Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

 

 

Здравей, Greenwitch, ще напиша и аз идеите си по твоите карти, но така или иначе съм съгласна с Димитрина, че тази комбинацията не дава сериозни и конкретни разяснения. Предполагам, препратката към каквито и да било сериали идва от това, че там драмата няма край, а защо е така, защото това им е най-интересното на повечето от хората  :) Тук Кулата не може да е развръзка, още повече бъдеща, следваща... Картата е първа и по-скоро показва какво е довело тези отношения до тук. Ми просто нещта са тръгнали на зле, Силата за мен и инатът да се копае в твърдата, суха земя, вместо да се полее, да се облагороди, например. Пажът Жезли, че и със Седмица Жезли... някой пак може да залитне към джавкане и хапане, вместо към градивна комуникация. Когато има натрупване на Големи аркани в подобни питания като цяло може да ти подскаже, че картите давар отговор, ама на съвсем друг въпрос. Потърси го в себе си.

 

Не си споделила - откога имаш карти, занимаваш ли се с тях, имаш ли желание да го правиш занапред? Защо писа точно в този форум?  :)

 

 

Здравей и благодаря. ще напиша в подходящите теми за това от кога и надявам се да няма краен срок до кога ще се занимавам с картите. Писах точно тук защото за пръв път конкретизирах въпроса си във времева позиция и за пръв път получих комбинация, която не можах да свържа. Съжалявам, че в първия си пост не дадох тези уточнения, но го направих точно поради факта, че не исках да бъда драматична или траги-комична, или да изпадна в някой друг жанр. 

Редактирано от Greenwitch
Линк към коментар
Share on other sites

 Здравей Greenwitch, според мен картите ти показват нечие желание за изясняване, импулс за развръзка, която обаче няма да се състои, поне не сега. Несъстояла се Кула, блокирана от Силата, от нечие его.

 

От мен - Крал жезли, Светът, Кралица мечове - няма да уточнявам въпрос, но не се отнася до конкретен човек.

Става въпрос каква е взаимовръзката на две неща.

 

Според мен картите отразяват промяна в статуса (емоционален и всякакъв) на питащия. Чрез Светът Краля се слива с Кралицата. Има планове, намерения, но дали ще има действия-не съм сигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

 

От мен - Крал жезли, Светът, Кралица мечове

 

Хайде да не обърквам повече с погрешния си анализ - няма никакво сливане, има разминаване между Краля и Кралицата, разцепление. И стихиите говорят за това.

 

Преди малко гледах за едно момиче, което е в будна кома от доста време:

– 3 мечове, 9 жезли, 5 жезли

– Луната, 6 мечове, 7 чаши

 

Мисля, че и двете дават картина на хаотичния свят, в който се намира душата, особено втората комбинация от карти. Аз я възприемам като пребиваване в света на илюзията на сънищата - съзнанието, или каквото е останало от него, прелита от сцена на сцена, ала не може да намери пътя обратно. Кораб без котва. Неприятна, тъжна комбинация. 

Питала съм дали ще се оправи.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на въпрос Каква е причината за закъснението на месечния цикъл на Х. се паднаха Крал Пентакли - 6 Чаши - Обърнат Рицар Пентакли

Според мен проблемът идва от нещо случило се в детството или е генетично наследено. Кралят пентакли се чудя дали е мъж в детството /може би бащата/ или изобразява прекалената гордост на жената. А обърнатият паж мисля, че е нещо незначително, но ако не му се обърне внимание може да прерасне в голям проблем. Също на едно място видях, че в изправено положение относно здраве, пажа пентакли може да означава раждане или проблеми с дете. Може ли тук това да означава, че проблема на жената идва от притеснения около дете?

