Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Пускам две комбинации, които ми се струват интересни, защото са разнородни като съдържание.

Питала съм какво е отношението и какви са намеренията на един мъж към мен. Не става дума за любов, става дума, че аз лично се съмнявам в двуличие.

Картите са - 5 чаши, 6 жезли, Умереността, на първия въпрос, а на втория са - Кралица пентакли, Глупакът, 2 меча. Какво мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос, който зададох към картите ме заинтригува, но като начинаеща мислите ми сякаш се удрят в бариера и не могат да намерят основната идея, към която да се насочи тълкуването. Мисля, че пропускам насоката, в която би се разрешил въпросът - положителна или отрицателна, заради наличието на Обесеният като първа карта. Та самата подредба е, както следва: Обесеният, Паж пентакли, 6 мечове. Естеството на въпроса е как би се разрешила дадена ситуация в определен период, визирам взаимоотношения. 6 мечове ме навежда на мисълта, че все пак има светлина в тунела, или може би греша...

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам две комбинации, които ми се струват интересни, защото са разнородни като съдържание.

Питала съм какво е отношението и какви са намеренията на един мъж към мен. Не става дума за любов, става дума, че аз лично се съмнявам в двуличие.

Картите са - 5 чаши, 6 жезли, Умереността, на първия въпрос, а на втория са - Кралица пентакли, Глупакът, 2 меча. Какво мислите вие?

Заблуждаваш се, никой не е двуличен с теб. Станала е някаква изцепка - по Глупакът, но това е инцидентно, няма да се повтори. Дори си мисля, че човекът се е извинил вече затова. По 2 меча или някак, нелепо се е прикрил :)

Какви намерения да има - по-скоро ти си имала намерения :-) Но накрая нещата са придобили друга насока.

Правя компилация и от двете комбинации, които касаят основно теб и на втори план - реакциите на другия.

Няма за какво да се притесняваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос, който зададох към картите ме заинтригува, но като начинаеща мислите ми сякаш се удрят в бариера и не могат да намерят основната идея, към която да се насочи тълкуването. Мисля, че пропускам насоката, в която би се разрешил въпросът - положителна или отрицателна, заради наличието на Обесеният като първа карта. Та самата подредба е, както следва: Обесеният, Паж пентакли, 6 мечове. Естеството на въпроса е как би се разрешила дадена ситуация в определен период, визирам взаимоотношения. 6 мечове ме навежда на мисълта, че все пак има светлина в тунела, или може би греша...

Ситуацията ще се разреши, но не в определения период, това по 6 меча. Това е нещо ново за теб, но и нов път по който да трябва да минеш, най-вече да изучиш и да не повтаряш вече повторени грешки. Разбираш. Обесеният е лош урок, а?

Тръгни с доверие и с чисто сърце, бъди чиста пред съвестта си. 6 меча е окриляваща карта.

Ще минеш тунела - по нов начин, с нови мисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам две комбинации, които ми се струват интересни, защото са разнородни като съдържание.

Питала съм какво е отношението и какви са намеренията на един мъж към мен. Не става дума за любов, става дума, че аз лично се съмнявам в двуличие.

Картите са - 5 чаши, 6 жезли, Умереността, на първия въпрос, а на втория са - Кралица пентакли, Глупакът, 2 меча. Какво мислите вие?

Заблуждаваш се, никой не е двуличен с теб. Станала е някаква изцепка - по Глупакът, но това е инцидентно, няма да се повтори. Дори си мисля, че човекът се е извинил вече затова. По 2 меча или някак, нелепо се е прикрил :)

Какви намерения да има - по-скоро ти си имала намерения :-) Но накрая нещата са придобили друга насока.

Правя компилация и от двете комбинации, които касаят основно теб и на втори план - реакциите на другия.

Няма за какво да се притесняваш.

Извини се :) Така са нещата. Аз все пак исках да съм сигурна.

Мерси за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Има ли разлика между комбинацията Висша Жрица и Слънце или Слънце и Жрица? Какво е посланието й и остава ли все така ясно ако Слънцето не е след Жрицата? Забелязвам, че Слънцето може да разоблечи една 7 меча или Магьосника ако се падне в комбинация с тях или да предупреди за Кулата, но не за да я избегнем. Знаем, че това е невъзможно. Защо се пада с Жрицата? Имам чувството, че такава комбинация трудно би излязла на въпроси касаещи външния свят и по-скоро бележат процеси случващи се вътре в нас. Напомня ми на Жрица и Крал Меча. Въртят ми се мисли свързани със сънищата, но вратата остава ли заключена щом Жрицата е последна?

