Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Без енергийни напитки!


Recommended Posts

Guest Емил от Льонеберя

Българския лактобацилус и термофилния стрептококус са бактериите които допринасят най-вече за положителните качества на тези продукти. Реално те разграждат млякото до неговите съставни части, и дават на организма почти готови суровини. В института по Криобилогия към БАН, един професор ни разправяше колко ценен е лактобацилус булгарикус. Той е ендемичен за България, и почти не се развива другаде. Хубаво би било, в киселото мляко този вид да преобладава, но за съжаление не е така. В нашето кисело мляко, преобладава стрептококус термофилус и сродни видове, но млякото с тях има по-ниско качество.

Лактобацилусите дават киселинния градус на киселото мляко и киселия вкус. Стрептококите дават кремообразната консистенция и един сладникав вкус. Тук няма добри, няма лоши, калпави или хубави. Закваската съдържа двата рода бактерии. Има си съотношение, технология - и в резултат се получава кисело мляко с определени показатели - по БДС киселото мляко има киселинност между 130 и 160 градуса. Ако закваската съдържа само Лактобацили - ще стане много рехаво и воднисто и ще бъде с грозен външен вид. Ако пък стрептококите са повече, млякото ще стане като някаква гипсова замаска. Все лошо. Едно време са го произвеждали по-кисело, днес ЕлБи произвеждат кисело мляко с киселинност 130 - което директно означава, че ако започнат да го "вадят" малко по-рано, продуктът няма да има моралното право да се казва "кисело мляко", понеже няма да отговаря на изискванията за кисело мляко. Директорът едно време ни сподели, че Данон напакостили много на българските традиции, понеже българите вече не желаели да консумират кисело мляко, а сладникавите им захаросани млека. Държавна фирма ЕлБи е всъщност централата на ДСО "Млечна промишленост" - защо има останало едно държавно предприятие в отрасъла? - понеже има междуправителствени договори между България и Япония за дългосрочен износ на закваска с изискването фирмите да са държавни.

И тъй като стана дума за мляко - да споделя, че съм във възторг от млечния цех на ВВВ - нека не звучи като реклама - но вътре имаха доста добра апаратура. Жалко, че нямат дебит да я използват рационално. Нека отбележа, че все пак около 70% от млякото, добито в български ферми не отговаря на никакви стандарти - тоест пада се "извънстандартно". Ужас. Какви млечни продукти да правиш с такова мляко???

Ама хайде да не звуча негативно. Че аман от негативи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да, и без толкова задълбочени познания да притежава човек, ако се опита да подкваси мляко с Данон ще се увери сам. Това което се получава като краен резултат е нещо което някак нямаш желание да консумираш защото се точи като секрет стичащ се от носа

:(

Линк към коментар
Share on other sites

О, за Бога, престанете с това мляко. ВСИЧКО ОПИРА ДО ТОВА, КАКВО КОЛИЧЕСТВО ПРИЕМАТЕ!!!!! Ми то ест, че ако пиете само и единствено мляко през целия си живот, ще се разболеете!

С риск да променя посоката на темата - вие изобщо знаете ли за лекарства от змийска отрова?!?!?!?! Ми аре щом има такива лекарства и помагат, да почнем да си ги консумираме само, а и тва мляко, дето едвам не го сложихте на пиедестал, и да видим кво ще стане, а да - ако не е достатъчно здравословно що не се къпете с ледена вода, щом е помогнала на някого и на нас ще помогне!?!?! Абе вие изобщо чувате ли се!?!?!?!

Както и да е мен това не ми пречи, просто мразя безсмислени спорове...

