Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Справедливостта с 3 меча

Никога не съм си мислела, че тази комбинация от карти ще има такова въздействие, че ще нихилира куп други съчетания от карти - например, Рицар меча, Крал меча, Ас пентакли или Императрицата и Страшният съд. И то не като невъзможност да се случи, не.

Въпросът е друг. Защото, каквото и да се направи или случи, то все ще е погрешно. И никой, и нищо няма да е удовлетворен. Нещо като параграф 22. В тази комбинация 3 меча придобива огромната мощ и ехо на Справедливостта и става Голям Аркан. Не, тя не решава съдби, нито й пука за бъдещето. При нея няма бъдеще, има плащане на сметки. И двете страни ще имат точен баланс и равни постъпления, но какво от това?

Апокалипсисът е невъзможен, както и радостта.

Към старата тема Карти Таро. Комбинации.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мисли един човек за мен - Крал меча, 3 чаши, Дяволът.

Мисля, че отдавна се мисли нещо, и вече е време да се решат точно мислите какви са. Крайно време е човека да се ориентира кое какво е. Иначе добро прекарване на времето, дори еуфория може да се каже, че има.

Мисля, че има и вкопчване в някаква идея или мисъл. Също може би някакъв план, въвличане в някаква ситуация, като оплитане в мислите мисля, че ще има.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен този се е отказал от логиката и при него водещи са страстие, емоцийте, т.е. не мисли с главата по отношение на теб. Сещай се :) Което е абсолютно нехарактерно за него, понеже ми се струва доста аналитичен и трезво мислещ. При тази схема Дяволът убива всичко рационално и отгласът е 3 чаши - както сама пишеш пълна еуфория :)

Линк към коментар
Share on other sites

Намерения на някого към мен? 3меча Кулата 8чаши

На въпрос как ще се развият отношенията - дословно същата комбинация :)

Любопитното е, че тук история не е имало и този човек познавам отскоро, а картите са толкова драматични. Какво прави 3меча тук? Би трябвало да са сухи и обрани. Имам идеи, но ми е интересно да прочета безпристрастно мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мисли един човек за мен - Крал меча, 3 чаши, Дяволът.

Мисля, че отдавна се мисли нещо, и вече е време да се решат точно мислите какви са. Крайно време е човека да се ориентира кое какво е. Иначе добро прекарване на времето, дори еуфория може да се каже, че има.

Мисля, че има и вкопчване в някаква идея или мисъл. Също може би някакъв план, въвличане в някаква ситуация, като оплитане в мислите мисля, че ще има.

Освен, че мисли и знае какво иска. И може и да си го поиска.;)

Линк към коментар
Share on other sites

За мен този се е отказал от логиката и при него водещи са страстие, емоцийте, т.е. не мисли с главата по отношение на теб. Сещай се :) Което е абсолютно нехарактерно за него, понеже ми се струва доста аналитичен и трезво мислещ. При тази схема Дяволът убива всичко рационално и отгласът е 3 чаши - както сама пишеш пълна еуфория :)

Тук няма любовни или интимни отношения и няма за какво да се сещамsmile.gif.

Като преоткриване по нов начин на общуването с мен, нещо което се харесва на човека, което носи радост, дори някаква близост. Тук има много дълбоки неща. Има някаква мисъл за нещо и дори план, обаче все още неясен ми е Дяволът.

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам какви са ви отношенията, но тази комбинация и с този въпрос ми говори за неговите намерения или по-скоро "виждания". Това имах предвид в горенаписаното. Дяволът е и много сексуална карта, а в близост до Крал меч е пожар. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът е и много сексуална карта, а в близост до Крал меч е пожар. :)

Хмм, зависи за какво се пита и самият въпрос, не винаги е сексуална карта, Дяволът има много други характеристики и не дотам приятни, а пък и тук не са в близост.

Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът е и много сексуална карта, а в близост до Крал меч е пожар. :)

Хмм, зависи за какво се пита и самият въпрос, не винаги е сексуална карта, Дяволът има много други характеристики и не дотам приятни, а пък и тук не са в близост.

Не е задължително Дяволът да носи винаги сексуалност. По принцип неговата фунция е многопластова, а едно от основните послания - зависимост.

Тук картите говорят за ясно отношение към теб, Жур. Човекът си е изяснил чувствата към теб, а те определено вибрират в скалата на силни симпатии, които могат да преминат в нещо повече. Обсебването не може да се нарече фатално, но има нещо, което говори за увлечение.......:) Не мисля, че крои някакви тайни планове, или се опитва да те омотае в неистини. Просто една проекция на чувствата му към теб.:)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мисли един човек за мен - Крал меча, 3 чаши, Дяволът.

Тези карти означават неяснота и страх; подвеждане също. И най-важното - някой представя себе си или някаква ситуация за много по-положителна и добра, отколкото тя е в действителност. Същият този човек се прави, че е наясно, ала изобщо не е и като следствие от тия благи приказки (по 3 чаши и Дяволът) и двамата не знаят какво да очакват, общо взето. Крал меча тотално е обезсилен от следващите карти. Ок - някой има голяма цел и много си помпа самочувствието, но какво от това. С 3 чаши и Дявол отвъд бърборенето няма да стигне, както и отвъд това само да си мечтае.

И още нещо - този човек малко слага каруцата преди коня, интересен подход, но все пак - прозрачен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Намерения на някого към мен? 3меча Кулата 8чаши

На въпрос как ще се развият отношенията - дословно същата комбинация :)

Ето моите идеи за тази комбинация:

Разбиване на нечий стереотипи и модели, но доброволно, въпреки горчивината която остава, като емоция.Да се предадеш. Или може би е разочарование :(

Не мисля обаче, че 3 меча на 1-ва е разбито или съкрушено сърце, нито пък сбогуване, губи ми се нейният смисъл. Тук май се затрудних, защото въобще нещата не ми се навръзват с реалното ми разбиране за тази ситуация и тези отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

sve, ; това са много тежки и категорични карти.

Не съм наясно дали сте имали някакви отношения изобщо, но ако е така - връщане назад няма. 3 мечове и Кулата слагат край, а с 8 чаши следва едно огромно разочарование. Тук има и тъга и някаква непосилна тежест. В случая ситуацията е много болезнена за теб, независимо дали сте имали връзка, или само си се надявала на такава, болката е част от теб.

Хрумва ми и нещо друго - може би това е човек, който дори не знае, че те е наранил, и тук Кулата да говори за повтарящи се стереотипи, от които той просто не може да се измъкне.

Изобщо тъжна ситуация.....

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Не, няма връзка, нито идея за такава. Не ме е наранил и го познавам отскоро, работим заедно. Шеф ми е и се държи изключително добре. Споделих тази комбинация, защото наистина ми се стори странна. Тежки карти, да. Не ми се връзват. Няма как да е край, като не е имало и начало :) Какво ли визира Таро?

Затова си мислех, че те говорят по-скоро за раздяла с модел който е неработещ вече. Да се вслушаш и в други мнения, а това да е било непривично преди за теб. Да разбереш, че не си единствено ти прав и това да не ти е особено приятно, но го приемаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, няма връзка, нито идея за такава. Не ме е наранил и го познавам отскоро, работим заедно. Шеф ми е и се държи изключително добре. Споделих тази комбинация, защото наистина ми се стори странна. Тежки карти, да. Не ми се връзват. Няма как да е край, като не е имало и начало :) Какво ли визира Таро?

Затова си мислех, че те говорят по-скоро за раздяла с модел който е неработещ вече. Да се вслушаш и в други мнения, а това да е било непривично преди за теб. Да разбереш, че не си единствено ти прав и това да не ти е особено приятно, но го приемаш.

