Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Нека почива в мир малката Александра.

 

Аз искам да попитам - защо подобни комбинации се коментират винаги постфактум? Тук изключвам конкретния случай, който има етичен аспект, питам по принцип.

Наскоро четох коментари по повод изчезналия малайзийски самолет и там се питаше - къде са сега всички астролози, тароведи и предсказатели? Защо мълчат?

Линк към коментар
Share on other sites

Нека почива в мир малката Александра.

 

Аз искам да попитам - защо подобни комбинации се коментират винаги постфактум? Тук изключвам конкретния случай, който има етичен аспект, питам по принцип.

Наскоро четох коментари по повод изчезналия малайзийски самолет и там се питаше - къде са сега всички астролози, тароведи и предсказатели? Защо мълчат?

 

Това съвсем не е така. Тук в този форум са обсъждани много случаи, в които самата ти си участвала активно: за изчезнали деца, за миньорите и много други - и все преди да бъдат официално ясни и оповестени резултатите.

Преди това имаше предварителна прогноза за изборните резултати, както и смъртта и мястото на смъртта на Кадафи.

Затворих тези теми поради много съображения.

 

Конкретно за самолета, лично аз гледах, две седмици преди да бъде намерен. И като се каже предварително, какво ще последва?

Нищо.

Моето лично мнение е, че има неща, които не трябва да се знаят - по-добре да остане надеждата. Истината е тежка за понасяне.

Но отиваме извън темата. Ако искаш, можеш да продължиш в друга тема разсъжденията си.

 

Конкретно за картите на Маги - мизерна битова драма.

Линк към коментар
Share on other sites

Картите на Маги са конкретни и ясни.

 

Вчера и аз изтеглих - дали е жива малката Алекс - Паж жезли, обърната 2 пентакли, обърната 7 меча. Какво се е случило - Асо жезли, Рицар меча, Слънце. Тук, въпреки обърнатата 7 меча и Асо жезли с Рицар меча, не предположих такъв трагичен обрат. Понякога леките наглед комбинации се оказват точно обратното.

Линк към коментар
Share on other sites

Картите, които изтеглих за Александра и конкретно дали е жива бяха Слънце, 10 меча и Глупак. Дали е била убита Император, Паж Чаши и Асо Пентакли. Пускам ги просто за сравнение с вашите. Често при смъртни случаи дори и за тежко болни ми е излизал Глупак на последна позиция. Понякога съм си мислила, че такава смърт е избавление.

Линк към коментар
Share on other sites

Лошо е когато възникват въпроси по такива поводи, но това в крайна сметка също е част от Таро прогностиката.

Лека й пръст...

Попитах съответно защо е била убита – 8 меча, 7 чаши, 6 меча. Вие вече отговорихте, но ги пиша само за сравнение, и, стига да са точни, показват начина за разрешаване на проблемите на някого. В следствие на нанесени "емоционални" щети. Пътят е чист, но докога...

Попитах и дали смъртта й е била лека :(  Тук в конструкцията също, както при Таня и Деяна, присъства Слънцето – Слънцето, 9 меча, 10 пентакли. Ролята му ми е леко сравнително неясна, но бих го тълкувала като преминаване на съзнанието в отвъдното, доколкото такъв термин съществува... Слънцето при такива въпроси може би е подходящо да се сравни с картите от боя чаши. 

 

Допълнителен въпрос: виновно ли е заподозряното лице, с отговор Крал меча, 5 пентакли, 6 чаши. Не мога да издавам присъди, ала според мен това не е било замисляно от вчера, трупала се е ненавист, злоба, явно по отминали деяния. Извършено по най-долния начин, поради невъзможност за честна "борба".

Линк към коментар
Share on other sites

Картата Слънце се появява при ужасно силна болка.

Казано на простонароден език - "виждаш звезди посред бял ден" - а на физиологичен загуба на съзнание от липса на кислород.

Освен това, Слънцето често се появява при деца, и при мъже на около 50 години., но това е тема, за която досега не сме говорили, но има време.

Както и човешката мизерна природа обещава да ни дава поводи да осмисляме картите.

 

Смъртта й е била страшна.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Да, това си и помислих, но не смеех да го напиша...особено в комбинация с мечове. В последствие видях какви са предположенията на представителите на органите на реда. Наистина жалко. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ще спечели ли Х много пари през тази година-6 Жезли-2 Жезли-Асо Пентакли и Луната

Когато теглих третата карта съм изтеглила две  наведнъж

И на въпрос -Как ще ги спечели тези пари-8 Меча-Дяволът-9 Пентакли

по първият въпрос :

Х ще получи много добро и изгодно предложение за нов бизнес,или неговият ,който е в застой в момента ще се раздвижи и ще напредне.Ще е много доволен от печалбите,,.Но Асо Пентакли на трета позиция заедно с Луната,означава ли ... или да не би това първите две карти да означават как да го нарека-мечтата,целта на Х ,и картите да казват че това е някаква илюзия,самозаблуда(но пък няма карти които да казват не няма да стане) .изведнъж се пообърках,отново,както става в последно време доста често.