Искам да благодаря на всички, които дадоха точни и коректни отговори по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук някъде някой беше препоръчал йога упражнения, чувал съм, че те помагат при всякакви мъчнотии, ако може някой да ме упъти или да ми даде инфо ( изчерпателно да е ). Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

3d_146.gif Ти май се сдоби с повечко енергия и без енергийни напитки. След като една такава дискусия успя да те изнерви и да те накара да "подскочиш" , значи ако някой ти е препоръчал йога, аз ти препоръчвам методите на толтеките с нищожните дребни тиранчета. Препоръчвам ти да се заобиколиш с повечко дразнители около себе си и това ще те изстреля директно в небесата 3d_015.gif Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

О, за Бога, престанете с това мляко. ВСИЧКО ОПИРА ДО ТОВА, КАКВО КОЛИЧЕСТВО ПРИЕМАТЕ!!!!! Ми то ест, че ако пиете само и единствено мляко през целия си живот, ще се разболеете!

С риск да променя посоката на темата - вие изобщо знаете ли за лекарства от змийска отрова?!?!?!?! Ми аре щом има такива лекарства и помагат, да почнем да си ги консумираме само, а и тва мляко, дето едвам не го сложихте на пиедестал, и да видим кво ще стане, а да - ако не е достатъчно здравословно що не се къпете с ледена вода, щом е помогнала на някого и на нас ще помогне!?!?! Абе вие изобщо чувате ли се!?!?!?!

Както и да е мен това не ми пречи, просто мразя безсмислени спорове...

Искам да благодаря на всички, които дадоха точни и коректни отговори по темата.

Ти пък, като искаш да си получаваш само мнения по твой привкус, си пиши на лични! Не пускай публични теми или си ги пускай, там при специалистите за отговор. Може по да ти харесат!

Стана ми интересно, че смяташ млякото за лекарство?!? Ама то не се продава в аптеките!!! Продава се в хранителните магазини! Нещо май много ви идват книжките ....

Линк към коментар
Share on other sites

Цвета,

отново драматизираш.

Само ти се е сторило ... Ако бях драматизирала, какво ли щеше да е ?!

И все пак съм чувала за вярващи които превръщат мъртвата вода в жива/или по-скоро смъртоносни бактерии умирали в ръцете на този човек, наблюдавали го с микроскоп/.

Та защо да не мислим в тази посока? Какво пречи? Или теориите са по-приятни? Мен лично ме интересува практиката, живота и точно от нея разпознавам неправилните убеждения.

Линк към коментар
Share on other sites

dcveta, отвори си третото оченце (нали имаш дарби) и виж, че Ванката е още тинейджър, стига си го хокала. :3d_133:

И наистина е добре да понамалиш възклицателните, щото става доста емоционално.

Линк към коментар
Share on other sites

dcveta, отвори си третото оченце (нали имаш дарби) и виж, че Ванката е още тинейджър, стига си го хокала. :3d_133:

И наистина е добре да понамалиш възклицателните, щото става доста емоционално.

Той пък да не се вързва много, много, да се забавлява повече, дори когато спорим.

На мен нещо, което не ми отърва го пропускам . Понякога и аз се вързвам, забравям, че става въпрос за нета, все пак.

Иначе се сетих преди години, когато и аз съм била тинейджър четох една книжка за пшеничният зародиш. Лекарят беше правил изследвания повече от двадесет години и описал резултатите - имаше много излекувани болести чрез този пшеничен зародиш.

И аз го правех известно време, наистина ефикасно. Рецептата беше с лъжица мед и прясно мляко 1 ч/за ваше съжаление/ и пшеничен зародиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога и аз се вързвам, забравям, че става въпрос за нета, все пак.

Това пък какво значи? Искаш да кажеш че тук не може да се пишат сериозни неща?

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога и аз се вързвам, забравям, че става въпрос за нета, все пак.

Това пък какво значи? Искаш да кажеш че тук не може да се пишат сериозни неща?

Не! Исках да кажа, че като не ти е в къщата, какво ти е? Някой си писал, писал и какво от това?

Което си разбрал и приел, добре. Което не приемаш, не приемаш! Всеки си има право на мнение и в много случаи мненията са различни.

И все пакр ти май ме метна малко! Щото малко тинейджъри ще приемат млякото за лекарство.

Но това не ме интересува много.

Всъщност не знам, разбирате ли какво правите с недоказаните теории?

