Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Здравейте!  :3d_133: 

Искам да предложа за обсъждане следната комбинация: Крал Жезли- Висша Жрица (обърната) - Колесницата

Картите се подредиха така при въпросът: "Ще се развивам ли на тази работа?".

 

Според мен питащия е объркан от новото положение, в което се намира. До сегашната му работа е била много различна от новата и сега се чувства несигурен в преценката си за ситуацията. Чуди се дали е взел правилното решение и не е подготвен за големите битки на доказване, които му предстоят. Няма да му е лесно да се утвърди в работата, но с усилия нещата ще се получат и дори могат да му се разкрият неподозирани възможности за израстване. 

 

Вие какво мислите? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер, k_kiara3, не знам какво да ти кажа...твърде бързо обръщаш картите си. Дай им малко време, повечето от практикуващите все още не сме го направили :)

Според мен в картите ти се е отпечатало твоето желание, пориви и надежди за справяне. Все още не разбираш ядрото в новата ситуация на това работно място. Аз освен това мисля, че си преминала през някаква преквалификация, която ти е позволила да постъпиш на това място. 

Когато се обсъждат лични карти, нека не наричаме обектите си "питащият" :) 

Излишно напрягане.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

От скоро имам картите и не съм много наясно с посланията ,които дават

Моят въпрос към картите беше,дали ще успея да създам семейство,имам един неуспешен брак зад гърба си преди доста време

Картите които изтеглих са  10 ЧАШИ-РИЦАР ЖЕЗЛИ-КРАЛИЦА ПЕНАКЛИ

Ще ми помогне ли някой в разтълкуването им

Линк към коментар
Share on other sites

Този форум за Таро не е за съвсем начинаещи, а за хора, които имат опит с Таро поне година.

Моля, четете правилата на подфорум за начинаещи, това е първата тема!

 

 

И най-важното: задължително е личното тълкуване. Тук се помага след обстоен самостоятелен анализ!

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм толкова  веща ,за да правя анализ,а и честно казано съм пристрастна .Малко ми е трудно да навързвам картите ,но всички ми изглеждат оптимистични..Мисля ,че в крайна сметка ще съм доволна и щастлива,точно като една Кралица Пенакли

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм толкова  веща ,за да правя анализ,а и честно казано съм пристрастна .Малко ми е трудно да навързвам картите ,но всички ми изглеждат оптимистични..Мисля ,че в крайна сметка ще съм доволна и щастлива,точно като една Кралица Пенакли

 

Картите ти са проективни. Друго няма какво да се каже по тях.

Линк към коментар
Share on other sites

     За въпрос какво пречи на нещо да се осъществи се паднаха: Крал меч 4жезли Светът. А на това какво може да се направи,за да се осъществи?: 8 меч Крал меч 9 пентакли. Тук ми идва идея,че Кралят се е затворил като действие...,има идея,има  и цел каквато е Светът,но няма реализация.Втората тройка ми е по-интересна-съветът.За да се осъществи това начинание е нужно действие,да се разсече блокажа на 8 меч.Времето е направило своят подарък,но всеки е затънал в своето удобство и е завързан в клетката на битието си и на собствените си страхове...за съжаление.Какво виждате вие тук?

Линк към коментар
Share on other sites

     За въпрос какво пречи на нещо да се осъществи се паднаха: Крал меч 4жезли Светът. А на това какво може да се направи,за да се осъществи?: 8 меч Крал меч 9 пентакли. Тук ми идва идея,че Кралят се е затворил като действие...,има идея,има  и цел каквато е Светът,но няма реализация.Втората тройка ми е по-интересна-съветът.За да се осъществи това начинание е нужно действие,да се разсече блокажа на 8 меч.Времето е направило своят подарък,но всеки е затънал в своето удобство и е завързан в клетката на битието си и на собствените си страхове...за съжаление.Какво виждате вие тук?

 

Виждам всичко останало, само не и мелодрама. Нито страх - индикация за такъв по картите няма, още повече че реализацията е съсредоточена у една личност, която се крие зад образа на Крал меча, чието глаголно действие изпреварва казването. Т.е. всички знаят защо, никой не признава заради какво е така.

 

8 меча до Кралят не е блокаж, а предистория от поредни серии, т..е. има подкрепа и то аргументирана, в полза на неприемането на това събитие. 4 жезли е рамкирана от идеята по Крал меча и неосъществима, заради Светът.

