Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Пускам две комбинации, които са свързани и които се случиха.

Ще се ходи ли на определено нещо в определено място до 2 седмици - Дяволът, 10 чаши, 3 пентакли.

Ще се пътували до някъде до 1 месец - 9 пентакли, Асо жезли, Колесницата.

Какво мислите по тях?

9 пентакли, Асо жезли, Колесницата.

Изглежда се пътува до някакво приятно място, получава се, но като че ли трябва да се `даде всичко от себе си` както се казва...като че ли е победа над нещо, триумф, след като нещата са взети в собствени ръце... rolleyes.gif

По първата комбинация (Дяволът, 10 чаши, 3 пентакли) само десет чаши ми показва удовлетвореност, т.е. да, а 3 Пентакли като че ли говори за творческо събитие - все едно да идеш на фестивал или място, на което се създава, твори, работи....

А Дяволът - дали е силното желание да се случи това?

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, представям си ако гледате на някой и се наложи да му кажете в очите това, дали някой изневерява или не и наистина няма изневяра, в какъв филм ще го вкарате, просто не ми се мисли.

Напълно съм съгласна с тебе. Аз също се позамислих върху това. Аз в такава ситуация бих задала въпроса малко по-различно.Например: А може ли да вярва на Б .Или Б искрен ли е с А.Честно ,на мен самата също са ме глождили подобни съмнения( кой ли не) и предпочитам така да го формулирам..Или какво иницира поведението на Б? Какво се случва с него? Каква е причината Б да отсъства? Защо няма време за мен ? и т.н. и т.тн.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам две комбинации, които са свързани и които се случиха.

Ще се ходи ли на определено нещо в определено място до 2 седмици - Дяволът, 10 чаши, 3 пентакли.

Ще се пътували до някъде до 1 месец - 9 пентакли, Асо жезли, Колесницата.

Какво мислите по тях?

9 пентакли, Асо жезли, Колесницата.

И аз почвам от зад напред. Защо тази Колесница ми извади очите???? Нещо като всичко да е наред и сигурно и куфарите подредени , резервоаара пълен и...нещо не знам.Като да се тръгва... само, че не в желаната посока. .Сигурно не съм права ,защото колесницата си е тръггване , пътуване отвсякъде, ама, като че ли 9 Пентакли да ми казват "целта е постигната ,но не можеш да я вкусиш"....Сигурно е много тъпо това което пиша....

Още нещо тъпо:

Дяволът, 10 чаши, 3 пентакли. -Тук 10 чаши ...на мен тази карта ,как да кажа ,не че не вещае нищо добро ,но ми е супер безлична.В обърнато положение ми е излизала буквално като кавга с обкръжението.Тук ти не споменаваш дали гледаш с обърнати или не...Дяволът, като че да я обръща по някаъв начин и вместо удоволстване да се е стигнало до някаво раминаване на идеи ,мения,напралвения, цели...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за тълкуването. Картите са ясни и точни. Сроковете, които поставих се спазиха.

Frost развесели ме с тези куфари, но няма тук куфари и няма приятно прекарванеsmile.gif.

Сега по картите - Дяволът, 10 чаши, 3 пентакли. 3 пентакли показва нещото, което е в обществото, въпроса касае работа. Одобрение за интервю по документи. Тук Дяволът не е силното желание.

9 пентакли, Асо жезли, Колесницата. Да, пътуването се осъществи. 9 пентакли, носи изненадата, а пътуването е по Колесницата, която отговаря буквално.

Момичета, това са резултатите от картите, без много разсъжденияsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, радвам се ,че съм допринесла за доброто ти насторение. :)

Картите сигурно са ясни и точни ,за напредналите...За тези като мен - бих се чувствала по-самоуверена с малко по-конкретни въпроси.Освен това пояснението ти ,че двете питанки са свързани ,определено ме отведе в малко по-ралзична посока..Останах с впечатлението ,че двата въпраоса са допълващи се по смисъл ,не като съвпад на въпросозадаване. :)

Адмирации за Sha Angreal.. Много добре се е спарвила с тълкуването.

Редактирано от frost
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една комбинация, която ми се падна преди малко, но ме затруднява.

Имам идеи, какво може да значи тя, но искам да чуя по-компетентни мнения.

Рицар мечове, 9 пентакли, Глупакът

Въпросът се отнася до близко събитие и развитието му.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще го систематизирам в три думи. Будност, Безупречност, Свобода. Събитията ще се развият добре ако се съумее да се открие баланса и не се изпада в крайности.

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар мечове, 9 пентакли, Глупакът

Въпросът се отнася до близко събитие и развитието му.

Има гняв към ситуацията, мен ме навежда на мисълта, че има и конкретен човек. Има направен завой в мислене, ситуация. Също мисля, че има раздяла.

Гневът тук е бил движещата сила, спонтанна реакция срещу нещо или някой.

Мисля, че това събитие е трябвало или трябва да се случи.

Има и промяна в самата личност, която пита и което се и подчертава и от 9 ката и Глупакът, че новото идва. Това събитие не е изключено да се случва за пръв път на човека.