Най-важно е човек да приема храната с удоволствие и любов и като така я приема, тя ще му носи енергия.

Но ако непрекъснато се съмнява и следи какво е и какво не е, това е направо тормоз. А вие внасяте съмнения.

Можеш да разбереш след коя храна се чувстваш добре и след коя не, коремът най-точно реагира и говори.

Знаеш какво е положението сега, криза. Месата били заразени, зеленчучи да не ядем, щото може да умрем/случая със смъртоносната бактерия имам в предвид, която намерили и в бутилирана вода/, готовите продукти били с опасни подобрители, хлябът с вредна мая ..... а сега и млекото било "вредно" ...

То тогава човек трябва да не яде нищо и да живее само от въздух, но който го може! А другите какво да правят?

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не знам, разбирате ли какво правите с недоказаните теории?

Чакай сега, има си медицински изследвания за млякото. Жълтата раса пък по начало има голям проблем с усвояването на млякото, доколкото си спомням.

Тук споделяме опит, за да се учим от грешките на другите. Например, ако знаех тази информация за прясното мляко преди 10-ина години, щях да си спестя доста проблеми и страдания.

Линк към коментар
Share on other sites

dcveta, отвори си третото оченце (нали имаш дарби) и виж, че Ванката е още тинейджър, стига си го хокала. :3d_133:

И наистина е добре да понамалиш възклицателните, щото става доста емоционално.

Той пък да не се вързва много, много, да се забавлява повече, дори когато спорим.

На мен нещо, което не ми отърва го пропускам . Понякога и аз се вързвам, забравям, че става въпрос за нета, все пак.

Иначе се сетих преди години, когато и аз съм била тинейджър четох една книжка за пшеничният зародиш. Лекарят беше правил изследвания повече от двадесет години и описал резултатите - имаше много излекувани болести чрез този пшеничен зародиш.

И аз го правех известно време, наистина ефикасно. Рецептата беше с лъжица мед и прясно мляко 1 ч/за ваше съжаление/ и пшеничен зародиш.

Споко де, малко критика даже е здравословна, но не повече и от млякото 3d_146.gif .

Както и да е, добре че все още има хора дето казват точно каквото мислят - много ме кефят такива!

А относно млякото, сиг не съм се изразил правилно, няма значение, идеята беше, че всичко с мярка може да е и здравословно.

Линк към коментар
Share on other sites

идеята беше, че всичко с мярка може да е и здравословно.

thumbup2.gif Стигнахме до консенсус. Както се разбира всички са съгласни с туй мнение!

Само, че ...всичко било относително. Един петдесет килограмов човек и един стокилограмов човек, мерките им са доста различни в храненето.

ПП Относно откровеността - за какво ми е да се крия и притеснявам от това? Нито съм на заплата при тебе, че да ми казваш какво да правя, нито ме храниш в къщи, че да ми казваш какво да ям.

Каквото ям си е за мене и каквото не ям също.

Иначе по принцип не обичам да споделям промлемите си и нещастието си с всички.

Може би само с Бог. Няма да разбереш през какво минавам например ако не е приключило и ако нещастието не се е обърнало в щастие. Тогава мога да споделя, но само тогава. А и всички се интересуват от крайният резултат - дали си се провалил/за да ти се надсмеят/ или си успял/за да ти се възхищават/. Никой не те пита за повече подробности.

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не знам, разбирате ли какво правите с недоказаните теории?

Чакай сега, има си медицински изследвания за млякото. Жълтата раса пък по начало има голям проблем с усвояването на млякото, доколкото си спомням.

Тук споделяме опит, за да се учим от грешките на другите. Например, ако знаех тази информация за прясното мляко преди 10-ина години, щях да си спестя доста проблеми и страдания.

Не съм чула! Жълтата раса нямаше ли да закупуват наше кисело мляко? Нещо подобно се говореше по новините.

