Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

... 3 жезли - Императрица - 5 жезли.

Здравей и добре дошла, комбинацията ти не е особено изчерпателна, нито пък носи у себе си дълбочина. Имаш две карти от боя жезли и то от ниския регистър и по средата една Императрица, която образно казано, разпръсква енергия, но не сама по себе си, а заради огъня на жезлите. Това са карти, които още утре могат да преминат в нови състояния.

Определянето на Малките аркани от Таро като конкретни дни и изобщо срокове, е погрешно, дори бих казала вредно. Няма карта в Таро, която да ти каже - до 5 дни еди какво ще се случи или до 10. В Таро времето е, общо взето, условно понятие. Има цяла тема във форума за Времето и Таро, може да ти е полезна.

Понеже темата е комбинации в таро, ако вместо Императрицата, имаше един Страшен съд или Дявол, можеше да се каже, че евентуален болестен процес е придобил и физическо измерение като клинични показатели, но в този случай, освен една приповдигнатост или кожна алергия, реален сърбеж, няма :) Като казах "сърбеж", то това може да се приеме и фактологически, но и метафорично.

От друга страна Императрицата често е индикатор на заболявания, но не в такива комбинации, като твоята.

Успех с картите!

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Отшелника, 7 чаши, 5 меча тази комбинация ме затрудни :) като че ли този човек хем е в реалността, хем го няма. Все едно да не знае как да постъпи и какво да направи в някаква ситуация. Всъщност май само се обърквам и аз :) Но в тези карти прозира някаква лична драма въпреки, че въпросът ми беше-как се отразяват събитията през деня върху човека. Затрудняват ме 7чаши и 5меча една до друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Отшелника, 7 чаши, 5 меча тази комбинация ме затрудни :) като че ли този човек хем е в реалността, хем го няма. Все едно да не знае как да постъпи и какво да направи в някаква ситуация. Всъщност май само се обърквам и аз :) Но в тези карти прозира някаква лична драма въпреки, че въпросът ми беше-как се отразяват събитията през деня върху човека. Затрудняват ме 7чаши и 5меча една до друга.

Много добре си уловила основната тенденция в посланието на картите.

Само бих добавила, че този човек досега е отказвал да види "истината в очите", бягал е встрани от проблема, но винаги има моменти, когато миналото ни се озъбва и ни изненадва. Освен това, неговият егоизъм (дори и инфантилност), му е пречел навреме да реагира адекватно, но пък и той не го е искал. Странна смесица от егоизъм, юнашко спокойствие и нежелание за активно участие в много процеси. Оставил се е на течението, но както виждаме по 5 меча, този период свършва.

Мога да използвам една метафора: знаем, че имаме болен зъб, знаем, че има болестен абцес, но все още не ни боли или ако ни заболява отвреме-навреме, ще вземем болкоуспокоителни. В този миг обаче болката започва сериозно да напомня за себе си и изисква намеса, в този случай - участие и поемане на отговорност. Тук ключовата дума е точно тази - отговорност. Интересно ще е развитието на 5 меча, която твърде дълго е била в отшелническа поза. Но никой няма право вечно да медитира и да бяга - по 7 чаши.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Точно такъв е човека, даже бих добавила и голям инат. Изникна ми един Обесен докато четях коментара ти може и да бъркам :) .

Не бъркаш. Когато усещаме правилно картите Таро, виждаме и техните сенки, каквато ти си видяла в Обесеният - виж темата за Таро и сенките, мисля, че ще ти се изяснят много неща.

Инатът и неотстъпчивостта са проекции на егоизма и на нежеланието да приемем, че просто животът винаги побеждава. И той няма как да протече като 7 чаши, не е сън - пробуждане е.

Линк към коментар
Share on other sites

... 3 жезли - Императрица - 5 жезли.