Неочаквано развитие ще има събитието и е като започване на нов етап, различен, изненадващ, но и удовлетворяващ.

Сподели и ти какво мислиш по картите :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя една комбинация, която ми се падна преди малко, но ме затруднява.

Имам идеи, какво може да значи тя, но искам да чуя по-компетентни мнения.

Рицар мечове, 9 пентакли, Глупакът

Въпросът се отнася до близко събитие и развитието му.

Благодаря предварително!

Някак като допълнение към "завоят" ,който Жур споменава, :)

Глупакът ми изглежда както герой на завръщането ,не на пътуването. Според мен акцента на картите е съсредоточен върху противоположната полусфера, върху обратния път ,така че да се събере началото с края и края с началото .

Сякаш Рицарят не вдишва пресния и нов въздух на непознати светове, а жадува за далечните, трудноуловими аромати , на лоното,на познатото до болка -(9 пентакли ) Той търси любимото и любовта. Цялата му страст е насочена към абсолютното сливане на края с началото. Пътуване към преоткриването на простите и ясни дарове на небето, които по начало е имал, но с демонична гордост е пренебрегнал. Завръщане превърнало се в изпитания на неговия ум , завръщане към простотата на чувствата, към топлотата на огнищата, към дом и уют, бряг и пристанище. Красива и трудна история на едно завръщане....

Редактирано от frost
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще се получат ли пари - 2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.

Ясна комбинация, как мислите? :)

Тук е отразено състояние, не толкова отговор. Ситуацията е неприятна, има зависимост, неприязън от това състояние, и то не от сега - има реални проблеми с пари, безтегловност,вакуум.....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се получат ли пари - 2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.

Ясна комбинация, как мислите? :)

Тук е отразено състояние, не толкова отговор. Ситуацията е неприятна, има зависимост, неприязън от това състояние, и то не от сега - има реални проблеми с пари, безтегловност,вакуум.....

Адина, въпросът е много конкретен и значи и състояние, и има и конкретен отговор. Проблемът е, че не си го разбрала.

Пари има и няма как да няма с тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.- понеже е даден отговорът вече като ''да-Пари има и няма как да няма с тези карти'',аз искам само да попитам тези пари се дават като при сделка,размяна,договаряне, и дали е имало намеса от трета страна,и неспазване на срок..(както често се случва картите говорят и индивидуално с питащия,или с болшинството виждащи пуснатата подредба,но това не е за тук,пък и тези дни доста се поспори по темата...) -интересна комбинация,за мен заради 2 п и висшата жрица.при мен последната е водела до уреждане на нещо което е било недоогледано,непрочетен малък шрифт.но мисля че ще има малка загуба за питащия.

Не, няма сделка тук.

Пита се нещо конкретно и Таро отговаря конкретно, не е нужно да се разсъждава повече, че това води до объркване.

Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, добре е да се разсъждава. Картите показват история, а произхода на парите също е такава. Предполагам, че объркването при тези, които за предположили липса на пари идва от несигурността на 2 пентакли, а също така от появата на дявола, който ригидно се трактува, като отрицатален отговор. Относно пари не е така, същото важи и за желание за сексуален акт. Комбинацията е на Лора нека тя да разкаже.

Линк към коментар
Share on other sites

Вятър, ако можеш ми обясни какво значи "ригидно се трактува"?

Има пари по комбинацията, от тук натам всичко е излишно. Но както виждам ви е интересно да дълбаете там, където не е нужно, и търсите под вола теле. Но ваша работа.

Има и други комбинации, по които никой не е писал.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

точно дявола ще подведе към отрицателен отговор,но 2 п и висшата жрица са си казали думата,май и дявола е допринесъл...но таро е това,разкрива истории...(дано обаче се тълкуват правилно)

Линк към коментар
Share on other sites

2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.

Смятам, че комбинацията наистина е интересна и то поради това, че е отговорила на човек, който вече знае отговорът, което ние няма как да знаем предварително.

Висшата Жрица е да, само когато знаем истината...иначе не виждам как може тя да потвърди нещо, което не зависи от нас.

Аз лично виждам раздвижване по 2П на ситуация, която е повече от желана и правилното й преценяване (и дори откопчване от нея ако е била някаква обремененост или зависимост).

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се получат ли пари - 2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.

Ясна комбинация, как мислите? :)

Тук е отразено състояние, не толкова отговор. Ситуацията е неприятна, има зависимост, неприязън от това състояние, и то не от сега - има реални проблеми с пари, безтегловност,вакуум.....

Адина, въпросът е много конкретен и значи и състояние, и има и конкретен отговор. Проблемът е, че не си го разбрала.

Пари има и няма как да няма с тези карти.

Eее, Лора,

много го възвиши тоя Дявол тук. Тази комбинация за мен си остава изпълнена с много други неща под повърхността..... Явно съм много недалновидна.........колкото до 2 пентакли, споделих мнението си за всички 2-ки в Таро и те никак, ама никак не са за подценяване. докоснат ли се до някой Аркан могат чудеса да направят.

