, че същността на ритуалите на този култ са дълбоко "магически", но че те не могат да бъдат отделени от религиозната рамка. Известно е, че Уичкрафта съществува в днешния си вид от около 6 000 години. Съвремения Уичкрафт не е еднородна система, но различните групи от практикуващи - култови общности, изповядват общите му основни принципи. Уичкрафта се възприема от мнозина като "сатанинска секта", поради това, че в групата от практикуващи, наречена "Ковън", участват 13 души - един ръководител и дванадесет члена. Суеверията около това, че 13 е фатално число води и до определението на Уичкрафта като сатанинска секта, което според изследователи, ученици и практикуващи е много далеч от истината. Култът е зароден в много части на Древна Европа и затова има и много разновидности - келтски, саксонски, шотландски, ирландски и.н. Смятан за магическа религия, в миналото Уичкрафта е свързван с определени родове и предаван по наследство. Последователите смятат, че груповата енергия е необходима за ефективно извършване на магическите риуали. Всички дейности във Вещерството са подчинени на принципа на Единната мощ, която условно се дели на две начала - мъжко (Бог) и женско (Богиня). При някои секти се отдава предпочитание на един от аспектите, при други те са равнопоставени. В Церемониалната Магия силата обикновено се черпи от външен източник (ангел или демон), а функцията на Ритуалния кръг е да закриля самия маг от враждебни влияния. Докъто вещерските представи са, че ние живеем в два свята - "Свят на формата" и "Невидим свят". Силата е посредник медиатор между тези два свята. Ритуалите във вещерството включват също очертаването на Ритуален кръг, служещ като врата между двата свята. При Уичкрафта Силата произтича непосредствено от участниците в ритуала.

Забележка: :yinyang: Това са част от мои наблюдения и лични знания, които естествено имам посредством четенето на книги и гледането на научнопопулярни филми за Езотеричните Науки! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Чародейството е нещо чаровно! :) :) :) То си е наука. Висшето вещерство, тоест вещо умение на вътрешните науки съвпада с пътят на ученика. А низшето - с енергийното въздействие и манипулаци яот расстояние - тов ае самооплитане в карма... може д аима известн ароля за лечителски цели, макар че не разрешава причината за възникване на болестите! ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Точно преди вашият въпрос вие сте получили отговор:

"То си е наука. Висшето вещерство, тоест вещо умение на вътрешните науки съвпада с пътят на ученика. А низшето - с енергийното въздействие и манипулаци яот расстояние - тов ае самооплитане в карма... може д аима известн ароля за лечителски цели, макар че не разрешава причината за възникване на болестите!" :)

Това разбира се е само малко описание. По подробно за чародейството би могъл да ви отговори вещ по темата. Моите знания са повърхностни и са на базата на определена информация, която не е достатъчна за да е отговора ми конкретен. Може би, някой друг в сайта ще може да отговори "що е чародейството"?!

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето това което се нарича Уичкрафт според мен е остатък от древнокелтската култура плюс някои съвременни добавки.

Рудолф Щайнер определя келтската култура към египетско-халдейския период, и едно характерно нещо за окултизма от това време е използването на ритуалната магия, която той определя като низш вид вълшебство.

(което може да крие определени опасности и което за съжаление е доста разпространено в съвременно време - някои се стараят! ) Примерно "Магия за тинейджери", книга за ритуали и заклинания в които примерно се пише как вещицата да омагьоса бой-френда си за по-хубав секс и др. Общо взето не съм във възторг (дано българските ковъни се различават от английските), там си имат организация, списания, ДАЖЕ МАГАЗИНИ ЗА ВЕЩИЦИ(където между другото имаше май и неща които би могло да се определят според мен като статуи на демони!)

Може за немалка част от нещата по въпроса в България някои да не са запознати или да са запознати главно от преводна литература или сайтове, но как стоят нещата е ...друг въпрос.