Здравей и добре дошла, комбинацията ти не е особено изчерпателна, нито пък носи у себе си дълбочина. Имаш две карти от боя жезли и то от ниския регистър и по средата една Императрица, която образно казано, разпръсква енергия, но не сама по себе си, а заради огъня на жезлите. Това са карти, които още утре могат да преминат в нови състояния.

Определянето на Малките аркани от Таро като конкретни дни и изобщо срокове, е погрешно, дори бих казала вредно. Няма карта в Таро, която да ти каже - до 5 дни еди какво ще се случи или до 10. В Таро времето е, общо взето, условно понятие. Има цяла тема във форума за Времето и Таро, може да ти е полезна.

Понеже темата е комбинации в таро, ако вместо Императрицата, имаше един Страшен съд или Дявол, можеше да се каже, че евентуален болестен процес е придобил и физическо измерение като клинични показатели, но в този случай, освен една приповдигнатост или кожна алергия, реален сърбеж, няма :) Като казах "сърбеж", то това може да се приеме и фактологически, но и метафорично.

От друга страна Императрицата често е индикатор на заболявания, но не в такива комбинации, като твоята.

Успех с картите!

Здравейте пак. Да кажа какво стана след прегледа и изследванията - всичко е перфектно! Имам едно леко оплакване само, което не е нищо сериозно, но аз мисля да се справя с него не с лекарства, а с йога или нещо друго от природата. Много ти благодаря Ивета за бързото включване :)

Преди малко изтеглих едни карти за следния въпрос: "Днес откакто е излязъл на вън Х изневерил ли ми е?" и ми се паднаха 8 пентакли - Император - Паж чаши

Настръхнах малко от тази комбинация на последните две карти. Тълкувам си го като начало на емоционална връзка с млада жена. Не знам дали означава, че това е факт вече или ще стане в близко бъдеще. Също така ми е трудно да разбера кога става въпрос за конкретен човек при дворцовите карти и дали Императорът символизира човек /мъж/ или е характеристика на въпроса. Също така да попитам при отговор на въпрос с три карти пак ли се счита първата за близко минало, втората настояще, а третата близко бъдеще или се тълкуват различно?

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към жена. Няма любовни отношения тука, преди е имало обаче.

Картите са Рицар пентакли, Крал жезли, 10 чаши. Този мъж знае какво иска и как да го постигне, като прави и реални действия за това. Дава заявки един вид.

Обаче 10 чаши какво прави тук и какво е нейното послание до такива устойчиви дворцови карти. Тук тя не ми дава сигнали, че може нещо реално да се случи.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко изтеглих едни карти за следния въпрос: "Днес откакто е излязъл на вън Х изневерил ли ми е?" и ми се паднаха 8 пентакли - Император - Паж чаши

Настръхнах малко от тази комбинация на последните две карти. Тълкувам си го като начало на емоционална връзка с млада жена. Не знам дали означава, че това е факт вече или ще стане в близко бъдеще. Също така ми е трудно да разбера кога става въпрос за конкретен човек при дворцовите карти и дали Императорът символизира човек /мъж/ или е характеристика на въпроса. Също така да попитам при отговор на въпрос с три карти пак ли се счита първата за близко минало, втората настояще, а третата близко бъдеще или се тълкуват различно?

хмм... бих казала да по 8 Пентакли и то го прави от известно време - вече е затвърдено по Император.

Не бързай да вярваш на мнението ми, но скоро четох, че жените имат много силна интуиция, що се отнася до мъжа до тях и дали изневерява.

Струва ли си да си с някой, който те държи на нокти!?

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко изтеглих едни карти за следния въпрос: "Днес откакто е излязъл на вън Х изневерил ли ми е?" и ми се паднаха 8 пентакли - Император - Паж чаши

Настръхнах малко от тази комбинация на последните две карти. Тълкувам си го като начало на емоционална връзка с млада жена. Не знам дали означава, че това е факт вече или ще стане в близко бъдеще. Също така ми е трудно да разбера кога става въпрос за конкретен човек при дворцовите карти и дали Императорът символизира човек /мъж/ или е характеристика на въпроса. Също така да попитам при отговор на въпрос с три карти пак ли се счита първата за близко минало, втората настояще, а третата близко бъдеще или се тълкуват различно?