Ще съм благодарна за всяко споделено мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти :)

Жрица и Слънце или Слънце с Жрица бих тълкувала като осъзнаване. Предчувствията ти се сбъдват и си даваш ясна сметка за случващото се. Разбиране, откриване на отговори, истината "лъсва". Разбира се зависи от въпроса за да се опитам да бъда по-конкретна :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Жрица със Слънце е като разкриване, тайните и вътрешните усещания излизат наяве,

докато при Слънце и Жрица е като полезна информация, която ти помага да разбереш и осъзнаеш себе си, да приемеш собствения си вътрешен глас, да откриеш, че си силна, да откриеш талантите си и възможностите си.

това разбира се е само част от възможните тълкувания...

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това е коментар на един Келтски кръст:

Моля, само, за разяснение на тълкуването Висша жрица със Слънцето като "желание да се отървеш от кошмар". Слънцето един вид като излизане от мрака, обаче защо Жрицата? Не мога да разбера връзката и това ме обърква.

Висшата Жрица говори за етап на осъзнаване на някаква ситуация, на вглеждане у себе си, а със Слънцето е комбинация, която може да се приеме буквално за просветление на ума. Да бъде озарен вътрешния ни свят, чийто символ е Висшата Жрица.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!Ще ми се да споделите вашето мнение за една комбинация от карти : 7меча Умереността и 5 жезли тези 3 карти изпаднаха първия път при самото разбъркване,второ гледане със същия въпрос на следващия ден ми даде : Съдът Умереността и 7 меча ,а докато разбърквах картите след гледането отново с е подредиха в предишния си ред.По-скоро ми се иска да разбера,защо Умереността и 7 меча излизат заедно.Според Вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Твърде много планове и самодейни ситуации, време за успокояване на топката и контакт с други хора.

За втората, все едно се търси разрешение на ситуация, но не се полагат достатъчно усилия, отново казват, че трябва да си умерен със соловите изяви.

така ги виждам тези карти :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз искам да потърся вашето виждане за следната комбинация на въпрос: Какво е отношението на ... към мен?

Картите са: 8 жезли, Ас чаши, 10 камъни. Аз съм направо шах и мат. С този човек се познаваме много отдавна, отношенията ни са били такива едни неопределени, но по-скоро неутрални (поне аз така съм ги възприемала). Вие как тълкувате нещата, особено в този контекст/инфо, който давам?

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, не знам до колко мнението ми е компетентно,но ще ти кажа моето усещане за картите.

Според мен неговото отношение е малко по дълбоко от неутрално.Тук има чувства. Имаш 10 пентакли като завършваща. На мен тя ми е носила много хубави емоции. Последният път като ми се падна ми донесе обяснение в любов :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на ... към мен?

Картите са: 8 жезли, Ас чаши, 10 камъни

Интересно...все едно неочаквано страстни емоции и бързото им, внезапно развитие в нещо устойчиво.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм и с двете ви, тези карти и аз така бих ги изтълкувала, но това е твърде странно и неочаквано за мен, затова исках още някой да каже как ги вижда нещата.

Познаваме се наистина много отдавна, бяхме състуденти и аз го потърсих скоро по работа, а покрай това и да го запозная с една госпожица, защото и двамата са необвързани, та евентуално да се харесат взаимно. И тъй като тренирам с картите и задавах въпроси от типа: Той харесал ли я е? А тя?, пък те ми отговаряха доста странно и на мен незнайно защо ми хрумна да задам този щур въпрос, а то какво се получи :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Sha Angreal ,доста правилно ги изтълкува нещата.Моно си останах пак само с надеждите,след развръзката започна да ми се появява Глупакът.Съвсем очаквано,според мен.Благодаря за помощта :)

Линк към коментар
Share on other sites

sve, с тази кула по средата не вярвам да е много добро това, което ще се случи. Промяна, дори пътуване заради нови възгледи, ще бъде наложително, ще извлечеш нещо добро от разпадащи се отношения или ситуация.Но в никакъв случай без да заплатиш високата цена за това.Кулата никога не идва без да носи последствия след себе си.Ситуацията е болезнена и ще се наложи някакво преместване, раздяла с хора или възгледи, зависи какъв ти е въпроса.

А сега аз ще публикувам една комбинация, която малко ме ядоса, честно казано.

Въпросът е какви са чувствата на Х към У, има ли изобщо чувства?

