Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

8 чаши, 2 чаши, Слънце -Какво да бъде поведението ми спрямо този човек? Не са ли очакванията ти твърде големи към него или си твърде претенциозна? Неудволетворена си и може би лекооо разочарована, тъжна си, а не трябва. Съветът към теб според мен е да си оптимистична, разбираща и усмихната. Да си лъчезарна и обичаща. Мисля, че проблемите които имате са заради теб, ако поведението ти досега е 8 чаши, то е време да ограееш и затоплиш, както прави Слънцето :) 2 чаши и Слънце - страхотна комбинация. Много, много топлота излъчва.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мигновения отговор, sve. Абсолютно правилно - неудовлетворена съм - от себе си, от него, от ситуацията... И ми е трудно да съм слънчева и усмихната, но може да се постарая. Надеждата ми е, че Слънцето като трета карта не може да предвещава нищо лошо.

Линк към коментар
Share on other sites

8 чаши, 2 чаши, Слънце -

Какво да бъде поведението ми спрямо този човек?

хммм...да го напуснеш?

Да оставиш тази връзка, за да видиш, какво друго ти предлага света?

8 Чаши е много категорична, за откъсване от стари връзки и емоции, интересното тук е, че е последвана от 2 Чаши и Слънце, които пък категорично говорят за много лека, приятна и близка връзка.

Според мен картите ти казват, че е време да се отделиш от него, за да откриеш собственото си щастие...но това има смисъл ако сте твърде близки с този човек.

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези карти не дават точен отговор на въпроса"Какво да бъде моето поведение спрямо него" Тук точен отговор няма .Трябва да се зададат още няколко въпроса , свързани с отношенията на тези двама души и тогава да се излезе с прогноза или да се търси тенденция.

8 чаши за мен означава "Да оставим питомното и да гоним дивото"Има някакви отношения, но нещо не достига, 2 чаши говори за някакъв избор, който сами сме предначертали, имаме нужда от него, защото търсим онова, което не ни достига.И слънцето тук говори за разкриване, за изясняване на желания, разбирания, идеали.Слънцето ще освети какво точно не достига и на двамата.Но пак казвам тук точен отговор няма, трябва да се зададат още уточняващи въпроси.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам да бъда по ясна в мнението си за тази комбинация :) Тъй като в зададеният въпрос се търси съвет относно поведение, то и Таро дава такъв, а не предвещава бъдещо развитие. Според мен интрепетацията би звучала : Откъсни се от емоцийте които си изпитвала досега и заради които не си била щастлива, повярвай, бъди оптимистична и прогледни за хубавите неща които ти се случват.

Много е важно според мен, като се задава въпрос и интрепретацията точно да отговаря на въпросът.

Много усмивки :)

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми изглежда обратното. Да оставиш разочарованията в миналото. Да покажеш чувствата си, да ги извадиш на светло. Да се превърнеш във влюбено, топло слънце.

Обаче аз съм начинаеща и обикновено пиша глупости. Затова по-добре изчакай някой разбиращ да ти отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

8 чаши, 2 чаши, Слънце -

Какво да бъде поведението ми спрямо този човек?

хммм...да го напуснеш?

Да оставиш тази връзка, за да видиш, какво друго ти предлага света?

8 Чаши е много категорична, за откъсване от стари връзки и емоции, интересното тук е, че е последвана от 2 Чаши и Слънце, които пък категорично говорят за много лека, приятна и близка връзка.

Според мен картите ти казват, че е време да се отделиш от него, за да откриеш собственото си щастие...но това има смисъл ако сте твърде близки с този човек.

Моето тълкуване най-много се доближава до това мнение. Много сме близки, така е. Знаем тайните си, чак се задушавам понякога от присъствието му, защото ме познава по-добре от мен самата. Винаги ще ми е приятел. Проблемът е, че е трудно да имаш връзка с някой, който знае всичките ти тайни, ходовете ти още преди да си ги направил и никога не можеш да послъжеш дори и леко... От известно време обмислям идеята да се отдръпна. Не зная дали ще е правилно. Затова питам. А работата е там, че веднъж отдръпнала се, едва ли ще мога да възстановя естеството на настоящите отношения...

