Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хитлер и расизма


Канел

Recommended Posts

Всички го знаем това, че Петър Дънов е учил в Щатите - философия.

Но в България много хора по онова време не са учили и не са знаели английски.Също факт.

Нещата е ясно като бял ден, че не са еднозначни.При Дънов никога не са.

Не мисля,че тук той визира само името на Хитлер.

Мисля,че има предвид и неговата личност.

Но как един фанатизиран звяр може да има нещо светло в себе си?

Ето това остава загадка.

И в ада е голяма жега,май ?

Макар,че според много хора, той е тук на земята.Или изобщо го отричат.

А дори в последно време е модерно да се говори за пълно опрощение и на най- черните души.

Все едно времето е такова, че дори и най- злите хора, които са практикували ужасни неща през живота си,ще получат пълно опрощение и няма да платят за нито едно от зверствата си, просто защото са по- ценни, ако съществуват като преработена енергия, ако се разкаят и минат от другата страна.

Просто ей така, заради вибрациите на земята,хаха.

Последното не го казвам иронично, доста вече такива материали ми попадат.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Канел, нещо виждам,че се опитва да ми намекне тук и явно му е много забавно.

Но всеки с вътрешния си свят и интелекта си.Това би могло да бъде тежка присъда понякога. :3d_146:

Имаш развинтена фантазия, това мога да ти кажа. Но ще го приема за професионално изкривяване. :3d_133:

Относно Хитлер, „звяр“ не е точната дума. „Софист“ по би му подхождала.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Ако фантазията е изкривяване, то накъде върви светът ?

Софистът е човек, който преподава мъдрост, човек който учи другите да говорят мъдро.

Типичен за софистите е филсофският спор.

А пък Хитлер, само като физика е толкова примитивен и фанатизиран,че понятието софист ми се вижда напълно неуместно.

Дори и в модерният смисъл, който се влага в думата софизъм пак не откривам нещо допирни точки с Хитлер.

То по тази логика и всички адвокати са софисти,хах, само спекулативни "истини" говорят, но Хитлер дори няма това образоване, за да бъде наречен по този начин.

Някакъв ужасен, примитивен ум, психопатска работа.

Да допълня още нещо Хитлер е кандидатствал 2 пъти в Художествената академия във Виена, но и двата пъти не са го приели.

След период на тежки лишения, живеел е почти като клошар, майка му умира от рак, а него го мобилизират в армията на Германия, въпреки еврейския му произход.

От там нататък нещата са ясни за всички, I-II-ра световна война и неговите чудовищни актове срещу човечеството.

Има един страхотен музей на холокоста, гениална сграда, проектирана от един виртуозен архитект , за него съм писала в една друга тема, която може да прочетете.

Даниел Либескинд е също един прекрасен пример на архитект, който използва принципите на деконструктивизма в работата си .

Емблематична е сградата на Имперския музей на войната Север в Манчестър, Великобритания.

Това е една пространствена структура от три форми, които макар и елементарни се съединяват така,че създават впечатлението за глобална деконструкция, която дезориентира със своята драматичност и напрежение във визията.

Друга негова деконструктивна творба представлява Еврейският музей в Берлин,който би могъл да се оприличи на един сложен и фрагментиран организъм от начупени линии и неравни повърхности, които са облицовани с цинково-титаниева сплав.

Като основна концепция тук Либескинд прилага организиращият принцип на несъществуващия център, което съотнася работата му към терминологията на Дерида за „децентрализираната вселена”.

Отнемането на повърхност от огромните пространствени фигури под формата на изсечени геометрични линии също говорят за отсъствие, за екзистенция над сегашното и по-скоро за историческия отпечатък,който носят жертвите на Холокоста.

изт.http://www.beinsadou...showtopic=11904

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

А пък Хитлер, само като физика е толкова примитивен и фанатизиран,че понятието софист ми се вижда напълно неуместно.

Добре, защо според теб германците - един от най-цивилизованите, умните и културните народи в света - се е повел по Хитлер?

А и самият Петър Дънов симпатизира на Хитлер, както става ясно от цитираните текстове.

mary-child.jpg

Ето ти една картина, русувана от Хитлер. Как ти се струва? :)

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Художествен критически анализ няма да правя.Боя се,че нямам подходящата аудитория тук.Не знам откъде си изровил това, по принцип са известни акварелчетата на Хитлер.

