Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

За съжаление, момичета, не съм в състояние да ви дам подробна информация за живота на този мъж. Картите са красноречиви, повече не ни и трябва. 

 

А сега ще се радвам да се включите с мнение за това каква ситуация отразява комбинацията?

6 жезли, Кралица пентакли, 4 пентакли

За какво, според вас, става въпрос? 

 

 

6 жезли, Кралица пентакли, 4 пентакли: Според мен, дори и тук да има намесен конкретен човек, става въпрос за релативен род нещица. Мисля си за работа с институция, евентуално. Предположението ми е, че нещо (6 жезли) бива усвоено, разработено, материализирано. Предоставен е шанс за развитие по въпроса, и промяна на посоката ако трябва, разчупване.

Семето все пак е намерило своята почва.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, момичета, не съм в състояние да ви дам подробна информация за живота на този мъж. Картите са красноречиви, повече не ни и трябва. 

 

А сега ще се радвам да се включите с мнение за това каква ситуация отразява комбинацията?

6 жезли, Кралица пентакли, 4 пентакли

За какво, според вас, става въпрос? 

 

Става въпрос за смърт.

 

Трябва да се проследи целия процес в конструкцията.

 

Възходът на кралицата по 6 жезли, нейното абнормно избухване, което е подчертано и от 4 пентакли, ще я доведе до гибел, промяна няма, въпреки, че се създава мимикрия за такава.

Лоша работа.

 

Добре е като видите подобни карти, да се замислите кога дворцовите карти са реални хора и кога не са такива. Имате две бои - едната е 6 жезли като първа, останалите, които са едно цяло са Кралица пентакли и 4 пентакли - аха, 4 петнакли да е атрибуция на Кралица и .. аха да не е, а да е отглас например от един брутален Император. Но обърнат.

Кофти.

Линк към коментар
Share on other sites

3 меча, Звездата, Луната

 

Не стигнах до извод, така или иначе, ще се въздържам от въпроси в стил "отненсена от вихъра", безсмислени са и ненавременни.

Все пак чхая си остава чхая.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Какво мислите за следната комбинация - Крал пентакли, Слънцето, Кулата ?

Въпросът не е от особено значение, защото според мен картите акцентират върху друго, ( бях попитала, дали ще успея да си направя един подарък до седмица, не материален, по-скоро като изживяване ).

Тази комбинация ми прилича на земетресение  :3d_146:

Крал пентакли винаги ми е напомнял за Императора - като основа, база, придържане към установените правила / стереотипи. Слънцето предполагам, че засилва характеристиките на Кулата и резултатът мога само да гадая, какъв ще бъде. Най-накрая ще си отворя очите / ще прогледна за някаква истина или ще има внезапна промяна на статуквото. Предполагам, че щом има Кула след първа карта Крал пентакли, то основите не са стабилни, има нещо не както трябва, което се налага да бъде разрушено. Струва ми се, че тук има и натрупване / отлагане, за да се появи Кулата като единствен изход.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

 

Какво ще кажете за комбинацията: Дяволът - 10 пентакли - Умереността

 

Няма въпрос. по - скоро картите са наредени за ситуация, в която се намира определен човек. 

 

Аз лично съм много объркана. Дяволът може би показва някакви страхове от това да бъдеш изкушен, да се поддадеш на вътрешните си пориви, които смятащ за нередни. Като че ли виждам и някаква зависимовст от семейството при вземане на решения за това как да се постъпва, какво да се мисли. А Умереността ми е........ То цялата комбинация ми е такава, де. Ще съм благодарна ако някой внесе повече яснота. Ааа и между другото, човекът за когото се отнася ситуацията е зодия Козирог, а нали Дяволът е под въздействие на козирога. Това може би има някакво значение.... :3d_159:

Линк към коментар
Share on other sites

Да се придържаме към Таро като такова. Избягването на етно-фолк-елементи при тълкуването е само от полза. 

Киара, допълнителни три карти при участите на 3 меч в комбинация, за да си обясниш 3 меч, не е най-добрата идея, при положение че ще трябва да тълкуваш още три карти, а не си се справила с една. А свързването на аркани от Таро със зодиакалните знаци не е особено сериозно и не носи никаква информация, а още по-голямо объркване. Съсредоточи се върху картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за следната комбинация - Крал пентакли, Слънцето, Кулата ?

