Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

10 меча, Ас жезли, Луната

Преведени са, но са и изхарчени. Чакани са дълго и в крайна сметка са били в наличност, но много бързо и импулсивно са разпределени за някакво временно и не толкова необходимо действие. След това са се появили угризенията......

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Ама, всъщност, този въпрос си е направо за Таро и психология.... :thumbsup2:

Аз ще поместя и една друга комбинация за пари, която много ме ядоса, но е изключително точна и ясна.

Обесеният, принцеса мечове, 5 мечове :((

Въпросът касае срок до един месец, но е повече от видно, че тук развитие дълго време не е имало и скоро няма да има.

Освен яд, конфликти и нерви друго нищо не се очертава на хоризонта.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

10 меча, Ас жезли, Луната

Преведени са, но са и изхарчени. Чакани са дълго и в крайна сметка са били в наличност, но много бързо и импулсивно са разпределени за някакво временно и не толкова необходимо действие. След това са се появили угризенията......

:) Адина, когато се анализира Таро се позоваваш на картите от конкретната комбинация - например, ти казваш чувства на угризения - това по коя карта е. Казваш преведени са, но са и изхарчени - по коя карта съдиш затова. А и тук има чист логически елемент - все пак въпросът е да се купи нещо и е ясно, че са изхарчени (по-горе пиша, че е трябвало да се купи нещо в рамките на 15 минути), но дали са получени ...

Всичко това, което пишеш, го подкрепи с тези, т.е. с карти. Аз самата рядко си позволявам да анализирам чужди комбинации, без да се позовавам на карти, в крайна сметка анализираме Таро.

И защо мислиш, че са чакани дълго, по кое съдиш, че са изхарчени бързо и импулсивно. В самия въпрос и моето обяснение след това, е указано, че те са с цел да се похарчат бързо.

Обоснови се и пробвай пак.

После ще коментирам и твоите карти, които не са толкова точни, както казваш ти.

Паж меча и 5 меча никога не дават информация до месец, защото след седмица тази 5 меча може да стане и 6 пентакли, но ти твърде дълго си чакала (по Обесеният) обстоятелствата да се променят с магическа пръчка. Страхът ни пречи да действаме, а по 5 меча се указва, че ти имаш целият потенциал да получиш онова, което ТИ СЕ ПОЛАГА. Изчакай седмица-две и попитай отново. Картите са ти в развитие, не дават присъда или окончателен отговор.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове - реализация ( не особено приятна), Асо жезли - импулсивни решения (взети на момента, без много да се мисли), Луна - нестабилност, като цялостно звучене.

Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове - реализация ( не особено приятна), Асо жезли - импулсивни решения (взети на момента, без много да се мисли), Луна - нестабилност, като цялостно звучене.

Разшири коментара, обедини картите в едно или ги отграничи по групи. Тук сливаш времето, защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че по-скоро трябва да ги обърна и да търся отговора в 10 мечове + Луна.Но нищо не говори за пари тук, поне не и на мен. Единствено Асото ми се вижда като посредник на действието, оттам и изводът, който направих. 10 мечове носи винаги действия, сигурни, но и брутални като звучене. ( а и неочаквани)

Слях времето, защото изгарянето на асото е бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е следният: пратена ли е дадена сума по сметка, т.е. налична ли е вече и по картата?

10 меча, Ас жезли, Луната

Мисля, че тези пари са били крайно необходими на този, който се е нуждаел от парите, а този който ги е дал направо са му се изтръгнали от сърцето /10 меча/.

Парите са налични по картата, обаче тези карти са като ехо, такова усещане имам.

Мисля, че парите са пратени от жена, или жена ги получава.

Според мен изобщо не се отразяват парите като пари, отколкото страхове на този, който се интересува.

Парите са поискани, но не се е знаело дали ще се изпратят, възможно е и първоначално да е обещано да се направи - /Ас жезли и Луната/.

Човекът, който иска парите се намира в безисходица.

Линк към коментар
Share on other sites

Слях времето заради Асо жезли - много бързо изгаря във времето. То ми се стори, че води действието тук. И в десятка мечове има действие, неочаквано и неприятно дори. 10 м и Луна - като комбинация разбива сигурността на действието на пух и прах. Никъде в тези карти не видях пари, доста подвеждащо, наистина. Но има ситуация.

Именно, няма пари тук като идея за пари дори, но както казваш ти, има ситуация - има я.

Какво би казала за Ас жезли и Луната, защото те са в симбиоза, а 10 меча определя границата на очакванията, границата на хоризонтите: представи си един бряг, а насреща си не знаеш какво виждаш - чайка или белите платна на кораби, точно това е комбинацията от Ас жезли и Луната.

Но по-горе споменах, че има и втори въпрос, уточняващ, която всяка от вас трябва да задава и неслучайно толкова акцентирам върху тези карти, те са голям лакмус за "пробива" ни в Таро. Говоренето за Таро трябва да е обемно.