Но, ако тази картина е негова, говори само за едно,че неговият психически срив се е случил след смъртта на майка му.

А и след като многократно съм анализирала естетическите вкусове на форумците, мисля,че това по- скоро много ще се хареса,хах, затова ще запазя мълчание.

Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

Да допълня още нещо Хитлер е кандидатствал 2 пъти в Художествената академия във Виена, но и двата пъти не са го приели.

След период на тежки лишения, живеел е почти като клошар, майка му умира от рак, а него го мобилизират в армията на Германия, въпреки еврейския му произход.

Не са го приели евреи, та това е допринесло за озлоблението му срещу тях. Не че е оправдание де. :D Нали все говорите за карма, че всеки получавал заслуженото, че има божи промисъл, че старото се руши ...Не оправдавам, но нещата си имат и друга страна. Относно еврейския му произход, доколкото знам е спорен - поне такова впачетление имам. Пък и да не е спорен, трябва да се има предвид, че баба му е била изнасилена от евреин. Ако наистина е имал нещо еврейско, някак лицемерно е, че не е пратил и себе си в камерите. :D Не знам какъв произход има, но явно това не е било проблем за неговите подчинени и съмишленици. Хубава рисунчица, Канел.

П.п.: Ако приемем, че евреите са големи националисти, че има ксенофобия в разбиранията им, че се стремят да господстват над света и се смятат за голямата работа, изглежда логично да привлекат към себе си това дето е станало през втората световна война. Това всъщност не е единствената агресия срещу тях - и преди са били гонени. И Хитлер, дето им е бил най - големият враг, неволно им е помогнал да осъществят най - голямата си мечта, двухилядолетната мечта да имат отново собствена държава ( даже бях чул за еврейско семейство дето се е запознало в концлагер :lol: - Хитлер ги е сватосал неволно). В един блог бях мярнал теорията, че Хитлер е бил марионетка на евреите и едва ли не е работил за тях (но пък странно защо е гонел масоните - обаче ако е истина тази теорийка излиза, че група евреи са действали срещу масата евреи и срещу целия свят; не че света и масата евреи са идеални де). Има и теория и че Холокоста е измислица (прилагат се и аргументи за това),която теория според мен е невярна. Друга теория е по - умерена и твърди, че броят на жертвите е раздухан 6 пъти (шест милиона вместо един), с цел по - големи симпатии, по - голямо обезщетение от Германия за Израел. Не става дума за омаловажаване на жертвите, колкото и да са те - но ми се струва много нагло да лъжеш и преувеличаваш, за да извлечеш по - голяма полза (тоест да се проявиш по своя си начин - или поне по начина, за който има обвинения, че се проявяваш през вековете). Хитлер и германците са се мислили за висша раса, най - висшите, пък са сключили съюз с Япония, както и пакт за ненападение с комунистическия СССР ( явно политиката е надделяла над идеологията :D ). И Хитлер не е бил голям патиот, за какъвто го мислят някои, понеже в края на войната е казал нещо от рода на :"Щом германския народ загуби войната, не е достоен да живее", абе човекът е направил много за Германия, но в последствие я е прецакал, както и света покрай нея. Знае се, че е бил и извратен и е тормозел сексуално жени от собствения си народ, който народ би трябвало уж да обожествява. Казвам тези неща, за да се получи по - обективно включването ми в темата. :3d_146:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Незнам откъде при теб, Христо, Хитлер провокира толкова много усмивки, но аз само виждам горящата плът и виковете на умиращи хора, между които не само евреи.Загинали са и много хора от културните кръгове на Германия,а да не говорим за жертвите на Втората световна война, най- масовото убийство от всички в историята на човечеството.

Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

Не съм казвал, че са само евреи. Нито, че не съм изпитвал съчувствие към тях. Едва ли само Хитлер е бил виновен за войната. Той е бил инструмент, реализатор на натрупана карма. Нали уж който каквото посее, това жъне. Не че оправдавам нещо. Просто разсъждавам, посочвам - нещата не са абсолютно черни или абсолютно бели. В живота не само се създава и запазва, но се и руши. Пък и сама виждаш критите на Учителя към тогавашния покварен свят.