хмм... бих казала да по 8 Пентакли и то го прави от известно време - вече е затвърдено по Император.

Не бързай да вярваш на мнението ми, но скоро четох, че жените имат много силна интуиция, що се отнася до мъжа до тях и дали изневерява.

Струва ли си да си с някой, който те държи на нокти!?

Съжалявам че пропуснах да пиша, но преди около 3 седмици зададох същия въпрос и ми се паднаха Глупакът - Императора - Кралица на жезлите което много ме озадачи, тъй като за втори път ми се пада Императорът в средата и до него карта, която най- вероятно символизира друга жена, но не знам дали е просто близка или имат интимни отношения. Много се надявам наистина да споделите мнението си по въпроса защото съм много озадачена в последно време по този въпрос и то без никакви специални причини. Sha Angreal много ти благодаря за мнението. Надявам се да кажеш нещо по въпроса и с тези карти и като цяло от двете ситуации общото ако има такова. Ще пиша като мога по въпроса с този случай.

А иначе наистина е ужасно да се живее с такива съмнения. Дано интуицията ми да ме е подвела този път. Но все пак предпочитам истината пред хубавата лъжа.

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко изтеглих едни карти за следния въпрос: "Днес откакто е излязъл на вън Х изневерил ли ми е?" и ми се паднаха 8 пентакли - Император - Паж чаши

Настръхнах малко от тази комбинация на последните две карти.

Няма от какво да настръхваш. Винаги ми е било странно, как някой очаква другия да му изневери просто хей така и мозъкът му само с това да се занимава.

Второ - тези карти говорят за всичко друго, но не и за изневяра.

Съжалявам че пропуснах да пиша, но преди около 3 седмици зададох същия въпрос и ми се паднаха Глупакът - Императора - Кралица на жезлите което много ме озадачи, тъй като за втори път ми се пада Императорът в средата и до него карта, която най- вероятно символизира друга жена, но не знам дали е просто близка или имат интимни отношения.

По същия начин - нито изневяра има, нито инвенция за такава.

Въпросът е друг - защо ти се пада Императорът и отговорът е много прост: ти губиш контрол, а искаш да имаш целия контрол - това те побърква, искаш всичко да е по твоя начин, тук става дума за много човешки дейности, за взаимоотношения и какво ли още не. Имаш по средата този Император, който като стожер отделя и разделя властта от разума, егото от илюзията, каквито са първите и вторите карти - Глупакът ти преминава в Кралица жезли - това си самата ти.

Ако имаш проблем с ревността си и с други фиксации, то си тръгнала в погрешна посока.

П.С. препоръчвам и на другите - ако не сте сигурни в това, което прогнозирате, просто не го правете, защото има хора, които лесно се влияят и се самонавиват.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към жена. Няма любовни отношения тука, преди е имало обаче.

Картите са Рицар пентакли, Крал жезли, 10 чаши. Т

Обаче 10 чаши какво прави тук и какво е нейното послание до такива устойчиви дворцови карти. Тук тя не ми дава сигнали, че може нещо реално да се случи.

Как мислите?

За съжаление, по 10 чаши всичко ще се размие като пролетна мъгла. Първите две карти от комбинацията са устойчиви и почти прекрасни за любовни отношения, но ... тази 10 слага край на сериозността и обещава нещо като флирт под сурдинка, нещо като лигавене и заиграване ... Изобщо, нещо като нищо.

Понякога наистина ме хваща яд, когато прогнозите са такива, още повече, заради обещаващите първи и стабилни карти, но ето как чашите развалят всичко.

Жалко е, че като трета карта няма една 6 жезли - би била прекрасна проекция и атрибут на краля или пък една 6 пентакли, дори Папата. Две хубави няма :-(

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на един мъж към жена. Няма любовни отношения тука, преди е имало обаче.

