Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дебат: "Трябва ли ваксинирането да бъде право на личен избор?


Recommended Posts

Приятели,

В уебсайта на "Капитал" се провеждат дебати "Трябва ли ваксинирането да бъде право на личен избор?"

Призовавам всички, които ценят правото си на избор какво да става с духа и с телата ни и с духа и телата на нашите деца - включете се в дебатите.

Линк към дебатите:

http://www.capital.bg/interaktiv/debati/21_triabva_li_vaksiniraneto_da_bude_pravo_na_lichen_izbor/1115614_triabva_li_vaksiniraneto_da_bude_pravo_na_lichen_izbor/

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

В уебсайта на "Капитал" се провеждат дебати "Трябва ли ваксинирането да бъде право на личен избор?"

Призовавам всички, които ценят правото си на избор какво да става с духа и с телата ни и с духа и телата на нашите деца - включете се в дебатите.

Линк към дебатите:

http://www.capital.b...a_lichen_izbor/

Поддържам писалите в синьо - ЛИЧЕН ИЗБОР.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, личен избор звучи добре, уважително към човека, демократично ...

Какъв процент от обществото според вас е в състояние да направи полезен личен избор (не само по отношение на ваксините)? Като си помисля колко хора са буквално неграмотни, за какъв информиран избор си говорим?

Вие позволявате ли на децата си да проявят личния си избор да изпият бутилката със сода каустик, защото им се струва интересна?

Неудачният личен избор дали засяга и останалите членове на обществото?

Това са въпросите, на които следва да си отговорим.

Съвсем друг е въпросът относно кои ваксини са нужни и безвредни, на кои деца и възрастни и с какви предпазни мерки е добре да се слагат, кои са абсолютно излишни и корупционни, така да се каже.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Диди, отговорността е лична така или иначе. В едно от мненията много хубаво беше казано: " Ако детето ми се разболее поради ваксина, никой не носи отговорност

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че е въпрос на личен избор!

Не може нещо, в листовката на което има изброени сериозни странични ефекти, да бъде задължително. Не може някой да ми казва, че има риск детето ми да умре от усложнения от ваксина, но аз трябва да поема този риск, защото бил малък.

Какво значи неудачния личен избор да вреди на обществото? Ако избера да ваксинирам и детето ми се окаже увредено за цял живот, това какъв избор е? Обществото как ще се погрижи? В България няма фонд за обещетяване на пострадалите от ваксини. Просто са задължителни, а ако нещо се случи, се оправяш сам.

Има родители, които искат да ваксинират децата си по друга схема, а не по имунизационния календар на РБ. Предпочитат да слагат само моно ваксини през голям период от време, както и да пропуснат някои ваксини. Такава възможност в България няма.

Друг е въпросът, че ако се даде възможност за избор, фармацефтичните компании ще трябва да инвестират в ПР и реклама, а на лекарите ще им се наложи да обясняват вреди и ползи и да отговарят на въпроси. А сега е лесно - "задължително е и няма да ви приемат в детската градина" и въпросът е решен.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, вярно е това. За съжаление и в други случаи - например при изписване на лекарства - се наблюдава същото: много малко лекари питат имате ли други заболявания, непоносимост към нещо и т.н., най-често изписват лекарствата и пациента сам си сърба кашата след това.

Обаче по същата логика може да се случи обратно - да се разболее тежко неваксинирано дете, останало така по желание на родителите. В какво именно се състои поемането на отговорност от страна на родителите в този случай?! Имаме едно ощетено дете, обществото също е ощетено, защото малко или много ще се грижи за него (посредством помощи, пенсии за инвалидност и т.н.), а за родителите остава мъката; което никак не е малко, но трябва ли всеки родител да осакати по едно дете, поради липса на или погрешна информираност, за да му уври главата, така да се каже.

Защото ти е ясно, че и родителите, които отказват абсолютно всички ваксини и тези, които слагат ваксини наред - за грип всяка зима, за хепатит и всевъзможни, все действат за благото на децата си. Обаче също е ясно, че не всеки път вземат правилното решение. А опасявам се, че дори няма общовалидно вярно решение, то е различно за различните деца/хора.