И пак се връщам и на твоята комбинация, явно ще се тълкуват паралелно с тази, по-скоро съм склонна да мисля, че те са твоя проекция и най-вече ситуацията около Обесеният, чийто нормален завършек е 5 меча (и то от премного чакане),но по-скоро като емоционално състояние.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Изумително, наистина! - Отразена е ситуацията, но Таро така си говори по принцип, май. Все още се чудя, но навлизам в други води.

Трудно различавам действия от състояния, признавам, но пък е уникално точно, дори и тогава, когато не дава отговор.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

За да завърша този цикъл от разсъждения по горните карти, ще дам и продължението на ситуацията.

Картите за парите са от днес и всичко се разви в рамките на половин час. Когато се падна първата комбинация, честно казано, се замислих и разбрах, че тя предава емоцията на човека, за когото се пита. А всъщност, има ли ги тези пари?

След това стигнах до извода, че има и по-ясен и по-точен въпрос, при който няма да има отразени настроения и страхове.

Зададох следния въпрос: в крайна сметка, този човек ще купи ли онова, което иска да купи, ще се върне ли вкъщи точно с тях? Картите бяха 6 чаши, Рицар жезли, 3 пентакли. Ясно, нали? Тук нямаме Луни, Обесени и други "отвлечени" отговори. Тук имаме ясен и категоричен отговор - да, купеното е налице. Т.е. по онова, което е купено се съди и за парите, а без тях това не би било възможно. Това се отнася и за въпроси от всякакъв род и характер.

Затова, когато питате за нещо, не питайте за него по принцип, а съдете за него по крайния продукт, т.е. по реалния ефект, който той би имал в реалния свят. И тук се връщам на казуса, че точно формулираните въпроси в Таро съставляват 50% и от правилните и точни отговори. Никога не питайте по принцип, дори и да ви се струва, че питате за конкретни неща. Самият факт, че има карти от Големите Аркани, означават две неща: или че въпросът не е правилно зададен, или че въпросът има други отговори, което може да се види при повторно гледане на същия въпрос и с повтарящи се карти, пак от Големите Аркани.

Линк към коментар
Share on other sites

И от мен една комбинация за пари - Ще ми се преведат ли пари от определено място през този месец - Магът, Крал меча, Кралица меча.

Според мен няма да има пари и имам идея защо ще е така, но ще се радвам, ако вие споделите мнение преди това.

Линк към коментар
Share on other sites

И от мен една комбинация за пари - Ще ми се преведат ли пари от определено място през този месец - Магът, Крал меча, Кралица меча.

Според мен няма да има пари и имам идея защо ще е така, но ще се радвам, ако вие споделите мнение преди това.

Не виждам пари. Има конфликт и разочарование. Замисъл за нещо, което не се е случило, поради намесата на трето лице.(Крал мечове). Идеята е пропаднала още в зародиш. Не е било възможно да се реализира, и това само по себе си е довело до конфликт и до недоволство от цялата ситуация. Предполагам, че Кралица Мечове показва твоите чувства и усещания.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се преведат ли пари от определено място през този месец - Магът, Крал меча, Кралица меча.

Не виждам пари. Има конфликт и разочарование. Замисъл за нещо, което не се е случило, поради намесата на трето лице.(Крал мечове). Идеята е пропаднала още в зародиш. Не е било възможно да се реализира, и това само по себе си е довело до конфликт и до недоволство от цялата ситуация. Предполагам, че Кралица Мечове показва твоите чувства и усещания.

Адина, тук няма трето лице, няма конфликт, няма и недоволство, разочарование също. Това е допълнителен доход да доуточня.

Аз питам за нещо, което е в бъдещето, а ти тълкуваш като да се е случило вече, което не е така.

Линк към коментар
Share on other sites

И от мен една комбинация за пари - Ще ми се преведат ли пари от определено място през този месец - Магът, Крал меча, Кралица меча.

Според мен няма да има пари и имам идея защо ще е така, но ще се радвам, ако вие споделите мнение преди това.

Много интересна комбинация, още повече, че е подвеждаща, заради Крал и Кралица меча.

Но, напротив, пари ще има и то по Магът, тук историята е обърната - парите са чакани дълго време, отлагани, разни сметки недосметнати, обещания недообещани. Изглежда обаче, човешкият фактор е повлиял на това забавяне, но и пак заради него парите ще дойдат.

Кралица и Крал меча са гранично състояние, а съчетани заедно - много мощен звук, праг на нещо, реализация.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се преведат ли пари от определено място през този месец - Магът, Крал меча, Кралица меча.

Много интересна комбинация, още повече, че е подвеждаща, заради Крал и Кралица меча.

Но, напротив, пари ще има и то по Магът, тук историята е обърната - парите са чакани дълго време, отлагани, разни сметки недосметнати, обещания недообещани. Изглежда обаче, човешкият фактор е повлиял на това забавяне, но и пак заради него парите ще дойдат.

Кралица и Крал меча са гранично състояние, а съчетани заедно - много мощен звук, праг на нещо, реализация.