И двете комбинации създават врата без ключалка, с вече изгубени ключове.

Времето е вече минало. Слага се точка.

Линк към коментар
Share on other sites

     За въпрос какво пречи на нещо да се осъществи се паднаха: Крал меч 4жезли Светът. А на това какво може да се направи,за да се осъществи?: 8 меч Крал меч 9 пентакли. Тук ми идва идея,че Кралят се е затворил като действие...,има идея,има  и цел каквато е Светът,но няма реализация.Втората тройка ми е по-интересна-съветът.За да се осъществи това начинание е нужно действие,да се разсече блокажа на 8 меч.Времето е направило своят подарък,но всеки е затънал в своето удобство и е завързан в клетката на битието си и на собствените си страхове...за съжаление.Какво виждате вие тук?

Ето какво мисля аз - не знам защо говориш за "всеки", според мен има само един единствен човек (Крал мечове - най-вероятно мъж, макар че може и жена, която обаче в някакво отношение играе мъжка роля),  комуто е по силите и възможностите да осъществи това нещо. В този смисъл нищо не може да се направи, единствено ако този човек (се) реши, тогава ще е възможно. И 8 мечове показва, че този човек отдавна е можел да реализира нещото, но не го е направил и това е довело до едно дълго и затормозващо положение/състояние.

А какво пречи да се осъществи? - общественото мнение. Този човек се съобразява твърде много с това, какво ще кажат хората, дори и това да са чиста проба предразсъдъци.

Линк към коментар
Share on other sites

 

     За въпрос какво пречи на нещо да се осъществи се паднаха: Крал меч 4жезли Светът. А на това какво може да се направи,за да се осъществи?: 8 меч Крал меч 9 пентакли. Тук ми идва идея,че Кралят се е затворил като действие...,има идея,има  и цел каквато е Светът,но няма реализация.Втората тройка ми е по-интересна-съветът.За да се осъществи това начинание е нужно действие,да се разсече блокажа на 8 меч.Времето е направило своят подарък,но всеки е затънал в своето удобство и е завързан в клетката на битието си и на собствените си страхове...за съжаление.Какво виждате вие тук?

Ето какво мисля аз - не знам защо говориш за "всеки", според мен има само един единствен човек (Крал мечове - най-вероятно мъж, макар че може и жена, която обаче в някакво отношение играе мъжка роля),  комуто е по силите и възможностите да осъществи това нещо. В този смисъл нищо не може да се направи, единствено ако този човек (се) реши, тогава ще е възможно. И 8 мечове показва, че този човек отдавна е можел да реализира нещото, но не го е направил и това е довело до едно дълго и затормозващо положение/състояние.

А какво пречи да се осъществи? - общественото мнение. Този човек се съобразява твърде много с това, какво ще кажат хората, дори и това да са чиста проба предразсъдъци.

 

 

Грешиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Има човек, който от известно време ме интригува с реакциите си и затова се допитах до Таро.

На въпрос - каква е психо-емоционалната характеристика на Х, - изтеглих:

4 меча, Крал меча, Р-р меча

Според мен доста неустойчив човек, поддаващ се на настроенията си, на чуждо лошо влияние и даващ ухо на сплетни.

 

Исках да придобия по-дълбока представа за Х и затова зададох въпроса - каква е емоционалната завършеност на Х?

6 пентакли, 3 чаши, 8 пентакли

Тук, аз лично, виждам едно непрекъснато полагане на усилия за преодоляване на перманентно ниско самочувствие, вероятно с корени в семейната среда.

Вие какво мислите по картите?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

   Привет!   4 меча, Крал меча, Р-р меча    6 пентакли, 3 чаши, 8 пентакли   По първата тройка виждам един човек,който е рамкирал своя интелект чрез 4 меч и не иска да се промени...тук май виждам Императора,който се прикрива зад агресия и критикарство.За втората комбинация съм съгласна с теб.Ако 6 пентакли и 3 чаши е демонстрация на високо самочувствие, човекът определено има нужда да поработи върху това.Липсата на жезли ме навежда на мисълта,че на този човек му липсват динамичност и интуитивност.

Линк към коментар
Share on other sites

Има човек, който от известно време ме интригува с реакциите си и затова се допитах до Таро.