И отговорът е :Магът, 5 мечове, 9 пентакли.

Според мен това са карти, които илюстрират един безуспешен опит за манипулация по Мага , провал в интересите по 5 мечове и тук 9 Пентакли иде да покаже , че съдбата има различни планове, каквито и да се действията на дадения човек, по съдба нещата ще се движат в друго измерение.Какво е точно съдържанието на 9 пентакли, само мога да гадая, но се надявам да е добро и за двамата.При това надбягване на егота и надпреварване на умове, къде ще се дянат чувствата, как и двамата ще си обяснят чувствата, които явно ги има, защото така е предопределено да бъде. Това е въпрос на време и безкрайно много избори.Ще се радвам да чуя вашите тълкувания.

Още една сложна комбинация,Хи У ще имат ли връзка ?

Звездата,6 жезли,10 мечове.

След дълъг период на зарастване на стари рани, стари взаимоотношения, имаме 6 жезли, тържествуване, тук жезлите се превръщат в мечове, това е интересно за мен. Не знам как да тълкувам 10 мечове, може би като някаква готовност, отказ от егото, отказ от личното и желание за прерастване в нещо ново, може би да това е пълната психическа готовност за връзка, но тук се колебая, пиша по- скоро интуитивно.Не съм успяла да разтълкувам 10 мечове досега както трябва, освен като преумора, пренавиване и т.н.Дали този дълъг период на заздравяване е вече минал по Звездата, според мен не, въпреки че тя е на първа позиция, тук е показан един път на осмисляне на отделните личности, това не са бързи карти.Това е моето мнение, ще се радвам да чуя и вашите! Благодаря!.

Линк към коментар
Share on other sites

Inatari, по твоите комбинаций имам по-различно тълкуване. Маг 5 меч 9 пентакли на въпрос за чувствата на лицето Х мисля, че по-скоро той изпитва интерес и интелектуално любопитсво по отношение на лицето Y. Важно е за него да държи ситуацията под контрол, според собствените си цели и визия (всичко да е планирано и да няма изненади). По 5 меча - ангажирайки се твърде емоционално ще се почуства ограничен и притиснат, а той не иска да проявява слабост. Друго интересно е как тази 5-ца стои между Мага и 9 пентакли. Хем всичко зависи от теб и ти е дадена пълна свобода да правиш избори и отваряш себе си за света, хем сам си слагаш бариери и блокираш всеки вътрешен порив да изживееш нещо прекрасно и обвиняваш за това обстоятелствата, другите, съдбата, но не и себе си. Резервираност и несигурност - това изпитва. По Звезда 6 жезли 10 меча - имало е или отдалечаване между тях, прекъсване в комуникацията, която отскоро е възобновена със срещи и разговори, или като 2-ри вариант се таи огромна надежда за близост и интимни отношения. При всяко положение 10 меча накрая обрича и според мен слага край на възможността за връзка (тъй като въпросът е зададен конкретно, дали ще има връзка между тях, то превода би бил: Надеждата за успех/връзка е убита.). Интересно е как невротичността на 5 меча ще повлие и стопи 6 жезли и се стигне до 10 меча, а това е болезнен урок за усвояване по 9 пентакли. Поздрави от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Sve, благодаря ти за включването, изключително си права за първата комбинация.Има някакви вътрешни блокажи, единият от двамата при цялата му дадена свобода, Х все- още е много резервиран и несигурен към У.

За другата комбинация със Звездата мисля, че все- още не се е разгърнала във времето. Те още са в периода на звездата, прекъснали са отношения, но е твърде вероятно след около месец да започнат да се виждат пак, защото живеят на едно и също място и учат на едно и също място, така, че засечки ще има.По отношение на връзката и двамата не са дисциплинирани или твърде принципни и ми се струва, че ако се оставят нещата на самотек, те пак ще са заедно.Има някаква обреченост в тяхното привличане, освен че е силно интелектуално, не знам как ще се превъзмогнат един друг, ще остане нещо силно неизказано, неизживяно и стопирано, особено заради единия.

Поздрави и от мен !

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какви карти изтеглих на въпроса: "Какво да бъде поведението ми спрямо този човек?" - мъж, с когото имаме трудни, дългогодишни отношения:

8 чаши, 2 чаши, Слънце

Мисля, че трябва най-после да прогледна за истински отрицателните страни на отношенията ни, да престана да се самозаблуждавам, въпреки привличането ми към него, за да продължа напред, май без него.

Моля ви за мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...