Редактирано от mmpetr
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми изглежда обратното. Да оставиш разочарованията в миналото. Да покажеш чувствата си, да ги извадиш на светло. Да се превърнеш във влюбено, топло слънце.

Обаче аз съм начинаеща и обикновено пиша глупости. Затова по-добре изчакай някой разбиращ да ти отговори.

И аз съм съвсем начинаеща, но като знам ситуацията, не ми се вярва това да е правилното ми поведение. В тази връзка има един нюанс на всемирна тъга, сякаш знаем, че някога всичко ще приключи и е важно да изживеем всеки миг от настоящето...

Благодаря ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези карти не дават точен отговор на въпроса"Какво да бъде моето поведение спрямо него" Тук точен отговор няма .Трябва да се зададат още няколко въпроса , свързани с отношенията на тези двама души и тогава да се излезе с прогноза или да се търси тенденция.

8 чаши за мен означава "Да оставим питомното и да гоним дивото"Има някакви отношения, но нещо не достига, 2 чаши говори за някакъв избор, който сами сме предначертали, имаме нужда от него, защото търсим онова, което не ни достига.И слънцето тук говори за разкриване, за изясняване на желания, разбирания, идеали.Слънцето ще освети какво точно не достига и на двамата.Но пак казвам тук точен отговор няма, трябва да се зададат още уточняващи въпроси.

Благодаря, Инатари. Всъщност съм озадачена от поведението му. Ето какви карти изтеглих, когато попитах:

"Какво цели с поведението си към мен?":

4 мечове, паж жезли, Справедливост

Мисля, че се нуждае от почивка, от укротяване на страстите, от емоционалните ни изблици, за да постигнем зрели, умерени отношения... Или нещо подобно... Моля ви за мнения!

И "Какво ще е развитието на връзката ни?"

3 чаши, Императрица, 8 пентакли

Разширяване на приятелския кръг, може би нова жена в обкръжението, в резултат - търпение, без излишни емоции или нова работа... Трудно ми е... Помогнете, моля ви!

Редактирано от mmpetr
Линк към коментар
Share on other sites

"Какво ще е развитието на връзката ни?"

3 чаши, Императрица, 8 пентакли

олелеее, по това изобщо не виждам приключване, напротив - съзряване и работа по нея :)

Линк към коментар
Share on other sites

но 3 чаши ме притеснява - мислех, че значи трети човек във връзката.

не е задължително, може да значи, че ще се забавлявате с повече хора, ще ходите на събирания, купони и т.н., но като цяло е леко и забавно прекарване на времето. Може дори да се отдалечите един от друг в различни компании, но връзката дори и да отънее за известен период, ще бъде отново сплитана и оплитана.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, толкова ме обнадеждихте, че нещата може и да се получат както аз искам! Ще върна информация. Благодаря отново!

Здравей mmpetr, аз обаче имам друго мнение по въпроса и ще трябва да те разочаровам. 3 чаши е нестабилна основа за каквото и да било, самият факт че се развива до 8 пентакли само, е показателен. Императрицата дава единствено и само надежди, че нещо е възможно. Нищо повече. На този етап няма как да се излезе от 8 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

На този етап няма как да се излезе от 8 пентакли.

А 8 Пентакли, какво е в случая?

Питам от интерес :) (за мен е труд, работа, обучение)

Линк към коментар
Share on other sites

8 чаши, 2 чаши, Слънце -

Какво да бъде поведението ми спрямо този човек?

Моето тълкуване най-много се доближава до това мнение. Много сме близки, така е. Знаем тайните си, чак се задушавам понякога от присъствието му, защото ме познава по-добре от мен самата. Винаги ще ми е приятел. Проблемът е, че е трудно да имаш връзка с някой, който знае всичките ти тайни, ходовете ти още преди да си ги направил и никога не можеш да послъжеш дори и леко... От известно време обмислям идеята да се отдръпна. Не зная дали ще е правилно. Затова питам. А работата е там, че веднъж отдръпнала се, едва ли ще мога да възстановя естеството на настоящите отношения...

