Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

и сега си 9 меча. но трябва да си повярваш ,защото можеш,и започни да искаш. така сега ще изживееш мечовете. ти не се променяш,за да промениш около себе си...

Благодаря, има резон според усещанията ми напоследък.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че си в капан и непрекъснато се въртиш от 8М към 9М и обратно. Чувстваш се с вързани очи и ръце и правиш една и съща грешка, сякаш единственото решение е да тръгваш с мечовете напред, смени подхода и опитай на входа да влезнеш с друга боя и може би колелото няма да те върне към изхода отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една по мое мнение доста интересна комбинация.

Ще стане ли нещо?

Кралица Мечове, Крал Мечове, Умереността.

Първо мечовете оказват силно интелектуалния отенък на въпроса.

Изключителна действеност за сравнително кратък период от време, също така бърз интелектуален напредък, но Умереността говори за тотално преобразуване на енергията, възможно е да се паднат следващият път друг вид бои на този въпрос.Определено ще има развитие, дори и да не е с тези първоначални темпове.Тази комбинация отговаря и на пословицата."Седем пъти мери един път режи".

Ще ми се наложи да премисля буквално всеки ход, преди да представя крайния, завършения вид на моята работа.Нужно е да намеря средния път, за да бъде успешен завършекът.Нужно е да хармонизирам целия този интелектуален хъс.Ще се радвам да чуя и още мнения .Благодаря!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ще пусна едни карти, които ме изненадаха с точността си отново! Сила, Глупак и Кралица чаши. Попитах нещо свързано с мен и проблем в поведението, които трябва да променя. Силата е проблема, Глупака освобождението и Кралицата мисля е ясна на всички.

Просто споделям, но ако искате дайте си мнението и вие. Според вас за какъв проблем говори Силата? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Деяна!

Ще се пробвам да изтълкувам Силата. Свързвам Силата на първа позиция с душевна борба. В една от темите Ивета определя Силата на първа позиция като душевна борба от типа чувство - дълг. Или пък просто табута, страхове!? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Твърде вероятно да греша, но според мен проблемът на Деяна е от емоционално естество, за това съдя от цялата комбинация, но като че ли тук Таро говори за някакъв проблем стигнал до психиката, но тръгнал от емоциите.Някаква принуда има в тази Сила, в комбинация с Глупакът и на мен ми звучи като освобождаване от някаква неприятна, насилствена ситуация, която според мен има силно емоционална украска, може би заради Кралица Чаши, която говори за хармонизиране в общуването .Проблемът според мен е дошъл отвън, някаква невъзможност, подтискане, неразбиране и е останал като нерешен казус вътре в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще пусна едни карти, които ме изненадаха с точността си отново! Сила, Глупак и Кралица чаши. Попитах нещо свързано с мен и проблем в поведението, които трябва да променя. Силата е проблема, Глупака освобождението и Кралицата мисля е ясна на всички.

Просто споделям, но ако искате дайте си мнението и вие. Според вас за какъв проблем говори Силата? :)

Ех, аз ползвам и малко странична информация - в смисъл вземам предвид влиянието и на името, знам какви са Диани-те по принцип (вкл. на собствен гръб :) ), та според мен става дума за силна и доминираща позиция, възможно е и контролираща дори, твърдост - това по Силата, Глупака - дава препоръка човека да се отпусне, да бъде по-ларж, така да се каже, за да стане по-чувствителна, по-мека и въобще по-женствена (по Кралица чаши).

Линк към коментар
Share on other sites

Публикувам една комбинация, която силно ме затрудни. Тук въпросът просто няма значение, виждам , че Таро ми отговаря както си иска, засяга по- дълбоки неща.Картите са:Колелото,Асо Пентакли, Справедливост.Не мога да открия тенденциите, не мога да разкрия бъдещето, такова каквото Таро го предрича в този момент.И трите карти са ми като 3 големи стени, които нищо не ми казват, а знам че има смисъл просто аз не мога да го видя.При всички положения е сложна тази комбинация, затова си позволявам да я публикувам тук.Благодаря на всички, които ще коментират !

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз я виждам като стена тази комбинация. Все едно е трябвало да направиш нещо, но си изпуснала момента. Все едно някой ти тръшва вратата...

Моята комбинация днес е Кралица Чаши, І Магът и 4 Пентакли, въпросът - какво да направя, за да се развие нещо.

Отговорът ми е буквален - спри да мрънкаш и се залови с практичните неща, имаш силата, ползвай я!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз я виждам като стена тази комбинация. Все едно е трябвало да направиш нещо, но си изпуснала момента. Все едно някой ти тръшва вратата...

Моята комбинация днес е Кралица Чаши, І Магът и 4 Пентакли, въпросът - какво да направя, за да се развие нещо.

