Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънища с починали хора


Recommended Posts

Здравейте, не видях подобна тема и моля за помощ. Най-добрата ми приятелка е сънувала татко ми, който почина преди повече от 2 години.

Той й е казал, че непременно трябва да ме намери, защото има да ми казва нещо изключително важно. Бил е много настоятелен, и накрая я е помолил да ми

предаде, че "е по средата".

Много ми е важно да разбера какво е посланието - винаги съм имала силна връзка с баща си,

но откакто той си отиде, не усещам никакъв контакт - молела съм се за знак, че той е добре, но нищо не съм получавала до момента.

Може ли някой да ми подскаже как да разгадая това? Моля ви и ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

има нужда от Любов или енергия. Изпрати му я , тя знае къде да отиде. Щом е "по-средата" има нужда от твоята помощ, изпрати му я, Любовта знае къде да отиде. Тя е извън времето и пространството.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се - давам му цялата си любов. Той е съществото, което чуствам най-близко на този свят.

Но как да го направя най-добре? Кажете ми повече - моля ви - явно знаете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, glen!Разбирам как се чувстваш!Но трябва да разбереш, че връзката с татко ти си остава винаги , независимо, че той не е в материална форма...Той знае и усеща любовта ти и винаги ще те обича и ще бъде с теб!Просто го остави да си отиде, за да не "бъде по средата". Не търси връзка и контакт с него. Когато трябва и ако трябва той ще те намери. Приеми , че той е с теб както винаги и не го "дърпай". Излъчвай тази любов, която носиш в себе си, но без мъка и сълзи. Просто знай, че е добре и е с теб!Това му е достатъчно! Има неща, които просто трябва да се приемат...Пожелавам ти много Светлина и Любов!

Редактирано от Brilliance
Линк към коментар
Share on other sites

Нямате представа колко съм ви благодарна.

Аз не искам нищо друго, освен да знам, че той е добре. Но това трябва да го знам.

А как да го разбера?

Не мога да си намеря място, ако имам и малки съмнения, че има нужда от помощ, а аз не му я давам - за него съм готова на всичко.

Искам само да знам, че е добре!!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей glen, може би трябва да се допиташ до свещеник.Иначе съм чувала, че при неизяснени въпроси, свързани с мъртъв, всяка събота се палят свещи за него и се раздава нещо благо.Наистина странен сън, дано успееш да го разгадаеш.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, не видях подобна тема и моля за помощ. Най-добрата ми приятелка е сънувала татко ми, който почина преди повече от 2 години.

Той й е казал, че непременно трябва да ме намери, защото има да ми казва нещо изключително важно. Бил е много настоятелен, и накрая я е помолил да ми

предаде, че "е по средата".

Много ми е важно да разбера какво е посланието - винаги съм имала силна връзка с баща си,

но откакто той си отиде, не усещам никакъв контакт - молела съм се за знак, че той е добре, но нищо не съм получавала до момента.

Може ли някой да ми подскаже как да разгадая това? Моля ви и ви благодаря!

Според мен твоята тъга и привързаността към баща ти го задържат " по средата", т.е. той не може да продължи пътя си към мястото, което му е отредено.

И аз мисля като Илен - трябва да се допиташ до свещеник.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да му помогнеш,четейки молитвите за заминали,дадени от Учителя,както и да утвърждаваш,че го пускаш да си отиде...

Има и една медитация,но ако я правиш,не бива да имаш очаквания,защото няма да се получи,просто я направи с намерение за връзка с него.Тя е много проста :На място,където да няма дразнители.Сядаш удобно на стол и ръцете са полегнали върху масата-т.е.висока маса.Макс да ти е удобно.Гледаш в стена,която да е едноцветна, да няма какво да ти отвлича вниманието.Премахваш паразитните мисли,не обръщаш внимание на събежи и други такива,които те карат да се движиш,не мърдаш,успокояваш ума и се съсредоточаваш как всички части на тялото се отпускат,можеш да си представиш цвят,място,което ти носи спокойствие,но да няма движения в него......На края полека раздвижваш ръце,крака и тяло,много внимателно и се връщаш.Обикновено трае до около половин час.Ще очаквам да споделиш опитността си,ако я направиш.Важно е да не насилваш мисълта,че ще срещнеш баща си,може да срещнеш друг,който да ти предаде посланието...Успех!

