Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Без енергийни напитки!


Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Емил от Льонеберя

Енергийните напитки имат основен ефект да не ти се доспива. Надали някой след консумация на Ред Бул става по-силен.

Ако е за освежаване - много по-добър ефект има прясно изцедения портокалов сок.

Преди пиех Редбул като пътувах на дълъг път. Вече просто изпивам 1 литър портокалов сок в продължение на известно време и съм готов.

Линк към коментар
Share on other sites

За хора като мен (които не понасят енергийни напитки) - най-добрия избор са плодовете. Но да са сезонни и не-мутирали.

Също ядки. (когато може - сурови)

Мед... много, много мед.

Сурови или леко-сварени зеленчуци.

А, опитай да си направиш кафе от жълъди. Доста е силно, може да помогне (няма кофеин, мисля).

Също и черен чай. Гореща вода... Има много зареждащи методи

Това са нещата, които действат лично на мен...

Обикновено зависи от начина на живот.

Ето, представих вегетарианската гледна точка :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

можете ли да ми препоръчате някои храни, които да дават повечко енергия- освен сладкото.

Е , то не става само с храни:)

Сутрин пресен портокалов сок. Събужда много по-добре от кафето. Кромид, суров в големи количества дава голяма енергия и е афродизиак освен това :)

Няколко пъти на ден плодове. Мед - умерено.

Освен това трябва да махнеш нещата, които яко свалят енергията: кафе, алкохол, безалкохолни, захар във всякаквите й разновидности (ултра важно за нивото на енергията и субективното усещане; заблужваваш се, че сладкото носи енергия), мръвки, много млечни произведения.

Основното за повишаване на енергията:

- умерено бързо бягане през ден поне половин час

- йога

- изчистване на мислите. Прекратяване на постоянното връткане на една мисъл в главата. Махане на неприятните мисли. Махане на мисли за отмъщение, злост, осъждане. Това за мислите е много важно

- избягване на негативни емоции

Ехе, това, ако успееш да го реализираш и ще си цар ;)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

можете ли да ми препоръчате някои храни, които да дават повечко енергия- освен сладкото.

Е , то не става само с храни:)

Сутрин пресен портокалов сок. Събужда много по-добре от кафето. Кромид, суров в големи количества дава голяма енергия и е афродизиак освен това :)

Няколко пъти на ден плодове. Мед - умерено.

Освен това трябва да махнеш нещата, които яко свалят енергията: кафе, алкохол, безалкохолни, захар във всякаквите й разновидности (ултра важно за нивото на енергията и субективното усещане; заблужваваш се, че сладкото носи енергия), мръвки, много млечни произведения.

Основното за повишаване на енергията:

- умерено бързо бягане през ден поне половин час

- йога

- изчистване на мислите. Прекратяване на постоянното връткане на една мисъл в главата. Махане на неприятните мисли. Махане на мисли за отмъщение, злост, осъждане. Това за мислите е много важно

- избягване на негативни емоции

Ехе, това, ако успееш да го реализираш и ще си цар ;)

Защо млечните произведения да свалят енергията? Та бебетата са само на млеко, би следвало да са без енергия, да са умрели тоест?!? Нещо не ти се вързва теорията с действителността!

Линк към коментар
Share on other sites

Защото я свалят. Объркват нормалните функции на възрастния организъм. Ти да си видяла възрастна крава да бозае?! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Нека да отбележа, макар и вън от темата, че освен медитация с изчистване на съзнанието от всякакви мисли ... и очакването да се оставим на първата появила се мисъл, има и друг метод, чрез концентрация, при която държим една мисъл в съзнанието си, докато не се развие напълно.

Може ли авторът на темата да ни даде жокер за темата, че виждам, всички вървим в различни посоки?

Линк към коментар
Share on other sites

Защото я свалят. Объркват нормалните функции на възрастния организъм. Ти да си видяла възрастна крава да бозае?! :)

Всички правила за хрането са много относителни! Кравата яде трева, но ние не я ядем!

