Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за Среднонапреднали


Recommended Posts

Имам проблем с един колега. Попитах Таро дали постъпвам правилно, като не му отвръщам. Изключително арогантно поведение и супер безотговорност към задълженията и работата ни. Картите са Асо Пентакли, Жрица и 3 меча. Не очаквах тези карти, особено Асото до Жрицата. Смятам, че постъпвам правилно и го зная добре, но с 3 меча си мисля, че рано или късно ще има сблъсък.

Как мислите вие?

P.S. Правя нова тема, тъй като има различни нива в Таро и между начинаещите и напредналите трябва да има мост, по който да се мине. Намирам комбинацията от карти на Деяна за среднотрудна към трудна и това провокира и създаването на темата.

Успех на всички в изучаването на картите Таро :yinyang:

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Имам проблем с един колега. Попитах Таро дали постъпвам правилно, като не му отвръщам. Изключително арогантно поведение и супер безотговорност към задълженията и работата ни. Картите са Асо Пентакли, Жрица и 3 меча. Не очаквах тези карти, особено Асото до Жрицата. Смятам, че постъпвам правилно и го зная добре, но с 3 меча си мисля, че рано или късно ще има сблъсък.

Как мислите вие?

Доста заплетена ситуация, Деяна. Аз лично много бих внимавала. Дори мисля, че конфликтът е емоционален, виждам ревност, озлобление - но това са неща, за които ти може би само подозираш какви са причините им, те може и да са коренно различни от това, което ти предусещаш - това по Ас пентакли и Висшата жрица. А ако колегата ти е жена, още по-зле са нещата. Това по Висшата жрица. И това е било от самото начало на постъпването ти, тук има някакво предварително напрежение. Може и да си на мястото на друг, който те са очаквали - те, визирам проблемният човек.

Но независимо, дали е мъж или жена, реакциите са предимно женски като външна изява и то елементарни, но отблъскващи. За съжаление нямаме дворцова карта за повече конкретика на ситуацията. Фактът обаче, че имаме Ас до Жрица ми напомня, че причините са и глобални, и този конфликт го е имало и преди, с други хора и това е една тенденция.

3 меча - бъди нащрек и не позволявай някой да ти лази по нервите; ти си доволна, но винаги ще се намери по някой "чук" да ти мъти водата. Трябва да забравиш също така миналото и да не реагираш както си реагирала преди, 3 меча говори и затова също.

Попитай каква е причината за това поведение, независимо от това каква си мислиш, че е. Попитай и какъв е пътят да се измъкнеш, какъв е начинът да овладееш ситуацията.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация, която ме хвърли в смут:3d_146:.

Въпросът е какъв ще е резултатът за мен от определено нещо до 1 месец - Страшния съд, Висшата Жрица, Слънцето.

Аз не можах да се хвана почти за нищо, но мисля, че това ще е като отворен път за нещо. Помощ дори. Някаква радост или огряване от нещо. Като да се премине отвъд някаква граница или събуждане след някакъв тежък период.

В същото време си мисля, дали е възможно да е моя проекция, не знам. Доста ме затрудни тази комбинация.

Ще се радвам да помагате:).

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Ивета мнението ти е едно към едно с моето. Нещата, които си написала стоят точно така. Само не съм сигурна за това

И това е било от самото начало на постъпването ти, тук има някакво предварително напрежение. Може и да си на мястото на друг, който те са очаквали - те, визирам проблемният човек
Знам, че са избрали мен вместо едно друго момче и не са го взели на работа.

3 меча - бъди нащрек и не позволявай някой да ти лази по нервите; ти си доволна, но винаги ще се намери по някой "чук" да ти мъти водата. Трябва да забравиш също така миналото и да не реагираш както си реагирала преди, 3 меча говори и затова също.

Абсолютно! Не отвръщам защото няма смисъл, а и е незряло, глупаво и елементарно неговото поведение. Колегата ми е мъж. Много престорени усмивки станаха, а аз си мислех друго. Определено усещам от негова страна и ревност, което ме хвърля в тотален шах. На моменти е толкова злобно копе**, че ми иде да му забия главата в някоя витрина и да я влача по ескалатора. Усещам я злобата и в други колеги и след 20мин. са коренно различни. Изобщо казвам ти страдат от някакво раздвоение на личността. Има нещо тука което още ми се губи. Ще излезе май че нищо не е такова каквото си го мислих.