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

И аз бих искала да попитам нещо - сънувах баба ми,която почина преди почти 6 месеца, и която много обичах, каза ми да дойда да ме прегърне,защото умира,аз отидох до нея и я прегърнах,беше в нейната къща,където сядаше приживе,след което тя просто се изпари,беше тъжна сякаш!Аз съм човек,който постоянно сънува и мисля,че успявам да познавам важните сънища.На 40 - я ден я сънувах как ми казва,че си заминава,но да ходя да я виждам от време на време,и оттогава не бях я сънувала.Преди този съм сънуваш мишки на гроба и,умрели,а само една жива,аз я хванах да я удавя,но сякаш я се отказах. Сънувах и мърша на гроба и,разложено месо,ужасни неща. Моля ви,страх ме е,защото в съновниците пише смърт в семейството,а майка ми и дядо ми са болни.В съня не го усетих като нещо лошо,по -скоро като желание да отида на гроба й, и аз отидох вчера.Но все пак ме е страх за семейството ми. Да вярвам ли на тези съновници или на моето усещане.Искам само да кажа,не знам дали е важно,но винаги съм имала усещания кога ще се слъчи нещо лошо,но не на мен,но ги виждам като сцени,докато съм будна,или пък като миризми. Моля ако някой е наясно с това,да ми отговори.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

lian85, не съм специалист по сънищата, но ми се иска да ти кажа нещо по-общо. Всички, които са се родили, са починали. Така ще стане и с нас. Знаем го и не следва да ни е страх. Съновниците дават общо тълкуване, дори мисля, че според някои умрелите мишки са добър знак. Няма от какво да се страхуваш, Всеки има починали близки.

Линк към коментар
Share on other sites

Мъртвите в нашите сънища са почти винаги послания.

Често, пременени и празнично облечени, подмладени и с грейнали лица, идват за други.

Задругата на мъртвите, която се движи по други закони.

И добре, че са сънищата да ни подготвят.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз бих искала да попитам нещо - сънувах баба ми,която почина преди почти 6 месеца, и която много обичах, каза ми да дойда да ме прегърне,защото умира,аз отидох до нея и я прегърнах,беше в нейната къща,където сядаше приживе,след което тя просто се изпари,беше тъжна сякаш!Аз съм човек,който постоянно сънува и мисля,че успявам да познавам важните сънища.На 40 - я ден я сънувах как ми казва,че си заминава,но да ходя да я виждам от време на време,и оттогава не бях я сънувала.Преди този съм сънуваш мишки на гроба и,умрели,а само една жива,аз я хванах да я удавя,но сякаш я се отказах. Сънувах и мърша на гроба и,разложено месо,ужасни неща. Моля ви,страх ме е,защото в съновниците пише смърт в семейството,а майка ми и дядо ми са болни.В съня не го усетих като нещо лошо,по -скоро като желание да отида на гроба й, и аз отидох вчера.Но все пак ме е страх за семейството ми. Да вярвам ли на тези съновници или на моето усещане.Искам само да кажа,не знам дали е важно,но винаги съм имала усещания кога ще се слъчи нещо лошо,но не на мен,но ги виждам като сцени,докато съм будна,или пък като миризми. Моля ако някой е наясно с това,да ми отговори.Благодаря предварително!

Вярвай на твоето усещане.Както сама казваш много си обичала баба си ,вероятно и тя теб,затова те посещава.Когато почина моята баба,която аз също много обичах , я сънувах една година.След това по рядко.През това време не е починал нито един от близките ми.Много ми липсваше и не можех да приема загубата и ,затова я сънувах често.Мишките които сънуваш са твоите мисли.Месото също.Ужасяваш се от мисълта ,че може да загубиш още някой близък,затова сънуваш ужасни неща.Сънуваш ги на гроба,защото подсъзнателно там също е ужасно място.Успокой се.Както казва Mia15 няма от какво да се страхуваш.

Много ми хареса една реплика във филма 13 - ия войн на един от викингите - Нишката на живота е изтъкана мнооого отдавна и в миша дупка да се скриеш, няма да живееш нито секунда повече,нито секунда по малко.

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Аз много често си ги сънувам моите хора. Не мога да кажа, че всички носят кой знае какви послания, но появата на баба ми насън е като безпощадна диагноза, че нещо в будния ми живот не е наред и трябва да се реже до здраво. Няма мърдане. Тя и приживе си беше такава, не пестеше истината, но много ме обичаше. Може би затова я сънувам точно преди критични събтия или когато трябва да разчиствам мътилки в личните си отношения. Благодарна съм, че ме посещава в съня ми. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

един ден по обед,силно,неистово желание за сън ме сполетя.дет се вика ''умирам'' за сън,бях на гости,нямах търпение да се прибера и легна,по никое време,нетипично за мен.