Линк към коментар
Share on other sites

Личният ми опит:

За инцидентна еднократна помощ при умствени или физически натоварвания, 1 до 2 грама женшен, разпределени на 1 - 2 приема през деня.

За по-продължително и постепенно възстановяване на енергетиката - зелените водорасли от Кламатското езеро.

Български вариант - мед с ядки.

Енергия се набира не само от храната.

Един от бързите начини е дишането по йогийски методи на чисто и спокойно място, особено рано сутрин. Така не се чака преработка на хранителни продукти.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

можете ли да ми препоръчате някои храни, които да дават повечко енергия- освен сладкото.

Какъв е точно проблемът? Защото през лятото при температура от 35 градуса е нормално да си отпаднал. Това е от една страна защитна реакция на организма, защото движението по принцип повишава телесната температура и човек не трябва да се движи прекалено бързо. Пий вода (не студена) и дишай свеж въздух (бавно и дълбоко). Освен това вътрешно спокойствие и равновесие, които предвид изпитите и напрежението около тях сигурно са нарушени. Така енергията няма да се губи и винаги ще ти стига. Храната: плодове, напр. портокали, грозде (не знам дали има българско в момента - май не), праскови и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще предложа сусамов тахан с мед - може да се взима по една или няколко лъжици сутрин. Различните хора имат различно отношение към тази храна, обаче - някои са ми казвали, че дори им става тежко. Иначе ако има недостиг на желязо в кръвта, тогава може да се опита къри, коприва, елда (гречка).

Линк към коментар
Share on other sites

Защо млечните произведения да свалят енергията? Та бебетата са само на млеко, би следвало да са без енергия, да са умрели тоест?!? Нещо не ти се вързва теорията с действителността!

Имаше някъде тема за млякото. Накратко - за децата прясното мляко е полезно, за големите хора е вредно. Учителят също дава такъв съвет (т.е. възрастните да не употребяват прясно мляко) доколкото си спомням.

Линк към коментар
Share on other sites

За млякото не съм съгласен... но да не отварям тази остра тема. Аз категорично съм противник на всяка храна от животински произход. Никъде в природата не се среща консумация на мляко от дадено същество през целия му живот - освен при хората.

А също щом идеята на темата е 'Без енергийни напитки' - автоматично изключвам кофеиновите продукти - кафе, чай (черен, зелен) - дори какао. Наблягам на кофеина, защото той е в основата на енергийните напитки - като най-евтина съставка. Другата основна съставка е таурин - извлича се от жлъчка на прасе или друго животно... Без коментар за това. Може би от малкото полезни неща е женшена, който се среща в някои напитки.

Иначе за повече енергия:

упражнения - дихателни като най-лесни

спокойствие - както много хора тук споменават без тревоги за излишни неща и като цяло стремежа към "чисто съзнание", без грандиозни планове, които предизвикват допълнително напрежение

сън - в определени часове (като най-добре това да е в тъмната част на денонощието)

храна - вече беше казано почти всичко по-горе: плодове и зеленчуци - за предпочитане пресни и сурови (както и по възможност да са сезонни), ядки - само сурови - при печените всичките им ензими са унищожени от високата температура

вода и течности - сокове от прясно изцедени плодове и зеленчуци , вода - минерална, изворна (тук има много мнения коя е по-добра, да не говорим и за т. нар. "жива вода" :) )

По възможност храната и напитките да се консумират при стайна температура - студа е враг на енергията в телата ни!

И като заключение ако се прави и медитация редовно би трябвало енергията винаги да е налице ;)

п.п.: естествено при пестене, съответно набавяне на енергия и дума не става на въпрос за употреба на алкохол и цигари!

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо млечните произведения да свалят енергията? Та бебетата са само на млеко, би следвало да са без енергия, да са умрели тоест?!? Нещо не ти се вързва теорията с действителността!

Имаше някъде тема за млякото. Накратко - за децата прясното мляко е полезно, за големите хора е вредно. Учителят също дава такъв съвет (т.е. възрастните да не употребяват прясно мляко) доколкото си спомням.

