Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хитлер и расизма


Канел

Recommended Posts

Ах, Словото от толкова хилядолетия се използва с цел манипулация....за да могат хората да защитят личните си позиции, онези малки и нищожни отрязъци на истината... а то е удобно за целта - защото съдържа Всичко и всеки съзира своята истина, отразена в Него.

Затова и стоя настрана от цитати - защото се убедих, че и беседите често се използват по подобен начин в спор - а спорът какво цели, да наложим своята воля над нечия друга. Защо?

Ще ви дам елементарен пример: преди години, само и само да ме убедят, че кратковременните студени душове не били хубаво нещо, понеже аз ги обичам (изобщо употребата на студена вода), ми намериха цитати от беседи, в които Учителя ги отрича. Е, аз намерих също такива, в които се казва, че са полезни...Къде е истината? Истината е една недостижима за нас цялост и съвършенство, които аз лично нямам претенции да съм постигнала, затова се опитвам да стоя настрана от подобни манипулативни средства за налагане на гледна точка - чрез Словото.

Та така - виждам, че и тази тема служи за същото. Много е лесно да изрежеш един детайл от картината и да напишеш пространен анализ за идеята, вложена в цялостната композиция на базата на този детайл, само че това вече не се родее с истината.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Редактирано.

Ани каза :

Може ли един расист да каже:...
Ами аз Учителя нито съм го нарекъл расист, нито съм питал дали е бил такъв. Канел също не го е нарекъл (макар че попита дали може да се каже, че е бил расист...). Е, ако под расист само се разбира човек, който си обича расата, явно е бил расист - но е бил и глобалист, вселенист. :D Със сигурност не е бил расист в познатия ни смисъл на думата.

...........................................................................................................................................................

Нито търся пробиви, нито искам да го оплювам. Това за расите не е измислено от него, просто ползвам цитати от него - не го обвинявам в нещо. Разсъждавам върху определени идеи, търся обяснение защо се твърди това или онова. Сигурно бялата раса е способна на най - голяма възприемчивост по отношение на възприемане на божественото, знам ли. Но това дали носиш по - голяма способност, не е гаранция, че ще я проявиш. Хитлер и другите около него са чели окултна литература - интересно ми е как така са пропуснали информацията, че всичко се връща, как са пропуснали по - важните неща, а сякаш са извадили някои работи от контекста и са ги използвали като оправдание за агресията си. Уж е имало окултисти около него, не са ли знаели за кармата и т.н.

П.п.: Не искам да налагам, каквото и да е било. Разсъждавам върху определени идеи, сравнявам, търся отговори. Правя го от любопитство и защото имам време и желание в момента. Не че преследвам някакви практически цели с изясняването на определени неща. Не става дума за това някой да мрази или преследва друг, дори и наистина една раса да е по - висша от друга (каквото и да се визира с това), не става дума и за възгордяване.

Редактирано.

А и това са само вярвания, науката не знам да е доказала подобно нещо (по - скоро не е установила разлики в интелекта и морала, основаващи се на расата). Прието е, че различията в развитието се дължат на различните климатични условия, в които са се развивали расите и това изглежда дооста Логично. Пък и сами виждаме, че има много "прекрасни" бели хора на тази планета... ;)

Е, дори гадните хора...са прекрасни по някакъв начин (пък и всеки човек има нещо гадно в себе си - било то в една или друга степен). Всички хора са си прекрасни, но това важи повече за техните души, отколкото за физическите им личности (като тук не визирам раса, етнос или някакъв друг нехарактеров признак). Другото което е - дори да се приеме, че в действителност си представител на по - висша раса, със сигурност ще деградираш ако тръгнеш да подтискаш другите раси. От по - висша раса ли си, това си е и по - голяма отговорност.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки Учител е идвал на Земята в определено време, за донесе знание, да придвижи готовите напред в Еволюцията. Факт е, че т. нар. последователи или просто четящи, са изкривявали нещата. Това важи за всеки идеал, за всяко напредничаво мислене. Защото хората сме различни и инертни... И всеки съди от собственото си гледище, вижда и разбира според собственото си ниво на съзнание.

За това небива да критикуваме или да обобщаваме. Никой Учител не се нуждае от защита, така само подхранваме воюването. Живота, времето ако щете учат всекиго...