направо бързах да се прибера и веднага легнах.

сънувах баба.бяхме само двете в нищото.тя  ми казваше нещо,а слушах,-не запомних нищо..

 

по това време е станало нещо лошо с леля и калеко.вечерта ми се обади майка и ми каза.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Мъртвите в нашите сънища са почти винаги послания.

Често, пременени и празнично облечени, подмладени и с грейнали лица, идват за други.

Задругата на мъртвите, която се движи по други закони.

И добре, че са сънищата да ни подготвят.

Не винаги идват за други, не винаги :)

Идват и когато минаваме труден момент в живота си, когато имам истинска нужда от подкрепа. Така ни показват, че са с нас.

Може пък и просто да им е приятно да си общуваме :) Всъщност съм съвсем сериозна, не си правя шеги с това.

Линк към коментар
Share on other sites

Спете спокойно, никой не ви прибира, никой не идва за вас, не си вкарвайте филми и не бързайте да отивате натам, накъдето вървите с умерена крачка. Всичко с времето си. Уверявам ги, времето тече неусетно и съвсем скоро ще се видим с близките. Пропуснах да кажа, че няма да е насън. Не позволявайте на съмнителни личности да определят какво сънувате, според неосъществените си фантазии и комплекси, те са решили, че могат да газят върху ви, под формата на знаещи медиуми. Духовете имат свой дом и няма да ви поканят ей така, за да ви видят. Друг урежда тая работа. Спете спокойно!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз знам от баба ми, съвсем прозаично обяснение на случаите, когато се сънува починал човек

Това просто означава, че скоро ще видиш човек, който не си виждал много отдавна

или ще имаш ново запознанство

Между другото е вярно, с мене се е получавало

 

Обратното - ако се сънува жив овек,  че е умрял , това означава, че му умира злото

Т.е., не означава, че човекът наистина ще умре, а че се отървава от някакви проблеми - зло

Линк към коментар
Share on other sites

вярвам ,че мъртвите ни роднини идват с послания. има хора които са по ''отворени'' да сънуват  сънища с техен починал (не съм сънувала  няколко на веднъж,само  по един)...

по важното е наистина какво казват,правят,те в съня...какво усещаме,помним,виждаме като  знаци  в съня по време или след сън....и какво ще направим след това с  наученото,чутото от тях... буквално ли е или символно посланието.

-те идват защото Те имат нужда от това да ни посещават ,но имат и заслуга(одобрение от висшата инст.),аз така мисля ,имат право,и силата и умението да контактуват,но  с подходящ по заслуги човек (често и към самия мъртъв)-любов=прошка.

това става  заради  връзка която са имали на земята.

те идват с любов в съня.(загрижеността,обвързаността)

естествено това са мои размисли идващи само и от мои сънища с  мъртви роднини ...

 

мисля ,че всеки сам трябва да разбере преди всичко света,характера на собствените си сънищата (пътя е личен)...

 

ще споделя сън, с едната ми баба.

бях в болница по онова време .

та,сънувах, че тя  е у нас.

аз на вън,и тя ми казва '' дойдох да си вземем сбогом,защото няма да се видим''... сутринта,дойдоха и ми казаха че е починала...

така че,и мъртвите имат последен шанс ,като избор заради пътя им на татък,който душата върви,и всичко е свързано с нас тук на земята=прошката.

но така е, когато сме роднини.за другите не зная....

 

..и все пак,има граница,нещо ,което не дава да минем там ние,и те тук...има нещо в самия сън,мястото където се срещаме  ,да стои като котва за нас и тях-навярно някой предмет служи за това....но това е  мисъл ,която сега  ми мина ....не става въпрос  да умрем,а да не изтрещим,и  тялото изглеждащо като бездуховно  на земята...може би хакерите знаят,аз не зная...хммммм....защо в съня?

 

...

сънувах свекъра ми.излизаше от лятната им кухня.бос,прашен.попитах го защо е такъв.той каза-''беднотия,какво да ти кажа?''

-лично с него не съм имала  много контакт,не сме били близки,не  сме имали много срещи ,та защо да го сънувам?