Явно съветите на Учителя не се разбират правилно или ни учи да вярваме в един ограничен Бог! Кое от двете е според тебе? Защото също беше казал, че ако хората изпуснат благоприятното време, две хиляди години няма да имат подободно. Но Библията казва "ето сега е благоприятното време, сега е спасителния ден"!

Линк към коментар
Share on other sites

За млякото не съм съгласен... но да не отварям тази остра тема. Аз категорично съм противник на всяка храна от животински произход.

На яйцата също ли си противник? Щом ще гледаме какво ядат животните, дори пилетата си ги ядат яйцата?

Трябва ли човек да се лишава от тях?

Лично не ги ям от около две, три години/преди доста си похапвах от тях/, но знам, че съдържат всички необходими вещества за един нов организъм - витамини, ензими и всичко необходимо!

Виждам, че както в много отношения, така и по въпросите за храненето българинът е много бос, ограничен и както винаги не може да даде компетентен съвет!

Никъде в природата не се среща консумация на мляко от дадено същество през целия му живот - освен при хората.

Това не е доказателство нито в едната посока, нито в другата! То и други неща не се срещат при животните през целият им живот, но при хората се срещат!

Другата основна съставка е таурин - извлича се от жлъчка на прасе или друго животно... Без коментар за това.

Този ти цитат го отделих, за да не остане незабелязан!

По възможност храната и напитките да се консумират при стайна температура - студа е враг на енергията в телата ни!

Студът и топлината са също толкова относителни, колкото и светът в който живеем! На вярващите не би трябвало да им оказват влияния относителните неща от този свят!

Иначе има много хора, които издържат на студ и студът не им прави впечатление/къпят се в ледена вода, която също била много изцеляваща за, за тези които могат да я използват/. Но за тези, които не могат да я използват, носела пневмония!

И щом студът и топлината са толкова относителни понятия за човека и на един човек му носят здраве, на друг болест, защо си мислите, че при храната не е така?

Същото е! Колкото и да полезен медът, на някои хора им причинява алергия! А в по-големи количества спомага за образуване на ракови образования/ако енергията не се изразходва, тя се натрупва/! Примерът може да се даде и с други храни. Някои са алергични към банан, например! Някои към мляко!

Всеки организам има различен метаболизъм, различно усвояване на веществата. Едни усвояват по-бързо. За тях казваме, че имат бърза обмяна на веществата. За други казваме, че имат бавна обмяна на веществата или нарушена. Всъщност когато е извън рамките на нормалното било в едната или в другата посока се казва, че обмяната на веществата е нарушена.

Има хора приемат големи количества храна, тъпчат се с цел да надебелеят и не могат. Това също е нарушена обмяна на веществата и /се подразбира енергиен баланс/. Има и обратният случай на нарушена обмяна на веществата - ядеш почти нищо, но килограмите ти стоят натрупани, не можеш да свалиш.

Отделно и организмът има свойството да запазва натрупани килограми на определен етап.

Отслабването и дебелеенето също са свързани с енергията. Отслабването говори, че енергията не ни е достатъчна. Дебелеенето, че приемаме повече енергия с храната отколкото ни е нужна.

И най-добре е, че всеки може сам да си направи точната рецепта за количество и качество на храната като се наблюдава - коя храна като количество и качество му носи енергия и коя му отнема енергията.

Относно обмяната на веществата мога да ви спомена, че е нужен един месец търпение през което време едните клетки в организми умират и други се появяват. Те са резултат от храненето ви през този месец. Ако сте се хранели подходящо, ще се появят нови и здрави клетки.

Когато става въпрос за хранене не можем да не споменем и генно-модефицираните храни за които доста се говори преди време, не можем да не споменем за различните вредни подправки, които се използват в готовите продукти с цел увеличаване на трайността. Не можем да не споменем за вредата от химическата мая в хляба, която заместила естествената такава.