За всеки има индивидуален път и е добре да си го следва, да не се оглеждаме много в другите...

Линк към коментар
Share on other sites

Никой Учител не се нуждае от защита, така само подхранваме воюването. Живота, времето ако щете учат всекиго...

За всеки има индивидуален път и е добре да си го следва, да не се оглеждаме много в другите...

Права си, Слънчева! :3d_046:

Христо, не смятам, че умишлено се търси "пробив" в беседите на Учителя. А думата "расист" просто се появи като следствие от цитатите, които срещам и в Портала, и другаде... Нямах предвид теб! Или някой друг! :)

Но Слънчева е права. Не бива да се подхранва воюването. Затова по-добре е да спра да пиша в тази тема - така реших за себе си. :sorcerer:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, не смятам, че умишлено се търси "пробив" в беседите на Учителя. А думата "расист" просто се появи като следствие от цитатите, които срещам и в Портала, и другаде... Нямах предвид теб! Или някой друг! :)

Така е, аз също не търся "пробив", просто ми направиха впечатление тези цитати. Опитвам се да бъда обективен.

Смятам, че безкритичното приемане (на каквото и да било) не води до нищо добро. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Българският етнос е образуван при смесването на представители от над 50 етноса. Други етноси също имат какви ли не примеси. Отделните култури и езици са навързани като свински черва. Расизмът ратува за чиста раса - обаче колкото повече представителите на дадена група хора са жени само по между си, толкова по - трудно ще става потомците на тази група хора да са умни, красиви, здрави ... Явно вливането на свежа кръв е нужно и естествено.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ицо, ще те изненада ли ако ти кажа, че съм расист? :feel happy:

Да, расист съм. Признавам йерархията в расите, предимството на едни раси пред други, различното им ниво на развитие, различните качества, както физически, така и психически.

Само че, за разлика от нацистите, не съм тръгнал да изтребвам "низшите раси" или да ги поробвам. Те също имат право на живот, както и на своите грешки като неизбежна част от растежа (еволюцията).

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

И аз не съм казвал, че това да е расист човек, означава да тръгне да трепе и мрази другите раси, не означава да се възгордява и да ги гледа с презрение.

Не съм убеден в истинността на твърдението, че едни раси притежават по - голям потенциал за духовно и технологично усъвършенстване от други и в темата съм обяснил защо са тези съмнения. Е, някои неща са много видими - например ако сравняваш българи/германци/ евреи с циганите да речем, поне на пръв поглед (поне на пръв поглед подчертавам), въз основа на обективни наблюдения, би могло да се допусне (допусне), че първите три посочени етноса имат нещо в себе си, което ги отличава от четвъртия в положителна посока. Понеже същият четвърти етнос не се бори с африканските пустощи, не е и подложен на някакво постоянно подтисничество, а Напротив - помага му се да се развива, но той като цяло си остава труден за интегриране и превъзпитание (поне в някои страни в света...), но този етнос е от бялата раса ( така че не може да става дума за расизъм). И пак повтарям, че каквито и да сме ние, каквито и да са другите хора, аз не казвам, че трябва да мразим/бием някого, не казвам че трябва да говорим постоянно за различията, нито че трябва да се стремим да ги подчертаваме, не казвам и не искам подобно нещо. Това че понякога се обсъждат разни неща и се умува върху тях, не е причина да бъдат натяквани и издигани в политика да речем. Важно е хората да се разбират, да живеят в мир, да си помагат и така.

П.п. : Канел, струва ми се, че това за расите дори да е истина, би могло да е пречка ако се говори за него...особено ако говореното е през медиите.Понеже тези дето са от другите раси може да се дразнят и това да създава трудност за изграждането на по - добри отношения между отделните раси и етноси. А и голяма дандания би могла да настане. Представи си в голяма американска телевизия, да започне предаване за езотерика и да обсъждат темата за расите...Направоооо...ще настане световна олелия. :D

Променено.