Картите са Рицар пентакли, Крал жезли, 10 чаши. Т

Обаче 10 чаши какво прави тук и какво е нейното послание до такива устойчиви дворцови карти. Тук тя не ми дава сигнали, че може нещо реално да се случи.

Как мислите?

За съжаление, по 10 чаши всичко ще се размие като пролетна мъгла. Първите две карти от комбинацията са устойчиви и почти прекрасни за любовни отношения, но ... тази 10 слага край на сериозността и обещава нещо като флирт под сурдинка, нещо като лигавене и заиграване ... Изобщо, нещо като нищо.

Понякога наистина ме хваща яд, когато прогнозите са такива, още повече, заради обещаващите първи и стабилни карти, но ето как чашите развалят всичко.

Жалко е, че като трета карта няма една 6 жезли - би била прекрасна проекция и атрибут на краля или пък една 6 пентакли, дори Папата. Две хубави няма :-(

Знаех си, че тая 10 чаши ще скапе нещата. Много лигава и хлъзгава е. Адски тъпо е как в книгите се възхвалява. А на мен ми е като изсмиване в лицето.

И аз като видях първите две карти се зарадвах, нооо 10 чаши ме приземи за съжаление.

Изобщо много трябва да се внимава с чашите. Уж хубави, ама не точно.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е друг - защо ти се пада Императорът и отговорът е много прост: ти губиш контрол, а искаш да имаш целия контрол - това те побърква, искаш всичко да е по твоя начин, тук става дума за много човешки дейности, за взаимоотношения и какво ли още не. Имаш по средата този Император, който като стожер отделя и разделя властта от разума, егото от илюзията, каквито са първите и вторите карти - Глупакът ти преминава в Кралица жезли - това си самата ти.

Ивета много много ти благодаря за това че разтълкува картите, олекна ми напълно :3d_097: . А относно това което си написала - всичко е точно така. След като изказа мнението си по въпроса ще ми е много по- лесно да променя посоката по която съм тръгнала. Доколкото съм разсъждавала над ревността си и причините за нея напоследък - все стигам до извода, че егото ми играе лоша шега и всичко е продиктувано от него - да не би да съм излъгана и един вид да изляза глупачка и наивница, че не съм се усетила навреме.

Редактирано от taro
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предлагам ви няколко комбинации за анализ, но и за упражнения. Не са сложни, приземени са, свързани са с живия живот и с човешките отношения.

Тук не говорим за имагинерни ситуации, а за реални хора и реални ситуации, които Таро пресъздава както то го вижда. Може би и от това идва малко трудност - да се пренесат посланията на картите като изречения, описващи ситуации, скрити истории дори.

7 чаши, Императорът, Крал меча

10 меча, 7 жезли, Паж меча

4 жезли, Императорът, Глупакът

5 жезли, 4 чаши, Луната

Рицар чаши, 3 меча, 3 чаши

4 пентакли, Кралица чаши, 10 меча

Императорът, Крал меча, Крал пентакли (последната комбинация е особено интересна, заради натрупването на традиционно мъжки карти, които освен всичко друго, са и признак за характерно човешко поведение и говорят за тенденция и реакция спрямо друг тип предхождащо такова).

Дано предложенията да ви харесат.

Линк към коментар
Share on other sites

7 чаши, Императорът, Крал меча

Много интересно - дали е успял да изгради в реалния свят визуализациите си или само си мечтае за тях.

Мечтите срещат реалния свят и твърдо им се заявява, че е време да се действа на физическо ниво.

Друго, което може да се развие е помощ, опора за развитие от професионалист, авторитет в дадената област. Или просто мечтата за тях...но все пак смятам, че има развитие.

10 меча, 7 жезли, Паж меча

Много трудно, след перипетии и спънки, успяваш да се изправиш на крака и да устояваш себе си, гледната си точка, това, на което държиш.

Уверен в себе си, дори и да си на нож с другите.