Много се надявам ако някой има виждане по тази подредба да го сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди писах в тема за напреднали и ми направиха забележка, че след като съм начинаеща и търся помощ в разбирането на картите, да пиша в теми за начинаещи. Извинявам се ако не трябва да е тук отговора ми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Справедливост и 6 меча - обикновено ми е показвала човек с един развод зад гърба си и по-късно отново брак с друг човек. Често се е появявала, когато човека има поне 2,3 развода, но в момента на гледането не е сам. Има някой до себе си или е сключил брак отново, това заради 6 меча след Справедливост.  Обърнат Крал меча също е значил това, т.е. няколко развода с разликата в това, че когато Крал меча е присъствал обърнат при разводите хората са имали сериозни спорове особено за наследство, пари и имоти.

 

Крал меча и Слънце - човек, които има няколко деца. Понякога дори 5,6 като не изключвам и варианта за доведени деца. 

 

10 пентакли обърната е карта която е показвала зависимост от наркотици, хапчета, алкохол, психически проблеми както е показвала и хоспитализиране, човек които се е лекувал от тия проблеми и преди. Не изключвам да има и наследственост. 10 пентакли обърната също е показвала човек, които е бил малтретиран сексуално и физически от членове на семейството. Обикновено 6 чаши в тези случаи е първа карта.

6 жезли обърната следва същото значение, т.е. зависимост към наркотици и алкохол.

 

Давам пример Кулата, 6 пентакли и 10 пентакли - жена, която е подтиснала спомените от детството, когато е била малтретирана сексуално от баща си и физически от майка си. По-късно като възрастна жена си спомня изведнъж всичко. Мисля, че точно тези изведнъж изплуващи спомени са означени от Кулата, които идват изневиделица.

 

Какъв е вашия опит с тези комбинации? Моля да споделите с факти, а не с предположения.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пускам ви карти за анализ. Те са отговори на въпроси за развитие на една ситуация, т.е. не са за различни.

Какво ви прави впечатление и защо? Последната отговаря на въпроса дали нещо е реалистично. Третата - нивото на емпатичност. Втората - методът. Първият въпрос - ще има ли проявление в света? Като първият и последният въпрос си приличат, но последният е естествена последица от първият.

 

5 жезли, 3 жезли, Светът

7 пентакли, Кулата, Паж меча

3 жезли, Крал меча, Висшата жрица

5 пентакли, Крал пентакли, Рицар пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

Ще започна от 2-рата комбинация, касаеща метода. Смятам, че нещо, което или е отлагано дълго време, или е градено дълго време ( 7 пентакли ), трябва да бъде свършено / разрушено, ( Кулата ). Навярно човекът трябва да загърби старото и да поеме по нов път на развитие. За Паж меча се колебая - дали е реакция на страх и несигурност, следствие от промените или поради страх и несигурност, самата Кула ще бъде отложена напред във времето.

 

По първата комбинация - нещо, което не е изяснено докрай, хаотично ( 5 жезли ) е обявено пред света - 3 жезли със Светът. Струва ми се, че е прибързано, по-скоро обявено като идея, отколкото намиращо проявление.

 

По четвъртата комбинация - Има само пентакли, липсват мечове, които да разчупят ситуацията, няма действие. Струва ми се, че Кралят пентакли отново ще се примири и ще продължи да носи товара си.

 

Въпросите за мъж ли са и дали става въпрос за пътуване?

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

5 жезли, 3 жезли, Светът

7 пентакли, Кулата, Паж меча

3 жезли, Крал меча, Висшата жрица

5 пентакли, Крал пентакли, Рицар пентакли

 

Не знам откъде да започна и от коя комбинация... За първата мисля, че отразява ситуация, подобна на преминаване през иглено ухо, като разбира се има доза съмнения (Паж меча). Залогът не е особено висок или поне отношението към него не е истерично, но целта е ясна и е някъде там, като постижима. Предполагам разплатата е отразена в 5 пентакли, като в същото време Жрицата има корелация с тази петица... В този смисъл Крал мечове е поставен в ситуация на изчакване, но методите така или иначе са ясни. Човекът знае какво да върши. 

Не мисля, че касае някакви мажоритарни и колапсиращи обстоятелства, въпреки присътвието на Кулата, понеже е предшествана от 7 пентакли. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

5 жезли, 3 жезли, Светът

7 пентакли, Кулата, Паж меча

3 жезли, Крал меча, Висшата жрица

5 пентакли, Крал пентакли, Рицар пентакли

Ще започна така-всеки камък си тежи на мястото.