А и подобно широко легитимно обсъждане, би подхранило расизма на някои хора, някои хора биха разпространявали нарочно и масово определена информация ( без да дават/посочват задълбочени обяснения за нещата), биха ползвали някои сведения като оправдание за омразата си, може би и биха преправяли определени текстове. Което е тъпо, защото човечеството като цяло не е дорасло за обсъждане на такива неща ( говоря за обсъждане чрез телевизии, което би могло да бъде наблюдавано и слушано от стотици милиони хора). Единствената градивна практическа полза от това да знаеш коя раса от коя е по - развита в духовно отношение е това, че може да станеш по - толерантен към другите етноси и раси. Но дори да не знаеш за разликите между расите, ти може да си чел, че хората се намират на различни еволюционни нива на развитие и да си толерантен заради това. То така или иначе, всички сме различни не само като раси, етноси, но и като хора в дадена общност, и между хората в дадена общност има разлики в духовното развитие. Казах грасивна полза от подобни знания, понеже някои хора биха могли да извлекат негативни ползи (има примери в историята; негативни за тяхното духовно развитие, но позитивни от гледна точка на техните егота).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ицо, ще те изненада ли ако ти кажа, че съм расист? :feel happy:

Да, расист съм. Признавам йерархията в расите, предимството на едни раси пред други, различното им ниво на развитие, различните качества, както физически, така и психически.

Само че, за разлика от нацистите, не съм тръгнал да изтребвам "низшите раси" или да ги поробвам. Те също имат право на живот, както и на своите грешки като неизбежна част от растежа (еволюцията).

:hypocrite:

Това което казваш, не знам дали е достатъчно, за да се самоопределиш като расист. То по тази логика, всички вярващи в окултната теория, че има по - висши и нисши раси, всъщност са расисти.

Линк към коментар
Share on other sites

Според съвременната наука (или поне според това, което сме учили в училище), негроидната и монголоидната раса са произлезли от бялата раса под влияние на специфичните климатични особености в съответните географски региони, в които са пребивавали някои хора (смята се, че външните изменения са вид приспособяване към конкретните условия за живот - има теория, че очите на монголоидната раса са дръпнати, за да може очите на представителите и да бъдат по - добре защитени от пясъчните ветрове; логиката на тази теория е - по - притворени очи, по - добра защита от пясъка, допуска се че постоянното примижаване може да е довело до деформация, която от там нататък се предава през поколенията). За негроидната раса се смята, че тя е съставена от потомци на бели хора (бели хора, които под влияние на жаркото слънце от поколение на поколение все повече потъмнявали; дланите на негрите са бели, понеже не са изложени на слънчева светлина). В един вестник бях чел, че според учените, до 1000г. населението на днешните български земи и на околните земи, може да се е превърнало в негърско, заради затоплянето на климата. През миналия век (не помня кога точно, но някъде през втората половина на века - може би 60-те години...не помня), та през втората половина на миналия век в САЩ са правили тестове за интелигентност като сред тестваните е имало и бели, и черни деца. Тези негърчета, които са имали възможност да се образоват, са показали не по - лоши резултати от белите си образовани другарчета и този експеримент е приет като потвърждение на теорията, че всички раси имат еднакъв интелектуален потенциал. Съществуват хора, които не са запознати със съответните окултни идеи, но смятат негрите за по - нисша раса, което явно се дължи на това, че може би има и научни (или не толкова научни) расистки неокултни теории ( помня че в един сайт, бяха дали линк за някакви материали свързани с теорията, че бялата раса е по - висша от черната - мисля че теорията беше уж научна...,но не помня дали съм отишъл на адреса и евентуално колко и какво съм видял от съответната информация).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Хитлер не е бил чак толкова твърд в принципите си. Явно най - твърд е бил в желанието си за власт и величие. Първоначално, в паравоенната организация SS приемали само кандидати отговарящи на определени физически изисквани (което било свързано с желанието на нацистите да създадат чиста раса) :

Кандидатите са подлагани на обстойни медицински и расови изследвания, трябвало и да изпълнят спортни нормативи и да представят своето родословие като гарант за расовата си чистота.
http://bg.wikipedia.org/wiki/SS