Зададох въпросите, които си написала по-долу. Ще напиша картите в друга тема. Не са за тук. Благодаря ти за споделеното мнение. 60.gif

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

.

Въпросът е какъв ще е резултатът за мен от определено нещо до 1 месец - Страшния съд, Висшата Жрица, Слънцето.

Аз не можах да се хвана почти за нищо, но мисля, че това ще е като отворен път за нещо. Помощ дори. Някаква радост или огряване от нещо. Като да се премине отвъд някаква граница или събуждане след някакъв тежък период.

Хрумнаха ми някои неща за тази комбинация - мисля, че Жрицата между Съда и Слънцето е преход, врата, може би. Тук има някакъв дух в картите, но не го улавям.

Мисля, че самата аз знам през какво трябва да се мине, за да докосна или стигна Слънцето. Таро може би ми отговаря за ситуация, важното, което трябва да отсея.

Тук нещата са осъзнати, осмислени, може би трябват усилия от моя страна, за да има добър резултат. Мисля, че е силна комбинация, но и много сложна.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е какъв ще е резултатът за мен от определено нещо до 1 месец - Страшния съд, Висшата Жрица, Слънцето.

Тук нещата са осъзнати, осмислени

Adina, в тези карти няма избор!

Sve, няма съзряване в картите, а очите отдавна са ми отворени и то ШИРОКО.

Основната карта тук е Висшата Жрица. Тя говори за огромни вътрешни промени, които самата аз не осъзнавам. Това са духовни карти. Между другото аз имах един хубав сън, точно вечерта след като гледах, сънувах кораб и крайбрежие, но не ми се навлиза в подробности.

Таро ми показа пътя към промяната, по който съм тръгнала. И той не касае месец или повече, а касае моето настояще, което е и минало и бъдеще, всичко е в едно. Пренастройвам се на други честоти, усещам как целият свят диша в мен и аз усещам всяка вибрация. Дори аз не вярвам, че това ми се случва като мисловна промяна и модел. Всъщност въпросът касае работа.

Страшния съд - това е урокът, който съм си научила. Страшният съд до Жрицата е ТОТАЛНА ОСЪЗНАТОСТ на действията, но най-вече на ЦЕЛИТЕ - целеустременост. И тогава ако целите са правилни и осъществени, то проекцията е Слънцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се къде да поместя комбинацията и реших да е тукsmile.gif.

Въпросът е ще се продаде ли нещо - Слънцето, 10 чаши, 7 жезли.

Това е нещо, което е носело радост, пари в миналото, много хора са били доволни. Но това е вече отминало време. Свършило е. Удовлетворението от имота и мястото е отминало.

Мисля, че ще се направи всичко , за да се продаде. Борба с всичко. Целта е поставена. Възможно е да има трудности с продажбата. Търг също би било възможно да има. Пречки, неуредени неща с документи, а се е мислело, че всичко е наред.

Възможно е да има противоречие срещу тази идея, на този който е решил да го продава. Защита на нещото да не се продава, но мисля, че този, който е решил няма да отстъпи.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се къде да поместя комбинацията и реших да е тукsmile.gif.

Въпросът е ще се продаде ли нещо - Слънцето, 10 чаши, 7 жезли.

По-голяма непрозрачност, въртене и усукване не знам дали има и то по 10 чаши и 7 жезли, ама че объркана история. изобщо не стои въпроса дали ще се продаде, то вече е изиграно и продадено, но в мисълта. Само, че мисълта е едно, а реалността друга.

Дълъг път има, докато нещата се изяснят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам няколко комбинации за тълкуване от моята практика. Изберете си, която ви харесва и поразсъждавайте на воля. Те са за различни въпроси. Самите въпроси няма да публикувам, на това ниво (среднонапреднали), не е нужно да се знаят въпросите, защото са важни отговорите и е добре тотално да се абстрахираме от питащият човек, за да уловим и точните послания на Таро. Добре е тотално да освободите мисленето си и изобщо да не се притеснявате дали сте прави или не сте - това е най-голямата пречка. Успех на всички!

Един жокер: ключът към всичко това, което последва като карти е следната комбинация - Страшният съд, Дяволът, 3 пентакли. Тя предхожда останалите.

