Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

  • Отговори 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Стресът наистина е предпоставка за възникване на заболявания. Но - стресът е задължителен фактор в живота. Чрез него се учим, напрягаме силите си и растем. Това което поражда болестите - психически и физически е невъзможността или неумението на съзнанието да "смели" стреса - да го превръща в опитност. Тогава се поражда известният ни психически механизъм на изтласкване в подсъзнанието и автоматичното връщане на изтласкането във вид на болестни симптоми. Така че - ключът към здравето е в ясното отворено силно спокойно съзнание, което приема всичко ставащо с благодарност и го включва в житейската си опитност! :D

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Много точна формулировка!

Да отговоря с пример за ежедневието - имам няколко поредни уговорени часове - от 9 до 18ч. Всичко тече ок и в 11 не идва никой без да са ме предупредили. Чакам до 11.15 и ..... не се ядосвам, че са ми пропиляли времето, а си казвам: Благодаря!

Господ ми е отворил тези минути за нещо... какво ли е? След 10 сек. се сещам, че си мислех вчера да отскоча до магазина за пролетни меки обувки.... Намирам точно това, което търся в първия магазин и се връщам точно навреме за следващия час - щастлива и благодарна! :feel happy::D

Линк към коментар
Share on other sites

:D И аз съм много съгласна с Орлин-когато е благодарен,човек е силен,спокоен,отворен :feel happy: .Ако,случайно,ме нападне стреса,което си е съвсем нормално,си спомням за едно сладко реге от студентските си години-"Don't worry,be happy!"-затананиквам си го наум,ако мога и на глас,много ми помага на мен,не само текста,но и музиката е добряшко-веселяшко-окуражителна,хе,хе :D .
Линк към коментар
Share on other sites

:)

И аз съм много съгласна с Орлин-когато е благодарен,човек е силен,спокоен,отворен  .Ако,случайно,ме нападне стреса,което си е съвсем нормално,си спомням за едно сладко реге от студентските си години-"Don't worry,be happy!"-затананиквам си го наум,ако мога и на глас,много ми помага на мен,не само текста,но и музиката е добряшко-веселяшко-окуражителна,хе,хе

На мен много ми помагат песните на Учителя Беинса Дуно. Стане ли ми тъжно или притеснено, започвам да си пея някоя от песните и не усещам как си възвръщам хармоничното състояние. В момента любимата ми песен е:

Зов на планината

И скачам аз като птичка

от клон на клон,

да се чуди всякой кат` ме види.

Запявам аз песен чудна за Слънцето;

бистри изворчета зашумяват.

И виждам аз Връх изправен

пред мен стои.

Той зове ме там нагоре. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Донка, много точно казано много мъдро премерено и аз съм сигурна че е вярно защото гледам да го прилагам и за себе си, но питам се дали всеки път успяваш да си благодарна и да го подминаваш така лесно, защото тогава живота на всики би бил песен - в частност твоя поне! Аз за сега успявам, но веднъж понякога се товаря....хубавота е поне, че ми минава горе - долу бързо и после всичко е наред даже го обръщам на майтап....и това също е начин да са запазиш :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодаря... В сравнение с начина, по който приемах живота си в продължение на 25 години (поредица от неприятности и изпитания, които трябва да преодолееш и понесеш с достойнство, за да те наградят с моменти на радост), сега наистина е песен. Много точно определение! Разбира се, че не всичко успявам да "обработя" на мига - понякога са нужни няколко минути, понякога час, а макар и много рядко вече - понякога денонощие. Ако успея да трансформирам стреса в благодарност веднага, успявам да забележа отворената за мен "врата" и да оползотворя дадените ми шансове... Ако не успея веднага, вратата се затваря, но пък ми остава урока - "Ако бях преодоляла стреса по-навреме, щях да видя по-благоприятния вариант и да се възползвам. Следващият път ще опитам да се овладея по-бързо...."

Мисля, че бързото овладяване на стреса минава през "опитомяване" на Егото, което се е вкопчило в своя модел и очакване и вижда в разрушаването му заплаха за съществуването си. Постепенно успях да го трансформирам в "гъвкаво Его" - убедих го, че най-ценното му качество е гъвкавостта, изобретателността и проницателността му, умението му да се сработва с интуицията ми. Покрай работата си имам възможност да упражнявам тези качества по 8-9 часа всеки ден. Мисля, че по този начин Егото ми вече не се плаши от смирението, а го превръща в своя сила, с която преодолява безболезнено стресовите ситуации. Реално погледнато, те вече за него не са заплаха, а ежедневна "гимнастика", дори нещо подобно на играчка тип "пъзел", решаването на който му доставя удоволствие, а не болка... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Съгласна съм с теб.Стигнала съм по свой начин до горе долу същите изводи.В забързаното ежедневие понякога така се увличам, че забравям накъде съм тръгнала.