Въпросът не е от особено значение, защото според мен картите акцентират върху друго, ( бях попитала, дали ще успея да си направя един подарък до седмица, не материален, по-скоро като изживяване ).

 

Здравей, статукво определено има, но с това Слънце, идилично разположено преди Кулата, и с първи Крал пентакли, не мисля, че някаква нужда бива осъзната. Много често, когато видим Кулата, си казваме "хей, иде време за промяна". 

Освен това мисля, че картите отговарят на въпроса ти, имайки предвид линията Крал пентакли и Слънце. Образно казано, пътят на проява е осветен, мисля, че ти си знаеш отговора. От теб си зависи.

 

 

 

 

Какво ще кажете за комбинацията: Дяволът - 10 пентакли - Умереността

 

Няма въпрос. по - скоро картите са наредени за ситуация, в която се намира определен човек. 

 

 

 

Как така без въпрос си нареждала карти?

А иначе, Умереността за мен е ключът, защото придържа лодката в блатото, проблемът е чисто личностен.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Какво ще кажете за комбинацията: Дяволът - 10 пентакли - Умереността

 

Няма въпрос. по - скоро картите са наредени за ситуация, в която се намира определен човек. 

 

 

 

Как така без въпрос си нареждала карти?

А иначе, Умереността за мен е ключът, защото придържа лодката в блатото, проблемът е чисто личностен.

 

 

Ами става въпрос за един познат. Струва ми се, че напоследък е някак отвеян, объркан и се чудех на какво се дължи това. Така че просто наредих картите за него и за ситуацията, в която се намира. реших известно време да не редя за себе си и заради това се "упражнявам" с познати. Ама тази подредба така ме обърка, че... 

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти, които дават отговори на въпроси, свързани със ситуация, която приблизително започва преди около година и половина. Днес, ситуацията е без промяна, дори леко се е влошила.

Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча

 

Какво трябва да се направи, за да се стопира процеса и да се върне към предишното си статукво? –

Справедливостта, Колесницата, Рицар меча

И, накрая, дали определено действие ще помогне: тук на този въпрос изпаднаха 9 чаши и Светът, след което прецених, че няма нужда от гледане.

 

Каква според вас е ситуацията, за какво става въпрос? Опитайте се да анализирате.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Луила :)

 

"Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча"

 

Според мен въпросът се отнася за някаква работа или бизнес. Човек - перфекционист. Изисква твърде много от себе си и от другите. Нещо, което е имало изключителни шансове за успех и подем се е обърлкало заради вътрешни страхове и стремежът да си най - добрия, страхът от провал усложнява една иначе обещаваща ситуация. Човекът се е нагърбил с твърде много отговорности като си е мислил, че може да се справи с всичко, но се е оказло, че не е така и това допълнително е засилило чувството на безизходност и депресията. Аз така виждам тези две подредби. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Луила :)

 

"Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча"

 

Според мен въпросът се отнася за някаква работа или бизнес. Човек - перфекционист. Изисква твърде много от себе си и от другите. Нещо, което е имало изключителни шансове за успех и подем се е обърлкало заради вътрешни страхове и стремежът да си най - добрия, страхът от провал усложнява една иначе обещаваща ситуация. Човекът се е нагърбил с твърде много отговорности като си е мислил, че може да се справи с всичко, но се е оказло, че не е така и това допълнително е засилило чувството на безизходност и депресията. Аз така виждам тези две подредби. :)

 

Комбинациите са 4 и се отнасят всички за една ситуация, добре е да се тълкуват всички.

Освен това, когато се правят анализи, се използва таро-аргументация в изложението.

 

Не става дума нито за работа, нито за бизнес.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ при тълкуването на тези две комбинаций, отнасящи се до здравето на млад мъж:

Какво е наистина здравословно му състояние? Рицар пентакли Влюбените Колелото /отдолу на колодата бе Магът/

Какъв е шанса да се пребори? Рицар пентакли Колелото 3 пентакли

Няма чаши, жезли или мечове. Според мен Рицар пентакли упоменава, че болеста е там и е факт, няма илюзий, нито пък внезапност. Диагнозата е правилно поставена. Колелото го свързвам с отделителната система. Това което ме озадачава е 3 пентакли след Колелото???