Отговорът ми е буквален - спри да мрънкаш и се залови с практичните неща, имаш силата, ползвай я!

Аз, честно казано, не виждам някой да мрънка. Има ли друга жена, замесена в ситуацията, или касае само теб?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така или иначе, днес ми се наложи да гледам за една ситуация, която първоначално подцених, но с течение на времето, нещата придобиха нов, дори изненадващ ракурс. Това са 12 комбинации от по три карти. И така, комбинациите са следните:

9 чаши, 6 пентакли, Рицар чаши

8 меча, Паж чаши, 6 чаши

Кралица меча, 2 меча, Паж пентакли

2 жезли обърната, 6 меча, Паж пентакли

6 чаши, Влюбените, Кралица жезли

Кралица жезли, Отшелникът, Ас жезли

Паж меча, Крал чаши, 4 жезли

Крал жезли, Умереността, Паж чаши

Колесницата, 2 меча, Крал пентакли

5 пентакли, Рицар меча, Крал меча - прогноза за близко бъдеще

3 чаши, Страшният съд, 2 жезли обърната - какъв е съветът на Таро към питащият

2 жезли обърната - какво да очаква питащият (картата направо щеше да ме удари в очилата :), просто изхвърча)

Та, проблемът е следният: доста от 78-те карти липсват, което нещо значи. Имаме само четири Големи Аркана, четири пентакъла (като единият се и повтаря), шест карти от боя мечове, пет карти от боя жезли (и тук има повторения), 6 карти от боя чаши. Това говори за баланс на стихиите, както и затова, че ситуацията е контролирана. Но защо се прокрадват съмнения затова? Тук повтарящите се карти дават отговор на въпроса - защо изобщо питащият пита, след като знае отговора. Дали е така?

Последните две комбинации карти избухват като бомба със закъснител и се появява рядко срещаната комбинация от Страшният съд и 2 жезли обърната (която карта се повтаря в колодата и следва своя собствен ритъм, който няма нищо общо с общата атмосфера). Какво следва да ни каже това? Какво да направи питащият по тези карти? Успокоен от чашите, летящите жезли и уморените 2 меча, той не очаква нищо, но пък картите го съветват да бъде готов. За какво обаче?

Тогава на своя глава политва и 2 жезли обърната, заради която всъщност, публикувах този лежерен филм с драматичен финал, който предстои. И двете комбинации от карти преди нея.

Какво мислите за тези комбинации и как бихте ги тълкували вие? Каква според вас тук е ролята на последния диптих от карти, увенчан с хвърчащата обърната 2 жезли и защо тежките акорди на тези карти са в противоречие с останалата неособено напрегната история от комбинации?

Ще се радвам да споделите :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Моето мнение е, че и в лежерните комбинации има някакви податки за далечни бъдещи събития, например 8 меча удавена в чаши, после чудещият се Отшелник, после чакащият в засада Паж меча. А Крал меча и Страшен съд идват точно тогава, когато нещо дълго време е отлагано и много решения не са взети, или са взети лесни такива, в името на комфорта.

А какво да очаква питащият с 2 жезли обърната, това вече не знам :) Тя е акумулаторът на идващите събития и готви изненади, тя ще прокара път на всичко неосъществено... За да се случи.

Как точно стоят нещата, ти ще кажеш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам чувството, че този човек чака всичко наготово, дори не е искал да си мръдне пръста, за да промени ситуацията или изобщо да живее.

После по някое време си е спомнил нещо или някой от миналото му някак го е накарал да вземе решение, да потърси съвет, дори може би е успял да разбере нещо важно...после обаче отново започва да разчита на другите...да очаква помощ свише...

Съветът е сам да си свърши работата, а не да очаква някой да му подпира гърба.

ти си знаеш, че тренирам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи си гледах на пияна глава и единствената комбинация, която помня, е 2 чаши, Рицар пентакли, Дявол :)

Обаче е доста интересна и рядка като съчетание, така че я споделям с вас. Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, реших и аз да публикувам 2 комбинации. Едната е за едно събитие как ще протече:

Рицар мечове, Асо Меча, 4 жезли.

А втората е за дадено отношение, какво е отношението на хора/институция/ към даден човек:

Паж Пентакли, Крал Жезли, Глупакът

По отношение на първата мисля, че лошите неща, като ярост, неприязън, съревнование, ще бъдат забравени, ще има топло посрещане и сантиментални изблици.

За втората едно родителско отношение, буквално "Виждаме как израстваш, в какво се превръщаш и колко в началото на твоя път си", някакво своеобразно раждане на по- зрелия творчески човек, хем по- зрял и хем доста луд, хахахах.

Ако някой коментира ще се радвам да чуя и други мнения, благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Предлагам ви две карти в комбинация - 5 чаши с 4 жезли.