10 меча, 10 жезли, Отшелникът

6 жезли, 9 пентакли, 3 пентакли

Паж чаши, 9 меча, 3 меча

Паж пентакли, 5 чаши, Кралица жезли

Кралица чаши, Обесеният, 10 жезли

5 меча, Силата, 6 меча

6 жезли, Дяволът, Кралица пентакли

Паж чаши, Ас чаши, 4 пентакли

Звездата, 2 пентакли, Рицар жезли

Паж чаши, Луната, Влюбените

10 жезли, 6 жезли, Кралица меча

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Страшният съд, Дяволът, 3 пентакли - това сега го видях. Ще ми трябва време, много е силно, извънчовешко е...

Видях си и отговорите, като чак сега ги свързвам с горните Аркани...наистина обобщението може да се сведе до три изречения. (въпреки че не съм анализирала всичките, вече ми е ясно, или поне така си мисля...)

Едно послание, което е пълно с обреченост. Дали това салтомортале може да бъде осъществено?

Този път, аз не бих имала смелостта да поема. Тук се търсят изначално нови начини за преодоляване на ограниченията в чистото човешко съществуване. Много сериозни отговори, и въпреки че Таро ги е дало като отрязани с нож, аз не бих имала смелостта да задам такъв въпрос. Поне, още не. Някога - може би.

Не знам дали правилно съм схванала, но това наистина все още не е за мен. А на теб, Ивета, благородно завиждам!:)

Линк към коментар
Share on other sites

А на теб, Ивета, благородно завиждам!:)

Извън темата е, но ще ти отговоря по следния начин:

:)

Ще се радвам и на вашите комбинации

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една комбинация от миналото лято, ако някой желае друго упражнение :)

въпросът е " как ще изкарам лятото/ почивката?"- 8 чаши, кулата, 2 меча

Не зная каква почивка или лято си изкарала, но не ти завиждам. Желаела си промяна, но не се е получило - дали от глупост или от самонадценяване - ти ще кажеш. Но има и нещо друго, имала си проблеми здравословни, възможен е и битов инцидент, но нямам подкрепа от други карти, за да съм категорична.

Накрая обаче всичко се е върнало както е било, до времето на 8 чаши. Пътят от 8 чаши до 2 меча не е трябвало да минава през Кулата, трябваше през Крал меча да е. Кулата е лош избор във всеки един случай, още повече защото е нашият избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Един жокер: ключът към всичко това, което последва като карти е следната комбинация - Страшният съд, Дяволът, 3 пентакли. Тя предхожда останалите.

10 меча, 10 жезли, Отшелникът

6 жезли, 9 пентакли, 3 пентакли

Паж чаши, 9 меча, 3 меча

Паж пентакли, 5 чаши, Кралица жезли

Кралица чаши, Обесеният, 10 жезли

Не съм чела другите коментари, твърде интересно ми стана, след малко ще се върна да ги прочета, а сега поствам моите хрумки hypocrite.gif

10 меча, 10 жезли, Отшелникът

Тотална депресия и самоунищожаване...дотолкова, че светът отвън вече няма никакво значение.

Но може би след тежката ситуация, ако става въпрос за човек, се е съвзел, гмуркайки се в някаква работа и твърде много отговорности, които всъщност му помагат да се възстанови, да премине към нов етап и общо казано да узрее, помъдрее и да се насочи към духовните измерения на света.

6 жезли, 9 пентакли, 3 пентакли

Доста приятна комбинация.

И въпреки това ми е малко странна... и трите означават победа и печалба по някакъв начин.

Да успееш да постигнеш мечтите си, доволство от начина си на живот чрез усърдна работа.

Паж чаши, 9 меча, 3 меча

Някой, който е донесъл лошите новини, от които ни е било страх и те в крайна сметка са разрушили връзка, споразумение или нещо друго.

Паж пентакли, 5 чаши, Кралица жезли

Нещо, което сме започнали не върви, както трябва и е нужно по-добро планиране.

Кралица чаши, Обесеният, 10 жезли

Дали не става въпрос за някакво сътрудничество, което обаче е взело някакъв обрат, който изисква предпазливост, повишено внимание, може би компромиси, а вероятно дори поемане отговорностите на друг.

-------------------------------------------------------

Благодаря за интересните предложения, които възбудиха любопитството ми и си позволих да се включа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Страшният съд, Дяволът, 3 пентакли. Видях ги аз тези карти Иве :) и това, което според мен стои в основата, най-общо казано са погрешни сметки. Сбъркана работа. То и за това се хванах за първата ти комбинация, която логично започва с 10меча. Толкова мъгла има тук. Гледайки тези комбинаций (повтаряне на 10 жезли, поява на 5 чаши и дори Обесен) си представих "инатящо се магаре" :)

6 жезли, 9 пентакли, 3 пентакли - лежиш на стари ларви. Да, имал си успехи, но нещата се променят и се иска адаптация. Нищо не обещава тук тази комбинация.