Мъжете в СС трябвало да бъдат поне 180см. високи, с руси коси. Обаче през 1944г. струва ми се (не съм сигурен за годината), Хитлер виждайки, че войната не върви на добро, допуска в СС да бъдат приемани и негерманци ! Малко известен факт е, че започват да приемат ...босненски мюсюлмани ! Които не само, че не са мюсюлмани, но не са отговаряли и на физическите изисквания ( виждал съм архивни кадри - видях едни най - много средновисоки тъмнокоси мустакати мъже). Босненците явно се сражавали за немците, за да извоюват независимост от Югославия. Нацистите забранили да се обижда мюсюлманската религия на новите есесовци, като сурови наказания заплашвали провинилите се. Това, което посочих е още едно доказателство, че Хитлер е нарушавал и собствените си принципи, не само общочовешки норми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Срещу Хитлер е имало общо 42 известни опита за убийства/планове да бъде убит (известна е например операция "Валкирия" целяща да го отстрани). През първата световна война е оцелял, в една ситуация се е спасил като по чудо. Това навежда на мисълта, че може би такава е била кармата на него, Германия и на света.

Бил е мразен от различни хора - комунисти, християни, евреи, капиталисти.

Любопитното е, че част от опитите (и то сериозни опити) за убийството му са свързани с имената на нацистки офицери, които са били отвратени от Холокоста, както и от разрушителната му политика към Германия в края на войната. За някои нацисти, армията е била армия на честта и те са се възмущавали, че Хитлер я използва за зверства. Опитите били неуспешни (а в един от случаите офицерът не е посегнал на фюрера си, защото вярността му към него е надделяла - това е бил последният известен опит, или по - скоро план за опит).

Един нацистки офицер, решил да прибегне до самоубийствен атентат - нещо нетипично за немската психика (преди това е участвал в друг, провалил се опит). Развеждал е фюрера из музей с пленени съветски оръжия ( в дрехите си е носил бомба, стремял се е да се движи близо до Хитлер) - обаче Хитлер вижда нервността му (все пак човекът е щял да се взриви след минути...), усеща че има нещо нередно и напуска невредим музейната зала. Въпросните немски офицери са били хора, с които следвоенна Германия се е гордяла, защото все пак съвестта им е взела връх над вярността им към режима (или е щяла да вземе, както е станало при опит №42).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

И до сега има неохитлеристи и хора, които са убедени в кодекса на расизма и живеят ограничени от своите убеждения.

Така, че Хитлер е жив именно в тези озверели хора, които практикуват расизъм.

Защото расизмът също е не просто убеждения, това е начин на живот, който оставя след себе си следи в животите на много други хора.

Безумно е заради цвят на кожата или етнос да не можеш да си намериш подходяща работа, да не признават труда ти, личността ти и да нямаш комфорта и привилегиите на всички останали хора в една страна .

Расизмът върви с една малко по- мека дума дискриминация.

Имаше дискриминация и към България, от страна на Европа и Щатите .Тези неща са все още част и от нашата съвременност.

Контактувам с много хора от цял свят.И тези, които са от богати страни някакси по инерция проявяват дискриминация към тези от по- малки и бедни държави.Има такива, които се усещат и спират, но има такива, които са политически обременени и просто не могат да спрат с това отношение.

Така,че расизмът е преминал в дискриминация, завоалирана от законодателни системи и външнополитически аргументи, които обикновено са в ущърб на бедните и малки страни.

Езиците помагат , за да се осъществи някакъв диалог, изкуствата, спортовете са някакви универсални истини, които успяват да направят мултикултурализма успешен и благоприятен като климат на човечеството.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Малцина са онези, които по времето на Третия Райх събират куража за активна съпротива срещу националсоциалистическия режим. Към тях спада офицерът Евалд Хайнрих фон Клайст, чийто баща също е посветен в плановете за атентата и който е обесен от нацистите. Младият фон Клайст успява да се спаси по щастливо стечение на обстоятелствата, независимо, че прекарва редица драматични часове редом с граф Щауфенберг и че е активен участник в съзаклятието. През 1994 година, по повод 50 -тата годишнина от атентата срещу Хитлер фон Клайст разказва, каква е била мотивацията му да участва в съпротивата срещу Фюрера:

"Ужасно ме измъчваше факта, че в името на Германия се извършваха престъпления. Тогава си казах, че не е възможно да не се покаже на света, че в Германия има и нещо друго освен верността към Фюрера. Освен това имаше и друга причина, която беше изключително важна за мен: Убеден бях, че ако се направи опит да се убие Хитлер, ще има възможност, безброй други хора да останат живи. Това за мен беше много важен мотив, както и надеждата, Германия да не бъде изцяло разрушена."