Само че,тук ''дребното''камъче е решило, че  може да  заеме  мястото на голямото,защото му е дошло времето според  него,едната страна на ситуацията,приемам че са две,или повече...

Да ама  не,липсва напасване,по форма,а водата  заема  каквато и да е,но липсват чаши.

А дали е реалистично,един дон кихот ми излиза като образ...Човекът търси себе си и в мечтата, и в реалността.

Но няма чаши,както отбелязъх.Което ще рече, че или е  изцяло пренесен в света на  мелниците  засегнатия във въпроса,и направо той е изсмукал този елемент  на таро,та  сам той е станал вода,и май сам не си дава сметка че той е  водата...и  ей Го само жезли-решения,действия,посоки...но  се мята напред назад.

Ако осъзнае за водата,ще смекчи  ситуацията.

МисЛя, че в трета  редичка,това ще направи,ще размисли,обмисли,прехвърли картината.И ще види къде какво има,какво няма,какво липсва,и може да се замени.Е поне ще опита.

Мился че  правилното за  ситуацията  е  комбинативност-няма аз съм по,ама искам да съм най....

 

много нереално ми се вижда-зомбиран образ към ситуацията,глад за нещо,липса на нещо...

*************************

може да греша,както често се случва,ако не винаги *. но защо излизам от  Таро,и влизам  в някакви образи...Както и да е,не е темата за това,макар че има компетентни хора  тук,да ми отговорят...

 

*******************

http://myschoolbel.info/Temi_LITER_10klas/Don%20Kihot%20-%20LIS%20%20Don%20Kihot%20-%20bezumec%20i%20mydrec%20-%201.html

слънчев ден ви желая...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам ви карти за анализ. Те са отговори на въпроси за развитие на една ситуация, т.е. не са за различни.

Какво ви прави впечатление и защо? Последната отговаря на въпроса дали нещо е реалистично. Третата - нивото на емпатичност. Втората - методът. Първият въпрос - ще има ли проявление в света? Като първият и последният въпрос си приличат, но последният е естествена последица от първият.

 

5 жезли, 3 жезли, Светът

7 пентакли, Кулата, Паж меча

3 жезли, Крал меча, Висшата жрица

5 пентакли, Крал пентакли, Рицар пентакли

По първата виждам борба в 5 жезли, обаче и провлачване и забавяне. Следване на една линия или модел на поведение, но и всичко не е започнало току така има предистория.

Да, нещото не се вижда, но то го има, огънят някъде там го има и си грее и гори, дори да е сам на себе си.

 

По втората методът е бавен. Той е обмислян, но има и голяма доза незнание по Паж меча. Мисля, че всичко това е ситуация. Кулата в случая е лакмус.

 

Дали е реалистично - да, макар и да е трудно. Но има смекчаване на силата от Крал пентакли в Рицар пентакли. Или по-скоро затвърждаване на позиции, но и разчупване на същите

 

Като цяло виждам човек, който се превръща в това, което не е или не е бил досега. След това виждам в кралете мъжка енергия и сила.

Някой се бори да "света" си, засега неосъществен.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

5 жезли, 3 жезли, Светът

7 пентакли, Кулата, Паж меча

3 жезли, Крал меча, Висшата жрица

5 пентакли, Крал пентакли, Рицар пентакли

Ще започна така-всеки камък си тежи на мястото.

Само че,тук ''дребното''камъче е решило, че  може да  заеме  мястото на голямото,защото му е дошло времето според  него,едната страна на ситуацията,приемам че са две,или повече...

Да ама  не,липсва напасване,по форма,а водата  заема  каквато и да е,но липсват чаши.

А дали е реалистично,един дон кихот ми излиза като образ...Човекът търси себе си и в мечтата, и в реалността.

Но няма чаши,както отбелязъх.Което ще рече, че или е  изцяло пренесен в света на  мелниците  засегнатия във въпроса,и направо той е изсмукал този елемент  на таро,та  сам той е станал вода,и май сам не си дава сметка че той е  водата...и  ей Го само жезли-решения,действия,посоки...но  се мята напред назад.