по втората комбинация,понеже е свързан с първият въпрос съдя че Х се намира в ситуация на обърканост,страх и притеснения че няма и незнае какво да прави ,чувства се като в капан от обстоятелства и страх че няма да може да печели пари и че ще ги изгуби,намалеят драстично. понеже въпросът е как ще спечели пари Дяволът ми говори за измами или нечисти сделки,работа,а може и да означава огромно притеснение(8 М-Дяволът) изходът 9 Пентакли-задоволство ,но за мен 9 Пентакли си остава неясна карта,това което съм чела във форума е че е мост,промяна от едно положение към друго

Ще се радвам да чуя и други мнения,както и да ме поправите,където съм в грешка :)

Линк към коментар
Share on other sites

NIkolaeva, първият ти въпрос е абсурден, вторият е следствие от първият.

 

Анализът е несъстоятелен, най-малко поради факта, че общи въпроси от типа - колко пари, много ли пари и подобни, са абсолютно далече от стилистиката на говоренето с Таро.

Една година е огромен период за какъвто и да бил въпрос, зададен на Таро. Направи преоценка на въпросите си, още повече, че питаш за едно и също нещо, откакто пишеш напоследък в този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитала съм дали нещо е така, както имам спомени за него, най-общо казано дали е (разбрано) по този начин:

– 7 пентакли, Ас пентакли, 7 меча

 

Според мен Ас пентакли акцентира на субективната гледна точка относно въпросния обект на питане, а също оставя вратите отворени за лично трупане на емпирия в процеса на търсене дали това е отговорът. 

Освен това, въпреки наличието на 2 седмици, възможно е да става въпрос за вид разединение.

Това стига да не е безсмислен отговорът като комбинация от карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитала съм дали нещо е така, както имам спомени за него, най-общо казано дали е (разбрано) по този начин:

– 7 пентакли, Ас пентакли, 7 меча

 

Според мен Ас пентакли акцентира на субективната гледна точка относно въпросния обект на питане, а също оставя вратите отворени за лично трупане на емпирия в процеса на търсене дали това е отговорът. 

Освен това, въпреки наличието на 2 седмици, възможно е да става въпрос за вид разединение.

Това стига да не е безсмислен отговорът като комбинация от карти.

 

Опитай с прости изречения да зададеш въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да го опростя до такава степен, в която да звучи симплистично, но зададох по подобен начин въпроса - кратко, с добавен детайл към описанието на обекта, за който питам. Има ли го или не, в прост превод. Не че ми е цел някаква върховна, но имам интерес да науча.

Този път картите бяха – 3 меча, Звездата, Луната.

Ако не е насън, то дали ще е наяве, с тази Луна? Или са в крайна сметка мои бълнувания?

 

Чудя се, 3 меча може ли да се тълкува като отсъствие на понятието за его, трезва личностова преценка, както и такава за време.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Този път картите бяха – 3 меча, Звездата, Луната.

 

Дали съществува даден имагинерен обект, място, което съм сънувала.

 

 

Ако тези карти изобщо отговарят на този въпрос, то на мен ми се струва, че със сигурност не ти дават ясен и категоричен отговор "Да". Отговарям така, защото ми се струва, че с разсъжденията ти по 3 меча си тръгнала да мислиш в тази посока. Може и да греша, но така ми се стори. Тази комбинация обаче на мен ми прилича на състояние, от което човек трябва да се събуди, а не да го търси материализирано.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да го опростя до такава степен, в която да звучи симплистично, но зададох по подобен начин въпроса - кратко, с добавен детайл към описанието на обекта, за който питам. Има ли го или не, в прост превод. Не че ми е цел някаква върховна, но имам интерес да науча.

Този път картите бяха – 3 меча, Звездата, Луната.

Ако не е насън, то дали ще е наяве, с тази Луна? Или са в крайна сметка мои бълнувания?

 

Чудя се, 3 меча може ли да се тълкува като отсъствие на понятието за его, трезва личностова преценка, както и такава за време.

За мен отговорът е в първата карта - 3 меча и той е "не". Останалите карти - Звездата и Луната са като някаква кома, летаргичен сън на душата.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да го опростя до такава степен, в която да звучи симплистично, но зададох по подобен начин въпроса - кратко, с добавен детайл към описанието на обекта, за който питам. Има ли го или не, в прост превод. Не че ми е цел някаква върховна, но имам интерес да науча.