Из : "Атентатът срещу Хитлер на 20 юли 1944 година" . Цялата статия : http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3484278,00.html

И преди знаех, че е имало опити за убийство на човека, който за мнозина е бил Антихриста, но днес така се случи, че понаучих повече по темата. Заговорниците са били 18 на брой, като предварително са си определили как ще разпределят властовите позиции след свалянето на Хитлер, но планът им се осуетява.

Имаше дискриминация и към България, от страна на Европа и Щатите .Тези неща са все още част и от нашата съвременност.
Но сигурно и ние българите сме допринесли за това (и не само етническите българи).

Ние хората, в стремежа си да се чувстваме значими/утвърдени, волно или неволно, в една или друга степен, постоянно или за кратко, бихме могли да проявим презрение към други хора, за които смятаме, че ги превъзхождаме с нещо (без значение дали наистина ги превъзхождаме или само си внушаваме). Нещата пак опират до его, утвърждаване, усещане за ценност, значимост.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

http://bgsviat.narod...tini_Hitler.htm Редактирано от Alex_Pato
Линк към коментар
Share on other sites

Немците и до ден днешен имат комплекси заради деянията на Хитлер, но въпреки всичко в кръвта им е заложена дискриминацията към всички други националности. Ако фамилията ти не е Мюлер или Фриц те гледат под лупа и подхождат към теб с явно предубеждение докато не покажеш, че притежаваш качества. В случай, че ги превъзхождаш започват да се съобразяват с теб, но никога не забравят, че си чужденец, т.е. "чужд елемент" и винаги оставаш гост в тяхната страна. Измислили са 330 закончета, чрез които управляват икономиката и държавата и съгласно тях даже и да има свободни работни места първо се приемат на работа немци /от техните/ чак тогава се нареждат чужденците- кандидати. Няма равенство при подбор на кадрите съгласно диплома, стаж или както си му е редът. Ето, стигаме пак до дискриминацията! Елементарен пример ще дам като звъннеш да потърсиш квартира. Чуят ли фамилията, веднага отсичат, че квартирата е отдавна заета. Същото запитване само за опит прави моя колежка- германка и о, чудо- квартирата е свободна и даже и назначават дата с час за оглед. Колкото смешно, толкова и тъжно...Иначе масово по медии и къде ли не немците твърдят, че са отворени към чужденците. Лъжи на н-та степен!!! Дискриминацията им е генно заложена от времето на Хитлер и това е!

Линк към коментар
Share on other sites

Измислили са 330 закончета, чрез които управляват икономиката и държавата и съгласно тях даже и да има свободни работни места първо се приемат на работа немци /от техните/ чак тогава се нареждат чужденците- кандидати
Това е добре. Не е редно чужденците да изяждат хляба на местните. Все едно сега да дойдат тук някакви виетнамци и ние да не можем да работим в родината си, понеже те подбиват пазара съгласявайки се на по - ниски заплати. Хубаво е, че немците се подкрепят взаимно, държат едни на други - а не като българите, за които се говори, че гледат да си правят мръсно и си завиждат. Ако в немците има дискриминация, тя е била част от тях още преди Хитлер. Иначе това с квартирата е крайничко. Определено немците са по - отворени към чужденци от времето на втората световна война.
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Няма как да искаме от немците да не проявяват дискриминация по отношение на нас, ако самите ние проявяваме дискриминация по отношение на другите. Аз спрях да се вълнувам кой от къде е и как изглежда, понеже сбърках на няколко пъти да се подвеждам за стойността на човека по това от къде идва и как изглежда.

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам нищо нередно виетнамец да ме измести от работното място в случай, че притежава по- висок ценз например. Това е напълно справедливо, нищо, че съм българка. За квартирата не е крайно, не Ви пожелавам да го преживеете, много боли самото делене на хора. Не само, че те смачква психически, но и те озлобява срещу нацията като цяло. Немците са по- отворени към чужденците само на сън, не и в действителност. Просто са царе на лицемерието. И не проявявам дискриминация към немците, ако това цели намекът. Разбира се не мога да си затворя очите и да кажа на черното: бяло!!! Опитвам се да ги приема такива, каквито са, но въпреки това не мога да преглътна дискриминацията, която проявяват към българи и румънци например. Ние ли сме "черните овце" на Европа?!