Хм, странна проекция си направила. Не мисля за модел тук - има връзка по-скоро с теб. Нещо на подсъзнателно ниво.....:sorcerer: Може би това чисто и просто са твоите страхове.

Линк към коментар
Share on other sites

Намерения на някого към мен? 3меча Кулата 8чаши

Виждам, че се вихрите по тази комбинацияwink.gif.

Тези карти говорят за човека, за който си питала Sve.

Той е в криза има си лични проблеми човека, други проблеми. И тъй като питаш за него това може да засегне и теб и затова тези карти се падат и в твоите комбинации.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за последната карта в тази подредба за моя позната?

"Развитие или застой":

1. постижения - Колелото на съдбата пресича карта 3 - препятствия - Дяволът.

2. в какво преуспявате - Четворка Пентакли

3. в коя област трябва да развиете качества - обърнат Паж Пентакли

4. резултат - Асо мечове

Тук без съмнение отговорът е застой. Дяволът в комбинация с Четворка пентакли - говори ми за алчност, желание за трупане, а също и неправилно използване на материални средства, неумение за боравене с пари - Пажът. Колелото поне при мен излиза почти винаги за ситуации, в който чувстваме втрешна безизходност и невъзможност за промяна, отколкото за каквито и да е външни обстоятелства. Асо мечове - шанс за осъзнаване на ситуацията, но само един шанс. . .

Линк към коментар
Share on other sites

Намерения на някого към мен? 3меча Кулата 8чаши

Виждам, че се вихрите по тази комбинацияwink.gif.

Тези карти говорят за човека, за който си питала Sve.

Той е в криза има си лични проблеми човека, други проблеми. И тъй като питаш за него това може да засегне и теб и затова тези карти се падат и в твоите комбинации.

Жур, има логика в това което пишеш, но пак не ми се нарежда. Питах Таро как този човек ме възприема (в смисъл какво мисли за мен) и резултатът е още по-голям абсурд 10меча + Колелото + Дяволът.

Или съм сляпа, или Таро се шегува :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще приемат ли един човек за студент в определен университет - Луната, 7 чаши, 2 жезли.

Големи очаквания има този човек, за университет, за специалност, за град. Нереалистични също може да се окажат. Нещо като неяснота витае в главата му. Нестабилен е. Може би не знае какво точно иска.

Но по принцип мисля, че ще го приемат. Може да остане разочарован от специалността впоследствие поради големите си очаквания, или като прием на специалност. Мисля, че мечтите са му големи, но дали ще се реализират е друг въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще приемат ли един човек за студент в определен университет - Луната, 7 чаши, 2 жезли.

Големи очаквания има този човек, за университет, за специалност, за град. Нереалистични също може да се окажат. Нещо като неяснота витае в главата му. Нестабилен е. Може би не знае какво точно иска.

Но по принцип мисля, че ще го приемат. Може да остане разочарован от специалността впоследствие поради големите си очаквания, или като прием на специалност. Мисля, че мечтите са му големи, но дали ще се реализират е друг въпрос.

Бе къде се намира това момче? На кой свят е?

Да, ще го приемат, но да ти кажа, това е компромисен вариант. И за него, и за всичко.

Всъщност, липсата на интелект, понякога е добро оръжие - минаваш между капките навсякъде.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за последната карта в тази подредба за моя позната?

"Развитие или застой":

1. постижения - Колелото на съдбата пресича карта 3 - препятствия - Дяволът.

2. в какво преуспявате - Четворка Пентакли

3. в коя област трябва да развиете качества - обърнат Паж Пентакли

4. резултат - Асо мечове

Тук без съмнение отговорът е застой. Дяволът в комбинация с Четворка пентакли - говори ми за алчност, желание за трупане, а също и неправилно използване на материални средства, неумение за боравене с пари - Пажът. Колелото поне при мен излиза почти винаги за ситуации, в който чувстваме втрешна безизходност и невъзможност за промяна, отколкото за каквито и да е външни обстоятелства. Асо мечове - шанс за осъзнаване на ситуацията, но само един шанс. . .

