Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ако бях Бог


summertime

Recommended Posts

 Нека не бъдем бент за Бозествения Благ Дух който ще ни залее скоро. За горделивците да не забравят причата за работниците кокоито полуучили по равно . и да не забравяме Богове сме но не го знем . Писано е че живеем и се движим в Бога.Благословенини са тия които ще получат Христовост на съзнанието те ще бъдат семенни атоми .Логоси..За последното който е готов ще получи отговора .Затова трябва да имаме абсолютна любов към всичко съществуващо т.е. към Бог. 

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Дали наистина темата е инфантилна :) или егото ни пречи, да се "принизим" и да се замислим над подобни "инфантилни" теми? Впрочем, лично аз мисля че децата (до определена възраст) са много по-близо до Бог, защото са непринудени и необременени от сложни теософски концепции, които най-вероятно нищо и не обясняват.

Мда, точно егото пречи, така е, ама не да се принизим - а да самоизвисим до някаква невнятна същност с огромна власт и най-вече със способности да променя битието. Е, подобни инфантилни мечти не съм имала - то е все едно да искаш да предизвикаш вятър или дъжд или вместо слънцето, да изгрее луната. Точно поради това, подобна формулировка е инфантилна и дефицитна.

Много хора са си представяли, че са Бог, но са надмогнали това състояние на "божественост".

А децата, за тях е Бог е всеки, който ги глези и прави така, че да се чувстват добре, освен това са и много жестоки и то без никаква осъзнатост - така по детски невинно и чисто. Но, това е една друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека не бъдем бент за Бозествения Благ Дух който ще ни залее скоро. За горделивците да не забравят причата за работниците кокоито полуучили по равно . и да не забравяме Богове сме но не го знем . Писано е че живеем и се движим в Бога.Благословенини са тия които ще получат Христовост на съзнанието те ще бъдат семенни атоми .Богове..За последното който е готов ще получи отговора .Затова трябва да имаме абсолютна любов към всичко съществуващо т.е. към Бог.

УаУ Михайло ти се появи отново thumbup2.gif Винаги се радвам да те срещна във форума. Как да кажа, внасяш нещо свежо и цвят така да се каже.

Аз съм човек, служител на Доброто Аз съм частица от Великото Божествено Съзнание.Аз съм крепък като диаманта и светъл като Слънцето. Аз раста и ще раста, за да видя Лицето на Бога. (три пъти)

изт.

~~~

Молитва за триединния Бог

I. Господи, да дойде Твоят благ Дух върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с Твоето присъствие и да укрепи нозете ми във всяка правда.

Покланям се пред Вечната канара, от която съм отсечен. Благословено е Твоето Име, Господи. Укрепи ме и въздигни ме, за да Ти служа с веселие.

II. Господи, Боже мой, да дойде Твоят Дух и да просвети ума ми. Да освети сърцето ми и да изпълни душата ми с всяка радост и веселие. Покланям се пред Тебе, Вечния Извор, Който всякога ме е поил.

Умий нозете ми, измий сърцето ми, избели душата ми, за да съм чист и свят пред Тебе. Благословен Си Ти, Господи, Боже мой!

III. Господи, Боже мой, да дойде Твоето благословение върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с благите плодове на Духа Ти. Да утвърди нозете ми със силата на Твоето присъствие.

Покланям се пред Твоя Вечен Дух, Който ме оживява и възкресява из мъртвите.

Пази ме, Господи, със святото Си Име и укрепи ме, за да Ти служа с радост и веселие, и да бъда едно с Тебе, Господи Исусе Христе, както Ти Си с Отца.

Амин.

~~~

Йоан 3:30

Той трябва да расте, а пък аз да се смалявам.