Хубаво е че има хора като теб Донке и форум като този.От друга страна не съм спряла да търся и други начини да се справям с проблемите.За сега само експериментирам по малко.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с теб.Стигнала съм по свой начин до горе долу същите изводи.В забързаното ежедневие понякога така се увличам, че забравям накъде съм тръгнала.

Хубаво е че има хора като теб Донке и форум като този.От друга страна не съм спряла да търся и други начини да се справям с проблемите.За сега само експериментирам по малко.

Да се страхуваш е нормално! Но да изпитваш постоянен страх! Това вече е болестно състояние.А за да разбере човек дали е болен от Стрес е проста работа даже,се и вижда. Но човек трябва да не е далтонист за да може да го види иначе просто шанс да го види няма.!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предлагам ви следната публикувана билкова рецепта,която според автора на книгата е рецепта на Петър Дънов:

Запарват се 5 грама чубрица/в повечето магазини се продават разфасовки по 10г. които може да раздерите на две/ за 40 минути в 500 грама вряла водаПие се 3-4 пътеи дневно.Стресът би трябвало да изчезне за 3 дни като се укрепва и нервната система.

Ще съм благодарна на chuchupei ако ми разкаже с повече думи какво точно има предвид.

Бихте ли посочили източника.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли посочили източника.

:D "Билковите рецепти на България.Вълшебствата на народните лечители.Ванга.Петър Дънов.Петър Димков" НЮ МЕДИА ГРУП ,София , 2007

Линк към коментар
Share on other sites

Бих ви препоръчала лененото семе. Не напразно му казват вълшебната семка. Смилате си го от вечерта, заливате го със студена вода да стои през нощта, и на сутринта го изпивате, ако искате цялото, ако искате прецеждате и пиете само водата. Може да му добавите и кисело мляко. Има вкус на орехи. И лекува всичко.

Може да го пиете от време на време и без да имате оплаквания, за да нямате после такива

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам ви следната публикувана билкова рецепта,която според автора на книгата е рецепта на Петър Дънов:

Запарват се 5 грама чубрица/в повечето магазини се продават разфасовки по 10г. които може да раздерите на две/ за 40 минути в 500 грама вряла водаПие се 3-4 пътеи дневно.Стресът би трябвало да изчезне за 3 дни като се укрепва и нервната система.

Ще съм благодарна на chuchupei ако ми разкаже с повече думи какво точно има предвид.

Бихте ли посочили източника.

Имам предвид,че при стрес се отделят многобройни хормони от надбъбречните жлези.Например като хормоните адреналин,нораадреналин,кортизол,норапрем

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с chuchupei.А и вече учените стигад до един от изводите,че стреса провокира редица заболявания.А това кое ще се окаже стресиращо за даден човек зависи от начина му на възприятие.Също така,учените са забелязали,че даден човек подложен продължително време на стрес,води автоматично до емоционален дисбаланс,и както знаем тялото е едно цяло,и този дисбаланс се отразява и на тялото.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с chuchupei.А и вече учените стигад до един от изводите,че стреса провокира редица заболявания.А това кое ще се окаже стресиращо за даден човек зависи от начина му на възприятие.Също така,учените са забелязали,че даден човек подложен продължително време на стрес,води автоматично до емоционален дисбаланс,и както знаем тялото е едно цяло,и този дисбаланс се отразява и на тялото.
Да Веско напълно съм съгласен с изказаното мнение от теб просто нямам думи. Всичко добро на теб пък и на всички.Поздравявам всички с настъпилият празник Христос воскресе.!
Линк към коментар
Share on other sites

ето, намерих рецептата за стрес: 1 гр/ дневно ленено масло от началото на есента до края на пролетта – вътрешен прием със сок, компот или чай.