 

 

 

Модераторска бележка: Мнението е преместено от темата Таро и Здраве

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ при тълкуването на тези две комбинаций, отнасящи се до здравето на млад мъж:

Какво е наистина здравословно му състояние? Рицар пентакли Влюбените Колелото /отдолу на колодата бе Магът/

Какъв е шанса да се пребори? Рицар пентакли Колелото 3 пентакли

Няма чаши, жезли или мечове. Според мен Рицар пентакли упоменава, че болеста е там и е факт, няма илюзий, нито пък внезапност. Диагнозата е правилно поставена. Колелото го свързвам с отделителната система. Това което ме озадачава е 3 пентакли след Колелото???

По първите карти, мисля, че болестта е сериозна, съдя за това по Рицар пентакли. Но засега  развитието е стопирано /Колелото/. Обаче и друго си мисля, дали не е възможно Колелото да дава бързо развитие.

 

По вторите карти, при наличието отново на Рицар пентакли си мисля, че болестта си я има. Пак по него, той  ще отвори и други болежки. Изобщо това е картата с най-голяма тежест в комбинациите, както и 3 пентакли.

И точно поради наличието на тези карти от боя пентакли, мисля че картите не са добри.

 

 

 

Модераторска бележка: Мнението е преместено от темата Таро и Здраве

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Възползвам се от предните две мнения, за да кажа няколко думи.

Ако искате да обсъждате въпроси от здравословен характер, то можете да го направите в тази тема. Досега това не бе възможно. Мненията и анализите ви, разбира се, са изцяло ваша отговорност за питания, свързани с болести или съмнения за такива.

 

Моля в темата в подфорум за Среднонапреднали – Таро и Здраве, да пишат само онези, които са напълно - 100% убедени в диагнозите, които поставят и тълкуват съотвените карти, затова и горните две мнения са преместени оттам.

Таня преди време бе писала също в темата Таро и Здраве, ако сметне за добре, нека си напише мнението отново в тази тема.

Надявам се, дискусията по гореописаните проблеми да продължи продуктивно.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти, които дават отговори на въпроси, свързани със ситуация, която приблизително започва преди около година и половина. Днес, ситуацията е без промяна, дори леко се е влошила.

Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча

 

Какво трябва да се направи, за да се стопира процеса и да се върне към предишното си статукво? –

Справедливостта, Колесницата, Рицар меча

И, накрая, дали определено действие ще помогне: тук на този въпрос изпаднаха 9 чаши и Светът, след което прецених, че няма нужда от гледане.

 

Каква според вас е ситуацията, за какво става въпрос? Опитайте се да анализирате.

За здравословен проблем ли става въпрос?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ при тълкуването на тези две комбинаций, отнасящи се до здравето на млад мъж:

Какво е наистина здравословно му състояние? Рицар пентакли Влюбените Колелото /отдолу на колодата бе Магът/

Какъв е шанса да се пребори? Рицар пентакли Колелото 3 пентакли

Няма чаши, жезли или мечове. Според мен Рицар пентакли упоменава, че болеста е там и е факт, няма илюзий, нито пък внезапност. Диагнозата е правилно поставена. Колелото го свързвам с отделителната система. Това което ме озадачава е 3 пентакли след Колелото???

 

 

 

Модераторска бележка: Мнението е преместено от темата Таро и Здраве

Здравей,

Искам да те попитам - здравословния проблем на мъжа постоянен ли е или е по-скоро хроничен / проявява се периодично? Питам заради Колелото - чудя се, дали указва процес или цикличност. 

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, че постнах въпросите си на неправилното място и благодаря, че бяха преместени. Сега, ситуацията е такава, че заболяването всъщност е онкологично. Рицар пентакли, както и Лора отбеляза говори за сериозност, но и за дълъг и упорит процес на развитие. Минало е доста време и за съжаление не е обърнато необходимото внимание върху симптомите. Обикновено не обръщам внимание на картата, която се намира отдолу на тестето след като сека, но този път ми направи силно впечатление, че е имено Мага. Човекът с неговите действия или недействия. Вече мога да кажа че, е потвърден 4-ти стадий и предварително плануваната операция е отменена. Колелото е времето с което не разполагаме, но и както писах в предишният си пост, го свързвам и с отделителната система. Колелото с 3 пентакли за всички други въпроси бих я определила като много успешна комбинация, но за здраве, пентакъла ми горчи :( 

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е наистина здравословно му състояние? Рицар пентакли Влюбените Колелото /отдолу на колодата бе Магът/

Какъв е шанса да се пребори? Рицар пентакли Колелото 3 пентакли

 

Пиша по тази тема, само защото е преместена тук като осъзнавам, че е несериозно хора с малко опит да тълкуват такива въпроси. 