Да, пари ще има по тази комбинация. Пари отдавна не е имало, така е. Явно е било крайното време да се преведат.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да отбележа една тънкост в комбинацията на Лора - ако Крал меча беше трети, беше последна карта, ситуацията нямаше да се развие по този начин. Същото би било и при Кралица и Крал пентакли - кралиците дават възможност за развитие на нещо от тези бои, докато кралете "бетонират" това развитие.

Въпреки, че е за друга тема, при главните дворцови карти от боите чаши и жезли, положението не е същото. Там и кралете, и кралиците дават еднаква възможност за развитие или за отлагане.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време ми се "случи" доста интересна комбинация от карти - Крал жезли с 9 пентакли. Сега, възможно е, тази комбинация да става и за темата Картите Таро и времето, но предпочетох да я публикувам тук.

Интересното в нея е продължението на волята или на изявата на Краля в 9 пентакли. Спомням си 9 пентакли като трета карта, след Крал меча и това придоби израз в реалността като голям подарък, който хем има материално изражение, хем е дълбоко емоционален.

Сега подобна комбинация, но с Крал жезли. А аз все още разсъждавам по нея :) Нещо ми убягва и това е природата на Крал жезли, този огнен крал, който се проявява в 9 пентакли.

Какво мислите вие за тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да разбера - що за човек е Ю.

Комбинацията е следната:

6 жезли, 5 чаши и крал мечове

Здравей, но първо картите ти и въпросът ти не са за тази тема, а предполагам, че е за Картите Таро и любовта, и, второ - тълкувай първо ти собствените си карти. Това е правило в този форум за Таро.

Успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Споделям с вас свое преживяване с 2 пентакли + Светът + 5 меча. Не ползвам обърнати карти, но тук Света е точно такъв, въпреки правото му положение. Е след като я преживях тази комбинация, мога да кажа, че горчивината е още в гърлото ми. Опитваш да лавираш, но Света така те е стиснал за гърлото, че си абсолютно умаломощен и безсилен (бетониран). Крещеше ми се. Има и нещо друго - чувствах се окована в ситуация, която ми носеше комфорт, дори и самочувствие преди...... мда, но преди.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам няколко комбинации, ако искате си изберете някоя и я тълкувайте.

Какво е отношението на един човек към мен - 7 пентакли, 6 меча, 5 меча;

Какви са намеренията му - Отшелникът, Крал жезли, 6 жезли;

Как ще се развият тези отношения - 8 меча, Крал меча, 5 меча

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, първото нещо което забелязвам е отсъствието на водата, няма разтваряне, емоций. Отшелникът е единственият голям аркан тук. Интроспекция, търсене. Преобладаващи са мечовете. Анализиране. Логика. 2 жезъла и само един пентакъл.

И трите ти въпроса са толкова свързани и преплетени, че е по-добре да се разгледат в едно, цялата картина.

Обобщението ми е, че е необходимо изясняване между вас.

Има объркване (умишлено заблуждаване), премълчаване или може би недоразумение. Този човек се смята за толкова прав, че мисълта да греши е недопустима. Иска да те "сложи" на място. Тези отношения ми приличат на отношения между колеги. Конфликт и стремеж към надмощие. Сметките са му грешни обаче, защото има неща за които не знае. Но няма и да се примири.

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям с вас свое преживяване с 2 пентакли + Светът + 5 меча. Не ползвам обърнати карти, но тук Света е точно такъв, въпреки правото му положение. Е след като я преживях тази комбинация, мога да кажа, че горчивината е още в гърлото ми. Опитваш да лавираш, но Света така те е стиснал за гърлото, че си абсолютно умаломощен и безсилен (бетониран). Крещеше ми се. Има и нещо друго - чувствах се окована в ситуация, която ми носеше комфорт, дори и самочувствие преди...... мда, но преди.

Много тъжен Свят има тук. Окован от 5 меча. Интересно е как един голям и прекрасен като послание голям аркан е толкова ограничен, при това от малък аркан. И как тази карта е заключена.

Преходът или изборът, който си направила ( по 2 пентакли съдя за това) не е довел до желаното развитие, въпреки големите очаквания . Може би си се надявала на нещо повече. Вложила си много в тази идея, но тя просто е пропаднала.

Тъжно е.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам няколко комбинации, ако искате си изберете някоя и я тълкувайте.

Какво е отношението на един човек към мен - 7 пентакли, 6 меча, 5 меча;

Какви са намеренията му - Отшелникът, Крал жезли, 6 жезли;

Как ще се развият тези отношения - 8 меча, Крал меча, 5 меча

И аз не виждам емоционалност. Тези отношения са по-скоро делови. Има някакви очаквания, търси съвет или помощ от теб. .Желанията му са свързани с работа, но по картите не виждам добро развите. Като цяло ситуацията ще бъде разочароваща( 8 меча, Крал меча, 5 меча). Отношението на този човек към теб не е на нужното ниво.

Може би той самият не знае какво иска, или просто не е наясно със ситуацията.( това по първата комбинация)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...