Ако осъзнае за водата,ще смекчи  ситуацията.

МисЛя, че в трета  редичка,това ще направи,ще размисли,обмисли,прехвърли картината.И ще види къде какво има,какво няма,какво липсва,и може да се замени.Е поне ще опита.

Мился че  правилното за  ситуацията  е  комбинативност-няма аз съм по,ама искам да съм най....

 

много нереално ми се вижда-зомбиран образ към ситуацията,глад за нещо,липса на нещо...

*************************

може да греша,както често се случва,ако не винаги *. но защо излизам от  Таро,и влизам  в някакви образи...Както и да е,не е темата за това,макар че има компетентни хора  тук,да ми отговорят...

 

*******************

http://myschoolbel.info/Temi_LITER_10klas/Don%20Kihot%20-%20LIS%20%20Don%20Kihot%20-%20bezumec%20i%20mydrec%20-%201.html

слънчев ден ви желая...

 

 

Meggi, поствам всичко написано от теб, та дано отново успея да си припомня написаното.

Надявам се, да разбереш, че това е форум за ТАРО, където се обсъждат конкретни ситуации. С инструментариума на Таро.

От твоето безсъзнателно бърборене, аз не улавям никаква логика. Какво търсиш ти и в крайна сметка, за какво говориш?

И за какво се бориш?

 

Дай си ясна сметка къде се намираш и ако нямаш уважение към мен, то поне имай към Таро. Ако искаш трайно да участваш, то бъди адекватна на процесите, които и другите пишещи ги съпътстват.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от известно време чета различните теми на форума и ми е мнго интересна и полезна информацията, която споделяте - благодаря!  :3d_041:

 

Искам да ви питам за една комбинация, която ми се падна преди седмица и ми е много трудно да разтълкувам най - вече заради обърнатите карти. Ще се радвам ако си я обсъдим. Въпросът е дали човекът на когото гледам ще усее да изгради стабилно семейство. Само уточнявам, че в момента питащия няма връзка. Комбинацията е следната:

 

Светът обърнат-асо пентакли обърната и 10 чаши.

 

По принцип за мен това били една много добра комбинация, обаче тези обърнати карти ме притесняват. Все едно искат да кажат всичко би трябвало да е наред ама не е, някъде нещо не с еполучава и щастието, което предстои ще е краткотрайно. 

 

Приятен ден! 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще се радвам ако си я обсъдим

:)

 

Ами нека да я обсъдим, ще се радвам и аз.

Светът обърнат, Ас пентакли обърнат, 10 чаши

 

Според мен имаме една много тъжна личност, за която щастието се намира в някакъв друг свят. Или казано по другия начин, мостът до тази идея не съществува. Доста апокалиптични нагласи кръжат около този човек. Но апокалиптични само за него. Контрапунктът между Ас пентакли обърнат и 10 чаши е огромен. Но и 10 чаши не е нещо, всъщност, тя нищо не дава. 

Човекът, той или тя, търси нещо изгубено, но просто няма начин да го намери, с тези карти.

Такива въпроси в Таро не са за препоръчване.

Линк към коментар
Share on other sites

Димитрина, благодаря за отзивчивостта :)  Искаш да кажеш такива съдбоносни въпроси ли? Аз съм много нова и не знам какво може да се пита и какво не. Значи според теб проблемът е в самата нея, а не в съдбата ако мога така да се изразя. Неините нагласи са причина да не и се получават нещата. Аз бях чела, че 10 чаши е хубава карта. На самото и изображение (аз съм с карти на Уайт) има семейство, което гледа към хоризонта и си мислех, че може би ако успее да преодолее негативизма си нещата в крайна сметка могат да се получат, но от друга страна съм чела, че 10 чаши е карта на краткотрайното щастие. Един вид, че не само много трудно ще се и се получи, но и няма да трае дълго....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от известно време чета различните теми на форума и ми е мнго интересна и полезна информацията, която споделяте - благодаря!  :3d_041:

 

Искам да ви питам за една комбинация, която ми се падна преди седмица и ми е много трудно да разтълкувам най - вече заради обърнатите карти. Ще се радвам ако си я обсъдим. Въпросът е дали човекът на когото гледам ще усее да изгради стабилно семейство. Само уточнявам, че в момента питащия няма връзка. Комбинацията е следната:

 

Светът обърнат-асо пентакли обърната и 10 чаши.