На въпрос - каква е психо-емоционалната характеристика на Х, - изтеглих:

4 меча, Крал меча, Р-р меча

Според мен доста неустойчив човек, поддаващ се на настроенията си, на чуждо лошо влияние и даващ ухо на сплетни.

 

Исках да придобия по-дълбока представа за Х и затова зададох въпроса - каква е емоционалната завършеност на Х?

6 пентакли, 3 чаши, 8 пентакли

Тук, аз лично, виждам едно непрекъснато полагане на усилия за преодоляване на перманентно ниско самочувствие, вероятно с корени в семейната среда.

Вие какво мислите по картите?

Здравей, много интересни карти! За първи път виждам три карти от боя мечове на въпрос за психо-емоционална характеристика на някого. Странно, в смисъл човекът е странен - той има ли въобще емоции, има ли сърце? С тези мечове си мисля, че (единствено) цени високо интелекта; всичко друго му се струва преувеличено, сълзливо някакво. Рязък ли е като държание? Като че ли без колебание може да "съсече" някого ей така, за нищо, включително ако му се е сторил не достатъчно интелигентен. Пък сплетни и интриги сам дори прави, не просто да дава ухо.

 

Вторият въпрос нещо не мога да го разбера - какво влагаш в "емоционална завършеност"? По картите - ако се отнася за характера и вътрешната същност на Х. - може би той се опитва сам себе си да убеди (8 пентакли), че е (пре)успял (3 чаши с предходна 6 пентакли) и затова така реагира.

 

Сподели, моля те, обратна информация - подходящи ли са нашите интерпретации към този човек?

Линк към коментар
Share on other sites

Една вметка, ако наистина се занимавахте с Таро, щяхте да тръгнете от противопоставянето между първата комбинация от карти спрямо втората. От този безкраен емоционален дисбаланс, щяхте да извлечете извод и за човека, за когото се пита.

 

И още нещо, въпросите не са толкова важни как са зададени, важни са отговорите на Таро, а те са красноречиви.

Емоционално дефицитен човек, който, компенсира липсата на стабилност с остри реакции на отхвърляне и на приемане (поне така смята самият той), но отново, наяве няма нищо. Агресивността е намерила пристан у един смешен Трикстер, който, като малко дете, отмъщава по смешен начин за липсата на кукла. Която, в този случай, може би е камионче, защото става дума за жена.

 

Sad story. Психея я има само в метафората на метафората за съня на някой друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Ето две комбинации и от мен - "Какво е психическото състояние на мъжа Х.?" - Дяволът, 3 жезли, Кралица жезли

и "Какво е довело до това състояние, кой е бил повратния момент?" - 8 чаши, Кулата, 2 меча

 

По първата комбинация ми се струва, че Дяволът е Сянката, която вече не е потискана и крита, а е взела превес и се демонстрира по 3 жезли. Има и много агресия, но не физическа, а вербална - мъжът се е превърнал в една истерична Кралица жезли и изглежда това състояние заплашва да се превърне в патологично по Дявола.

По втората комбинация смятам, че е имало процес на вглеждане в себе си, на среща с истината, която в повечето случаи се оказва тежка за понасяне. Тук Кулата ми се струва предизвестена, т.е. имало е множество индикации за промените, връхлетели човека. Но дори и след като всичко се е срутило, мъжът отказва да приеме истината по 2 меча и продължава да тъне в собствените си самозаблуди.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Ето две комбинации и от мен - "Какво е психическото състояние на мъжа Х.?" - Дяволът, 3 жезли, Кралица жезли

и "Какво е довело до това състояние, кой е бил повратния момент?" - 8 чаши, Кулата, 2 меча

 

По първата комбинация ми се струва, че Дяволът е Сянката, която вече не е потискана и крита, а е взела превес и се демонстрира по 3 жезли. Има и много агресия, но не физическа, а вербална - мъжът се е превърнал в една истерична Кралица жезли и изглежда това състояние заплашва да се превърне в патологично по Дявола.

По втората комбинация смятам, че е имало процес на вглеждане в себе си, на среща с истината, която в повечето случаи се оказва тежка за понасяне. Тук Кулата ми се струва предизвестена, т.е. имало е множество индикации за промените, връхлетели човека. Но дори и след като всичко се е срутило, мъжът отказва да приеме истината по 2 меча и продължава да тъне в собствените си самозаблуди.

Здравей!