Този път картите бяха – 3 меча, Звездата, Луната.

Ако не е насън, то дали ще е наяве, с тази Луна? Или са в крайна сметка мои бълнувания?

 

Чудя се, 3 меча може ли да се тълкува като отсъствие на понятието за его, трезва личностова преценка, както и такава за време.

 

Диди, ти си се филмирала яко. Картите ми създават усещането за хаос и обърканост. Болезнено мечтаеш за нещо, илюзорно и далечно. Поддържаш илюзията си за него, то е силно желано, но несъществуващо. Студени карти. 

Линк към коментар
Share on other sites

Често при смъртни случаи дори и за тежко болни ми е излизал Глупак на последна позиция.

 

Имам едни карти и аз, но не са за смъртен случай. Става дума за човек небезизвестен, попитала съм дали ще излезе от състоянието на кома.

Картите са  6 жезли, Луната, Глупака. В случая диагностиката не ме интересува, както става въпрос в някои други теми. Просто хода на нещата, като карти. Според мен, Луната е разковничето. Сигнализира за съноподобното състояние, в което душата е отделена от тялото. А Глупакът е възможното връщане на кота нула, безвъзвратността.

Луната и Глупака отделно - лутане в омагьосан кръг, където изходът е самоцелен на бъдещето, т.е. нищо не зависи от човешкия фактор. 

Остава времето да покаже.

Линк към коментар
Share on other sites

Мъж има проблем. Сексуален. Има белези за това и в ежедневното му поведение и общуване. Таро отговаря буквално на въпроса в какво се състои проблемът на този мъж с Кулата, Жрецът, 6 жезли.

Проблемът е разрушено усещане за мъжка сила, тази, изначално вложената от Създателя, конфликт между изява и съдържание или неспособност за осъществяване на сексуален контакт, изразяващо се в отсъстваща или вяла ерекция. Буквално невъзможност за "среща" по Жрецът с 6 жезли.

Компенсаторно мъжът общува леко фамилиарно и покровителствено. 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Мъж има проблем. Сексуален. Има белези за това и в ежедневното му поведение и общуване. Таро отговаря буквално на въпроса в какво се състои проблемът на този мъж с Кулата, Жрецът, 6 жезли.

Проблемът е разрушено усещане за мъжка сила, тази, изначално вложената от Създателя, конфликт между изява и съдържание или неспособност за осъществяване на сексуален контакт, изразяващо се в отсъстваща или вяла ерекция. Буквално невъзможност за "среща" по Жрецът с 6 жезли.

Компенсаторно мъжът общува леко фамилиарно и покровителствено. 

И само Кулата да беше, щеше да е достатъчна да се види проблема. На мен ми се струва, че въпросния мъж демонстрира високо самочувствие по 6 жезли, като компенсация за сексуалните си неуспехи. 

Да попитам - той има ли семейство / имал ли е? ( заради Жрецът )

Линк към коментар
Share on other sites

Мъж има проблем. Сексуален. Има белези за това и в ежедневното му поведение и общуване. Таро отговаря буквално на въпроса в какво се състои проблемът на този мъж с Кулата, Жрецът, 6 жезли.

Проблемът е разрушено усещане за мъжка сила, тази, изначално вложената от Създателя, конфликт между изява и съдържание или неспособност за осъществяване на сексуален контакт, изразяващо се в отсъстваща или вяла ерекция. Буквално невъзможност за "среща" по Жрецът с 6 жезли.

Компенсаторно мъжът общува леко фамилиарно и покровителствено. 

Възможно ли е в тези карти да се оказват проблеми или влошена комуникация с бащата /визирам Жрецът и 6 жезли/?

Този мъж е имал и други разочарования в сексуално отношение, даже те са били поредица. Нещо обаче ме кара да си мисля, че това не е непреодолим проблем  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, момичета, не съм в състояние да ви дам подробна информация за живота на този мъж. Картите са красноречиви, повече не ни и трябва. 

 

А сега ще се радвам да се включите с мнение за това каква ситуация отразява комбинацията?

6 жезли, Кралица пентакли, 4 пентакли

За какво, според вас, става въпрос? 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, момичета, не съм в състояние да ви дам подробна информация за живота на този мъж. Картите са красноречиви, повече не ни и трябва. 

 

А сега ще се радвам да се включите с мнение за това каква ситуация отразява комбинацията?

6 жезли, Кралица пентакли, 4 пентакли

За какво, според вас, става въпрос? 

Смятам, че Кралица пентакли тук е реален персонаж. Каквото е искала - постигнала го е, при това без да се церемони и да се обяснява. Не знам, дали става въпрос за запазване на статуквото по 4 пентакли, за пари или материален подарък, или просто за разговор / среща по 6 жезли, но е получила това, което е искала.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...