Също не можем да не споменем и трите така наречени бели смърти/когато се употребяват в големи количества/ - брашното, захарта, солта.

Но от друга страна не забравяйте, че има хора, които лекуват благодарение на нивото на 12-те кристали в организма.

Всяка болест била причинена от липсата или увеличаването на един от тези 12-сет кристала. Единият от тези кристали е захарта, другият е солта ...

Някой спомена също за водата/жива и мъртва/, още някои са чували за сребърна ... Водата е нещо наистина уникално, но и водата си променя структурата от нашите мисли. Когато пием водата с благодарение, приличаше на красива снежинка, структурно/. А когато я пием с мрънкане и неблагодарност какво ли става? Всяка храна съдържа в себе си вода, не забравяйте това! Затова когато в Библията е посочено, да приемаме храната си с благодарност, не е случайно! Благодарността се отразява изцяло на структурата на водата, а водата присъства във всяка храна! И с благодарността приемаме здраве, с неблагодарността приемаме болест! Виждате как духовното състояние, настроение се отразяват също на храната и никак не са за пренебрегване.

Мога да спомена и един друг момент, принудата. В живота и това го има. Може да си пълен въздържател, но по липса на друга работа и поради необходимост - да работиш в кафене, където е непрекъснато задимено. Тогава какво правиш?

Някои работят в мини, други са от сутрин до вечер в автобуси и дишат изпарения, трети работят с ацетони и бои непрестанно, в печатниците също има разни вредни мастила ...

Та когато сте принудени да работите в подобна среда/понеже за да живеете и ядете са ви нужни средства/ - какво правите?

ПП Пропуснах да спомена, че имаше някакво изследване от учени, които са установили, че в зависимост от кръвната група, човек има различни вкусови предпочитания, обича различни храни. И навярно щом тези желания са свързани с кръвната група, то не можем да не вземем в предвид!

От друга страна - едно е да препоръчваш определена диета на здрав човек, друго на болен или старадащ от нещо. Човек с диабет не може да яде неща, които човек без диабет може да си позволи например!

Много хора не обръщат внимание на храната си/като мене/, но всъщност тя е много важна. Това което приемаме, това сме ние. И забележете, че от нищо друго не сме така зависими, както от храненето - всеки ден, два пъти на ден, три пъти на дет, четири пъти на ден понякога!

Както мислите оказват влияние на настроението, забелязва се и обратната посака - смляната храна също оказва влияние на настроението.

Понякога ни е лекичко и приятно, а когато сме прияли - тежко и не ни се мърда от леглото. За предпочитане е първото състояние. Ориентираме се по енергията. Второто означава намаляване на енергията. По-принцип се храним, за да се зареждаме с енергия!

Хубаво е също, човек да има представа от калориите на храните и от витаминозното съдържание.

В яйцата, бирената мая, млекото се съдържат почти всички витамини и необходими вещества. Но желязото в млекото е минимално като количество за голям човек, затова може да се набавя от зеленчуци, които го съдържат като магданоз, спанак, леща, грах. Лимонът и портокалът съдържат много витами С, портокалът повече.

Морковът съдържа витамин А най-вече, препоръчван за очите доколкото си спомням. Но морковът съдържа и много антиоксиданти, които имат свойството да извличат токсини от организма. Грейфрутът е известен, че лекувал над около шестотин вида болести причинени от бактерии. Кайсиите, че имат много желязо и помагат на сърцето в жегите ... Поне основните неща за продуктите е нужно да се знаят, няма да изброявам повече.

Само си спомних една диета, която освен че сваляла килограми, нормализирала обмяната на веществата. Не съм я пробвала, но който иска може да опита. Жената, която я правеше беше много доволна и казваше, че и здравето й се подобрило значително.

Сутрин преди ядене се приема една чаша кисело мляко с нарязана около половин връзка магданоз вътре./Тази рецепта не е за увреден стомах/ Цял ден си ядеш нормално без да прияждаш след това. Един месец се яде сутрин на гладно кисело мляко с магданоз, а действието продължава и след този един месец, защото тогава се появяват новите клетки.