Линк към коментар
Share on other sites

Дедите ти и ти самата може да сте създавали добри условия за труд и живеене в своята страна. И изведнъж идва някакъв външен и ти взима работата. Не изглежда много справедливо. Още повече ако онзи идва от по - бедна страна и подбива пазара на труда като се съгласява на по - ниско заплащане. В немския национален отбор по футбол от години играят хора с чужд етнически произход. На последното световно бяха поне шестима.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е много просто. Хората са си хора, независимо каква религия изповядват, какъв цвят на кожата имат или от какъв етнос са. Всички са личности и трябва да се оценяват като такива. Не да се мисли дали са по- евтина работна ръка , кои са дедите ни и т.н.

Всеки трябва да е свободен да избира мястото на живеене, мястото на работа и кръга си от приятели.

Съвременният свят е заложил на мултикултурното общество, това е пътят на развитие, а не неприкритият нездравословен национализъм ,граничещ с расова дискриминация.

Всичко е така просто на думи и толкова сложно за прилагане в социума, защото са живи и и тлеят толкова много исторически примери за неравноспоставеност, несправедливост и ограниченост.

От нас зависи дали ще сме от тези по- широко скроените хора, граждани на земята или от другите, затворените в расови общества, които не умеят да общуват с гражданите на земята по един солидарен начин.

Ако не друго в България има една здравословна солидарна, толерантна среда за различните етноси. Ето нещо здраво в обществото ни, но всъщност то не е истински подложено на проверка, защото няма чак толкова емигранти.

Когато се разходиш по улиците на София не срещаш чак толкова много чужденци, черни, бели и жълти.Тук таме се чува турска, македонска или английска реч, но всичко е в някакви невидими разумни граници, не е като в други мегаполиси, където звучат най- малко три националности в едно, където цвета на кожата на хората варира в няколко нюанса.

Аз вярвам в това, че в един момент ще се осъзнаем като една обща човешка цивилизация, която ще говори на един език, ще има един, просто човешки етнос и всичко ще бъде много по- просто.

Мисля,че по- големият проблем на Земята е класовите общества, обществата на богатите, независимо от етноса си, са изключително солидарни едни към други, защото живеят по един и същ свръх задоволен начин.А какво остава за останалите.

Дали бъдещето ще бъде във високите охранявани огради и общности на свръх богати и бедни, които си разпределят ресурсите по един примитивен начин, живеят примитивен живот. Дано не стане така.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки трябва да е свободен да избира мястото на живеене, мястото на работа и кръга си от приятели.
Нека да може да си избира и да си ходи където реши. Но ако местните не искат, не са длъжни да го наемат на работа. Или пък може да го наемат, чак ако се е уверят, че е по - добър от техните кадри. Казваш да избират ? Някой българин може да иска да си живее и работи в България, но ако дойдат маса чужденци, които са евтина работна ръка, заради тях той може да остане без работа и да му се наложи да емигрира въпреки, че не му се ще. В случая, те пречат на избора му. Все едно някой да дойде у нас и да ме изгони по косвен начин. А може и по пряк - ако агресорства към мен.

а не неприкритият нездравословен национализъм ,граничещ с расова дискриминация.
Ами те дошлите отвън хора и потомци на български емигранти да са, пак сигурно за много тукашни българи няма да е приятно дошлите отвън хора да им подбиват пазара (пък били те и българи по произход). В Германия все още не е преодоляно напрежението между Западния и Източния и дял, заради социалните въпроси (пък и едните, и другите са германци).

които не умеят да общуват с гражданите на земята по един солидарен начин.

