Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ролята на тъщата в семейните отношения


Eлф

Recommended Posts

Пък злите тъщи все остават в сянка devil.gif. Нали са майки на снАите все се правят че спят на руло под камъните и току се измъзулят и си пуснат отровата върху невинните жертви навъртащи се около тях. Не е честно пък, Фют протестира!

:DВместо да протестира, Фют да вземе да отвори тема за тъщите, които спят под камъните и другите, които просто си спят...:sleeping:

изт.

Благодаря ти много мила,

във службата цял ден проекти правиш –

не зная просто как намираш сила

да изпереш, да сготвиш, да изгладиш.

Благодаря ти много мила,

прегърнат ли ме нежните ти думи,

забравям, че сме без кола и вила

и чаканите от баща ти суми.

Благодаря ти, за скандала

с най-спорния човек във тази къща,

благодаря все пак, че си разбрала –

тя майка ти е, но и моя тъща.

Но разбери и мене мила –

доклади, съвещания, конгреси,

да ти помагам, просто нямам сила,

мъжът във домакинството не се меси.

изт.

Време е за реванш! Вихрете се 60.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Тъщата вън от къщата*! :hypocrite:

* има се предвид къщата на младите де. :rolleyes:

Не е препоръчително да се гонят тъщите от къщите, защото могат да бъдат много полезни.

Познавам една тъща, която отгледа 4 кучета, 3 котки и едно внуче + дъщеря си и зет си...И всичко това в един апартамент и с две малки пенсии.

Женица с ръст 150 см (или по-малко), ала по дух - Великан!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Я кажете какво е едно семейство?

Бащата

Майката

Дете /деца/

Правилно ли изброявам?

Каква тъща, каква свекърва? Няма такова нещо в семейството. Тъщата няма роля в нещо, към което не принадлежи.

Тя си има семейство.

Линк към коментар
Share on other sites

Анджък де ама иди им го обясни това на злокобните създанийца да видиш каква участ те очаква пссссссссссс.

Хихихихи

http://kliuki.bg/165...0%9D-%E2%80%93/

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Я кажете какво е едно семейство?

Бащата

Майката

Дете /деца/

Правилно ли изброявам?

Каква тъща, каква свекърва? Няма такова нещо в семейството. Тъщата няма роля в нещо, към което не принадлежи.

Тя си има семейство.

Това е така, но не за всички.

Някои хора още си живеят с разбиранията за семейство, останали от времето на чорбаджи Марко - няколко поколения под един покрив.:)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

.Цялото семейство се е събрало около смъртното легло на тъщата.

През отворения прозорец в стаята влиза пеперуда.

Тъщата я почва да я следи с поглед. Зетят:

- Мамо, не се разсейвай!

Гробар се прибира капнал от умора. Жена му го пита:

-Много ли погребения имаше днес?

-Не, само едно.

-Ами защо си капнал?

-Погребвахме на един човек тъщата. Наложи се да я спускаме и изваждаме 7 пъти на бис.

,Зет черпи с кафе майка си и тъща си. Налива първо на майка си и от притеснение разлял и в чинийката.

Тъщата рекла:

- Нали му е майка и в чинийката ще и налее…

,Семейство гледа филм на ужасите. По едно време на екрана се появява страховита вещица.

-Ох, майчице! – възкликва жената.

-Майка ти ли е? Позна ли я?

,Тъща към зет си:

Защо всяка вечер, като разказваш приказка на детето, завършваш с думите:

“Ожениха се те и заживяха много щастливо, защото булката беше сираче.”

,-Вчера ходих в гората, набрах две кила гъби и ги подарих на тъщата.

-Ами ако случайно има отровни?

-Никакво случайно няма тука…

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Кво да ви разправям... познавам един мъж, прав, здрав, корав, дето е на сигурно 55 години... не работи... има апартамент, но не живее в него, че ... трябвало да го поддържа, разходи... и живее при майка си и баща си, че майка му му шетала и му готвела... то просто при живи родители, да попитам аз, заслужава ли си човек да работи???

Работел, ама на частно, без шефове, щото бил много свободолюбив и не можел да понася шефове - това по-скоро ми звуки като "мързелив"...?

Чухме се и ми каза - дааа, завършваш, ами сега ще трябва да си търсиш работа, ама ще те експлоатират... ще те хванат и край с живота.

Общо взето - по-добре гладен, отколкото потен.

Все едно досега не ми се е налагало да работя здраво? Кой да ме експлоатира, нали получавам заплата за това?

Какво да ви разказвам, примери много имам за хора на възраст, които просто не желаят да си махнат бибероните от устите...

Линк към коментар
Share on other sites

За децата е полезно да общуват с дядовците и бабите. И да се опитваш да ги баламосваш нещо, то истината е пред очите им. А и събират много повече опит от живота.

Та тъщата е безценна. Само човек да знае как да се възползва от добрите й страни :)

Линк към коментар
Share on other sites

За децата е полезно да общуват с дядовците и бабите. И да се опитваш да ги баламосваш нещо, то истината е пред очите им. А и събират много повече опит от живота.