Относно енергийните напитки - някои препоръчват чай с прясно мляко/чаят който пиели в Англия/, която енергия я сравняват на тази с изпито кафе, но без кофеин.

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Пия мляко редовно и не мога да забележа някакъв негативен ефект. Трудно ми е да определя как млякото влияе на енергетиката. То като цяло я успокоява, но това не означава, че я понижава.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, при цялостно здравословен живот дори и да се приемат храни, които могат да повлияят зле, тяхното потенциално въздействие се минимизира. А съм сигурен, че водиш здравословен живот ;) А пък и кисело мляко 3-4 пъти в седмицата не е никакъв проблем.

Цвета, в наше време е трудно да се каже, че организмът сам може да си избере по вкус подходящата храна. Малките деца май да. Те по-усещат нещата, но докато растата вкусовете им се променят.

Човек, колкото повече се тъпче с вредни храни, толкова повече токсини се натрупват в организма и тези токсини започват да го управляват. Колкото повече месо яде, толкова повече не може без месо и го обявява за безценна храна. Или яйца или млечни. Самите токсини карат хората да приемат още от тези храни. Получава се нещо като пристрастяване. Аналогичен е механизмът с алкохола и цигарите. Също и саламите :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Защо млечните произведения да свалят енергията? Та бебетата са само на млеко, би следвало да са без енергия, да са умрели тоест?!? Нещо не ти се вързва теорията с действителността!

Имаше някъде тема за млякото. Накратко - за децата прясното мляко е полезно, за големите хора е вредно. Учителят също дава такъв съвет (т.е. възрастните да не употребяват прясно мляко) доколкото си спомням.

Не успях да открия такава тема. :mellow:

А относно млякото, съм напълно съгласна и следвам тази препоръка на Учителя.

Но това ме накланя към въпроси свързани с киселото мляко и сиренето. Дали Учителя някъде е споменавал нещо за тях? Ще съм много благодарна ако някой успее да се сети къде е темата, или ми даде линк към беседа, в която се споменава това. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, при цялостно здравословен живот дори и да се приемат храни, които могат да повлияят зле, тяхното потенциално въздействие се минимизира. А съм сигурен, че водиш здравословен живот ;) А пък и кисело мляко 3-4 пъти в седмицата не е никакъв проблем.

Цвета, в наше време е трудно да се каже, че организмът сам може да си избере по вкус подходящата храна. Малките деца май да. Те по-усещат нещата, но докато растата вкусовете им се променят.

Човек, колкото повече се тъпче с вредни храни, толкова повече токсини се натрупват в организма и тези токсини започват да го управляват. Колкото повече месо яде, толкова повече не може без месо и го обявява за безценна храна. Или яйца или млечни. Самите токсини карат хората да приемат още от тези храни. Получава се нещо като пристрастяване. Аналогичен е механизмът с алкохола и цигарите. Също и саламите :)

Ако човек трудно може да си избере подходящата храна/не по вкус, а по енергията която следва след храната?!/, то още по-малко друг човек ще може да му я избере! Не е ли така?

Месо не ям и не ме интересува. По принцип то се компенсирало с ядки.

Но най-важното не сте го разбрали! Не можете да давате общи рецепти, просто ей така, защото въздействието може да е съвсем различно на различните организми и кръвни групи!

Организмът на човека, особенно на възрастен човек не е като по учебник. Всеки е прекалявал в някаква област с нещо и нещо не му е се е отразило добре, било от храната, било от въздуха, било от водата!

Разказваха ми една история за двама братя страстни пушачи. И понеже толкова вредно било, единият отказал цигарите от ряз, получил някаква болест и си отишъл. Другият и досега си ги пуши и още е жив и на изглед здрав.

От изследванията, които са правели в една книжка за дълголетници установяват няколко неща общи в храненето.

Едната група от тях се е хранела с млеко и млечни произведения и на това хранене, учените отдават дълголетието.