4 жезли, Императорът, Глупакът

Нещо, което си е струвало и е минало изпитанията, накрая се е провалило...все едно са си плюли на труда...

5 жезли, 4 чаши, Луната

Сдухване отвсякъде...

Рицар чаши, 3 меча, 3 чаши

Силни емоции, които май пречат да се вземе необходимо решение...като че ли 3-те меча ни казват тук, трябва да помислиш, да си послужиш с логиката, поспри се, успокой се, размисли...решението трябва да се вземе въпреки емоциите....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще хвана картите като едно цяло първо, и след това отделно.

Започвам с Императора, защото гледам, че се повтаря на няколко места. Имаме капсулиране в дадена ситуация, Която според мен е вече изродена. Държи се под голям контрол дадена емоция. Има едно пиянство, дори дрога /Кралица чаши/ за определен човек. Но всичко е в главата /7 чаши/, мисля че неслучайно това е първата карта. Все едно от тук тръгва всичко, тръгва историята.

4 жезли, Императорът, Глупакът. Виждам едно желание по 4 жезли, или шанс де се случи нещо хубаво, но тук Императорът стои по средата, не позволява нещото да се случи, поради невероятно големия контрол, самоналожен. И всичко това води до Глупакът - тук нямаме ново начало примерно, а имаме една ситуация на изплъзване от глупост.

5 жезли, 4 чаши, Луната - тази комбинация най-много ми се наби в очите. Защото говори за изключително голямо емоционално изтезание, търсене на смисъл, но той се търси напосоки, няма център. Незнание по 5 жезли какво се случва и защо. Толкова е станало емоционално тежко и вглъбено всичко, че се отива при Луната. Това са карти, които говорят за психичния свят, психичния живот на човека. Мисли се за неща, които дори нямат човешко измерение, не се живее в този свят. Има апатия към всичко още повече, че след 4 чаши следва Луната. Има една отровена среда и отношения.

Императорът, Крал меча, Крал пентакли - тук все едно се следва определено поведения, но което е лично избрано, не е наложено от човек или ситуация /Крал меча/. Има личен избор, но по-добре, според мен щеше да е, ако Крал меча беше трети. Прекалено голяма твърдост се проявява в тези отношения по Крал пентакли. Поведението и преди и сега е било едно и също. Имам усещането, че нещо тлеи и чака само да експлоадира като бомба, засега обаче успешно се владее. Но докога? Има още време. Крал пентакли е бавен.

Мисля, че повечето карти намират проявление и израз в Императорът, който накрая може и да се превърне в един тъжно усмихнат Глупак.

4 пентакли, Крал чаши, 10 меча - вкопчване в емоция, която на всичкото отгоре носи и болка, но всичко вече опира на границата, но дали ще е към човешкото или към лудостта, времето ще покаже.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

7 чаши, Императорът, Крал меча

Много интересно - дали е успял да изгради в реалния свят визуализациите си или само си мечтае за тях.

Мечтите срещат реалния свят и твърдо им се заявява, че е време да се действа на физическо ниво.

Друго, което може да се развие е помощ, опора за развитие от професионалист, авторитет в дадената област. Или просто мечтата за тях...но все пак смятам, че има развитие.

10 меча, 7 жезли, Паж меча

Много трудно, след перипетии и спънки, успяваш да се изправиш на крака и да устояваш себе си, гледната си точка, това, на което държиш.

Уверен в себе си, дори и да си на нож с другите.

4 жезли, Императорът, Глупакът

Нещо, което си е струвало и е минало изпитанията, накрая се е провалило...все едно са си плюли на труда...

5 жезли, 4 чаши, Луната

Сдухване отвсякъде...

Рицар чаши, 3 меча, 3 чаши

Силни емоции, които май пречат да се вземе необходимо решение...като че ли 3-те меча ни казват тук, трябва да помислиш, да си послужиш с логиката, поспри се, успокой се, размисли...решението трябва да се вземе въпреки емоциите....