тук

на края на статията

само че правете разлика между ленено семе и ленено масло. Второто се продава по аптеките, в черни шишенца . Става въпрос за един грам масло, не семена

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1224219

Стресът - причина за 90% от здравословните проблеми

При стрес се разрушават много от витамините, необходими за правилното функциониране на клетките, нарушава се обмяната на веществата и често се стига до появата на наднормено тегло

11.08.2008

Дори целулитът, например, все по-рядко се възприема като частен проблем, а се свързва с неправилния баланс на веществата в организма и с нездравословния начин на живот. Причините за образуването му са много и комплексни, но стресът е една от главните, уверени са специалистите.

Стресът всъщност е причинител на около 90% от заболяванията, защото отслабва имунитета и нарушава работата на всички системи в организма, смята съвременната медицина.

При стрес се разрушават много от витамините, необходими за правилното функциониране на клетките, нарушава се обмяната на веществата и често се стига до появата на наднормено тегло. Всичко това оказва негативно въздействие върху психиката на човека и неговото цялостно физическо състояние.

Появяват се тревожност, депресия, неврози, емоционална неустойчивост, спад или подем в настроението, превъзбуда, агресивност, гняв, нарушения в паметта, безсъние, хронична умора и т.н.

Причините за възникването на стреса са многобройни и разнообразни. Най-често на стресови преживявания са подложени жителите на големите градове. Той може да се предизвика от всички сериозни събития в живота: учение, работа, проблеми с партньора, липсата на такъв или раздялата с него.

Въпреки разнообразните причини за стреса, реакцията на организма е практически еднаква. Надбъбречните жлези започват активно да изработват адреналин и други хормони на стреса. Това води до засилено сърцебиене, повишаване на налягането, забързано дишане, промени във водно-солния баланс, повишаване на съдържанието на захар в кръвта и др.

Стресът се отразява и на кожата. В нея хормоните на стреса потискат растежа и деленето на фибробластите, което води до изтъняване, лесно повреждане и трудно заздравяване.

Появяват и се чести или постоянни болки в главата, панически реакции, безплодие, нарушения в сексуалността, бързо стареене на кожата и влошаване на нейното състояние, болки в стомаха, натрупване на излишни килограми, целулит.

Често при стрес човек започва да яде много и това води до натрупване на мазнини, главно по бедрата и седалището. Продължителният стрес обаче може да доведе дори до анорексия или булимия.

Какво да направим, за да се преборим с него

1. Отделяйте време за всевъзможни водни процедури: отпускащи вани с пяна и ароматни масла, басейн, контрастен душ, обтриване с мокра кърпа. Водата помага да се премахне стреса.

2. Старайте се да се наспивате добре. Това е много важно.

3. Отделяйте време за физически упражнения. Не е задължително да ходите в спортната зала - движете се в къщи.

4. Отпускащите масажи са особено полезни. Човек се успокоява дори само при прегръщане и галене. Докосването има голяма успокоителна сила. То създава усещане за надеждност и безопасност. Можете да посетите професионален масажист, а можете и да се оставите в ръцете на любимия човек. Важното е те да бъдат спокойни и уравновесени, когато ви галят или разтриват леко.

Zdrave.bg

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1272450

Със стреса са свързани и над 75% от физическите заболявания. Той е ответна реакция на организма, насочена към мобилизация на защитните сили за справяне с критични ситуации, поясни Янчева.

Симптомите, които дават сигнал, че човек е подложен на твърде интензивен отрицателен стрес, са нервност, неудовлетворение, безсъние и депресия.

По думите й стресът е неразделна част от всекидневието на човек и той трябва да се научи да се справя с него. В резултат обаче хората боледуват от инфаркт и инсулт, колит, язва, гастрит, затлъстяване, мигрена, астма, стерилитет. При бременните жени стресът може да доведе до проблеми с износването на плода.

Най-често срещаните физически последици от нервното изтощение са увреждания на сърдечно-съдовата система, подтисната имунна система, нарушен баланс на храносмилателната система.

На стрес са подложени най-често лекари, диспечери, полицаи, пожарникари, журналисти, както и хора, които се грижат за тежко болни.

В България се наблюдава прекомерна и безконтролна употреба на силни лекарства срещу стреса, посочи Янчева. По думите й, подобно медикаментозно самолечение може да доведе до тежка зависимост и увреждания на черния дроб и бъбреците.

svejo.net

Редактирано от aratron
Линк към коментар
Share on other sites

ето, намерих рецептата за стрес: 1 гр/ дневно ленено масло от началото на есента до края на пролетта – вътрешен прием със сок, компот или чай.