Моето становище по въпроса за ваксините е да имаме право на избор, като обаче да има санкции, които да работят за защита на обществото като цяло, т.е да насърчават едно или друго решение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Диди, отговорността е лична така или иначе. В едно от мненията много хубаво беше казано: " Ако детето ми се разболее поради ваксина, никой не носи отговорност

Те никога не признават - "...ама как можахте да си го помислите!" и др. под.

Линк към коментар
Share on other sites

Гаранцията е в старите гробища, както се казва...Досега обществото, държавата и институцията не са поемали отговорност за нищо, нито някой /лекар/ персонално е поемал отговорност, защо мислиш, че това ще се промени? Родителите във всички случаи носят отговорност. Не знам какво ще насърчават, но трябва да има право на избор, а не да те задължават и остави детската градина, но и на училище да не може да запишеш детето...Дъщеря ми като се роди, искаха да и бодат СТАФИЛОКОКА В ГРЪБНАКА???!!! Отказах. Как ли не ме убеждаваха, че било по-добре за детето?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Диди, отговорността е лична така или иначе. В едно от мненията много хубаво беше казано: " Ако детето ми се разболее поради ваксина, никой не носи отговорност

Те никога не признават - "...ама как можахте да си го помислите!" и др. под.

Погледнах и в другата тема, не било задължително, имали сме право на избор за ваксините. Много исках да го чуя :thumbsup2::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

ЗА свободния избор съм, за информираност!

В този форум /капитал/ много лични данни искат, къде работя, какво, защо... какво чета, пари имам ли:1eye: и колко....

Ясно е, че битката с производителите на лекарства е огромна-бизнес е това, по печалби след оръжия и наркотици е:feel happy: Но е време да се попробуди съзнанието на хората. Всичко ново и различно винаги е било посрещано на нож, но идва време, което показва, че за всичко има място, иначе света ще забие на едно място, няма да се развива...:yinyang:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

ЗА свободния избор съм, за информираност!

В този форум /капитал/ много лични данни искат, къде работя, какво, защо... какво чета, пари имам ли:1eye: и колко....

Ясно е, че битката с производителите на лекарства е огромна-бизнес е това, по печалби след оръжия и наркотици е:feel happy: Но е време да се попробуди съзнанието на хората. Всичко ново и различно винаги е било посрещано на нож, но идва време, което показва, че за всичко има място, иначе света ще забие на едно място, няма да се развива...:yinyang:

Това ще го използват после за да ни СПАМ-ят. :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Но няма да можем да избегнем задължителното ваксиниране на 01 октомври. Ще ни ваксинират с антифриз и фосфор. Да не замръзнем през зимата и да ни е светло, когато спира тока :3d_144:

Линк към коментар
Share on other sites

Не смятам да гласувам никъде.Отдавна съм си взела решението и съм го реализирала.

С приказки не става,с гласуване също,отговорността си е лична,или я поемаш,или не...60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Не смятам да гласувам никъде.Отдавна съм си взела решението и съм го реализирала.

С приказки не става,с гласуване също,отговорността си е лична,или я поемаш,или не...60.gif

Гласувах с ДА, за да окуража колебаещите се и да покажем че сме много и ни е грижа!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

В уебсайта на "Капитал" се провеждат дебати "Трябва ли ваксинирането да бъде право на личен избор?"

Призовавам всички, които ценят правото си на избор какво да става с духа и с телата ни и с духа и телата на нашите деца - включете се в дебатите.

Линк към дебатите:

http://www.capital.b...a_lichen_izbor/

И аз се включих! Благодаря за инфото!

Линк към коментар
Share on other sites

Гласувах с ДА, за да окуража колебаещите се и да покажем че сме много и ни е грижа!

Те същото им го показват и от "другия лагер"......

Линк към коментар
Share on other sites

Бил Гейтс, собственик на „Микрософт“: „Светът днес има население от 6.8 млрд. души, които скоро ще станат 9 милиарда. Но ако си свършим добре работата чрез новите ваксини, „Здравеопазването“ и здравните служби по репродукцията, може би ще го намалим с 10-15 %!."

Ето един филм за истинското естество на ваксините - "Нация на ваксините" !!!

http://www.youtube.com/watch?v=YiK-j_wXgZw

Линк към коментар
Share on other sites

Гласувах с "ДА".

Самата аз след като се запознах с купища информация по темата,взех категорично решение,което беше противоположно на това,преди да се запозная.

Затова съм твърдо "ЗА" информирания избор.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...