 

Това, което ми направи впечатление на мен се припокрива с написаното от Лора - Рицар пентакли на първа позиция ме навява на мисълта, че здравословен проблем има и то не от скоро, при това не и от леките. За диагноза ще се спра да давам предположение, макар че обмислях някакви възможности. За Влюбените и Колелото се чудих дали не говорят за колебанията на лекарите и самия питащ, за ненамерен краен отговор и решение. 

Рицар пентакли Колелото 3 пентакли - ако следвам логиката на горните ми съждения, си мисля, че с 3 пентакли, след преместилото се Колело, може би ще се стигне до финално решение, тоест поставяне на крайна диагноза. 3 пентакли би трябвало да е началото на всичко, което ще последва.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията Рицар пентакли, Влюбените, Колелото, дава други ракурси и изобщо не говори за болестта.

Тя говори за човека, как той приема нещата - той просто не ги приема, дава си вид, че приема, но не приема нищо. Тук никакъв Маг отдолу няма значение или където и да е. Отделно от това, човекът си казва - и на мен ли - както на негов близък, на негов приятел ...

Историята се повтаря.

 

Споко, няма нищо страшно. Няма нищо необичайно в това заболяване, дори е често.

Шансът е добър.

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията Рицар пентакли, Влюбените, Колелото, дава други ракурси и изобщо не говори за болестта.

Тя говори за човека, как той приема нещата - той просто не ги приема, дава си вид, че приема, но не приема нищо. Тук никакъв Маг отдолу няма значение или където и да е. Отделно от това, човекът си казва - и на мен ли - както на негов близък, на негов приятел ...

Историята се повтаря.

 

А значи ли това, че тук Рицарят описва конкретния човек, а не е карта, която говори за здравословното му състояние. И щеше ли да има разлика в тълкуването, ако картите бяха 3 пентакли, Колело, Рицар пентакли (и изобщо, ако Рицарят беше накрая на подредбите)?

 

//Преди да пиша по темата, погледнах описанието на 3 пентакли в темата "Малките аркани в Таро" и ми се стори, че заради нея именно ще се потръгне в някаква различна посока като преди това се приключи нещо неприключено до момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти, които дават отговори на въпроси, свързани със ситуация, която приблизително започва преди около година и половина. Днес, ситуацията е без промяна, дори леко се е влошила.

Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча

 

Какво трябва да се направи, за да се стопира процеса и да се върне към предишното си статукво? –

Справедливостта, Колесницата, Рицар меча

И, накрая, дали определено действие ще помогне: тук на този въпрос изпаднаха 9 чаши и Светът, след което прецених, че няма нужда от гледане.

 

Каква според вас е ситуацията, за какво става въпрос? Опитайте се да анализирате.

 

От първата комбинация мога да заключа, че е имало разминаване във времето, направен е опит, някакъв, да се пораздвижи ситуацията, респективно разчупи (по 3 жезли), но всичко потъва в условността на 9 чаши, а и началният тласък чрез Ас пентакли не е здраво звено. 

Крал пентакли от втората ясно показва, че стъпки напред не биха могли да се предприемат, времената на Ас пентакли и Крал пентакли не се пресичат в успоредни равнини. За мен Ас пентакли в конкретния случай може да включва ентусиазъм от някакво естество, акумулиране на идеи или информация. Крал пентакли е възможно да е последвалата проекция на Ас пентакли през невъзможността да се осъществи. Дори връщане назад.

Обратно на сковаността на Крал пентакли, последната комбинация (Справедливостта, Колесницата, Рицар меча) сочи, че е необходимо целенасочено действие в определена посока. Хрумва ми описание от рода на: да се остави процесът на своята инерция, т.е. да се освободи от стоп факторите, и да се види докъде може да стигне или не. 

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...