Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Ваксина за стрес

Американски учени обявиха,че са близо до изобретяването на първата ваксина за стрес,която ще ни отпуска без да ни успива.

След 30 години опити д-рРобърт Саполски,професор в университета в Станфорд,смята,че е възможно да се промени начинът,

по който работи мозъка,за да се създаде състояние на "фокусирано спокойствие".

По думите на професора,в Станфорд са на път да създадат формула,която ще премахне нуждата от релаксиращи терапии или успокоителни.

в-к Република от 04.08.2010г.

Източник

"...Сънди таймс" съобщава, че опитите с мишки са дали положителни резултати. Сега предстои ваксината да бъде експериментирана върху доброволци..."

Това е страшно! Ефекта ще е 1000 пъти по-жесток от ефекта - Метадон! Наистина ни готвят 500 нови ваксини - задължителни!

Не се шегуват... накрая ще очакваме ваксина която ще подчини мозъка на Хомо-Сапиенс на Глобалните Тръстове и след която човек автоматично ще купува само това, което му казват специално кодираните реклами. Например да купува само ГМО храни... Това ми звучи по-страшно и от опитите на д-р Менгеле!!!

ХОРА - БДЕТЕ!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ваксина за стрес

Американски учени обявиха,че са близо до изобретяването на първата ваксина за стрес,която ще ни отпуска без да ни успива.

След 30 години опити д-рРобърт Саполски,професор в университета в Станфорд,смята,че е възможно да се промени начинът,

по който работи мозъка,за да се създаде състояние на "фокусирано спокойствие".

По думите на професора,в Станфорд са на път да създадат формула,която ще премахне нуждата от релаксиращи терапии или успокоителни.

в-к Република от 04.08.2010г.

Източник

"...Сънди таймс" съобщава, че опитите с мишки са дали положителни резултати. Сега предстои ваксината да бъде експериментирана върху доброволци..."

Това е страшно! Ефекта ще е 1000 пъти по-жесток от ефекта - Метадон! Наистина ни готвят 500 нови ваксини - задължителни!

Не се шегуват... накрая ще очакваме ваксина която ще подчини мозъка на Хомо-Сапиенс на Глобалните Тръстове и след която човек автоматично ще купува само това, което му казват специално кодираните реклами. Например да купува само ГМО храни... Това ми звучи по-страшно и от опитите на д-р Менгеле!!!

ХОРА - БДЕТЕ!

Донякъде съм съгласен ,но чак пък такава конспирация не ми се вярва ,все пак има и разумни хора ,които няма да допуснат такова нещо ,дори и в България :) .Това е поредният опит за изкарване на лесни пари чрез ваксини отново .Но няма от какво толкова да се плашим .Иначе стресът води до здравословни проблеми ,и една и съща "стресова" ситуация за един човек може да е стресова а за друг не ,всичко зависи от човекът ,от това как се е научил да възприема светът .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите не трябва да ни стряскат, стресират, травмират, безпокоят и разболяват.

Проблемите са, за да ни накарат да мислим.

Нещо като разликата между загриженост и безпокойство.

Първото те кара да мислиш за проблема с цел неговото разрешаване, а второто те кара да мислиш за проблема като за безисходица.

Постоянната загриженост прави човека бдителен, деен, продуктивен, а постоянното безпокойство го прави невротик и води до "хроничен" стрес.

А що се отнася до ваксината против стрес....... поредната човешка лудост.

Поредният опит да разделим човешкото същество на дух и материя и да се опитваме да лекуваме духа с материята.

Линк към коментар
Share on other sites

Донякъде съм съгласен ,но чак пък такава конспирация не ми се вярва ,все пак има и разумни хора ,които няма да допуснат такова нещо ,дори и в България smile.gif .Това е поредният опит за изкарване на лесни пари чрез ваксини отново .Но няма от какво толкова да се плашим .Иначе стресът води до здравословни проблеми ,и една и съща "стресова" ситуация за един човек може да е стресова а за друг не ,всичко зависи от човекът ,от това как се е научил да възприема светът .

Ами да, тези, цитирам те: "разумни" хора, само преди няколко месеци, побъркаха света с истерията наречена " Световна пандемия от Свински грип", която се оказа гигантска измама!

Да сте чули някой от тях поне да се извини?...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Знам че е правен опит с 2 мишки подложени на някакъв вид стрес ,в случият мисля че беше слаб електрически ток ,едната мишка която намира изход от ситуацията оцелява а другата която ненамира изход ,макар да е спрял стресът умира .Изводът всеки сам може да си го направи .

Линк към коментар
Share on other sites

didi_ts

...А що се отнася до ваксината против стрес....... поредната човешка лудост.

Поредният опит да разделим човешкото същество на дух и материя и да се опитваме да лекуваме духа с материята.

didi :thumbsup:

... за съжаление опитите продължават!...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Негативните преживявания водят до адаптация на психиката към стреса.

Според проведената от американски учени анкета в периода 2001-2004 година хората,които са преживели сериозни неприятности се оказали с по-здрава психика от тези,на които им е вървяло в живота.

изт.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Срещу стреса използвам методи за релаксация.Те ми дават енергия да продължа и дори да обърна ситуацията в моя полза,до колкото това е възможно в реалността.