Дано не си ми писала двойка в дневника - :3d_133:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Прецених ,че и в този подраздел е подходящо да поместя тази комбинация и то най-вече защото и Вятър и Адина са коментирали 2 пентакли.

Император обърнат+2 Пенаткли+Маг

Въпросът беше- какво трябва да стане( да се случи) така ,че някой да направи нещо ,което ме касае?

Това което съм написала е подобно на усещането на Вятър."Когато порастне и от дребен шмекер се превърне в Маг ". Но сега благодарение на Адина прибавям още нещо в картинката. И тя се почти завърши....Не става въпрос за маски пред обществото-просто 2 (най-малко ) превъплащния :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се получат ли пари - 2 пентакли, Дяволът, Висшата Жрица.

Ясна комбинация, как мислите? :)

Комбинацията е ясна, но преди всичко е интересна. Свикнали сме, когато става дума за пари, да присъстват карти от боя пентакли, както и 6-ци, особено 6 пентакли и 6 меча, както и 10 от различните бои, без чаши, и дворцови карти, особено пажове.

Особеното при тази комбинация е двойката Големи Аркани - Дявол и Висша жрица. Дявол и Висша жрица е едно от константните и устойчиви съчетания в Таро и означава ситуация, от която си ужасно зависим, повтаряш едни и същи грешки, дори се наблюдава и желание за отмъщение, манипулация. Освен това, по Висшата жрица, този човек прекрасно знае, че ще получи пари, а по Дяволът, че и другият, който ще му даде тези пари, също е зависим и затова и ще ги даде :)

Ако вместо Дявол имаше Обесен, дори да имаше увереност, че пари ще се дадат, те или щяха да се забавят, или Обесеният щеше да ги откаже от глупост, сиреч от гордост.

2 пентакли указва единствено, че става дума за пари, но не дава никаква информация дали тези пари ще бъдат дадени - цялата информация за даването или недаването на парите идва от Висша жрица и Дяволът. Всъщност по 2 пентакли може да се уточни каква е сумата - голяма или малка. В случая е малка, от порядъка на 200 до 500 лв. Същият резултат щеше да се получи и при първа 4 пентакли.

Понеже имаме ситуация на зависимост, може да се предположи, че получаващият и даващият, имат близки отношения, дори родствени. Може и още да се говори по тая комбинация, но по-горе доста се писа.

Сега и аз пускам една, бих я нарекла, приятна комбинация от карти, а именно:

Кралица пентакли, Справедливостта, 7 пентакли.

Намирам, че е изключително плодотворна за тълкуване и анализиране :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хай, Ивета,

Тази комбинация ми е малко мъглява без въпрос, но ще се пробвам.

Тези дни и без това не мога да се откъсна от форума......

Не знам доколко е приятна, но ми се вижда стабилна. Тук ще се развият много благоприятни условия за постигането на нещо дългоочаквано и сериозно планирано. Договор, успешно сътрудничество, което благодарение на упорит труд и канско търпение ще доведе до обирането на зрели плодове. Няма да е лесно, но когато една Кралица пентакли знае какво иска, тя винаги ще го постигне.

:3d_030:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Кралица пентакли, Справедливостта, 7 пентакли.

Амбицията на някой, упоритата му работа, най-накрая дават плодове, започват да се реализират стремежи. Може би е време да се преценят нещата отново на практическо ниво и някой да се учи на търпение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица пентакли, Справедливостта, 7 пентакли.

Според мен е необходимо време да се реализира кралицата, но от Справедливостта има реална възможност това да се случи. Иска се време нещата да се споят, да се наместят, да се нагласят, а защо не и да си дойдат по местата.

Имаме промяна, която има възможност да се случи. Въпросът или касае време или начин как ще се случи нещо.

Някой поставя на кантар определени събития и се опитва дори да ги премери, дали изобщо има смисъл. Но да, има, само време е необходимо да се случат.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за анализите относно Кралица пентакли, Справедливостта, 7 пентакли.

Само ще уточня, че единственият път, по който претенциите на тази кралица могат да бъдат реализирани и доказани, е 7 пентакли, още повече, че е карта от същата боя, ако беше друга седмица, това нямаше да се случи и нямаше акцентът да бъде наистина върху целта, която тя си е поставила. Силният елемент тук е вододелът, но и най-естественото продължение, което дава Справедливостта.

Така, по-нагоре имаше интересни карти за пари, сега и аз пускам такава комбинация.

Въпросът е следният: пратена ли е дадена сума по сметка, т.е. налична ли е вече и по картата?

10 меча, Ас жезли, Луната

Тук зададох уточняващ въпрос, който ще опиша по-късно - в смисъл, само ако тези карти се тълкуват. Горната комбинация е изключително интересна, съдържа поне три ключови момента при тълкуването на Таро и поне 5 подводни камъка. Още повече, че изниква мисълта правилно ли е бил зададен въпросът, при условие, че има и по-точен, имайки предвид, че се касае за покупка и то в рамките на 15 минути най-много след тегленето на парите.

Ще се радвам да прочета вашите анализи :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...