Разглеждам двете комбинации заедно. Проблемът тук е стар, дълго време не е разрешаван и рефлектира върху комуникацията в семейството.  За мъжа е невъзможно да изрази идеите и мнението си по Дявол с 3 жезли. Тук има някакво подриване на основите, този мъж се чувства много несигурен. Освен това е много пасивен, но в същото време вътрешно трупа ярост. В този проблем, обаче, е замесена и конкретна жена, вероятно съпругата. Не съм сигурна дали тук времето не е обърнато. Струва ми се, че тя задълбочава проблема, т.е той е не е конкретно на мъжа, а е общ. Отлаганото действие и отчаянието от това, че не може да се намери адекватно решение,  логично води до сложната ситуация по Кулата.

Картите са и съвет и предупреждение към жената, освен всичко друго.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте!

Ето две комбинации и от мен - "Какво е психическото състояние на мъжа Х.?" - Дяволът, 3 жезли, Кралица жезли

и "Какво е довело до това състояние, кой е бил повратния момент?" - 8 чаши, Кулата, 2 меча

 

По първата комбинация ми се струва, че Дяволът е Сянката, която вече не е потискана и крита, а е взела превес и се демонстрира по 3 жезли. Има и много агресия, но не физическа, а вербална - мъжът се е превърнал в една истерична Кралица жезли и изглежда това състояние заплашва да се превърне в патологично по Дявола.

По втората комбинация смятам, че е имало процес на вглеждане в себе си, на среща с истината, която в повечето случаи се оказва тежка за понасяне. Тук Кулата ми се струва предизвестена, т.е. имало е множество индикации за промените, връхлетели човека. Но дори и след като всичко се е срутило, мъжът отказва да приеме истината по 2 меча и продължава да тъне в собствените си самозаблуди.

Здравей!

Разглеждам двете комбинации заедно. Проблемът тук е стар, дълго време не е разрешаван и рефлектира върху комуникацията в семейството.  За мъжа е невъзможно да изрази идеите и мнението си по Дявол с 3 жезли. Тук има някакво подриване на основите, този мъж се чувства много несигурен. Освен това е много пасивен, но в същото време вътрешно трупа ярост. В този проблем, обаче, е замесена и конкретна жена, вероятно съпругата. Не съм сигурна дали тук времето не е обърнато. Струва ми се, че тя задълбочава проблема, т.е той е не е конкретно на мъжа, а е общ. Отлаганото действие и отчаянието от това, че не може да се намери адекватно решение,  логично води до сложната ситуация по Кулата.

Картите са и съвет и предупреждение към жената, освен всичко друго.

 

Мъжът не е семеен, но вероятно жената, за която ти споменаваш е майката, която е страшно обсебваща и ревнива. Действително, проблемът е общ ( засяга комуникацията в цялото семейство ), но най-силно рефлектира върху конкретния мъж. Явно просто не е издържал на напрежението...

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро, как е най-добре да се подходи, за да се осъществи дадена идея - Кралица меча, Умереността, 7 пентакли.

 

От една страна си мисля, че съветът на картите е да се действа като Кралица меча - решително, без излишни емоции, да се следва логиката, за да може метафорично да има бременност по Умереността със 7 пентакли - да се осъществи въпросното начинание. От друга страна се чудя, дали съветът не е да се търси баланс по Умереността между действие ( Кралица меча ) и изчакване ( 7 пентакли ), т.е. - да се търси / уцели подходящото време / момент.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Попитах Таро, как е най-добре да се подходи, за да се осъществи дадена идея - Кралица меча, Умереността, 7 пентакли.

 

Здравей, според мен Кралицата, респективно интелектуалното и действено поведение, трябва да наблегне на детайлите, да се заеме с подробностите, които може би не са били отчетени на този етап. Добрите планове водят и до добри резултати, поне в повечето случаи се предполага... Също и някои неща да се заземят, защото не всичко, което хвърчи, може да се яде. Идеите от такива трябва да се материализират в установения ред. А и друг, но също толкова полезен съвет е, че някои неща стават бавно.

Но хубавото е, че 7 пентакли е подсигурена в бекграунда от карти като Кралица мечове и Умереността :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро, как е най-добре да се подходи, за да се осъществи дадена идея - Кралица меча, Умереността, 7 пентакли.