Дай факти, ако искаш в другата тема за млякото/както прецениш/. Ако искаш на лични, интересува ме. И ще отсея. Защото всичко досега прочетено тук е без факти, просто мнения, без експерименти и доказателства! Споменава се и се сравнява вредата от млякото с вредата от глутена при пшеницата и верно някои деца не ядат хляб и житни култури поради непоносимостта им към този глутен, но това са единици, които са изключения от правилото, едно на милион! Та нищо не доказвате с това си сравнение!

Една жена спасила дъщеря си с прясно мляко от отрова!

И като си казал така "щях да си спестя доста проблеми и страдания" .... все едно си пил по литър ракия на ден?! Просто ....

И все пак ми се иска, да разбера по-подробно случката, да те изслушам и преценя сама. Искам да си направя сама изводите!

Може да си съчетавал няколко вредни неща или причините за страдание да са други. Затова опитай се да разкажеш по-подробно. Ако не искаш във форум, може и на лични да ми пишеш, но искам да си направя изводите самостоятелно!

Може и да стигна до твоите, може и да не стигна. В много случаи хората приемат готови неща за даденост, но не трябва.

Особенно знанието за храните се мени непрекъснато и винаги има "за" и "против". Шоколадът също много се отричаше, но четох , че когато не се прекалява е много полезен за кашлица. А в шоколадът, бананите и сладоледът казваха, че се съдържал хормонът на щастието. Иначе от друга страна също ги отричат. Ако слушам всичко, което се говори, то трябва да не ям!

Но яденето си е част от живота, все пак!smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Не само с усвояването на млякото, но и на млечните продукти имат проблеми някои хора от жълтата и червената раса.

То затова и в Латинска Америка консумацията на сирене/кашкавал/прясно мляко/кисело мляко не е популярна.

...

Всяко нещо в определена доза може да е полезно, но ... може и да не е полезно.

Примери - много - тетродотоксинът, например, не е полезен в ниски дози.

Линк към коментар
Share on other sites

Споко де, малко критика даже е здравословна, но не повече и от млякото 3d_146.gif .

Както и да е, добре че все още има хора дето казват точно каквото мислят - много ме кефят такива!

А относно млякото, сиг не съм се изразил правилно, няма значение, идеята беше, че всичко с мярка може да е и здравословно.

Хубаво е, че се забавляваш, това също дава прилив на енергия :) Мисля че, ако оставиш настрана размяната на реплики по-горе, може да си отсееш съвети как да си подобриш състоянието. Пък ако те мързи да го правиш, си намери добър фитнес инструктор който да ти помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

„Кола-кола“ и Пепси са канцерогенни и причиняват рак

„Кока-кола“ са изправени пред тежко предизвикателство. След поредица анализи, екип от американски учени са доказали, че комбинацията от вещества в двете напитки, е канцерогенна и причинява рак. Специалисти от Калифорния са открили в колата огромни количества от веществото 4-етилимидазол, за което е доказано, че причинява редица ракови заболявания.

Опасният химикал се получава вследствие на смесването на четири различни карамелени оцветителя, за да се получи характерния за Кока-кола тъмен цвят. Той се получава при загряването на кафява боя, заедно с амониев сулфат. Който пък се използва основно като… изкуствен тор! Заради скандалните разкрития и от „Кока-кола“, и от Пепси обявиха, че ще променят технологията на производство на продуктите си, за да се спре синтезирането на опасното вещество.

Само че то не е единственият опасен химикал в така обичаните напитки. Голяма част от всички останали синтетични оцветители в напитката също са изключително вредни за човешкото здраве, предупреждават от Hotarena.net. Въпросните химикали са причинители на редица проблеми, най-вече при децата и подрастващите, които са им най-големите фенове.

Тези оцветители се сочат като основните причинители на астма, нарушения в концентрацията, хиперактивност и други. Заради всички тези опасни странични ефекти, властите в Калифорния дори излязоха с предложение върху бутилките на „Кока-кола“ и Пепси да се слагат предупредителни надписи, както на цигарите, че съдържанието им е опасно за хората и здравето им.