-начина на изразяване  е типично негов.просто си мисля -слаби чуства-бедност,прах-забрава,и така....

-след един ден разбрах нещо за тяхната къща...лятната му кухня изгоряла...

 

*така,не съм философ,нито  запозната с света на сънищата и отвъдното,просто  имам усещания и наблюдения,само и единствено от мои сънища....

Линк към коментар
Share on other sites

Не винаги идват за други, не винаги  :)

Идват и когато минаваме труден момент в живота си, когато имам истинска нужда от подкрепа. Така ни показват, че са с нас.

Може пък и просто да им е приятно да си общуваме  :) Всъщност съм съвсем сериозна, не си правя шеги с това.

 

Мисля, че гледаш на нещата прекалено сантиментално. На мъртвите не им пука. Не и по този начин. Ние хората имаме рядкото упорство да свързваме всичко по емоционален начин. Нещата са далеч по изчистени. Не винаги е приятно общуването. И не винаги ние сме приятни за общуване. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Не винаги идват за други, не винаги  :)

Идват и когато минаваме труден момент в живота си, когато имам истинска нужда от подкрепа. Така ни показват, че са с нас.

Може пък и просто да им е приятно да си общуваме  :) Всъщност съм съвсем сериозна, не си правя шеги с това.

 

Мисля, че гледаш на нещата прекалено сантиментално. На мъртвите не им пука. Не и по този начин. Ние хората имаме рядкото упорство да свързваме всичко по емоционален начин. Нещата са далеч по изчистени. Не винаги е приятно общуването. И не винаги ние сме приятни за общуване. 

 

Говоря от своя опит. Не правя глобални заключения. Твоят опит вероятно сочи друго. Всеки е различен и общуването му  е различно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Моят баща почина в ръцете ми. Аз съм осиновена, но за мен той е моят баща. Той даде животът си за мен. Сънувала съм го два пъти. Първият път каза че идва да ми помага с един проект с който уж се бяхме заели с бившия ми съпруг, а във втория сън просто дойде, усмихна ми се - излъчваше толкова любов, спокойствие и щастие. Та усмихна ми се сякаш искаше нещо да ми каже като - "Не се безпокой, всичко ще бъде наред" и си отиде.

Дори в съня си се зарадвах на това че дойде. Чувството е уникално А аз много мисля за него, всеки ден по 100 пъти на ден. Все още ми е много тежко за него  и все още не съм излезнала от това да искам да отида при него. Дори само за малко, да го видя.

 

А той поддържа връзка с мен чрез сънищата, и винаги идва много усмихнат - блаженно и спокойно усмихнат и винаги ме гледа с думи в погледа си. Понякога се разкъсвам между небето и земята, че тук имам дете, а там баща, който ми даде всичко от себе си.

Редактирано от Десито Гакова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте  :) !

Мислите ли, че когато сънуваме починалите си близки, това наистина са те или по-скоро е някаква проекция на ума? И има ли значение, колко време след смъртта им ги сънуваме?

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз не мисля, че наистина са те. Може да има изключения, но те са редки. Често съм сънувал починали. И в повечето случаи още по време на сън съм "си спомнял", че те са починали. Доколкото знам всякаква връзка с мъртвите става невъзможна няколко дена след смъртта, не заради друго, а защото самите мъртви изпадат в едно субективно състояние в което отработват случилото им се през изминалия живот, което може да продължи много дълго. Т.е. в това време те не осъзнават обективната действителност и няма как да се свържат с нас, нито ние с тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз не мисля, че наистина са те. Може да има изключения, но те са редки. Често съм сънувал починали. И в повечето случаи още по време на сън съм "си спомнял", че те са починали. Доколкото знам всякаква връзка с мъртвите става невъзможна няколко дена след смъртта, не заради друго, а защото самите мъртви изпадат в едно субективно състояние в което отработват случилото им се през изминалия живот, което може да продължи много дълго. Т.е. в това време те не осъзнават обективната действителност и няма как да се свържат с нас, нито ние с тях.

И аз така си помислих.

 

Снощи сънувах мой починал приятел - изпращах го на една гара. Той ми каза - "Знам, че ти е мъчно и искаш да дойдеш и да видиш, къде съм, но там, където съм, няма да те пуснат - има охрана на входа. Виждам, че кучето ми страда без мен, но сигурно и него няма да пуснат. Аз мога да идвам понякога тук, но ти там - не."

 

Странно нещо са сънищата  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...