И "Какво ще е развитието на връзката ни?"

3 чаши, Императрица, 8 пентакли

Разширяване на приятелския кръг, може би нова жена в обкръжението, в резултат - търпение, без излишни емоции или нова работа... Трудно ми е... Помогнете, моля ви!

На мен тези карти ми изглеждат странно като за това, което съм подчертала по-горе. Би било нормално да излизат за някакви съвсем бегли отношения, които по-скоро са в началото, не са кой знае колко сериозни. По-скоро някакви флиртове в компания, отколкото нещо толкова сериозно като някой да те познава като себе си едва ли не.

Защо се получава така?

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, толкова ме обнадеждихте, че нещата може и да се получат както аз искам! Ще върна информация. Благодаря отново!

Здравей mmpetr, аз обаче имам друго мнение по въпроса и ще трябва да те разочаровам. 3 чаши е нестабилна основа за каквото и да било, самият факт че се развива до 8 пентакли само, е показателен. Императрицата дава единствено и само надежди, че нещо е възможно. Нищо повече. На този етап няма как да се излезе от 8 пентакли.

Благодаря, Ивета, все пак има някаква надежда, за някакво развитие, ако въобще му дадем шанс... Е, времето ще покаже как ще се развият събитията.

Линк към коментар
Share on other sites

8 чаши, 2 чаши, Слънце -

Какво да бъде поведението ми спрямо този човек?

Моето тълкуване най-много се доближава до това мнение. Много сме близки, така е. Знаем тайните си, чак се задушавам понякога от присъствието му, защото ме познава по-добре от мен самата. Винаги ще ми е приятел. Проблемът е, че е трудно да имаш връзка с някой, който знае всичките ти тайни, ходовете ти още преди да си ги направил и никога не можеш да послъжеш дори и леко... От известно време обмислям идеята да се отдръпна. Не зная дали ще е правилно. Затова питам. А работата е там, че веднъж отдръпнала се, едва ли ще мога да възстановя естеството на настоящите отношения...

И "Какво ще е развитието на връзката ни?"

3 чаши, Императрица, 8 пентакли

Разширяване на приятелския кръг, може би нова жена в обкръжението, в резултат - търпение, без излишни емоции или нова работа... Трудно ми е... Помогнете, моля ви!

На мен тези карти ми изглеждат странно като за това, което съм подчертала по-горе. Би било нормално да излизат за някакви съвсем бегли отношения, които по-скоро са в началото, не са кой знае колко сериозни. По-скоро някакви флиртове в компания, отколкото нещо толкова сериозно като някой да те познава като себе си едва ли не.

Защо се получава така?

Тя цялата ситуация е странна. Освен моята гледна точка да е такава, каквато описах, а неговата - като описаната от теб. Не е невъзможно, нали? Но за флиртове и дума не може да става, повярвай ми!

Линк към коментар
Share on other sites

Тя цялата ситуация е странна. Освен моята гледна точка да е такава, каквато описах, а неговата - като описаната от теб. Не е невъзможно, нали? Но за флиртове и дума не може да става, повярвай ми!

Ами не знам дали може, всъщност. Би трябвало картите да описват ситуацията такава каквато е. Аз по никакъв начин не искам да омаловажавам чувствата ти и връзката ви! Извинявай, ако си се почувствала така!

Просто искам да си обясня ситуацията. Освен това ми направи впечатление това, което Ивета казва по-горе в коментара си: "самият факт че се развива до 8 пентакли само, е показателен".

Каква би била картата, която би показала по-сериозно развитие? Светът, Папата? Или може би идеята е в това, че първата карта е 3 чаши и в този смисъл, на този етап няма база, от която да се тръгне към по-сериозна сериозност? Май и двете в комбинация.