но аз само виждам горящата плът и виковете на умиращи хора,
Не знам да са били хвърляни живи хора в огън. По - скоро като са били задушавани са били изгаряни. Не че омаловажавам, просто разсъждавам. Има едно твърдение, че ако човек не се опари от по - малкото, та да му дойде акъла в главата, след това може да пострада от по - голямо. Жертвите за които споменаваш може да са били палачи и убийци в минали животи или по някаква причина може да е било нужно да преминат през дадени преживявания. Ние не знаем каква е цялата картина. Имало е може би пресичано между садизма на Хитлер и други хора от една страна и агресията в душите на жертвите от друга страна ( имам предвид някаква стара карма или нещо от рода).

Загинали са и много хора от културните кръгове на Германия,
И инвалиди, и психичноболни. Сигурно дори около Хитлер е имало хора дето не са одобрявали всичките му действия, иначе нямаше да има опити да го убият. Но сякаш е бил закрилян от някакъв промисъл висш, което навежда на мисълта, че някои неща просто е имало да се случват.

Преди 3- 4г. много се палех срещу Хитлер, нацистите - сега сякаш гледам по - неемоционално и обективно на нещата и хората.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Само едно мога да ти кажа германците не са можели да вдигнат глави доста дълго време, заради историческите актове на Хитлер.Те не се гордеят с него, ако ме разбираш ?

Не случайно е изграден и този музей на Холокоста, именно в Берлин, за който вече писах.

И за какъв баланс и Божия промисъл става тук,хахах, ако не за един световен урок по хуманност, за цялото човечество.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

Само едно мога да ти кажа германците не са можели да вдигнат глави доста дълго време, заради историческите актове на Хитлер.Те не се гордеят с него, ако ме разбираш ?
Кога съм казал, че се гордеят с него. На мен в някакви моменти като че ли ми е забавно било, че имат това петно. Но защо трябва да се гордееш или да се срамуваш с делата на други хора (казвам го от една наднационална и по - философска гледна точка) ? ;) Повечето германци и повечето хора по света не се гордеят с Хитлер, но все още има хора дето се гордеят с него - просто защото мразят определени групи хора и/или не знаят някои неща във връзка с проявите му (или ги смятат за лъжа). :) Аз лично искам да имам твърдостта, смелостта, волята на Хитлер - или по - малко ( но достатъчно да ми е), но без да съм зъл. :3d_146: Понякога ми се е приисквало да имам и способността му за въздействие, но като цяло и по принцип не ми е мерак туй нещо.

ако не за един световен урок по хуманност, за цялото човечество.
Та това малко ли е ? И хората пак не са се поучили достатъчно и току виж дошъл нов Хитлер, още по - голям. Е, има напредък, да, не може да се отрече - със сигурност има някакъв напредък, който не знам колко е голям в действителност. Но хората има какво още да учат в тази посока. Ако хората не научат това онова достатъчно бързо и в достатъчна степен, пак ще си патят и така. Вселенски закони. Някои хора, дори неволно, може би се проявяват като кармични метли и коректори. Христос е дошъл да редактира света, злодеянията на Хитлер може би също са вид редакция, колкото и да са неприятни, нежелани, грозни, нечовешки и т.н. и т.н.

П.п.: Като съм гледал нацистките простотии по филмите и съм се дразнил, ставало ми е жал и т.н. С две думи, не съм ги одобрявал. Уточнявам. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Аз единствено искам да те преупредя, че всеки убиец полудява след като извърши убийство, той е завършен социопат, той не мисли повече като нормален човек.И дори името Хитлер не е истинското му име.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Това значи ли, че всички дето са били на война след това са полудявали и са ставали социопати ?

той не мисли повече като нормален човек.
Ако става дума за криминални убийства, то за да стане някой убиец, значи нещо не му е наред и не е нормален човек.

За земята не знам дали убийците полудяват след убийствата си или са си били полудели преди това, и дали ако не са полудели преди полудяват след убийствата, но в книгите пише че в астралния свят полудяват, т.е. изпитват полудяване,също така разкаяние.

И дори името Хитлер не е истинското му име.
Знаех го това. Но наскоро чух, че той е приел тази фамилия - не съм сигурен, но май от майка му...? Тази фамилия е рядка немска фамилия, за която казаха, че е претърпяла промени през вековете по отношение на изписване и произношение. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да ти кажа влез и потърси в интернет, какво става по американските клиники с бившите ветерани.Дори само да видиш и да не извършиш убийство, не е за всеки, нали се сещаш?