 

По принцип за мен това били една много добра комбинация, обаче тези обърнати карти ме притесняват. Все едно искат да кажат всичко би трябвало да е наред ама не е, някъде нещо не с еполучава и щастието, което предстои ще е краткотрайно. 

 

Приятен ден! 

Здравей Киара!

По картите ти нито сега е времето, нито има възможността това, за което питаш да се случи. И те, в този смисъл, говорят в прав текст. Тук имаме стремеж към целта брак, но Таро казва не, въпреки големите очаквания, първо трябва да се случат други неща, прекалено бързаш и така няма да стигнеш до мечтата по 10 чаши. 

А аз се чудех защо работиш с обърнати карти, щом не ги разбираш? Можеш да получиш същия отговор и с прави карти :)

Линк към коментар
Share on other sites

А аз се чудех защо работиш с обърнати карти, щом не ги разбираш? Можеш да получиш същия отговор и с прави карти :)

 

 

Здравей Маги! 

 

 Как така защо работя? Те такива ми излезнаха когато правих подредбата... 

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

Киара, да не обръщаме форума на чат. Просто си ги прибирай изправени в тестето. Защото, в противен случай, това няма да ти е последния въпрос тук или където и да било и ще си вечно объркана. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Аха, разбрах какво имаш предвид. Извинявам се ако съм станала прична за спам, все още не съм насно какви точно са правилата на форума. 

 

Благодаря и на двете за бързите отговори!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви предложа две комбинации за обсъждане. 

Какво иска да направи, да осъществи Х. ?

7 жезли, Кралица меч, Смъртта

Кое е това новото, което Х. иска да прояви в живота си?

10 жезли, 10 пентакли, Глупакът

Какво мислите по картите, какво е вашето усещане за тях?

И двата въпроса се отнасят до един и същ човек.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви предложа две комбинации за обсъждане. 

Какво иска да направи, да осъществи Х. ?

7 жезли, Кралица меч, Смъртта

Кое е това новото, което Х. иска да прояви в живота си?

10 жезли, 10 пентакли, Глупакът

Какво мислите по картите, какво е вашето усещане за тях?

И двата въпроса се отнасят до един и същ човек.

Смятам, че Х. много силно иска да осъществи някаква промяна в своя живот и тя ще успее - защото е Кралица меча  :) .

По втората комбинация си мисля две неща - или Х. има идея / амбиция за нещо трудно осъществимо, поставила си е някаква висока цел, или промяната засяга семейството й по 10 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

много отдавна не бях отваряла картите Таро, но ето, че наближава времето да задам даден въпрос, свързан с кариерното ми развитие.

Въпросът е, ще се осъществи ли дадено мое желание. Ще получа ли възможност за работа на определено място.

И ето и комбинацията: 9 пентакли, 10 пентакли, 3 жезли.

По мое мнение, комбинацията би била добра, ако не завършваше с 3 жезли, която е отворен край, т.е. не вярвам да доведа нещата до завършек и да получа въпросната работа. По- вероятно е да се откажа от този вариант, който така много искам. Възможно е да излезе нещо съвсем ново на хоризонта, което да се окаже моя съдба, т.е. да очаквам неочакваното.:)))

10 пентакли на средна позиция, според мен може би индикира, че ще се върна в родния ми град, близо до родителите ми, като цяло се опитвам да извлека някаква прогноза, но ми е трудно от тези карти. Много съм раздвоена, а съвсем скоро ще ми се наложи да направя своя избор. Ще се радвам на всеки, който реши да коментира тази комбинация. Благодаря ви в аванс!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...