Смирението е ключът, за да не се самозабрави някой пък ако реши, че е самият Бог да си помисли какво ли ще му се случи ако го хванат разбойници неподготвен например или сега се сетих за един пример от Учителя -

"...Ако при всички изпитания и мъчнотии човек е смел и решителен, не се колебае, не се съмнява, той има вяра. Най-малкото колебание в живота му показва, че вярата му не е силна. Каква вяра е тази, която те заставя да се качиш на дърво при срещата си с мечка? Докато не те е срещнала мечката, ти си в молитва, уповаваш на Бога, вярваш, че ще те избави от нея. Щом я срещнеш, всичко забравяш и се покатерваш на дървото. И при това положение, пак се молиш и вярваш в Бога, но нито молитвата ти е силна, нито вярата. Докато не си срещнал мечката, мислил си, че си създаден по образ и подобие на Бога. Щом срещнеш мечката, всичко забравяш. И тогава, ти, висшето същество, създадено по образ и подобие на Бога, се плашиш от нисшето. То те заставя да се качиш на дървото и оттам да гледаш. Защо бягаш от мечката? Не можеш ли да и заповядаш да се отбие от пътя ти? За да разбира нещата, човек се нуждае от светлина."изт.

Нали, тук става въпрос за вяра, а какво остава ако човек си помисли, че той е онова голямо "е", опазил ни Бог..

.

А за децата е казано -

"2 А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече:3 Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство.4 И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство.5 И който приеме едно такова детенце в Мое име, Мене приема.

Матей 18 главаЩо сеотнася до това, че децата са жестоки, да има го този момент, но тук вече родителите би трябвало да изпълнят мисията възложена им от Всевишния, ако са отворили сърцата си за Него. Учителя мисля, че е говорил по въпроса.

А иначе, Бог не е тесногръд, Той допуска и такива неща thumbsup.gif : ) -

http://ljube.com/673/

Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Елф:) Хубави примери, и много точни. Особенно ми хареса това за мечката:) Най-малкото е показателно за това, че пред силната вяра и силното желание, граници няма. Парадоксалното е, че всички го знаят, но малцина го изпълняват. Не случайно по-горе споменах лицемерието, като повсеместна черта на голяма част от нас. Понякога имам чуството, че страста към безцелното говорене, цитиране, "философстване" е по-голяма от самата вяра, и като че ли утолява желания и страстти нямащи нищо общо с вярата. Странно ми е, как във форум с подчертана духовна ориентация, пък и в секцията Езотерика, хората се хващат за една определена дума и говорят по-скоро рационално, отколкото абстрактно. Говорят за Бог, като за нещо което било непознаваемо. Ми питам аз, как търсите единение с нещо което не познавате, и сте убедени че няма да опознаете (имам предвид невнятната същност, спомената по-горе) Не е ли това парадокс??

И друго нещо ми е интересно? Твърдите че Бог (макар че упоменах, условния характер на тази дума в темата) е непознаваем, и е абсурдно да се говори за опознаването на една подобна същност. А в същия момент, откакто съществува интелигентния човек, въпроса за това как е устроен света и вселената, кой и как ги управлява, какво е човека и каква е неговата роля, го вълнува непрекъснато. Има стотици учения, философски концепци, религии и т.н. Нима смятате и тях за инфантилни, щото се занимават с материя която е непознаваема. Ами Петър Дънов?

Ивета - твърде много рационализъм и песимизъм влагате в понятието " ако бях Бог" Нима не вярвате в доброто в човека? Съгласен съм с вас, че когато се сдобият с власт немалка част от хората променят своето мислене и поведение, в един негативен аспект. Но нека не обобщаваме, нали всяко правило си има изключения. Мен тази идея, например ми дава сили мотивация да продължа напред. Защото знам, че всичко тече и всичко се променя. След лошите моменти, идват хубавите и така нататък, и т.н.

За децата, мисля че не сте ме разбрали правилно. Твърде буквално приемате всичко, което признавам си ме изумява. Имах предвид чистото съзнание на децата, необременено от информационния товар на възрастните. Не знам какво имате предвид под неосъзната жестокост. Нали не искате да кажете, че някое дете се е родило зло? Аз лично не вярвам в тази теза. Децата са изключително чуствителни емоционално. Всеки жест, поглед, или поведение се запечатва дълбоко в тях и има своите последици. Честно казано, се замислям дали и възрастните в немалко случай, осъзнават своята жестокост (в най-общия смисъл) Да осъзнаеш своите грешки, и да се коригираш е израз на висока духовна и интелектуална култура в даден човек. Означава въпреки своето Его, да кажеш пред себе си - аз сгреших. Не знам колко хора са способни на това, честно. Не мисля че познавам подобни хора, слагам и себе си в този кюп (за жалост)=

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета - твърде много рационализъм и песимизъм влагате в понятието " ако бях Бог" Нима не вярвате в доброто в човека? Съгласен съм с вас, че когато се сдобият с власт немалка част от хората променят своето мислене и поведение, в един негативен аспект. Но нека не обобщаваме, нали всяко правило си има изключения. Мен тази идея, например ми дава сили мотивация да продължа напред. Защото знам, че всичко тече и всичко се променя. След лошите моменти, идват хубавите и така нататък, и т.н.