Рудолф Щайнер за магията

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност това е твърде оскъдна информация за вещерството. За чародейството не се споменава... Какво е то? Разликата между вещерство и чародейство? Други трудове на по-известни автори, чиито книги са преведени на БГ не знаете ли?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

"По цял свят има и добри,и лоши хора.Предразсъдъците възникват,когато откажем правото на даден човек да се изрази по начина,по който иска;като откажем да проявим разбиране към дадена вяра и бързаме да я отречем.Държа да добавя,че повечето последователи на уика са миролюбиви хора,които изпълняват ритуали в полза на другите.Те вярват в лечебните свойства на природата,милеят за планетата ни и страстно я защитават.Затова нека позволим на всеки да следва избрания от него път!"

ЛИАНА ГРИЙНАУЕЙ

Линк към коментар
Share on other sites

ЧАР-ДЕЙСТВИЕ=ЧАРОДЕЙКА...

Използвам чара си в действие. Свързвам го със секса ;) , той е използван като оръжие и средство за манипулация, историята познава много такива случаи. До един момент и за някои цели явно е вършело работа. А може би и днес се използва. Кой би издържал на женския ми чар /хитрост/ ако го използвам.

Номера е, че дори и да познавам тази сила да я овладея, избирам да я обрека в служба на Бога. В древните храмове жриците са били девствени, за да не злоупотребяват с тази енергия.

Днес вече има нужда от преработка и сексуалната енергия да се издигне до творческа. Да я превърнем в Любов и разбиране...

/мои си разсъждения/ :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

xameleona :thumbsup1: разсъжденията ти съвпадат с моте

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"По цял свят има и добри,и лоши хора.Предразсъдъците възникват,когато откажем правото на даден човек да се изрази по начина,по който иска;като откажем да проявим разбиране към дадена вяра и бързаме да я отречем.Държа да добавя,че повечето последователи на уика са миролюбиви хора,които изпълняват ритуали в полза на другите.Те вярват в лечебните свойства на природата,милеят за планетата ни и страстно я защитават.Затова нека позволим на всеки да следва избрания от него път!"

ЛИАНА ГРИЙНАУЕЙ

Абсолютно на 100% подкрепям мнението :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Вещер/вещица е човек, който практикува т.нар. нисш тип магия- природната магия. Борави се със силите на четирите стихии (огън, вода, въздух, земя) с помощта на петата- Духът. Не всички вещери/вещици са последователи на Уика. Уика си е и религия и то доста миролюбива и в помощ на другите. Най-важното правило е тройния закон- "каквото направиш, ще ти се върне трикратно", както и "не вреди" Затова и винаги заклинанието се завършва с "..без вреда за никого"... А ковъните не са задължителни. И Уика е Път към себепознание. :)

Редактирано от Аля
Линк към коментар
Share on other sites

Вещер/вещица е човек, който практикува т.нар. нисш тип магия- природната магия. Борави се със силите на четирите стихии (огън, вода, въздух, земя) с помощта на петата- Духът. Не всички вещери/вещици са последователи на Уика. Уика си е и религия и то доста миролюбива и в помощ на другите. Най-важното правило е тройния закон- "каквото направиш, ще ти се върне трикратно", както и "не вреди" Затова и винаги заклинанието се завършва с "..без вреда за никого"... А ковъните не са задължителни. И Уика е Път към себепознание. :)

И аз съм на това мнение,Аля!:)

Линк към коментар
Share on other sites

ако не си овладял силата в теб,

защото ти е друга сила ?

Ти.. и всичко друго сте/сме едно? :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

ако не си овладял силата в теб,

защото ти е друга сила ?

може би има по -бързи и "преки" пътища, но докъде водят те?

какво печелим и какво губим от тях?

сърцето знае най- добре.

:3d_063:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Вещерството... Никога няма да разберете докато не опитате, то е съвсем истинско, някой го имат като дарба, други тепърва се учат. Аз съм от тези с дарбата. Тази дарба е нож с две остиета, ако не я увладееш, може да полудееш. Позитивите са много,като например, може да виждате хората такива каквито са, само с един поглед в очите, без значение на живо ли е или на снимка, и други подобни способности които няма да описвам тук, но има и много негативи разбира се. Но искам да предупредя, че колкото повече се използва вещерството толква повече, отнема от човечността ви. Примерно при мен нещата седят така, аз съм платил за това което мога, с цената на чувствата си. Не мога да чувствам абсолютно нищо, към никого. Съветът ми е, не използвайте магия или подобни неща, освен ако не е крайно наложително.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...