Аз не знам, може би не трябваше да започвам коментар за картите, защото това е важен въпрос за теб и в този смисъл коментирането би могло да те нарани. Не съм имала това предвид, наистина! Още веднъж, извинявай, ако е така!

Линк към коментар
Share on other sites

На този етап няма как да се излезе от 8 пентакли.

А 8 Пентакли, какво е в случая?

Питам от интерес :) (за мен е труд, работа, обучение)

При всички положения, 8 пентакли говори за дела в съвсем начален стадий, за които изобщо не е ясно как ще се развият. Та, ако става дума за обучение или работа, много точни карти ще са Паж Пентакли и Рицар Пентакли, но не и 8 пентакли.

8 пентакли може да говори също и за добро отношение, клонящо към приятелска близост, но в никакъв случай не и за любовна такава. Също за приповдигнато настроение, за радост от това, което правиш и т.н.

Чудя се защо подобни комбинации, свързани с любов, се публикуват тук, а не в по-адекватната тема Картите Таро и Любовта :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще споделя една моя комбинация. Напоследък си гледам изключително рядко, говоря лично за себе си. Някъде средно около веднъж на два месеца, но и нямам нужда да знам. С течение на времето, се оформя друго общуване с Таро, но както и да е.

Идеята е друга, гледах си аз и се появиха 3 чаши с Папата, много се разсмях и ми стана весело. Много позитивна и слънчева комбинация, една от редките, в които 3 чаши не изтича между пръстите като пясък.

Ще се радвам да се усмихнете и вие :) И каквито и мисли да ви минат за нея, все ще са правилни.

Едно от малките изключения в Таро, когато сме на едно мнение, надявам се :)

Линк към коментар
Share on other sites

Само ще уточня, че единственият път, по който претенциите на тази кралица могат да бъдат реализирани и доказани, е 7 пентакли, още повече, че е карта от същата боя, ако беше друга седмица, това нямаше да се случи и нямаше акцентът да бъде наистина върху целта, която тя си е поставила. Силният елемент тук е вододелът, но и най-естественото продължение, което дава Справедливостта.

Това е цитат от мнението на Ивета за комбинацията Кралица Пентакли, Справедливостта и 7 пентакли. Имам подобно съчетание от карти и ми е интересно какво мислите вие? Картите са 4 чаши, Справедливост и Кралица Пентакли. Въпросът ми е дали да продължа по тоя път и има ли смисъл изобщо? Чудно ми е как първата карта е 4 чаши, а последна Кралица Пентакли. Някак си са много противоположни. :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес изтеглих интересни карти на въпрос - какво мога да направя по този въпрос (в тази ситуация - която продължава вече известно време)?

8 Меча, Колелото и 9 Меча

Отново и отново - нищо, няма развитие, с вързани ръце съм, ако продължа ще съжалявам...не че има накъде да продължавам, в задънена улица съм. Трябва първо да си разминирам съзнанието и да открия нови пътища или просто да седя и чакам...

Много як урок имам да уча, а все си обръщам главата и не го виждам...

Линк към коментар
Share on other sites

колелото на втора - ще ви разкажа нещо. бях у приятелка, тя поиска да тегли карти за работа,кога ще намери.тъкмо наредихме картите и телефона звънна. предложиха и работно място в момента човекът който се обади посредничеше, а приятелката не знаеше за всичко това.

колело и на трета-пак с приятелка за работа питахме,тя беше останала по-дълго време в неплатен отпуск от указаното. по-късно към края на деня вече се бяха обадили че е на работа след няколко дни.

започнало ли е нещо,трябва да се подхване дали веднага или по-късно, винаги тръгва...

ето как ще тълкувам картите 8 Меча, Колелото и 9 Меча - след като ти имаш представа за ставащото, трябва и да направиш нещо, вероятно и твоето колело се е завъртяло, и сега си 9 меча. но трябва да си повярваш ,защото можеш,и започни да искаш. така сега ще изживееш мечовете. ти не се променяш,за да промениш около себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...