След 2-та световна война, освен пълната световна икономическа криза и болести е имало и лудост.Тогава започват да се правят експерименти, психоанализата се превръща в един много удобен и доходен бизнес, навсякъде по света.Като ужасът насаден от Хитлер и нацистите и до днес тлее в сърцата и семействата на много хора.Не разбирам аз тук за каква карма става дума.

Следата върху психиката на цяла една страна, дори на целия свят,нанесена от Хитлер е толкова голяма,защото ужасът от концлагерите, смъртта, глада и блестите излиза извън времето на самата война. Това е била дългогодишна национална практика.Това е кошмар, който е продължил повече от 20 години.И затова ще го помним, а който иска да му симпатизира, щом има сърце за това.

Аз знам защо Дънов се е интересувал от Хитлер и тук причините са толкова човешки и нямат нищо общо с духа, че ...

Просто никога няма да го напиша тук.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

Не разбирам аз тук за каква карма става дума.
Нали абсолютно абсолютно всичко е карма. Всяко действие, мисъл, чувство, мотив, абе абсолютно целия буламач, всичко си е карма, причини - следствия и т.н. Възможно ли е такива дивотии да станат случайно, без божие допущение и някакъв по - висш смисъл ?

Аз знам защо Дънов се е интересувал от Хитлер и тук причините са толкова човешки и нямат нищо общо с духа, че ...

Просто никога няма да го напиша тук.

Ами идеята за по - висшите раси е взета от окултизма. Би ми било интересно да разбера защо мислиш, че се е интересувал от Хитлер. Ако искаш ми напиши на лични - давам честна дума, че няма да кажа на друг ( понеже по принцип казвам такива неща не толкова лични, пък макар и да не посочвам кой ми е казал), ако искаш кажи - аз няма да го кажа или напиша другаде.

И на Хитлер не му е бил лек живота, което не е оправдание де. ;)

В едно предаване казаха, че има вероятност да е бил психичноболен, но ако се направи такова заключение, ще излезе, че се оправдават деянията му, понеже от психичноболните не може да се търси отговорност. Даже в затвор не ги вкарват.Мисля, че се спомена "шизофрения". Отново уточнявам, че болен или не, не оправдавам еди какво си.

П.п.: Сетих се нещо. Пак уточнявам, че не оправдавам. :lol: Хитлер ли е виновен за първата световна война и жертвите от нея, както и от неприятните последици ( макар и по - малки от тези през втората световна), Хитлер ли е виновен за прекалено тежките условия наложени на Германия и България, за прекомерното унижаване и потъпкване на тези страни. ;) Несправедливостта ражда несправедливост, настоящето е резултат от минало, то от още по - минало и т.н. и т.н. Втората световна е продукт на първата световна, тя на други неща и т.н. назад във времето. Ламтежите на политиците и богаташите, омразата между етносите ( насажадана и подклаждана от управляващите, а и резултат от примитивността на хората), несправедливите и смачкващи мирни договори, тези неща са оказали решаваща роля за това да има Хитлер и втора световна. На мирните преговори по време на първата световна, някакъв политик ( не помня кой), като видял наложените условия на победените страни, казал :"Господа, отново тук след 20г.", което и станало. Така че нещата не почват с Хитлер - не че не е ужасен човек де, имал голяма роля за огромно световно страдание. Но Хитлер не е нито началото, нито единствения виновник. Та едва ли е поел сам цялата карма от зверствата и разрухата.

П.п.: А ако става дума за уважение свързано с някоя кофти личност, ако аз изпитам такова уважение, то ще да е изцяло и изключително свързано обвързано с точно определени конкретни качества, а не с личността като цяло или пък с някакви нейни кофти качества. Подчертавам дебело.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам, но сега нямам физическото време за това, успех с темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Направи ми впечатление симпатизиращото отношение на Беинса Дуно към Хитлер. За расите също има много изказвания, като бялата е считана за най-висша.

Сега сигурно ще скандализирам някой, но бих искал да попитам: може ли Учителя да се смята за расист?