За децата, мисля че не сте ме разбрали правилно. Твърде буквално приемате всичко, което признавам си ме изумява. Имах предвид чистото съзнание на децата, необременено от информационния товар на възрастните. Не знам какво имате предвид под неосъзната жестокост. Нали не искате да кажете, че някое дете се е родило зло? Аз лично не вярвам в тази теза. Децата са изключително чуствителни емоционално. Всеки жест, поглед, или поведение се запечатва дълбоко в тях и има своите последици. Честно казано, се замислям дали и възрастните в немалко случай, осъзнават своята жестокост (в най-общия смисъл) Да осъзнаеш своите грешки, и да се коригираш е израз на висока духовна и интелектуална култура в даден човек. Означава въпреки своето Его, да кажеш пред себе си - аз сгреших. Не знам колко хора са способни на това, честно. Не мисля че познавам подобни хора, слагам и себе си в този кюп (за жалост)=

Понеже се обръщаш към мен специално, ще ти отговоря.

Няма какво да те изумява, не знаеш ли, че хората са различни. Не знаеш ли, че има и Небе, има и Земя и те рядко се докосват, освен по пътя на страданието, където философски погледнато, Господ отсъства, а човекът е захвърлен в света на свободата.

Различията не водят до спорове, но не и до доближавания: казвам какво мисля, казваш и ти. Формата на общуване Вие е претенциозна и не ми в по вкуса :)

Не казвам кое дете с какво се е родило, знам, че децата проявяват изключителна жестокост особено към животни, но и това е обяснимо - те идентифицират с тях родителите си. Всичко е психология, както се казва.

Нямам нищо против ти да осъзнаваш каквото искаш да осъзнаваш, но и не ми анализирай моите пътища. Мостове няма, няма и осъждания, няма и критика.

Винаги има два острова, единият от които е островът от Предишният ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен търсенето на Бог е едно удобно, твърде удобно бягство от проблемите, каквито и да са. Но всъщност някои хора имат нужда от това. А относно самата темата , такъв филм не би се случилsmile.gif.

Аз не съм много съгласна с това, че след лошите моменти идват добрите, нещата малко са пообъркани, но както и да е, това е друг въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

А според мен нещата стоят по този начин:

"— Не е изключено да е нещо подобно като границата; два свята, които съществуват паралелно по едно и също време. Може би ние с Дженсън наблюдаваме едно и също нещо, но гледаме през различни очи — през различни светове."

изт.

Така че подобно твърдение в определени случаи може да има своите разумни основания, но не и в абсолютно всички. Всичко е строго индивидуално. Всеки с пътя си. Хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

summertime -Поставяш въпрос:

"Странно ми е, как във форум с подчертана духовна ориентация, пък и в секцията Езотерика, хората се хващат за една определена дума и говорят по-скоро рационално, отколкото абстрактно. Говорят за Бог, като за нещо което било непознаваемо. Ми питам аз, как търсите единение с нещо което не познавате, и сте убедени че няма да опознаете (имам предвид невнятната същност, спомената по-горе) Не е ли това парадокс??

И друго нещо ми е интересно? Твърдите че Бог (макар че упоменах, условния характер на тази дума в темата) е непознаваем, и е абсурдно да се говори за опознаването на една подобна същност. А в същия момент, откакто съществува интелигентния човек, въпроса за това как е устроен света и вселената, кой и как ги управлява, какво е човека и каква е неговата роля, го вълнува непрекъснато. Има стотици учения, философски концепци, религии и т.н. Нима смятате и тях за инфантилни, щото се занимават с материя която е непознаваема. Ами Петър Дънов?"

