Jump to content
Порталът към съзнателен живот

1000 българи представиха българското хоро пред 30 000 души в Берлин


Recommended Posts

На 2 и 3 юли в Берлин се проведе Световен фестивал на културата, организиран от фондация /духовна организация с източни корени/ "Изкуството да живееш". Фестивалът беше огранизиран по случай 30 годишнината от основаването на организацията от индийският гуру Шри Шри Рави Шанкар, на когото бях последовател няколко години, но вече не съм. Отидох като страничен наблюдател и най-вече да се видя със стари приятели. Ето добрите моменти на мероприятието, които видя моята камера в сглобено от мен филмче, представящо вчера завършилия фестивал. В средата на филмчето е българското изпълнение на хоро на олимпийския стадион в Берлин. Времето беше много лошо, но не успя да осуети фестивала. Около стадиона имаше разположени палаткови павилиони, които представяха традициите на няколко континента, музика, танци, изкуство, храна. Храната, която се продаваше в рамките на фестивала беше изцяло вегетарианска, а напитките изцяло безалкохолни. Паничките за храна хартиени. Имаше и йога-павилион, където имаше сесии въпроси и отговори на духовни теми, пеене на мантри и представяне на други различни духовни пътеки. Но най-хубавото беше, че се събраха заедно толкова различни хора от всички континенти, обединени под мотото "приятелство, съпричастност, мир, любов, общо световно семейство".

Линк към коментар
Share on other sites

Яко филмче,встъпителната реч много силна ,по-голямо хоро до сега не съм виждал,благодаря за клипчето .:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това не беше точно встъпителната реч на фестивала, но на мен ми хареса най-много именно тази реч и емоцията на този човек, затова режисирах филмчето по този начин, тя да бъде като встъпление. Много силно беше! Целта на хорото беше да влезе в рекордите на Гинес, което не е особено подходяща цел за подобен фестивал...А и гуру нямаше силата да спре дъжда и да осигури хубаво време, а се случи точно в най-лошия 2 юли в цялата история на Берлин, непрекъснсат дъжд, вятър и температури 11 градуса. Така че може би неслучайно природата беше срещу него...Макар че мероприятието се получи добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето изпълнението на Елица Тодорова и българското хоро на фестивала в Берлин :)

http://www.youtube.com/watch?v=IRmZtdX4k-4&feature=player_embedded#at=32

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...