Подбрал съм няколко цитата за илюстрация:

Четете историята на Хитлер. Ако гледате през какви страдания, през какви изпитания е минал той, но днес се е качил на високо. Но знаете ли нататък какво ще стане? Вие виждате сегашното, но не знаете какво ще стане. Хубавото в Хитлер е, че човекът при всички страдания си е казвал: „Аз ще надмогна на всички страдания!“ Човек може да победи своята съдба. Ти казваш: „Хитлер колко лош човек е!“ Не, ти не разбираш Хитлер. Поучавай се от Хитлер. „Хит“ на английски значи да удариш някого, но „хит“ значи и топлина. Ти трябва да имаш достатъчно топлина в себе си, за да можеш да поставиш всяка мъчнотия в огъня на своето сърдце и да я стопиш.

Симфония на щастието

Какво очаквате вие? Вие очаквате какъв мир ще сключи Германия с Англия и с Франция. Този мир ще се наложи. Не е въпрос за едните или за другите. Моите почитания към германците. Според мене Хитлер играе ролята на пророк Илия. Хитлер притеснява религията. Каква религия е тази? Ако е религия на любовта, разбирам. Трябва да се установи правото в света. Всички народи трябва да разберат, че правото е право за всички. Бог е Бог за всички.

... Този закон се отнася за всички народи. Божественият закон гласи: Не отваряй война, в която можеш да изгубиш и това, което имаш. Ако воюваш, воювай за Бога. За правото в света. Англичаните подозират Хитлера, но прав е Хитлер.

Ако имате вяра

Казвам: Природата е внимателна, на един човек не може да му се дава повече. Сега имаше във вестника за Адолф Хитлер. Той бил прост войник. Запознал се с някой капитан, сегашният негов приятел Едеман. Като подофицер Хитлер бил в неговата рота. Той го представил за възнаграждение на железния кръст и за други такива почтени ордени. Никога не го представил да се повиши в чин. Казва: „Той е особен човек, ако се тури, ще го разваля.“ Той дал да се възнагради с всевъзможни георгьовски ордени, но никога не го представил за повишение. Казва: „Опасно е да му се даде чин.“ И той останал подофицер. И природата ни дава гергьовски кръстове, но не такива чинове. Но този, който бил подофицер, е водач на целия германски народ, значи, един умен човек. Един човек, който съумява да води един народ от 70 милиона, е умен човек. Вие казвате за Мусолини. И той е учен човек. Той се крил в Швейцария под мостовете. Сега, Швейцария трябваше да отнеме тази присъда. Значи, не е глупав Мусолини. Тия хора не се срамуват от своето минало. Понякой път човек трябва да има амбиция в света. Ако вие не можете да приложите онова, което имате в себе си, какво ще направите? Вас ви е страх. Писанието казва: Страхливите няма да наследят Царството Божие. Някои ги е страх. Казват: „Новото учение.“ Какво е новото учение? Новото учение е учение за любовта, Божествената любов, която иде не от корема на човека, но от главата, от центъра. Туй новото, което иде от съзнанието на възвишените същества, които изпращат тия течения не в нашия стомах, но в нашата глава.

Да Му служим без страх

По някой път казваме „Хитлер“, какво значи? „Хит“ значи топлина, „лер“ – учител. Хитлер значи учител на топлината. Сгорещява германците, сплотява ги. Щом не говори добре, е празен. Щом говори както трябва, той е учител. Щом не говори както трябва, е празен.

Здравословното състояние на човешката душа

Това са външни неща, които аз ви обяснявам, посторонни въпроси са те. Те не са съществени. Българският тип съставлява само една форма, една фаза, но не е нещо кардинално. Нито пък английският тип – англосаксонският, нито даже цялата бяла раса. Ако разгледате петтех раси, те се различават. В строежа на главата има разлика между бялата, жълтата, черната и червената раса. После има една разлика в строежа на ръцете. Един китаец, каквото и да прави той, у него няма тия заложби, които има един от бялата раса, от арийската раса. Понеже в бялата раса, във всяка раса има вложено нещо ново, което в предишните раси го няма. И в следната раса, която ще дойде и в нея ще има едно качество, което няма в бялата. Това качество не може да се предаде на бялата раса. Бялата раса, за да го придобие, трябва да премине в шестата раса. Ти не можеш да имаш качества на шестата раса, ако не влезеш в тази раса. Един плод не може да има едни и същи качества, ако е вирял в топлия или в умерения пояс. В топлия пояс има повече условия за растене, отколкото в умерения пояс. Та, във всяка нова раса има повече и по-добри условия, отколкото в предната раса.