Та тъщата е безценна. Само човек да знае как да се възползва от добрите й страни :)

Значи същата тази жена ако има син и дъщеря в един момент ще се окаже тъща, а в другия свекърва което означава, че в единият случай ще е безценна, а в другия ужасна и по този начин ще се спази равновесието 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще съм само свекърва.....:3d_039: ,както винаги съм в едната крайност...

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Аз съм и двете - много е ценно за израстването на човек. може и смешно да е на някого, но след 45 г. започва истинското израстване... ако човек го осъзнава и желае разбира се.
Линк към коментар
Share on other sites

60.gif Аз съм и двете - много е ценно за израстването на човек. може и смешно да е на някого, но след 45 г. започва истинското израстване... ако човек го осъзнава и желае разбира се.

Донче,знаеш ли вица за тези дето спорели,кога започва живота-когато децата пораснат....Вярно е :thumbsup2:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ви и двете... в кръга на шегата, добронамерена разбира се се опитвам и аз да споделя нещичко си там изстрадано. Да, израства се въпреки че аз не съм нито едно от двете. Моята роля / ако може така да се изразя/ е тази на систър ин лоу т.е. на зълвата :))) а те зълвите по презумпция са нещо повече от ужасни и... всичко лошо за което може да се сети човек. И да не е така, пак си е така 60.gif. Ами... какво да се прави всеки с изпитанията си по пътя. Обаче доста отрова трябваше да поеме сърцето ми и да преработи докато стигна до онази истина написана мисля че от Диди в другата тема, а именно, за паразитното поведение на някои хора /по спомен/ с което и да се опитваш и да не се опитваш пак не можеш да се справиш и в един момент като си дадеш сметка вече си обръгнал, да, просто ти е все едно и доверието ти някак неусетно е отлетяло за винаги...

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Елфи,аз съм и зълва...:3d_124: .,винаги се сещам за една приказка на моята свекърва:Ако беше хубаво да имаш брат,то и Господ щеше да има брат....В кръга на шегата....:3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждаш ли как от рано си помислила и си опекла работите си thumbup2.gif. Не си пламъче, а огън не гасен. Не жена, а злато, както се казва : ))). Еееех живот...:))))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Све-кърва.

То си е казано, какво да говорим, нищо че темата е за тъщите, аз да кажа за противника.

Аз и сестра ми сме момичета, тя има дъщеря и 2 внучки, аз имам дъщеря, та баланса...:31:

Чух случайно един разговор между 2 момичета, около 12-13-годишни, вървяха пред мене и ги слушах, едната каза: "Ако се омъжиш за Пешо, майка му ще ти бъде свекърва, а баща му свекър." Другата каза: "така ли, ее, тогава няма да се оженя за него."

Линк към коментар
Share on other sites

60.gif Аз съм и двете - много е ценно за израстването на човек. може и смешно да е на някого, но след 45 г. започва истинското израстване... ако човек го осъзнава и желае разбира се.

Донче,знаеш ли вица за тези дето спорели,кога започва живота-когато децата пораснат....Вярно е :thumbsup2:

Ще гледам да го дочакам този момент !!!! king.gifangel.gif

Линк към коментар
Share on other sites

За каквото и да си гуворим тук все става въпрос за едно и също нещо. Независимо под каква форма се проявява тук трябва да се различи действието на змията. Дали става въпрос за онази змия надраснала отровата си и захапала опашката си, змията за която се споменава в Библията - "Бъдете мъдри като змиите и незлобливи като гълъбите" / по спомен/ т.е. мъдрост произтичаща от дървото на живота, благоухаеща и носеща добри плодове - смиреномъдрие /тук да не се бърка с овчедушие/ или за онази змия хитра проявяваща се под най- благовидни форми, демонстрираща уж добри намерения, и на която краят и е пътища към смърт т.е. носеща разделение и разруха във вътрешния свят на човека което рано или късно се проявява и на външен план. Нека Бог да ни дари с мъдрост да я различаваме както в себе си така и около себе си и със сила за да я преобразуваме. Да се пречистваме постоянно до като в един момент не надраснем този омагьосан, този порочен кръг и не станем неуязвими за отровата и преминавайки от сферата на дървото за познаване на добро и зло да навлезем будни и осъзнати в сферата на дървото на живота, а до тогава има работа и път който да се извърви...

Започва Път от моя праг

безкраен, ограден с трева.

Увлечен в неговия бяг,

и аз ще трябва да вървя,

да влача морните пети,

дордето стигна друм голям,

събрал пътеки и мечти.

А после накъде? Не знам.whistling.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Като го разпознаеш в себе си и навън и го преобразуваш и го надраснеш, вече няма да ти е проблем, задача за решаване, урок за научаване, както искаш го кажи. Но няма да го има, ще дойде нещо друго.Друга задача:blink:

Линк към коментар
Share on other sites

http://svejo.net/343323-Interesen-Prozorec-za-svekurvi-tushti-

Да не забравяме, че някога и ние ще сме на това място. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Емил от Льонеберя

За много хора добрата тъща е толкова по-добра, колкото повече прилича на торта... студена и със свещички...

Да се надяваме, че моделът от филма "Под игото" ще отпадне, за да се настани по-дълбоко семейният модел на Европа.

Но България си е Ориент, та ... може стане като в оня виц, дето... Айше казала на Асан - "А дано, ама - надали."

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...