Ще си позволя да кажа някои неща, като цяло, схващаш логиката на събитията, но не си я обединила в една цялост. Интересното е, че при други карти, на които си правила анализ, изпадаш в ненужни тълкувания, но има едно просто обяснение - хората лъжат сами себе си за онова, което питат, и, съответно лъжат и онези, които им анализират картите. Нужен е опит, тук не сме да се обиждаме, а да се учим.

Много често, Sha Angreal, питащите в таро заблуждават с въпросите си и това не го забравяй, когато тълкуваш.

В този случай такова нещо няма и затова и тълкуването ти тече гладко и лесно. Да се научим да прозираме истината на питането май е по-трудно от самите карти, понякога.

Благодаря за твоето тълкуване първо и второ, имам въпрос към теб - защо така упорито слагаш ореол на Паж меча и му приписваш функции, каквито той няма - той е подмолен, крие се зад чувствата си, играе често тъпи игри, не е силен в решимостта, силен е в страха си, силен е да бъде невидим, силен е да не се знае за него, ала той да знае всичко. Но, играта му, винаги, е разкривана. И то, чрез самоирония. Каквато, той е забравил, че притежава. Да, той е на нож с другите, но сам не знае защо - отстоява позиции, които не може да защитава, крепости, на които не може да устои. Всъщност, той винаги е готов да предаде.

За последната комбинация, която ти си написала (по моите карти Рицар чаши, 3 меча, 3 чаши), си направила точен анализ, а тя е интересна тъкмо заради двете тройки, който взаимно се изключват.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

но не си я обединила в една цялост

мислех, че са отделни комбинации, а не, че са свързани с една ситуация или човек.

имам въпрос към теб - защо така упорито слагаш ореол на Паж меча и му приписваш функции, каквито той няма

60.jpg виж моята карта за Паж Меч, за мен тя е светла карта, говори ми за бдителност и отворени сетива. Не знам, вероятно съм я нарекла на положителни мои впечатления... Ти как смяташ - можем ли да наричаме картите за определени значения - много груб пример, но например, както можем да наречем бял и черен боб на `да` и `не`. Защото си мисля, че когато общуваме с невидимия свят, най-важно е намерението - да се настроя на въпросът и да помоля картите да отговорят така, че да ги разбера.

Или картите имат определени значения, които ти вече знаеш и си разбрала от многогодишния си опит?

хубаво е да се уча от грешките си - радвам се на всеки анализ, който представяш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Още една интересна комбинация от карти, която предлага и разнообразни анализи, но с ясен хоризонт на очаквания.

А именно:

Рицар пентакли, Страшният съд, 7 меча

Шарени бои карти, имаме сериозна дворцова карта, катарзисен голям аркан и 7-ца на мечовете. (За нея не използвам прилагателно поради разнообразната й специфика).

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар пентакли, Страшният съд, 7 меча

Казваш катарзис, мисля, че той тече и протича в момента, но от дълго време е започнал и дълго време ще тече. Трябва да се наместят пластовете. Премисляне, преосмисляне на много "за" и "против". В същото време криене на много неща. Някой има нужда от "прераждане", от събуждане от дълъг и дълбок сън. И мисля, че това е конкретен човек по Рицар пентакли.

Има много премълчани неща, много се и премълчават, много се и хитрува, изплъзване между капките, но няма мърдане часът на Страшния съд ще дойде, няма как да се спаси човек от него. Някой засега успява, времето е с него, но докога?

За каквото и да е питането, със 7 меча трябва да се внимава, каквато и да е ситуацията.

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар пентакли, Страшният съд, 7 меча

Казваш катарзис, мисля, че той тече и протича в момента, но от дълго време е започнал и дълго време ще тече. Трябва да се наместят пластовете. Премисляне, преосмисляне на много "за" и "против". В същото време криене на много неща. Някой има нужда от "прераждане", от събуждане от дълъг и дълбок сън. И мисля, че това е конкретен човек по Рицар пентакли.