Ето и малко светлинка по въпроса.

"Бог е най-високото ниво на Духа в нас. И когато ние се издигнем високо в своя дух, можем да виждаме с Божието око. Нашият дух превъзхожда и слово, и мисъл, и свят, и вечност, и цвят, и число. Дълбок е нашият дух и е отвлечен, и от света, и от вселената. Те не са негов дом, защото Баща му е Мистерията. Чуден е нашият дух и богат е с незнание, защото знанието не го привлича. Той търси единствено Мъдрост и Премъдрост, чрез които може да се приближава все повече до Непознаваемата Бездна, която той смята за свой дом. Нашият дух цени Небитието, защото то води към тайната на Преизобилието, а от преизобилието следва мистериозният Път към Най-Древното Нищо".

Мъдростта на Деветнадесетият Старец - Алихор Махама

Линк към коментар
Share on other sites

Е, след като ще си задаваме такива въпроси, аз пък ще с задам моя дето ми възникна от самото начало:

Интересува ме, какво бихте направили/постъпили ако имахте неограничени възможности.

Така започна темата. Доклкото разбирам от диалога, авторът определено е работил доста над своето понятие за Бог и притежава по-задълбочени от нашите представи за Него. Обръщам се към summertime s molba да поясни малко повече какви са неговите доводи при образуването на равенството Бог = неограничени възможности?Може ли да дадете примери за неограничените възможности на Бог, за да можем ние да разсъждаваме съответно какво от тях бихме направили.

Благодаря предварително

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Донка:) Правилно си отбелязала, основната линия в темата. Думите Бог, космически абсолют и т.н. бяха дадени като случайни примери, с насочваща цел. Никъде не съм слагал ударението на Бог, конкретно. Това че някои от участниците в темата се "хванаха" за тази дума, не е мисля по моя вина. Сега конкретно да ти отговоря. Усетих иронията ти, в твоето изказване за моите предполагаеми задълбочени познания, и я приемам с усмивка :) Може би, обаче ще трябва да те разочаровам! Не съм работил доста, и нямам задълбочени познания по нито една тема, без изключение! Аз съм най-обикновен човек, който търси отговори на различни въпроси, защото осъзнава че това което знае, е и недостатъчно и не добре аргументирано. За мен е интересно какво мислят другите, чуждото мнение винаги е полезно, а и най-малкото ми позволява да видя нещата през други очи. Лично аз мисля, че човек се учи цял живот, независимо от тоновете книги които е изчел, и нещата които е изслушал. За мен не съществуват банални теми, и такива с минала годност и актуалност. Не си правя тъп експеримент, и не се опитвам да анализирам нечии чужди мисли (в отговор на по-горен пост), както впрочем не се и опитвам да се правя на много умен, защото повярвай ми - хич не съм. Преди да пусна тази тема, прегледах известен брой теми във форума. Направи ми впечатление това, че немалка част от участниците отговарят "по дифолт" със заучени фрази и мисли, прочетени или чути оттук оттам. Липсваше ми обаче мисъл! Въпроса "Какво бихте направили/постъпили ако имахте неограничени възможност" идва, за да провокира мисълта и въображението на "духовните хора" Въпрос, който търпи хиляди интерпретации, възможности, па дори и най-шантавите. Това дали става въпрос за Бог, Абсолют, извънземни, няма абсолютно никакво значение само по себе си. Лично аз мисля, че интелигентния човек не се познава по това, откъде ще ми изкара цитирана мисъл, или нещо прочетено, а по-това как ще я интерпретира и къде ще я използва. Тоест да е минала през неговото съзнание. Интелигентния човек, мисля е Творец. Творец по своему разбира се, творец дори когато се изразява и обръща към другите.

