Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хитлер и расизма


Канел

Recommended Posts

Христо аз не правя друго освен да ти развивам темата, която беше ограничена до Хитлер и тълкуванията на Дънов.Така,че хайде бъди по- добре любезен с мен.Задръж си националистическите, но някак изкривени мнения за себе си.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Допълнение : И нямам против хората от други етноси/раси да са живи, здрави, щастливи, нямам против по света да има мир и любов и хората да си помагат вместо да се бият и мразят. Но не и да става едни да са само даващи, а други само получаващи. :D Или пък едните да отидат в държавите на другите и да се опитват да им определят начина на живот ( всъщност това май е характерно за европейци и янки..., но от друга страна и разните мюсюлмански емигранти си живеят капсулирано и средновековно, което затруднява интеграцията им; не е хубаво да се месиш в работите на други държави, но все пак трябва поне гласна намеса, когато в тези държави масово се потъпкват човешки права, трябва някаква форма на натиск от други държави - не може да се стои мълчаливо докато се вършат дивотии, все пак живеем в 21-ви век). Друго - отишла ми някаква мюсюлманка на запад, ама държи да е забулена, пък да ходи забулена в учрежденията, да я снимат за лична карта без да си маха нинджа маскировката, пък и дори да протестира ако и искат да се снима съобразно правилата на съответната страна - алооооууу, къде се намираш ти, може би ? След като си отишла във Франция, ще се съобразяваш с френските порядки. Ако не ти изнася - оди си у вас. :) Би могла да каже - ами мъж ми ме е довел тука, аз не исках, ама трябва да спазвам и Корана, щот` Аллах шъ мъ накажи. Няма Аллах, няма Машалаах. Щом са правилата да не ходиш като нинджа в учрежденията и да не се снимаш забулено, няма да съ снимаш такава. Кът ни щеш - оди някъде другаде. Мъжът ти, Аллах, Корана - твой проблем. Има си местни правила. Може би биха могли да се направят компромиси, но не мисля, че е много правилно да се снимаш за лична карта без да ти се вижда лицето, или пък да ходиш на работа без да ти виждат лицето.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Оффффффффффффффф, няма оправия.Става дума за човешки права тук.Само простотия.

Добре,че световните дела не се определят от малките хора, защото щеше да има войни всеки ден.В социума щат не щат и консервативните приемат промените от мултикултурен характер.Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо аз не правя друго освен да ти развивам темата, която беше ограничена до Хитлер и тълкуванията на Дънов.
Темата не е моя. Тя е зададена първоначално като тема за Учителя и расизма (две нещица). След това заглавието бе променено на "Хитлер и расизма", което я разширява.

Така,че хайде бъди по- добре любезен с мен.
Къде в темата съм се държал нелюбезно с теб, може ли да посочиш ? Ако се е получило, не е било нарочно и не съм го целял. И се извинявам ако съм те засегнал. Определено не съм се стремял да съм нелюбезен с теб, Инче.:):)

Задръж си националистическите, но някак изкривени мнения за себе си.
Ти пишеш и аз ти отговарям. Като не искаш мненията ми, не пиши.:) "Някак изкривени...":D
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Да, ако всички работодатели по земята разсъждаваха като някои други хора, то нямаше да бъде възможно да има хора, живеещи в чужди страни - понеже никой не би ги взел на работа.

Как биха могли великите българи да ходят да славят родината ни, ако... никой не ги вземе на работа?

Или пък - никой не би пожелал да им публикува трудовете на запад, щото с предимство са местните автори?

...

Има един момент, който не го отчитате - ако има подбиване на труда и виетнамците идват на талази в българия, за да работят... то замислете се - каква работа биха могли да работят и кого биха подбили? Щото ако са компютърни специалисти, те директно биха излетели за западна европа, ако бяха строителни инженери - за дубай, ако .... и тн.

...

Ако аз си работя кротко като библиотекар в българия и дойде един библиотекар от виетнам ... той дали ще бъде толкова добър библиотекар като мене? дали ще познава българската литература като мен? а нека да е съгласен на половин цена да работи... ама да намери някой, който да рискува да му останат картончетата неподредени...

Линк към коментар
Share on other sites

Оффффффффффффффф, няма оправия.Става дума за човешки права тук.Само простотия.
Както казах, мисля, че може да се правят компромиси, при все, че никой никого не кара насила да живее някъде си. Вярно е, че европейците имат вина за това еди кои си да са бедни, но в крайна сметка е редно малко или много да се съобразяваш с нравите на домакините си. Защото ти ако отидеш в Македония, едва ли почваш да им разправяш, че са българи. Проявяваш уважение към тяхното мислене, най - малкото, защото са домакини. Ако съседката не иска да влизаш с обувки, редно е да се събуеш или просто да не и гостуваш. В джамия се влиза бос - ако не щеш, не влизай. В църква е редно да не си разголена - ако не щеш, не натрапвай голотията си. Консервативен - либерален. Един и същи човек може да е консервативен за едно и либерален за друго - и обратното.

Добре,че световните дела не се определят от малките хора, защото щеше да има войни всеки ден.
Липсва ти обективност в мисленето. Не знам аз колко съм обективен, но ти едва ли си напълно обективна. Ако бях малък човек щях да искам изселвания, концлагери, недопускане за заселване, кастрация, неравнопоставеност пред закона или направо незащитеност от закона, омраза, официално проповядване че еди кой си е низш и трябва да е слуга и тем подобни. И определено, ако зависят от мен някои неща, щях да гледам да избягвам войни, а да решавам нещата мирно. Някой би могъл да смята, че в неговите права е да те краде безнаказано, но ти не си длъжен да се съгласяваш с него.
Линк към коментар
Share on other sites

Емил от Льонеберя :

Да, ако всички работодатели по земята разсъждаваха като някои други хора, то нямаше да бъде възможно да има хора, живеещи в чужди страни - понеже никой не би ги взел на работа.
В грешка си. Не съм отричал напълно това, който иска да живее в чужда страна. Каквото съм искал да кажа, обяснил съм го. И не съм анатемосвал наемането на чужденци като цяло.

Как биха могли великите българи да ходят да славят родината ни, ако... никой не ги вземе на работа?

Или пък - никой не би пожелал да им публикува трудовете на запад, щото с предимство са местните автори?

Пак си в грешка. Не съм говорил за това.
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...