Въпросът се отнася до пари, до получаването на пари от институция - дали ще бъдат дадени.

 

Та така, уточнявам, че на въпроси, свързани със същия проблем, отново се повтаряше неизменно 5 чаши. Не пиша в темата за изпадащите карти, защото тук имаме устойчива композиция от 5 чаши и 4 жезли, която има и скрит контекст.

 

Иначе, по време на гледанията, често изпадаха Кулата, Обесеният, 8 меча. Споменавам затова, защото е важно.

 

Длъжна съм да кажа, че комбинацията вече се е случила, т.е. има и ясен отговор.

Важното в случая е да напишете какво мислите вие и защо. Та, получени ли са парите или не са. И каква е ключовата роля на 5 чаши?

Линк към коментар
Share on other sites

Смятам, че парите са получени, но не е очакваната сума. По-малка е. Другото което предположих е парите да са получени, но веднага взети за нещо друго. Имало ли е непланирани разходи? Ето тия разходи постоянно ми се въртят в главата. Все едно шеф да то плати и веднага да те глоби. Вероятно дрънкам глупости, но така усетих нещата. Нека и другите споделят.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз по Кулата, Обесеният и 8 меча си мисля, че събитията са били извън контрола на питащия, не е можел нищо да стори или да се противопостави по някакъв начин на ситуацията. За 5 чаши и 4 жезли ми хрумват две неща - или е получил парите след много отлагане и перипетии и не е успял да им се зарадва, или сам се е отказал от всичко, отказал се е да се бори за тези пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Публикувах тази комбинация, защото е на пръв поглед абсурдна, изпадналите карти са си изпадащи карти, те са плод на временни и други състояния на личността и нямат много общо с генералния въпрос.

Това лесно може да се забележи по големите тежки аркани, по 8 меча. Те са в противоречие с 5 чаши и с 4 жезли, това първо. Второ, изобщо не стои въпроса дали парите ще бъдат получени, то е ясно, че ще бъдат получени, нито по-малко, нито повече, а точно толкова, колкото трябва. Усещанията, които навява 5 чаши за по-малкото злo е човешка проекция и тук не пее никак в хора.

 

В случая (а и не само в този) 5 чаши указва безсмислието на всяко едно притежание, на усещаното за безнадежност на всяка една материална придобивка. Екзистенциалното състояние на отчужденост, на липса на желание, на имането и на нямането, определят и границите на човешката свобода.

 

И пари да имаш, си окован, несвободен, затворник си на собствения си свят. Където и да си, с когото и да си, все си есен ...

И после си казваш, бе хайде, по-добре с пари отколкото без. Ако това е утеха.

 

5 чаши.

Линк към коментар
Share on other sites

самосъхранение,и безусловна любов. - това като  картина ми изкочи след думите на Лиула,така ме отнесе мисълта ми.

лишаваме се,вземаме-заради се бе си,или онзи  за който можем да се пожертваме  изцяло(майка - дете,това е истинската любов,и не всяка майка  го може,когато децата са  личности със  семейства,това пък  го виждам  у една жена ,но това е друга лична тема)

 

колко странно,питаме за пари и се  появяват 5 чаши и 4 жезли

често  съм виждала  при младежи,които си теглеха карти за  любовите им да се появяват 5 пентакли и 4 жезли

-нямам  думи да анализирам,но кое ми е интересно- питаме за любов-излизат пентакли,питаме за пари излизат чаши(петицата,което сигурно е от значение)

 

тези млади хора,момче и момиче,те нямат връзка един с друг,не са питали един за друг,това имам предвид.

но  и за двамата се явяваха тези карти.

всеки един от тях  имаше връзка,но се разпадна,сега  си имат други приятели.

 

- като коментар по комбинацията 5 чаши-4жезли-предполагам са взели парите,може би  период на времето е имало в който  нещо е ставало .

но предполагам,след като прочетох  Лиула,нещото което е ставало е било точно онова неразкодирано усещане за  живота и неживота ,на питащия.а това с  тайните  на таро,както Лиула го прави , да поднесе на човешки език информацията не го умея аз.