тук

на края на статията

само че правете разлика между ленено семе и ленено масло. Второто се продава по аптеките, в черни шишенца . Става въпрос за един грам масло, не семена

С тези савети и препоръки най много да се отровиш или дастанеш някой си наркоман :D Тя тая работа ако била така лесна то всички щяха да бъдат здрави весели и щасливи!

Линк към коментар
Share on other sites

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1224219

Стресът - причина за 90% от здравословните проблеми

При стрес се разрушават много от витамините, необходими за правилното функциониране на клетките, нарушава се обмяната на веществата и често се стига до появата на наднормено тегло

11.08.2008

Дори целулитът, например, все по-рядко се възприема като частен проблем, а се свързва с неправилния баланс на веществата в организма и с нездравословния начин на живот. Причините за образуването му са много и комплексни, но стресът е една от главните, уверени са специалистите.

Стресът всъщност е причинител на около 90% от заболяванията, защото отслабва имунитета и нарушава работата на всички системи в организма, смята съвременната медицина.

При стрес се разрушават много от витамините, необходими за правилното функциониране на клетките, нарушава се обмяната на веществата и често се стига до появата на наднормено тегло. Всичко това оказва негативно въздействие върху психиката на човека и неговото цялостно физическо състояние.

Появяват се тревожност, депресия, неврози, емоционална неустойчивост, спад или подем в настроението, превъзбуда, агресивност, гняв, нарушения в паметта, безсъние, хронична умора и т.н.

Причините за възникването на стреса са многобройни и разнообразни. Най-често на стресови преживявания са подложени жителите на големите градове. Той може да се предизвика от всички сериозни събития в живота: учение, работа, проблеми с партньора, липсата на такъв или раздялата с него.

Въпреки разнообразните причини за стреса, реакцията на организма е практически еднаква. Надбъбречните жлези започват активно да изработват адреналин и други хормони на стреса. Това води до засилено сърцебиене, повишаване на налягането, забързано дишане, промени във водно-солния баланс, повишаване на съдържанието на захар в кръвта и др.

Стресът се отразява и на кожата. В нея хормоните на стреса потискат растежа и деленето на фибробластите, което води до изтъняване, лесно повреждане и трудно заздравяване.

Появяват и се чести или постоянни болки в главата, панически реакции, безплодие, нарушения в сексуалността, бързо стареене на кожата и влошаване на нейното състояние, болки в стомаха, натрупване на излишни килограми, целулит.

Често при стрес човек започва да яде много и това води до натрупване на мазнини, главно по бедрата и седалището. Продължителният стрес обаче може да доведе дори до анорексия или булимия.

Какво да направим, за да се преборим с него

1. Отделяйте време за всевъзможни водни процедури: отпускащи вани с пяна и ароматни масла, басейн, контрастен душ, обтриване с мокра кърпа. Водата помага да се премахне стреса.

2. Старайте се да се наспивате добре. Това е много важно.

3. Отделяйте време за физически упражнения. Не е задължително да ходите в спортната зала - движете се в къщи.

4. Отпускащите масажи са особено полезни. Човек се успокоява дори само при прегръщане и галене. Докосването има голяма успокоителна сила. То създава усещане за надеждност и безопасност. Можете да посетите професионален масажист, а можете и да се оставите в ръцете на любимия човек. Важното е те да бъдат спокойни и уравновесени, когато ви галят или разтриват леко.

Zdrave.bg

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1272450

Със стреса са свързани и над 75% от физическите заболявания. Той е ответна реакция на организма, насочена към мобилизация на защитните сили за справяне с критични ситуации, поясни Янчева.

Симптомите, които дават сигнал, че човек е подложен на твърде интензивен отрицателен стрес, са нервност, неудовлетворение, безсъние и депресия.

По думите й стресът е неразделна част от всекидневието на човек и той трябва да се научи да се справя с него. В резултат обаче хората боледуват от инфаркт и инсулт, колит, язва, гастрит, затлъстяване, мигрена, астма, стерилитет. При бременните жени стресът може да доведе до проблеми с износването на плода.

Най-често срещаните физически последици от нервното изтощение са увреждания на сърдечно-съдовата система, подтисната имунна система, нарушен баланс на храносмилателната система.

На стрес са подложени най-често лекари, диспечери, полицаи, пожарникари, журналисти, както и хора, които се грижат за тежко болни.