Имало и един дълголетник, който пиел вино и пушел, но се къпел с ледена вода.

Та не може да слагате всички под един знаменател, това се опитвам да ви кажа! Една рецепта за някои хора може да им носи живот, на други смърт! Енергията в човешкият организъм не зависи само от храненето, а и от много други фактори!

И за да давате и налагате рецепти е нужно да знаете точно в какво състояние е даден организъм, с каква обмяна на веществата и с какви токсини в организма или с какви заболявания! Иначе всичко е относително и просто си говорим, но не би следвало теорията да се прилага на практика! А празните приказки на кого са нужни?

За храненето бях чела и една много ценна книжка "Лечебен глад" на Лидия Ковачева.

Ако обичате, отговорете ми на въпроса във връзка с това, което е казвал Учителят, интересува ме!

Интересуваме, вие ли разбирате учението му ограничено или то наистина е такова?

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

.....

Ако човек трудно може да си избере подходящата храна/не по вкус, а по енергията която следва след храната?!/, то още по-малко друг човек ще може да му я избере! Не е ли така?

Месо не ям и не ме интересува. По принцип то се компенсирало с ядки.

Но най-важното не сте го разбрали! Не можете да давате общи рецепти, просто ей така, защото въздействието може да е съвсем различно на различните организми и кръвни групи!

Организмът на човека, особенно на възрастен човек не е като по учебник. Всеки е прекалявал в някаква област с нещо и нещо не му е се е отразило добре, било от храната, било от въздуха, било от водата!

Разказваха ми една история за двама братя страстни пушачи. И понеже толкова вредно било, единият отказал цигарите от ряз, получил някаква болест и си отишъл. Другият и досега си ги пуши и още е жив и на изглед здрав.

От изследванията, които са правели в една книжка за дълголетници установяват няколко неща общи в храненето.

Едната група от тях се е хранела с млеко и млечни произведения и на това хранене, учените отдават дълголетието.

Имало и един дълголетник, който пиел вино и пушел, но се къпел с ледена вода.

Та не може да слагате всички под един знаменател, това се опитвам да ви кажа! Една рецепта за някои хора може да им носи живот, на други смърт! Енергията в човешкият организъм не зависи само от храненето, а и от много други фактори!

И за да давате и налагате рецепти е нужно да знаете точно в какво състояние е даден организъм, с каква обмяна на веществата и с какви токсини в организма или с какви заболявания! Иначе всичко е относително и просто си говорим, но не би следвало теорията да се прилага на практика! А празните приказки на кого са нужни?

За храненето бях чела и една много ценна книжка "Лечебен глад" на Лидия Ковачева.

Ако обичате, отговорете ми на въпроса във връзка с това, което е казвал Учителят, интересува ме!

Интересуваме, вие ли разбирате учението му ограничено или то наистина е такова?

След като написа този пост веднага трябваше да се погледнеш в огледалото, за да видиш как изглежда лицето ти.

Не мисля, че някой тук слага нещата под общзнаменател, освен може би ти другите писали тук :) Споко. Шегичка :)

Всеки споделя, но не може да осмисли живота на питащия. Питащия се оправя сам с живота си и не е нужно да му прави програма или да пишем фермани. Всъщност именно да му направим подробна програма със всички възможни изходи е да го сложим под нашия си общ знаменател. Колкото по-кратки са съветите, толкова по-малко го слагаме под общ знаменател.

Това за пушенето е добър пример. Човек спира цигарите и умира.

Токсините имат единственото хубаво качество да блокират стремленията на душата да пакости на себе си и на другите. Тоест, цигарите могат да направят човек по-добрудушен. Постановката дай да спрем цигарите за по-добро здраве концентрира човека егоистично върху здравето, а не върху добродушието, което трябва да си осигури като спре цигарите. И умира от агресия.