Ми нека си общуват, кой им пречи. Нека си пътуват.Ами ако не мен и на много други българи ни се ще да сме в среда, в която звучи предимно българска реч, защото ни е по - приятна, по - разбираема ? Няма ли прииждането на няколко милиона чужденци да направи така, че да ни попречи да осъществим избора си да слушаме предимно родна реч около нас, а не около нас да е Вавилон? Може да не ми е приятно постоянно около мен да слушам някакви неразбираеми разностранни звуци (пък и същевременно без да мразя конкретните хора/народи). Ако не ти идва отвътре да ти е кеф постоянно да слушаш най - различни езици в ежедневието си, какво да правиш ? Да се гръмнеш ли ? Е, не е нужно да нападаш тези хора, да ги гониш (няма да е нормално от духовна гледна точка), но не си длъжен да се кефиш на Вавилона край себе си - някои неща може просто отвътре да ти идват, което не значи да ги изразяваш гласно/с думи.

защото няма чак толкова емигранти.
Емигранти много имаме, имигранти - малко. И друго : нормално е ако ти дойдат гости и хулиганстват, ти да си недоволен от тях и да ти се иска да се махнат. Защото факт е, че при някои групи хора престъпността е по - висока, отколкот при други (поради една или друга причина). Аз не съм длъжен да приема в държавата ми един милион циганина (и те са хора, не ги мразя), но не съм длъжен да ги приема и търпя безропотно, докато грабят и изнасилват (в случай, че са такива хора де).

македонска ... реч...
Ко речи, ко ? :D

но всичко е в някакви невидими разумни граници, не е като в други мегаполиси,
И това лошо ли е, задължително ли е да е друго ?

Мисля,че по- големият проблем на Земята е класовите общества, обществата на богатите, независимо от етноса си, са изключително солидарни едни към други, защото живеят по един и същ свръх задоволен начин.
Ами, нормално е да е по - големият проблем. Това разделение всъщност стои в основата и на расовите проблеми, макар не всички да го съзнават. Ние първо сме хора, а като хора имаме потребности/желания и в резултат на тези потребности/желания се получават конфликти и несправедливости. Германецът ако те гледа на криво, няма да те гледа така щот` си човек от друг етнос, а щот` ще го е страх да не му земеш ляба и да не му осереш улиците и градинките. Понеже може да си от етнос, който си е заслужил лоша слава. Макар че е редно да се гледа индивидуално на хората. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, по твоята логика, никой не трябва да отива да работи или да живее в друга страна, и т.н.

Просто не е съвременно това, което си написал.Не отговаря на световните социални динамики.

Ти пътувал ли си, живял ли си, работил ли си накъде освен България?

Виждал ли си някоя друга столица освен София,защото по разсъжденията виждам, че не си.

Порастни и пак ще си говорим.

Нали и българинът иска да работи в Ню Йорк, Лондон и Париж.

Нали и българинът иска щом е талантлив да има работа и да го оценяват навсякъде по света като личност и произход.

Виж просто си има световни места, където определен отрасъл е много развит, и хората от този бранш няма да стоят в България, ще отидат там ,където се раждат тенденциите в този бранш, няма да живеят в някаква ниша на времето, където нещата са на ниво зародиш и просто няма традиции, история и бъдеще на сферата на дейност, в която работят.Затова трябва да има толерантност и свобода на личността, иначе щяхме да живеем в някакви оградени концерни по етноси и класови общества. А съвременния свят не е това, и не е това бъдещето.

Имам приятели от Ню Йорк, Етиопия, Арабските емирства, Непал,Либия, Ирландия и Англия и още мн. И смятам да посетя определени места и да работя на определени места.

Македония.Това е отделна държава, с отделен език и история от нас, ако не си толерантен към този факт, ще си навлечеш само омраза.Просто аз съм се научила да бъда толерантна към тях, като отделен народ, имам много колеги в академията от Македония.Щом това е тяхното желание, не можем да имаме претенции към техния произход.Те не искат да се отъждествяват с нас и са свободни да направят това.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, по твоята логика, никой не трябва да отива да работи или да живее в друга страна, и т.н.
Не ми е такава логиката.

Нали и българинът иска да работи в Ню Йорк, Лондон и Париж.
Кой българин ? И дори да поработи, не означава, че ще иска да остане винаги там. И ако сред даден етнос има висок процент хулиганщини, ако подбиват пазара, това не означава, че трябва безконтролно да бъдат пускани да се преселват еди къде си (особено ако имат агресивни идеи към друговерците). Дори на Слънцето има граничен контрол и светлите същества пазят да не се заселват на него същества от по - нисък уровен - така е казвал Учителя. С което не твърдя,че не трябва да има обмяна на опит и кръв между народите, нито че не може хора от една държава да работят в друга и обратното.