Както вече писах за мен развръзката предстои:) Смъртта е наред.

Ще отговоря, защото тълкуването е друго.

Това е уникална комбинация, която в същото време е и проста като постановка на картите. Имаш Страшен съд - страшна равносметка, която вече е и осъзната - той е на първа позиция. Имаш Дявол на средна - много мощен порив да се излеят мътните води, вече нищо не може да удържи потенцията на Страшния съд, което се случва - 3 пентакли. Тя е обявяването на нещо, изказването на нещо, ставането на нещо с говорене. Тайната е разкрита. Освен това, Дяволът играе ролята на сляпата съдба - то е станало случайно, но знаем, че няма случайни неща - много често несъзнателно правим така, че да бъдем разкрити, защото повече не издържаме на напрежението да мълчим и да пазим грозните си тайни.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какво ще последва, ако се направи нещо - Крал меча, 2 пентакли, Висшата Жрица.

Един проблем е толкова наболял и вече голям, че не може да се отлага като разрешаване и според мен върви натам.

Обаче Жрицата ми се струва, че е тук и казва, че човекът който пита знае отговора на това, за което пита.

В цялата тази комбинация ми се върти някакъв разговор, резултатът от който може и да остане неясен или неразрешим напълно.

Възможно ли е в тези карти да се представят няколко варианта като решение на проблема. Какво виждате Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще последва, ако се направи нещо - Крал меча, 2 пентакли, Висшата Жрица.

Да, проблемът не търпи отлагане, но няма да се разреши сега. Визията за неговото разрешаване се отлага. Висша жрица - трябва още време, 2 пентакли - не е това начинът.

Самият факт, че имаме Крал меча срещу Висша жрица е достатъчен.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се случи ли определено нещо - 10 меча, Паж жезли, Крал чаши.

Дълго чакано и изстрадано нещо като идея, а пък и с този крал накрая ме съмнява, че нещото ще се случи, да не се възлага много вяра на това нещо.

Има някакъв вид комуникация, на която се възлагат надежди. Но е неустойчиво всичко. Като хвърляне на прах в очите, това ми хрумва че е. Има все още неизяснени неща, има нещо за доизпипване. Все едно се казва зесега не се залъгвай. Нещата не са готови. Обаче пък вече е изстрадано всичко това, дори не се вярва в това, че е възможно да се случи.

Нещо може би се крие засега, не се казва докрай.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се случи ли определено нещо - 10 меча, Паж жезли, Крал чаши.

Единственото сигурно в тези карти е страданието, борбата и агонията.

Останалото са игри на съдбата, понякога и много често - мръсни игри. Паж жезли би бил обещаващ, само ако след него не прикриваше кривата си усмивка този Крал на чашите ...

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Асо пентакли, 8 меча, 2 жезли. Голяма бучка в гърлото е заседнала на човека, който е решил да действа.Въпросът касае разговор с определен човек и резултатът от него за този, който ще пита

. Има оковаване в проблем и притиснатост от обстоятелства. Невъзможност за това човек да си разреши проблема сам. Търсене на варианти за изход. Възможности също.

Разговорът от дълго време е плануван и чакан, но момента за разрешаване не подлежи вече на отлагане. Като хващане на удавник за сламка, така виждам картите.

Не е изключена и неприятна изненада да има накрая, като резултат от разговора, но и възможност за разрешаване, вариант за решение. Предложение на някаква възможност от човека, който ще се попита.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Пускам две комбинации, който иска да тълкува.

Кулата, 2 чаши, 8 чаши

Императрицата, Кралица жезли, 6 жезли

Комбинациите са свързани.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лора, ще коментирам после твоите интересни карти, но както ги виждам, срокът им е изтекъл и анализът ще е анализ post factum.

Интересна комбинация от карти ви предлагам сега:

Справедливостта, Императорът, Светът

Въпросът се отнася до делови/работни отношения. Какво мислите?

Можеше и да бъдат публикувани и в темата Големите Аркани, но прецених, че нивото им за анализ е точно тук. Подвеждащо е, че са само Големи карти, защото Справедливостта свежда всичко и го връща на нивото на земното битие. Интересни карти, с много заряд.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...