Линк към коментар
Share on other sites

За това мнение - на мен не винаги ми се получава. Например когато на работа ме товарят много аз да върша 3 пъти повече физическа работа от другите е много по-лесно ако кажа "не, и вие трябва" или "добре", но си продължа да си върша с бавно темпо. Но за егото и т.н. - наистина понякога, когато искам да се вкопча в модела, но зависи и когато е вече за защита и т.н. - нещата са различни за различните неща. Мнението ти е СУПЕР и много плавно и приятно звучи - със срещата и обувките - когато е за такива ненатоварващи физически неща е много по-леко в живота! Да! :)

smile.gif Благодаря... В сравнение с начина, по който приемах живота си в продължение на 25 години (поредица от неприятности и изпитания, които трябва да преодолееш и понесеш с достойнство, за да те наградят с моменти на радост), сега наистина е песен. Много точно определение! Разбира се, че не всичко успявам да "обработя" на мига - понякога са нужни няколко минути, понякога час, а макар и много рядко вече - понякога денонощие. Ако успея да трансформирам стреса в благодарност веднага, успявам да забележа отворената за мен "врата" и да оползотворя дадените ми шансове... Ако не успея веднага, вратата се затваря, но пък ми остава урока - "Ако бях преодоляла стреса по-навреме, щях да видя по-благоприятния вариант и да се възползвам. Следващият път ще опитам да се овладея по-бързо...."

Мисля, че бързото овладяване на стреса минава през "опитомяване" на Егото, което се е вкопчило в своя модел и очакване и вижда в разрушаването му заплаха за съществуването си. Постепенно успях да го трансформирам в "гъвкаво Его" - убедих го, че най-ценното му качество е гъвкавостта, изобретателността и проницателността му, умението му да се сработва с интуицията ми. Покрай работата си имам възможност да упражнявам тези качества по 8-9 часа всеки ден. Мисля, че по този начин Егото ми вече не се плаши от смирението, а го превръща в своя сила, с която преодолява безболезнено стресовите ситуации. Реално погледнато, те вече за него не са заплаха, а ежедневна "гимнастика", дори нещо подобно на играчка тип "пъзел", решаването на който му доставя удоволствие, а не болка... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

ПОДВЛАСТНИ ЛИ СТЕ НА СТРЕСА?

Тест

Отговори:

- почти никога - 1 точка;

- понякога - 2 точки;

- често - 3 точки;

- винаги - 4 точки.

Въпроси:

1. Случва ли ви се да си загубите апетита?

2. Нервничите ли, когато се наложи да чакате?

3. Реагирате ли при промяна на времето?

4. Трудно ли заспивате?

5. Често ли барабаните с пръсти по масата или поклащате крака си, когато седите?

6. Спазвате ли някаква диета?

7. Дразни ли ви оклният фонов шум?

8. Закъснявате ли за училище, за университета, за работа или - за среща?

9. Получавате ли учестено сърцебиене?

10. Сънувате ли кошмари?

11. Смущава ли ви вниманието на околните към вас?

12. Страдате ли, ако сте натоварени у дома и на работа?

13. Случвало ли ви се е да бъдат груби с вас?

14. Присъщо ли ви е чувството на завист?

15. Доверявате ли се на приятелите си?

Постигнати резултати:

- Ако сте събрали повече от 40 точки:

За вас са характерни обострена чувствителност и ранимост, а това може да породи много неприятни преживявания. Опитайте да се отнасяте по-спокойно и с чувство за хумор към това, което ви се случва и към това, което се случва около вас. Бъдете по-търпеливи към околните хора.

- От 20 до 40 точки.

Спокоен човек сте. Само сериозни неприятности могат да ви изкарат извън релси, дреболиите не могат да разстроят ежедневието ви.

- По-малко от 20 точки.

Вие сте изключително уравновесен човек. Спокойно възприемате житейските проблеми и умеете да се разбирате с околните. Не бързайте да се радвате обаче. Не е изключено хора като вас да имат склонност към илюзии и да гледат на света само през “розови очила”.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Стресът ни заобикаля и ни е завладял много, той е причината за появата на много здравословни проблеми. Не се лекува,според мен,може да се избягва но има техники за това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Мисля, че е много важно, тъй като стреса е част от живота на всеки човек, на едни в по-големи дози, на други в по-малки, но като че ли ... едно от най-хубавите неща е да търсим положителни емоции, т.е. радости...да правим неща, които са ни приятни, хоби, срещи с приятели, ..изобщо да търсим и вършим всичко онова, което ни прави щастливи и ни кара да се усмихваме. Защото не винаги можем да избягаме от стреса, но ако изпитваме и положителни емоции, то тогава стреса .... преминава по-по различен начин....

Линк към коментар
Share on other sites

Против стрес ползвам това като

фон на моите ежедневни дейности:  http://pranabg.webnode.com/muzika-za-iztsjeljenije-i-kharmonija/

Линк към коментар
Share on other sites

Креми, благодаря ти, ще ги преслушам с радост за да открия тези които са за мен ...:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте.

Преминах през продължителен стрес,а от там получих силно главоболие.Сега усещам,че и при най-малкото говорене ми боли адски главата.А аз така съм свикнала да говоря и то по-много.Искам съвет как да се науча да не говоря с подробности.Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Осигури си достатъчно почивка, за предпочитане е и известно усамотение - временно. За говоренето няма как да ти дам съвет. Просто трябва да си наложиш да бъдеш повече пасивна в това отношение. Можеш да опиташ някой метод за релаксация. Първо на тялото, а после и на ума. Отдели няколко минути всеки ден, като изпразниш съзнанието си от всякакви мисли. Ако се появят такива, ги наблюдавай, без да ги оценяваш, да ги анализираш и да се свързваш с тях умствено или емоционално. Същото направи и с емоциите си - просто наблюдавай, докато всичко в теб утихне. Добре би било, според мен, да отделиш и по половин - един час за разходка навън - без цел и без да търсиш смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нали Станимир ти дава информация . Ти какво търсиш?Потърси нещо(истинско) каквото и да е за концентрация или по добре за медитация .Това---терапията Мълчание-- не го знам . Монасите имат нещо такова --- обет за мълчание--- сигурно е същото .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...