Че си права, че на човек трябва да се гледа цялостно да. Но дай му на питащия цялостен отговор де :)

Като заговорихме за добродушието, то тези столетници, които са карали много на мляко, са живели предимно в планините един прост и скромен живот. Живели са толкова заради добродушието. А пък обливането с ледена водя е като молитва към Бог. Такова е въздействието.

И да, права си, че трябва да се гледа човек да е добродушен, да развива това у себе си, любовта и чак после, ако остане време, да гледа неща като енергия, здраве и трупане на мускулна маса :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Колкото по-кратки са съветите, толкова по-малко го слагаме под общ знаменател.

Зависи, това не е правило! Ти си си изградил подобно правило и си се сложил в рамка!

И умира от агресия.

Не ми го разказаха по този начин случая. Няма нищо общо с агресията, а с никотиновата зависимост на организма, която се е получила. Един вид организма си изграждал някакви антитела в отговор на тази отрова, която е човека е приемал.

Когато спрял да я приема, то огранизмът му продължил да изгражда тези антитела и се нарушил някакъв баланс.

Получил още и диабет и ако не се лъжа от диабета си беше отишъл, не от агресия, както бързо си отсъдил!

Като заговорихме за добродушието, то тези столетници, които са карали много на мляко, са живели предимно в планините един прост и скромен живот. Живели са толкова заради добродушието. А пък обливането с ледена водя е като молитва към Бог. Такова е въздействието.

Те са били столентици и изводът на изследователите е, защото са яли предимно мляко! Това е била предимно храната им!

Другото са си твои инерпретации и оправдания, но Бог не се оправдава, само човеците, които грешат!

И да, права си, че трябва да се гледа човек да е добродушен, да развива това у себе си, любовта и чак после, ако остане време, да гледа неща като енергия, здраве и трупане на мускулна маса :)

Не помня да съм казала подобно нещо! Човек ще гледа на всичко, защо да не гледа! И на добрудушието ще гледа и на енергията ще гледа! Едното е взаимносвързано с друго, да.

Линк към коментар
Share on other sites

ааа, аз в тази игра за доказване заради самото доказване не участвам.

По-добре да говорим по въпросите на питащия

Какво значи туй? - Доказване?! Просто се опитвам да бъда обективна, не субективна!

Въпросите на питащия не са лични! Публични са, в публичен форум! Затова не ни пречи и да разширим познанията си в тази област!

И на мен ми е интересно, да науча нещо не само за напитките/както е писано в заглавието/, но и за храните/както е поставен въпросът в темата/. Интересно ми е, защото човек е твърде зависим от храната и ако няма знанието и разбирането, ще бъде неин роб, вместо тя да му бъде слуга.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек, колкото повече се тъпче с вредни храни, толкова повече токсини се натрупват в организма и тези токсини започват да го управляват. Колкото повече месо яде, толкова повече не може без месо и го обявява за безценна храна. Или яйца или млечни. Самите токсини карат хората да приемат още от тези храни. Получава се нещо като пристрастяване. Аналогичен е механизмът с алкохола и цигарите. Също и саламите :)

Абсолютно ! И консумацията на такива вредни храни се насърчава от техните производители чрез медиите. Но за разбиране на тази вреда се изисква много вяра и воля за промяна. Вслушване дъбоко в себе си. Това става чрез редовни практики и организма сам започва да показва какво е добре за него и какво не е. Затова всеки режим на хранене който не е осъзнат, а само копиран от някъде е с малка полза. Храненето и духовното осъзнаване трябва да се движат паралелно. Не е възможно практиката да не се интересува от храненето и обратно. Защото рано или късно се получава още по-голям дисбаланс и човек започва да се чуди къде е проблема. Едното не трябва да изостава от другото.

Например знам за случаи с йога инструктури, които практикуват и преподават 20, 30 години, но си пушат цигари и употребяват алкохол. Жалко, много жалко за тях. И тази необходимост от такива стимуланти е ясен знак за дисбаланс. Чистото съзнание няма нужда от каквито и да е стимуланти, защото то се подхранва от непрестанната любов от Твореца.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...