Определено има застой, обаче има и нещо друго. Въпросът не опира до алчност, а по-скоро до тесногръдие, до невъзможност да погледне ситуацията с други очи. Липса на смелост, с която да преодолее собствената си зависимост. Това е несигурен човек (може би доста млад, тепърва му предстои натрупване на знания) Колелото на съдбата и Дяволът в комбинация - Оле - ле. Има нужда от подкрепа, от изначален старт и скок в новото, но как ще го осъществи не знам. Ас мечове тук изгаря - слабичък ми е на мен. Някакви зачатъци са се появили, но нищо повече:rolleyes: Страхът е погълнал всичко.....

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих казала, че навикът е погълнал всичко, а оттам и страха. . . Иначе и тесногръдие, определено. При такава ситуация, ако не помогне Асо, ще помогне Кулата.

Да, права си.. но може и Страшният съд да изиграе ролята на очистването. Май е по-подходящият вариант.

Всъщност аз не разбрах на каква възраст е твоята позната?

Картите са доста странно разположени и ме заинтригуваха. - сякаш срещу нея стои стена, и е дамгосана да не стигне до никакво развитие......

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

На средна възраст е.

Пажовете и Рицарите - тълкувам ги като наличие или липса на определени качества, но и по други начини, в зависимост от конкретния случай.

За мен тези определения млади/стари, руси/тъмнокоси и т.н. са безсмислени. Това са външни характеристики от най-малка важност при едно гледане ( освен може би, ако не търсиш сериен убиец или изчезнал човек :rolleyes: ).

По мои наблюдения хората подвластни на Дявола не се държат неуверено, тъкмо обратното, егото им достига сериозни "размери".

Комбинацията "Четворка Пентакли - Дяволът" - патологично желание да трупаш, без значение за какво става въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

На средна възраст е.

Пажовете и Рицарите - тълкувам ги като наличие или липса на определени качества, но и по други начини, в зависимост от конкретния случай.

За мен тези определения млади/стари, руси/тъмнокоси и т.н. са безсмислени. Това са външни характеристики от най-малка важност при едно гледане ( освен може би, ако не търсиш сериен убиец или изчезнал човек :rolleyes: ).

По мои наблюдения хората подвластни на Дявола не се държат неуверено, тъкмо обратното, егото им достига сериозни "размери".

Комбинацията "Четворка Пентакли - Дяволът" - патологично желание да трупаш, без значение за какво става въпрос.

O, далеч съм от това тълкуване за руси и черни, въпреки че и такива указания има понякога... За мен дворцовите карти са едни от на-стабилните като характеристика. Много са ясни като послание........

Какво имах предвид, като те питах за възрастта - това, че жената е доста слаба и неуверена.(Паж пентакли) И наистина е заложник на слабостите си, обречена да ги повтаря до безкрайност . Ако тук седеше една Кралица Мечове, нещата щяха да бъдат съвсем различни и въпреки отлагането във времето, и безбройните зависимости, щеше да намери сили да преодолее ситуацията.

Изобщо за мен в тази комбинация силните карти са Колелото и Дяволът, за гарнитура 4 пентакли. - а срещу тях - слабост и незнание.....

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Исками се да обсъдим една комбинация, съставена само от мечове, за въпрос дали някой е влюбен ;) Крал меч 3 меч Рицар меч. Тук има голям проблем :) Всичко е само в главата. Прекалено обмисляне и париране на всяка новозараждаща се емоция и порив. Отричане, нежелание да изрази чувства, вътрешен конфликт. Тази 3-ка по средата на мен ми "говори", че този човек определено не е безразличен, но и не признава. Като резултат едно странно, дори инфантилно държание. Интересно е как твърдостта на краля - преминаващ през болката на 3 меч се променя (огъва) и превръща в ярост. Супер напрежение има тук.

"Има нещо гнило в Дания" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...