Лиула,поздрави.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Жезли, Звезда и Крал меча

Въпросът ми е дали един човек ще престане да тормози друг. Пиша тук заради интересната комбинация между Звездата и Крал Меча. Притеснявам се човека да не нарани другия. С този Крал, особено след Звездата смятам всичко скоро ще приключи. Може би показва намеса на адвокати, дело, заповед за забрана или нещо такова, макар че това силно ме съмнява да помогне. Това така или иначе вече е в сила. Звездата обаче не е случайно там. Има обвързаност, която Краля ще разсече. Честно казано не мисля, че Краля засяга адвокати и т.н. По-скоро показва разрешаване на проблема. Защо Звездата е там? Значи ли това, че всичко което се случи е било неизбежно, т.е. така е било писано да стане? Ще се радвам на мнения.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Жезли, Звезда и Крал меча

Въпросът ми е дали един човек ще престане да тормози друг. Пиша тук заради интересната комбинация между Звездата и Крал Меча. Притеснявам се човека да не нарани другия. С този Крал, особено след Звездата смятам всичко скоро ще приключи. Може би показва намеса на адвокати, дело, заповед за забрана или нещо такова, макар че това силно ме съмнява да помогне. Това така или иначе вече е в сила. Звездата обаче не е случайно там. Има обвързаност, която Краля ще разсече. Честно казано не мисля, че Краля засяга адвокати и т.н. По-скоро показва разрешаване на проблема. Защо Звездата е там? Значи ли това, че всичко което се случи е било неизбежно, т.е. така е било писано да стане? Ще се радвам на мнения.

 

Бих поставила въпроса иначе: дали питащият ще престане сам себе да тормози с тормозещи въпроси.

Въпреки, че питащият се усеща тормозен, всичко е преекспонирано; желание да си във филм, който реално не съществува.

 

Акцентът на Звездата и Крал меча е просто повик за коренна промяна. Рицар жезли крие зад себе си конкретна ситуация, огнена ситуация, която е отключила важният въпрос - кога ще се променя и дали има смисъл да бъда нещо различно, имам ли сили за това. Дълбоко психологически карти. Те са като едно самолечение на душата, която вече се усеща в клетка и в затвор.

Дори има усещане за нещо преживяно, изживяно някога някъде далеч в миналото на човека. Което е продължило 200 години, примерно.

 

Класическа комбинация за прозирка назад в пребиваванията на душата. Тук разни други хора нямат значение, сенки са.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Наскоро Лиула беше писала някъде във форума за 10 жезли като предизвикателство, да кажем, което ме подтиква да споделя тази комбинация:

 

Страшен съд, Паж жезли, 10 жезли - въпросът е до какво ще доведе едно "събитие", вижда се че става дума за разговор, някаква споделена информация. Самото случване на нещата е предшествано и отбелязано от 8 жезли, Кулата, Светът, както и 6 жезли, Умереност, 5 меча. Изглеждат разнородни, а всъщност съставят една цяла картинка.

 

Не мога да кажа, че това са някакви интересни и изключителни карти, мога да кажа само, че те имат своя чар, защото са реални. Това са съвсем човешки карти за конкретна ситуация и случка. Просто ми направи впечатление, че напоследък няма много такива из форума.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро Лиула беше писала някъде във форума за 10 жезли като предизвикателство, да кажем, което ме подтиква да споделя тази комбинация:

 

Страшен съд, Паж жезли, 10 жезли - въпросът е до какво ще доведе едно "събитие", вижда се че става дума за разговор, някаква споделена информация. Самото случване на нещата е предшествано и отбелязано от 8 жезли, Кулата, Светът, както и 6 жезли, Умереност, 5 меча. Изглеждат разнородни, а всъщност съставят една цяла картинка.

 

Не мога да кажа, че това са някакви интересни и изключителни карти, мога да кажа само, че те имат своя чар, защото са реални. Това са съвсем човешки карти за конкретна ситуация и случка. Просто ми направи впечатление, че напоследък няма много такива из форума.

 

Много добре, много интересни и ясни комбинации, с ясни цели (и предистория, мъчна и трескава, но все пак лесни карти.

 

На мене ми харесва друго, като дългогодишен "специалист по мартирология" - проекцията на Страшният съд в 10 жезли ... 8 жезли - Светът, 6 жезли - 5 меча, макар, че не можем да говорим за последните както финализиращ елемент, той е съпътстващ ситуацията.

 

Радостта ми идва от факта, от само единия факт на Страшния съд, като логично продължение има само в една 10 жезли - уникално постижение на духа над социалната и лингвистична еквилибристика на проклети хора, чиято задача е само да търсят неустоите.

Напротив, израстването на Смъртта и на поуките от неживеенето преминават директно в живеенето и в горенето, каквото могат само едни 10 жезли да дадат на човека.

 

Това е химн на човешката воля, на човешкото "не", отвъд обстоятелствата, отвъд страха, това е параноично бягство от статуквото, каквото тайно се съзира в Страшният съд (с неговия полубог Император и полубогиня Императрица).

 

С тъжното усмихване на несъстоял се Глупак и 6 жезли - често срещано при получовеците ...

 

Затова за мен, отвъд останалите карти, най-важни са Страшният съд чрез интелекта на родената звезда (Паж жезли), става тегоба за собственото си битие, ала и награда, защото само онзи плод, който сам е откъснат, е сладък.

 

И се е откъснал сам от битието на Съда, съдилищата вече затворени са за него.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...