Нали и българинът иска щом е талантлив да има работа и да го оценяват навсякъде по света като личност и произход.
Кой българин ? Ти ми говориш за творци/учени/спортисти. Ами ако искат, нека пътуват, да живеят и тук и тук, ако искат. Да се прославят, да ни прославят и т.н.

просто си има световни места, където определен отрасъл е много развит, и хората от този бранш няма да стоят в България, ще отидат там ,където се раждат тенденциите в този бранш,
Не съм отричал това. Като няма мода в България, прави я другаде. Но ако човекът иска, дори тук условията да са по - лоши, и дори да има възмоности за работа на по - добри места, ако иска да развива родното не виждам нищо лошо. Навсякъде нещо е било неразвито, преди в последствие да се развие. То не става ей така изведнъж. Може да има хора дето да решат да действат на по - слабо развито място (водени да речем и от патриотизъм) и евала на такива хора. То ако всички тръгнат да се заселват от по - бедното към по - богатото, в крайна сметка по - богатото ще се срине...защото хората са много на брой, различни са като качества и манталитет, ресурсите на планетата са ограничени, а какво остава за ресурсите на конкретно място.

Имам приятели от Ню Йорк, Етиопия, Арабските емирства, Непал,Либия, Ирландия и Англия и още мн. И смятам да посетя определени места и да работя на определени места.
Хубаво де, нещо лошо да съм казал. Работи си, обикаляй си, ако искаш остани до края на живота си другаде. Твоя работа.

Македония.Това е отделна държава,
До тук шест.

с отделен език и история от нас,
Ъъъъъ, не съм съгласен. Отделна им е историята от балканските войни нататък, и то не през цялото време. Езикът им е разновидност на нашия (диалект), доизкривен с разни сърбизми.

ако не си толерантен към този факт, ще си навлечеш само омраза.
Ами аз може да не ги осъждам, че се пишат еди какви си, но ако ме попитат за моето мнение и за това дето се учи в България, не съм длъжен да лъже, само и само да им угодя. Пък ако искат да ме мразят. Ако ми дрънкат разни исторически фантасмагории или ще отклонявам темата, или ще си кажа моето мнение (истината). След като в Македония се разпространяват лъжи за България и българите (макар че им подарихме 100 танка, първи им признахме независимостта, много македонци учат в България, българско гражданство им даваме), та след като лъжат за нас, смятам че е нормално да има българи (историци, политици, а ако се наложи и обикновени хора), които да им изнасят българската позиция. Македонците имат право да получават и алтернативна информация ( в случая истина). Политиците ни не са длъжни да се съгласяват с македонските лъжи или да мълчат ако се правят действия, които са насочени срещу българите и България. Най - малкото защото тази държава е една плюнка, която зависи от нашето благоволение за влизане в ЕС и НАТО, а и няма потенциала, с който да ни плаши, та да и се снишаваме и да се държим като мишки. Което пък не значи, че не трябва да се подхожда без излишна агресия. Ако се налага, трябва да се защитаваме твърдо, но спокойно, без излишна агресия и със стремеж към разбирателство. В Македония при преброяванията няма графа българин, там българите все още са заплашвани, бити, затваряни и уволнявани заради това, че смеят да се нарекат българи. Гърция има по - достойно поведение по казуса Македония от това на българската държава. Не е редно някак си, Сърбия да продължава да действа в Македония (макар и по - слабо), а България да не прави нищо за истината, за българщината там, оставяйки сърбоманите македонисти да продължават да промиват мозъците на хората.

Те не искат да се отъждествяват с нас и са свободни да направят това.
Хубаво, но ние не сме длъжни да им се съгласяваме с глупостите. Казах какво поведение ми се струва правилно в случая. Което не пречи да се стремим към приятелство и разбирателство.

Относно специалистите от други етноси - Хитлер се е прецакал като се е лишил от еврейските кадри.

Не знам какъв съм, но ако някой човек смятам, че е прав или че се постъпва несправедливо към него в дадена ситуация, бих бил на негова страна, без значение от какъв етнос, класа, раса, пол, образование, религия, сексуална ориентация и т.н. е той.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...