Сега, при това положение, в което се намираме, следното положение, което ще дойде за вас ще бъде още по-благоприятно. Но има някой път повръщане назад. Някой път можете да се повърнете. Но понеже сте минали през всички раси, минали сте през лемурска раса, после черна, жълта и бяла раса, някой път може да се повърнете. Лемуриецът е един човек, който иска да живее изключително за себе си и няма никакъв морал. Един човек, който си само угажда в ядене и пиене, той принадлежи на черната раса. Един човек, който е крайно консервативен и не може да се повдигне, той принадлежи на жълтата раса, а пък онзи, който почва да мисли и да [се] стреми, той принадлежи на бялата раса.

Даване – вземане. Скъпоценният камък

wink.gif

Канел твърди, че лично е подбрал горните цитати. Темата му е от 19.07.2011 г. Обаче се оказва, че във форума на Kaldata се откриват същите цитати, само че с дата от 11.06.2011 г. и от друг автор - Magus Phantom. Въпросът е - Канел ли е с ник Magus Phantom или просто е плагиатствал цитатите от другия автор, като си е мислел, че никой няма да забележи? Да, ама Интернет е едно голямо село и в него рано или късно всичко се научава.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Канел твърди, че лично е подбрал горните цитати. Темата му е от 19.07.2011 г. Обаче се оказва, че във форума на Kaldata се откриват същите цитати, само че с дата от 11.06.2011 г. и от друг автор - Magus Phantom. Въпросът е - Канел ли е с ник Magus Phantom или просто е плагиатствал цитатите от другия автор, като си е мислел, че никой няма да забележи? Да, ама Интернет е едно голямо село и в него рано или късно всичко се научава.

Не само едно магаре се казва Марко, да знаеш. :) Нито съм въпросният човек, нито съм му плагиатствал копи-пастата, т.е. компилацията.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Всички тези цитати от беседи са суперски и благодаря, че който и да е ги е споделил с нас. Има ли значение кой анализира, разпространява или изучава беседите на Учителя?

Важно е да израстваме, да се учим, да ни просветва нещичко все пак...

Линк към коментар
Share on other sites

Ние знаем много малко за историята на първите народи, които са се явили на Земята. За първата раса ние имаме частични исторически данни, за лемурийците. Сегашните познания се отнасят повече за бялата раса, която върви в своя развой. Тази бяла раса се е развила в ред неща, тя се е развила в общества и в народи. Тя е организирала сегашните народи. От една страна имате англосаксонската раса – с англичаните, американците и германците, а от друга страна имате латинската раса – с италианците, испанците, французите. На трета страна имате славянската раса – с русите, поляците, чехи, сърби, българи и т. н. След тях има някои раси, изостанали главно от атлантците, каквито са монголците, които са останали назад в своята еволюция. Много от народите се намират в едно спящо състояние и днес европейците се стараят да ги събудят, но зависи как ще ги събудят. По този начин, както бялата раса събужда жълтата, ще се намери в много трудно положение.

Из "Учителя за еволюцията", сборник с изказвания на Петър Дънов, съставен от Васил Василев.

Копирах от тук : http://bg.netlog.com...messageid=19799

Книгата, тук : http://www.scribd.co...%B8%D1%82%D0%B5

( не копипейстнах от електронния вариант на книгата, защото като постна от него - текстът излиза със сливания на думи, които не мога да разделя; цитатът се намира на 57стр., глава "Еволюция и общество", част "Расите").

Ако бялата раса е най - висша, защо тогава има черни, жълти, а сигурно и червени хора, които са по - умни, добри и трудолюбиви от много бели хора ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Какво трябва да значи, че писането на българите е еволюционен път на развитие, а на китайците и евреите - инволюционен ? Да не би да се има предвид, че дясното се свързва с духовността, доброто ? Едва ли обаче се намеква, че евреите и китайците деградират духовно.