По-повод на провокацията ти за асоциацията "Бог = неограничени възможности" макар и груба, мисля че едното съдържа в себе си другото. Защо ли? Оставям сама да се замислиш над това :)

Бъди добре

Линк към коментар
Share on other sites

Мнозина искат да минат за духовни. Каква е тяхната духовност, когато нямат представа за Бога? И окултните ученици нямат ясна представа за Бога. Говорят за духовния свят, за отношенията между душите, но не го разбират. Те се питат: „Има ли в другия свят мъже и жени? Как живеят там, като нас ли? Семейства имат ли?“ Те задават само въпроси, но какво всъщност е жена и мъж, не могат да си отговорят. Те имат теоретически познания, които не отговарят на реалността. Питам: Защо човек иска да се покаже пред хората? Така той сам се заблуждава. Разправяха ми един разказ, как един се заинтересувал от спиритизма и пожелал да направи научни изследвания. Взел молив, сложил ръката си на един бял лист и казал: „Ако има духове, нека напишат нещо на листа“. Той се съсредоточил и при загасена лампа очаквал явяването на духове. Чувал, че те не работят при светлина. По едно време чул шум, нещо тракало. Това продължило цял час, обаче моливът нищо не пишел. От страх той се скрил в леглото си и се завил през глава с юргана. Тропането продължавало. Най-после, той се престрашил: станал от леглото, запалил лампата и погледнал натук-натам, да види дали не е дошъл някой дух. Каква била изненадата му, когато видял в легена една жаба, която се мъчела да излезе навън. Той я извадил и пуснал на свобода. Мислил, че това са духове, които искат да се проявят, но излязло жаба. И той беше лекар!

Тониране

Линк към коментар
Share on other sites

"въображението... Въпрос, който търпи хиляди интерпретации, възможности, па дори и най-шантавите..."

Колко е красиво това на което попаднах преди малко:

''Аз мислех за Тебе толкова често,че се превърнах изцяло в Теб.Лека-полека се приближаваше Ти и тихо-тихо се отдалечавах аз.''

изт.

3d_004.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Е, може би само на мен изреченията "Оставям сам да се замислиш" и "Направи ми впечатление това, че немалка част от участниците отговарят "по дифолт" със заучени фрази и мисли, прочетени или чути оттук оттам. Липсваше ми обаче мисъл!", както и тонът на останалите мнения съвзем не ми звучат като "не се опитвам да анализирам нечии чужди мисли" - по-скоро напротив, но няма да губя време да давам примери, зашото не обичаме цитатите.

"Никъде не съм слагал ударението на Бог, конкретно" - Ако заглавието на темата наричате "никъде".... това е друга тема вече.... Асоциацията не я направих, а я видях след като просто прочетох името на темата и първото изречение... А за провокациите... няма какво да добавя, че всеки вижда това за което си мисли.

"Сега конкретно да ти отговоря. "

Не ми отговори :) Поне аз не разбрах къде е отговорът.

Добре - ще се опитам да го формулирам отново:

Как, според теб, се проявяват неограничените възможности на Бог и какво, например, прави Той с тях?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Народеее, аз пък съм толкова благодарна на всичко, ами да, благодарна съм, всичко е безценно. Ето на пример тази тема днес ми помогна да осъзная нещо което е било пред очите ми, знаела съм го но сега парченцата ми се сглобиха, осъзнах го в себе си. Преди време даваха по тв. едно момче- математик което открило отговор на хилядолетна загадка. В интервюто мисля че точно това момче го каза - та въпросният младеж каза - Всичко е математика! Като се замислих видях, че е прав въпреки, че аз съм сляпа за нея т.е. това е по- скоро слабо при мен до като за други хора математиката е музика и извор на вдъхновение и дори съм срещала математици които се чудят как така това не се разбира от само себе си. След това си спомних за един оперен певец който преди години за да го накарат да има някаква професия го записали нещо свързано с точните науки обаче на него само нотите му били в главата, зарязал всичко и сега е оперен певец както споменах, за него всичко е музика т.е. това е Божието проявление в него, за друг всичко е психология и т.н... Просто е и си го знаем, но днес си казах - Ами да, по този начин Мистерията се разкрива на всеки един по отделно в дълбочина, разбира се ако си с- мир-ен изобилието започва да тече през теб като пълноводна река... Благодаря ти

summertime

3d_041.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Вече споменах, че неограничените възможности сами по себе си няма как да гарантират добри резултати. Нужно е тези възможности да бъдат използвани мъдро и разумно. Аз дори и да допуснем, че имам неограничени възможности, не разполагам с необходимото знание за да ги използвам пълноценно. Ако пък допуснем, че наред с възможностите разполагам и със съвършени мъдрост и познание, то тогава това, което бих направил щеше да е различно от това, което сега си мисля, че бих направил. Безумно е да предполагам какво бих направил ако бях съвършен, защото не съм и предположението ми при всички случаи ще е погрешно.