Подобна перспектива обаче е немислима и за двете компании. Затова те обявиха, че ще измислят друг начин да синтезират оцветителя, за да не представлява той риск за здравето на потребителите им.
/razkritia.com/

Image result for coca cola unhealthy

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде едно мнение и от моята камбанария - Хомеопатията. Така наречените "енергийни" напитки вкл. кафето, особено тип Робуста, а и зеления и черен чай, не дават енергия. Те всъщност изваждат складираната ви резервна енергия за спешни случаи, например прединфарктно състояние, грип и др. под. и... вие си мислите че някой ви е дал външна енергия. Като храна, мн. добри при физическо изтощение са 1-во глюкозата, а също и истинския шоколад, но не онзи от Палмово масло, а този с високо 70% съдържание на какао.

 Най-доброто според нас е т.н. Хомеопатичен Симилимум или Конституционалното хомеопатично лекарство, което хармонизира като отпушва чакрите, премахвайки потисканията на соматично и психично ниво и така човек разполага с всичката си налична енергия!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...
Цитат

Adam Gołąb
5 дни  · 
КИТАЙ ЗАБРАНИ КОКА-КОЛА ЗА КОНСУМАЦИЯ НА ЧОВЕКА И Я КЛАСИФИРА КАТО ПОЧИСТВАЩ МАТЕРИАЛ*
В Китай Coca-Cola ще се продава като препарат за почистване на канализация, а Coca-Cola безалкохолна напитка, произведена от американската компания Coca-Colla Company според решение на Централния комитет за икономическо развитие на Китай. Качествената храна ще бъде преместена в категорията антисептори, препоръчани за почистване на тръби..
Причината за това строго решение са научните изследвания за състава на напитката и влиянието ѝ върху човешкото здраве. Над 500 затворници от китайските затвори бяха избрани за експерименти и изследвания. Пили Кока-Кола три пъти на ден в продължение на шест месеца. Експериментът доведе до 75 смъртни случая и 150 инфекции. Други бяха с увреждания, а други страдаха от обостряне на хронични заболявания и бяха изложени на увреждания в различна степен на тежест...
Въз основа на тези данни Органът стигна до изводи относно заплахата за живота и здравето на хората, която представляват безалкохолните напитки, което доведе до решението незабавно да се изтегли Coca-Cola от всички хранителни магазини в Китай :flag_cn:...
Наблюдавайте едновременно положителните свойства на течността. Особено във водопроводните и канализационните инсталации като ефективно средство за почистване на канализационни и санитарни тръби в бани
В Турция за първи път в света е образувано дело срещу американската компания Coca-Cola относно състава на напитка, която може да причини белодробна левкемия, черен дроб, щитовидна жлеза...
Върховният съд на Индия забрани разпространението на напитки Coca-Cola поради рискове за здравето...
Латвия забрани разпространението на Coca-Cola и Pepsi в началните училища, и
в *Англия* и *Украйна* са забранили консумацията им в училищата...
*:no_entry: Факти за Coca-Cola*:
Счита се за добър за премахване на ръжда, така наречената. скали, от чайник и вана, поради съдържанието на ортофосфорна киселина...
В *някои азиатски страни* фермерите използват Coca-Cola, за да убиват насекоми, а други, защото е по-евтина от химикали и има същия ефект
★ 8 000 хиляди чаши напитки Coca-Cola се консумират всяка секунда в света...
Всичко изброено не е само за Coca-Cola, но и всички останали безалкохолни напитки са опасни като Pepsi и други напитки от всякакви видове...
Трябва да помним, че производствените компании се грижат единствено за печалбите, а не само за човешкото здраве за търговски цели. А когато става дума за грижа за здравето си, то е само във вашите ръце, затова трябва да се въздържате да го пиете и да съветвате близките си да не го пият... Наистина напитката е вкусна, защото съдържа киселини, захари и химикали. , но в същото време е опасен и смъртоносен, причинява рак, остеопороза и преждевременна загуба на паметта....
Страхотен препарат за премахване на петна.

от фейсбук :)  
  ·   · 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...