Езикът

Всеки език има свои особености. Например в еврейския език няма гласни букви. Евреите пишат само съгласни букви, а гласните се подразбират. Освен това евреите пишат отдясно наляво, а китайците пишат отгоре надолу. И двата начина на писане означават слизане, т.е. инволюционен път на движение. Българите, както и цялата бяла раса, пишат отляво надясно. Това е закон на еволюция, т.е. закон на възлизане.[105]

Из "Учителя за еволюцията", стр.63 - сборник с изказвания на Петър Дънов, съставен от Васил Василев.

Книгата в ел. вариант : http://bg.netlog.com/groups/tanyta1207/forum/messageid=19799

Линк към коментар
Share on other sites

Може да цитираш тук, за да не се налага хората да ползват фейсбук.

П. Дънов :

Българският тип съставлява само една форма, една фаза, но не е нещо кардинално. Нито пък английският тип – англосаксонският, нито даже цялата бяла раса. Ако разгледате петтех раси, те се различават. В строежа на главата има разлика между бялата, жълтата, черната и червената раса. После има една разлика в строежа на ръцете. Един китаец, каквото и да прави той, у него няма тия заложби, които има един от бялата раса, от арийската раса. Понеже в бялата раса, във всяка раса има вложено нещо ново, което в предишните раси го няма. И в следната раса, която ще дойде и в нея ще има едно качество, което няма в бялата. Това качество не може да се предаде на бялата раса. Бялата раса, за да го придобие, трябва да премине в шестата раса. Ти не можеш да имаш качества на шестата раса, ако не влезеш в тази раса. Един плод не може да има едни и същи качества, ако е вирял в топлия или в умерения пояс. В топлия пояс има повече условия за растене, отколкото в умерения пояс. Та, във всяка нова раса има повече и по-добри условия, отколкото в предната раса.

"Даване – вземане. Скъпоценният камък"

http://triangle.bg/books/1933-09-27-05.1999/1934-03-07-05.html

Японците например са технологично по - развити от повечето бели народи, току виж и от всички бели народи ... Дисциплинирани са, вежливи, трудолюбиви, единни...Имат морал, преди им е бил и по - голям...От векове имат бани в домовете си, за разлика от масата европейци...Но японците са от жълтата раса ? Хмм...? Може би нещата не са само въпрос на заложби, ако приемем, че бялата раса е най - висшата...Щото има много бели хора, дето пък не могат да се мерят с японците. А българите в началото на двадесети век са били сравнявани с германците и японците, т.е. не японците са били сравнявани с българите, а обратното.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Имах съседка японка в продължение на няколко години... и доста неща ми разказа за япония, които няма как дори като чужденец, живеещ там, да науча.

Това с трудолюбието малко ми се губи като понятие.

Лоша организация на трудовия ден.

Шефовете разполагат с подчинените си като с вещи.

Не съм много очарован.

Линк към коментар
Share on other sites

Създадената представа е друга - желязна дисциплина, много работа ( даже прекалено много, което пък ги превръща в студени и неспособни да изразяват емоциите си същества), висок интелект, ученолюбивост, чест, дълг (даже са прекалявали с последните две нещица..., но това пък е показател, че не са нисша раса...). Учил съм,че на трудовият колектив се гледа като на семейство, а на началника като на баща. Лоша организация на трудовия ден ...пък са доста напред с технологиите.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също харесвам и се възхищавам от японците, Христо.

Но по отношение на Учителя – не мога да разбера защо някои търсят само „пробиви” в беседите му? Беседите са над 7000. Всеки може да измъкне нещо от контекста с цел оплюване. Между другото така се прави и с Библията. Да се тълкуват някои думи на Учителя от чисто физически аспект не е редно. Трябва да се познават добре окултните закони, да знае, че човек не се идентифицира с тялото си. Той е нещо повече. Тялото е временно. Нещата са много по-сложни... и аз не се наемам да навлизам в тях, тъй като чета словото на Петър Дънов сравнително отскоро.

Това което търся и намирам в думите на Учителя са добрината, любовта, мъдростта, истината. Откривам обич към всички хора, милосърдие, състрадание. Той е доказал думите си и с живота, който е водил.

Може ли един расист да каже:

Две неща помнете:

Познавайте хората и обичайте хората!

Познавайте Бога и обичайте Бога!

Познавайте себе си и обичайте себе си!

Обичай и познавай! Добър и учен!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...