Линк към коментар
Share on other sites

не вярвам в Бог :)

Поздрави

Ако ние не вярваме в Бог, а той съществува, само ще сгрешим, защото ще се лутаме в търсене на друго значимо нещо, в което да вярваме. НО, ако ние вярваме, а Бог все пак не съществува, няма да изгубим нищо.

Ще направя един банален пример - дядо коледа... Той, не съществува нали, или поне не сме го виждали. Все пак е възможно точно това, което ни сплотява на този празник, точно това, което ни кара да бъдем по човечни, добри и щедри на този празник, точно това, ние несъзнателно, но може би уместно, ние да наричаме дядо коледа, защото вярата и надеждата, които той ни носи да е подаръка, който ние чакаме, от който се нуждаем.

Може и да си прав, кой съм аз, че да те съдя?!? Но никой не е сгрешил, ако единственото нещо, което го крепи, е вярата и надеждата, че не сме безцелно на този свят и че всичко си има смисъл, всичко си заслужава...

Тези две неща, ако ги имаш, няма да има невъзможни неща...

След като съм тръгнал в тази посока, препоръчвам тида гледаш "Агенти на Съдбата"

А относно темата - ако бях Бог, бих подарил на сърцата на всеки един човек на земята, всички добродетели, за които знам!

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз мисля, че интелигентния човек не се познава по това, откъде ще ми изкара цитирана мисъл, или нещо прочетено, а по-това как ще я интерпретира и къде ще я използва. Тоест да е минала през неговото съзнание. Интелигентния човек, мисля е Творец. Творец по своему разбира се, творец дори когато се изразява и обръща към другите.

Ето това е което лично мен ме нацели право в десятката. За пръв път чувам някой да го изказва на "глас", а в същност е толкова простичко, обаче -" Зад онова, което на повърхността може да изглежда простичко, често лежат дълбоки и сложни причини." Тери Гудкайнд

Само някой да не се спъне в думата "Творец". Художниците, поетите, музикантите също са творци т.е. Божественото /условно казано защото думата е от сферата на тонала/ е вложило нещо от Своето Творчество и е създало от тях сътворци. Разбира се става въпрос за изцяло отдадените, посветените в своето поприще и... въобще, посветените които не поставят прегради пред Божественото което се проявява чрез тях, но пак ще повторя за кой ли път, за мен смирението е ключово защото човек лесно може да се самозабрави и да се отклони и да си въобрази какво ли не.

Поздрав за всички с една любима моя песен. От темата наистина може да се създаде нещо красиво стига да го поискаме :)

http://www.vbox7.com/play:7b3e0fdf

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Имало е мнозина с ''неограчените въжможности''.Всекин разлино ги е иползвал.Някои за възвеличат егото си някои за помагат на другите да намерят себе си,То е според човека, богатсвото и власта също дават големи възможности .Няой се опитва да рисува някой търси удоволсвия някой иска да проектира сгради. Хитлер да си спомним за него.Знам за човек пред когото нашите//магове'' са невзрачни чирациТой можеше да си играе с хората както си поиска и без да си дава особени усилия, дори да убива .Сега бавно се въстановява от остро психично разтройство.Да спомним също за Исус и Киприян.А Исус не правил нищо освен да ни покаже хаоса в живота ни за да се насочим навътре там където се скрил Бог.И сега да се появи човек като него ние май пак ще го разпънем.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Щях да бъда Светлина, частичка от него.

"Бог съществува, но той няма фигура.Той е едно огромно огнено кълбо, в което не можеш да погледнеш от светлина.Само светлина- друго не се вижда"Ванга

Божественото въздейства върху душата на човека, като му носи усещане за много красота, радост, извисеност, доброта и любов.