В България се наблюдава прекомерна и безконтролна употреба на силни лекарства срещу стреса, посочи Янчева. По думите й, подобно медикаментозно самолечение може да доведе до тежка зависимост и увреждания на черния дроб и бъбреците.

svejo.net

Четери нива на стрес главно има!Е вярно, има и още но те са под нива, и са 11 на брой! Повече немога да кажа.Ако някой иска да знае нещо повече да ми пише на пощата chuchupei@dbv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се много но от тези разтривки и загрявки на пръстите не виждам някаква си полза! Ако ти престои боксова среща да тогава съм съгласен но иначе си е вятър и мъгла. Нищо лично и всичко добро на всички всеки има право на мнение и на изказване.Иначе се превръщам във фашист.

Линк към коментар
Share on other sites

За връзката между стреса и раждаемостта. И за това , че и у нас има представители на официалната медицина, които търсят мостове към холистичната и алтернативната:

- Според едно изследване икономическата криза ще намали раждаемостта по целия свят.

- Това е психологическият фактор. Тежкият живот, битовизмите, стресът могат да разболеят и най-здравия човек. Младите хора днес съществуват в ритъм на ръба. В борбата си за хляб и реализация много от тях отлагат създаването на потомство за по-добри дни. Заради тази несигурност много бъдещи млади майки живеят в страх как ще гледат децата си. От перманентния стрес пък тръгват спонтанните аборти и раждането на недоносени бебета. Голямата грешка е, че бременните работят до последния възможен момент, за да запазят мястото си. Защото тук работодателите са безмилостни. Ако наистина искаме реална стратегия за развитието на българската нация, нашето законодателство в това отношение трябва да бъде желязно.

- Злото обаче вече е сторено, хиляди българи искат потомство, но не могат. С какво народните лечители могат да помогнат?

- Ще създадем група от лечители, която да помогне на хората със стерилитет. Всички двойки ще минат на предварителни изследвания, с които след това ще докажем черно на бяло ефективността на лечението ни.

- Как да си обясним факта, че двойки след сеанс при естрасенс или посещение при билкар чудодейно зачеват?

- Дали ще ги наречем хилъри или екстрасенси, нашата страна е с много добър генетичен материал в това отношение. И траките, и славяните, и прабългарите са имали тази дарба. Като лекар експериментатор и патобиохимик мога да заявя, че народните лечители владеят силата на биоенергията. "Чудото" според мен е, че те могат да стимулират по естествен път хипоталамуса и хипофизата, за да повишат естественото синтезиране на двата хормона FSH и LH, липсата на които предизвиква безплодие.

Извадка от интервю с проф. Връбка Орбецова

източник: http://moreto.net/novini.php?n=34979

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
Стресът наистина е предпоставка за възникване на заболявания. Но - стресът е задължителен фактор в живота. Чрез него се учим, напрягаме силите си и растем. Това което поражда болестите - психически и физически е невъзможността или неумението на съзнанието да "смели" стреса - да го превръща в опитност. Тогава се поражда известният ни психически механизъм на изтласкване в подсъзнанието и автоматичното връщане на изтласкането във вид на болестни симптоми. Така че - ключът към здравето е в ясното отворено силно спокойно съзнание, което приема всичко ставащо с благодарност и го включва в житейската си опитност! :D
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Негативните емоции предизвикват стрес, който е пагубен за човешкия организъм.

Пета чакра(Вишудха) е свързана със щитовидната жлеза.Тя управлява всички форми на емоционално обагрените ментални прояви.Всяка душевна болка влияе върху нормалното и функциониране.

Тироидният хормон влияе върху производството на полови хормони.При нарушена функция на щитовидната жлеза вследствие на стрес се стига до безплодие.

Доказано е че жените имат по-развита 5 чакра от мъжете.Те са по-емоционални ,следователно и по-уязвими емоционално.Никак не е странно,че броят на младите жени които не могат да забременеят расте.Животът е напрегнат и пълен с негативни стресови ситуации.

При начални нарушения на щитовидната алтернативната медицина се справя успешно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Ваксина за стрес

Американски учени обявиха,че са близо до изобретяването на първата ваксина за стрес,която ще ни отпуска без да ни успива.

След 30 години опити д-рРобърт Саполски,професор в университета в Станфорд,смята,че е възможно да се промени начинът,

по който работи мозъка,за да се създаде състояние на "фокусирано спокойствие".

По думите на професора,в Станфорд са на път да създадат формула,която ще премахне нуждата от релаксиращи терапии или успокоителни.

в-к Република от 04.08.2010г.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...