 

От една страна си мисля, че съветът на картите е да се действа като Кралица меча - решително, без излишни емоции, да се следва логиката, за да може метафорично да има бременност по Умереността със 7 пентакли - да се осъществи въпросното начинание. От друга страна се чудя, дали съветът не е да се търси баланс по Умереността между действие ( Кралица меча ) и изчакване ( 7 пентакли ), т.е. - да се търси / уцели подходящото време / момент.

Съветът на таро към тази неудовлетворена кралица меч е да прецени ситуацията и да действа категорично. Тук кралицата меч се противопоставя на  Умереността със 7 пентакли, които са за нея едно огромно бреме и решението е само едно - да го отреже, да го отдели от себе си.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам карти на въпрос към таро как ще се справи определен човек, поставен на отговорен пост. Отговорът му е 10 меча, Светът, Крал меч

Интересни карти за човек, който иска да се изявява. Амбицията да блесне е голяма, но въпреки възможността, която получава, човекът е подвластен на терзания, на които неуместно дава воля навън. За съжаление, освен това, за сложните случаи, разчита на друг, не на себе си.

Какво е вашето мнение по картите? Ще се радвам да ги  обсъдим.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам карти на въпрос към таро как ще се справи определен човек, поставен на отговорен пост. Отговорът му е 10 меча, Светът, Крал меч

Интересни карти за човек, който иска да се изявява. Амбицията да блесне е голяма, но въпреки възможността, която получава, човекът е подвластен на терзания, на които неуместно дава воля навън. За съжаление, освен това, за сложните случаи, разчита на друг, не на себе си.

Какво е вашето мнение по картите? Ще се радвам да ги  обсъдим.

 

Ще опитам.

Мисля, че става въпрос за доста ентусиазиран от новината или шанса да се развива/издигне човек. Решен е на всяка цена да се докаже, дори според мен е решен на всякакви средства...дано само подвластните нему не бъдат потърпевши. Има ранимо его и се влияе от обкръжаващия го социум. 

Освен това емоционалността е малко встрани от оценката на тази ситуация, и въпреки това присъства по косвен начин чрез 10 меча и Крал меча - като финален израз на нещо. Картите са отглас на минали събития, т.е. имало е един вид планировка, за да се стигне дотук. Събитието е очаквано, не е като гръм от ясно небе, за което свидетелства отсъствието на чаши. Може би е имало все пак конкурс (10 меча), но човекът е бил подготвен и е постигнал търсения резултат. Натоварен е с широки отговорности - Светът. Ще поставя догадката си - ако сметнеш за коректно, отговори - да не би да става въпрос за архитект или близка до това длъжност? Също, Светът според мен говори за социално ангажирана длъжност, той или тя има своята аудитория. 

Линк към коментар
Share on other sites

Имам карти на въпрос към таро как ще се справи определен човек, поставен на отговорен пост. Отговорът му е 10 меча, Светът, Крал меч

Интересни карти за човек, който иска да се изявява. Амбицията да блесне е голяма, но въпреки възможността, която получава, човекът е подвластен на терзания, на които неуместно дава воля навън. За съжаление, освен това, за сложните случаи, разчита на друг, не на себе си.

Какво е вашето мнение по картите? Ще се радвам да ги  обсъдим.

 

 

 
  Здравей, според мен картите отразяват емоционалното състояние и стремежите на човека. По 10 меча, човекът е преминал през тежък период и именно с 10 меча идва амбицията му за доказване  и затова е избрал пътят на Крал меча-прям, без заобикалки. Акцентът е върху Светът и Крал меча-преминаване на ново ниво, където той ще се представи добре. Човек с комлекси, но пък е решителен. Според мен ще се докаже, защото го иска на всяка цена.
Редактирано от ..Gemini..
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Благодаря ви и на двете, и двете имате добри попадения в частта за емоционалното състояние, ранимо его и амбиция, присъщи за този човек. Но това не е всичко. Много характерен за ситуацията е фактът, че той е нежелан там, където има огромното, наистина, желание да бъде. По отношение на конкурс или предизвестеност, както каза Димитрина, такива няма. Напротив, нещата се развиват почти инцидентно. А присъствието на Крал меч като последна карта, не говори за себедоказване, както предположи Джемини, а по-скоро за неувереност.

Благодаря ви още веднъж за включването.

 

ПП. Човекът не е архитект, друго е полето му на изява.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...