Светлина и любов! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Истината е,че ние всъщност сме Бог.Всеки един от нас е Бог.Бог е в нас и ние сме част от Него.Мисля,че Бог живее чрез хората.А и хората живеят истински само чрез Бог.Винаги съм знаела,че водейки разговор с Бог,водя и разговор със себе си,затова ми се струва странно, когато хората кажат" загубих връзката с Бог".Мисля,че това е практически невъзможно,просто Той живее в съзнанието на всеки един човек,друг е въпросът дали самият той го осъзнава.Просто човекът като генезис, като произход е създаден от Бог и всеки един от нас носи част от Божествената мисъл и същност в себе си.Невъзможно е Криейторът да избегне влагането на Себе си в творенията си.

Затова да общуваш с Бог,значи да общуваш с най- дълбоката си същност,с душата си.

Но всъщност мисля,че е извън възможностите на всеки един човек,независимо като какъв се изживява,като колко напреднало духовно същество,да осезае по какъвто и да е било начин Неговата роля и образ.

Просто е извън възможностите на всеки да проумее Божествения план или мисъл.Винаги ще бъде само едно малко парченце от Универсума,винаги ще бъдем субективни,с малък хоризонт.

Ето защо тази тема ми се струва абсолютно наивна и някакси тотално обезсмислена още в самото си заглавие.Не,че искам да критикувам автора й, но това е моето откровено мнение.

Единствено бих могла да разсъждавам върху това какво бих искала Бог да даде на хората и единственото, което бих поискала е Разум.Бих казала и Любов,но разумна любов,осъзната любов,такава каквато минава през главата.

Разбрах,за себе си ,че може би това,което най- силно ме привлича в хората е интелектът или поне за мен е невъзможна любов без интелект. Всичко останало ми се струва примитивно,неосъзнато,неразумно.

Със сигурност това мое мнение е в противоречие с Езотериката като цяло,особено с "ню ейдж" културата, що се отнася до любовта.Осъзнавам това, но открих тези неща за себе си едва на тази възраст,че всъщност за мен любов е невъзможна без интелект.Някакъв вид съпричастност,желание за разбирателство и състрадание бих могла да изпитам към човек, който не е на моето на интелектуално ниво,но любовта,за да мога да я изпитам изисква разумност,изисква интелект в емоциите,за да има разбиране ,за да има общуване иначе ще бъдем като две същества от различни планети,които си говорят на непознати езици.Затова пожелавам си Бог да даде на хората разумна любов.Да се отърват от примитивното разбиране за любовта на несъответствията,на отношенията "Господар и Роб".

Преди мислех,че най- големият дефицит на земята е Любовта и сега поддържам тази идея,но конкретизирам,че става дума за Разумната Любов,за Емоционалната интелигентност в отношенията.

И още едно уточнение,че в думата Разум аз влагам и значението на духовната опитност,това също е Разум,това също е съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо да е в противоречие!? Мнението ти много ми хареса, противоречията са само на повърхността в дълбочината си сме в единство. Та това е седмото правило на магьосника по моя любимец Тери :)

‎"Искаш ли да живееш пълноценно, трябва да съграждаш всеки нов ден отново и отново. Като разумни същества ние трябва да използваме интелекта си, а не да въздигаме в култ миналото.Длъжни сме да правим своя разумен избор." Т.Г.

Що се отнася до разумната Любов, аз си имам една моя любима молитва/формула. " Господи, научи ме да обичам мъдро." Има и много други като " Господи, научи ме да те обичам съвършено в тази душа" /по спомен/ те не са по Учителя, но са вълшебни yinyang.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Разумното сърце - Беседа на Учителя от МОК,Разумния живот. Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Какво представя чистото сърдце? – Чисто сърдце е това, което не ражда никакви отрицателни чувства, нито ги допуща да влизат в него. Чистото сърдце е всякога тихо и спокойно, не се вълнува. То е подобно на дълбока вода, която не се размътва. Сърдце, което се размътва, е плитка вода. Дъното на това сърдце е покрито с кал. Човешкото сърдце се размътва лесно, а Божественото – никога. Казано е в Писанието: „Ще им отнема каменното сърдце и ще им дам сърдце чисто, на което ще напиша закона на своята любов." Чисто сърдце подразбира разумното сърдце на човека.

Милосърдие

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...