Има много премълчани неща, много се и премълчават, много се и хитрува, изплъзване между капките, но няма мърдане часът на Страшния съд ще дойде, няма как да се спаси човек от него. Някой засега успява, времето е с него, но докога?

За каквото и да е питането, със 7 меча трябва да се внимава, каквато и да е ситуацията.

Като показах картите на един мой приятел, който не разбира от таро, той ги гледа, гледа и накрая отсече: "Това е ръб, който е ударен с чук по главата и е измислил план за действие!"

Много се смях, наистина. Много точен анализ :3d_104:

А 7 меча е интересна карта, защото винаги носи у себе си елементи на изненада, обединява повече хора в някаква цел, винаги е продукт на план. Тя е сянка на Магът, и обратно. т.е. човекът с неговата мисъл и енергия прави нещата, не Съдбата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се смени ли едно лице, като управител на фирма - 8 пентакли, Светът, 3 жезли.

Мисля, че има някакви напъни това да се случи, и е мислено в тази насока, обаче може би ще има отсрочване.

Някакви идеи?

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се смени ли едно лице, като управител на фирма - 8 пентакли, Светът, 3 жезли.

Мисля, че има някакви напъни това да се случи, и е мислено в тази насока, обаче може би ще има отсрочване.

Някакви идеи?

Тук има няколко пункта за анализи.

По Светът изглежда нещата са предрешени и някой обещава светли бъднини; по Светът и 3 жезли говорим за документни измами; по 8 пентакли - някой иска да си начеша крастата. Т.е. тук справедливост няма. Визирам реална промяна няма да има.

Дали ще се смени: едно и също ще е положението - личната изгода и его ще надделеят, неслучайно Светът е средна карта между два нискi аркана. Тук има и надскачане над възможностите, защото всичко, в крайна сметка опиrа до власт. НО пък егати и властта.

3 жезли - по пътя на преговорите ще се стигне до компромис, но не и до важни решения.

Като цяло комбинацията е слаба.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички.Не разбирам нищо от Таро, но искам да попитам нещо.Тук имам под ръка едно тесте, на което не съм обръщал особено внимание.До преди една седмица.Минавам през тежък процес на транформация, последния месец е доста тежичък.Прибирам се аз, преди една седмица и съвсем "случайно" и инстинктивно отвярям шкафа където са картите.Вадя тестето, разбърквам, цепя..не знам дали така се прави:)и просто си обръщам горните три карти, които са Принц на жезлите, Луната, Смърт.Сториха ми се много подходящи за настоящата ми ситуация.И затова исках да попитам, може ли да се тълкува тази комбинация по някакъв начин без да е зададен определен върпрос.Мерси!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички.Не разбирам нищо от Таро, но искам да попитам нещо.Тук имам под ръка едно тесте, на което не съм обръщал особено внимание.До преди една седмица.Минавам през тежък процес на транформация, последния месец е доста тежичък.Прибирам се аз, преди една седмица и съвсем "случайно" и инстинктивно отвярям шкафа където са картите.Вадя тестето, разбърквам, цепя..не знам дали така се прави :)и просто си обръщам горните три карти, които са Принц на жезлите, Луната, Смърт.Сториха ми се много подходящи за настоящата ми ситуация.И затова исках да попитам, може ли да се тълкува тази комбинация по някакъв начин без да е зададен определен върпрос.Мерси!

Нямаш много опции за действие.

Тази ситуация при теб не е от вчера. Остава само да се сбогуваш и да поемеш по свои пътища.

Отдавна мястото, което смяташ за твое, не е и отдавна е трябвало да отидеш на друго.

Луната ще отшуми, т.е. твоите съмнения, а пред Смъртта, т.е. промяната и неизбежният край, когато нищо с миналото, не ни свързва, е реален факт.

Избери с кого да се сбогуваш.

Със себе си или със спомените за добруване и очаквания за добруване.

Време е Принцът да поеме по своите пътища ...

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...