Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Депресия


Guest akmavi

Recommended Posts

здравейте, аз съм на 30 години. Всичко започна 40 дена след като родих. Започнах да се страхувам от смъртта, да не мога да ям, да не мога да спя.Имах чувството че полудявам.

Лежах 2 седмици в болница. Лекувам се от 6 месеца .Лекувах се с серопрам, флуанксол, хлорпротиксен,ремирта.

В момента пия ремирта 15 мг вечер и флуанксол сутрин. Имам 24 часа главоболие в тилната част на главата.

Страх ме е че съм болна и че няма да се оправя. Мозъка ми е ангажиран през цялото време с лоши неща.

Знам че живота е хубав но в момента не мога да му се радвам.

Моля кажете дали капките на Бах биха ми помогнали и кои точно ? или нещо друго.

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

В случая трябва да започнеш и психотерапия. За капките ще ти отговори друг, но според мен, в случая те биха били само спомагателно средство.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!! от това, което пишете, по-скоро ми изглежда нещо от рода на т.нар. "чуждо вмешателство" ... 40-я ден след раждането, 40-я ден след смъртта... добре е да се намери ПРИЧИНАТА !! СЪЩНОСТТА на проблема ... отстрани ли се същността, другото ще се нареди от само себе си ... нещата ще си дойдат по местата ... за т.нар. "енергийна защита" от есенциите на д-р Бах се препоръчва комбинация: "орех" + "дива ябълка" ... това е на първо време и според мен съвсем не е достатъчно в конкретния случай ... МИР, ЛЮБОВ, СВЕТЛИНА !! ... СИГУРНА СЪМ !! ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ !! УСПЕХИ !! С уважение, Ваня.

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно нормално е да се страхувате от смъртта. Обикновенно при повечето хора това усещане се сформира още в ранно детство и преминава през различни периоди до пълното оформяне на характера. Тоест при появата на божественото, на пътя, на целите и посоките на даден индивид и когато неговите търсения намират смисъл, той се отървава от това лошо чувство на тревожност.

Значи да обобщим. Имате физически симптоми някакви, болки в главата, раждане и приемане на много лекарства. Човек е прекалено сложно същество, за да може така да му се помогне от написаните няколко думи в форум.

Прочетете за следродилната депресия из нета. Може да разберете, че и други се чувстват като вас. Следродилна депресия

Нуждаете се от това да мислите за нещо друго. Сама явно не можете да го постигнете и затова по някакъв начин трябва да го изживеете или с приятели или с психотерапевт преживяването за да се отървете от насъбралото се във вас напрежение.

Всъщност най-лесният начин да се отървете от тези лоши мисли е чрез любовта. Обикновенно майките успяват като родят да вземат и да предадат на децата си цялата си любов и затова не са депресирани. Помислете и върху това. Трябва да предавате на някого някакъв вид любов, загриженост, признателност.

Редактирано от Психолога
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте akmavi,

подкрепям напълно мнението на Психолога .Със сигурност, сама трудно бихте излезнали от това състояние.С есенциите на д-р Бах-може да се покрепите с Star of bethlehem, Mimulus, White chestnut, Crab apple...вероятно има още подходящи предложения, но мисля че, в интернет пространството това е достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

благодаря за отговорите. Имах консултации с психотерапевт и с психолог. Около 2 месеца имах лечение с онлайн когнитивен психотерапевт.

изчела съм всичко което излиза в интернет за следродилна депресия. ще се ориентирам и към Бах есенциите.

Трябва ли да се свържа с Бах терапевт физически ?

или това което е препоръчано в този форум от Бах терапевта е достатъчно като за начало ?

благодаря и хубав ден

Редактирано от akmavi
Линк към коментар
Share on other sites

Не трябва да четете хиляди книги, да се натоварвате с излишна информация и да се ядосвате, а да преоткриете чувствата в себе си. Това за всеки човек е индивидуално, но по принцип номера е във визуализацията и информацията, която получаваме от света. Тоест чрез сетивата да изпитаме нещо ново, което е добро и положително за нас.

Обикновенно чрез това нещо и тези чувства се връщаме в детството, припомняме си живота, но само в положителен план. Тоест самият механизъм на Психотерапията е взет от защитния механизъм на всеки човек. Няма кой знае какви нови неща и панацея. Просто трябва да се влюбите в нещо силно, за да се отпуснете и да си спомните какво сте. А тоя похват дето психолозите го използват най-често, тоест карат пациентите да се влюбят в тях, не е особенно коректен, защото поставя Психолога в основата, а трябва основата да е нещо което вие преоткривате чрез света, нещо което е непреходно така да се каже, като напримерно обикновенна радост от природата, от музиката, от определени черти на хората, които са ви смешни и забавни.

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновенно чрез това нещо и тези чувства се връщаме в детството, припомняме си живота, но само в положителен план. Просто трябва да се влюбите в нещо силно, за да се отпуснете и да си спомните какво сте. А тоя похват дето психолозите го използват най-често, тоест карат пациентите да се влюбят в тях, не е особенно коректен, защото поставя Психолога в основата, а трябва основата да е нещо което вие преоткривате чрез света, нещо което е непреходно така да се каже, като напримерно обикновенна радост от природата, от музиката, от определени черти на хората, които са ви смешни и забавни.

Хей, Психолог, преди да съветваш други какво да четат и какво не, би трябвало и да си прочел, че в българския език няма дума като обикновенно, а се пише обикновено и напримерно, а например - два предлога не могат да съществуват едни до други.

Предлагам ти да почнем с граматиката, а после да се насочим и към психологията :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не боравя с човешките думи, а с човешките чувства. Има разлика, вие ако не я забелязвате си е ваш проблем. Чувствата ги има при всички живи същества, а думите са просто произволно избрани символи, повечето вече формални и лишени от смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!! СВЕТЪЛ ДЕН !! вчера Ви писах лично съобщение, в което Ви насочих към съответни специалисти в дадената област, Вие решавате да се възползвате от тях или не. Всеки едни терапевт, има свой собствен почерк!! който е единствен и неповторим !! Вие сами трябва да си изберете един, да му повярвате !! и да следвате неговия Път ... ако постоянно смесвате и се прехвърляте от един на друг ... се получава едно безпътие ... може да се омотаете, както казват ... "като пате в калчища" ... Що се отнася до това да се срещате ли лично с терапевта т.нар.: "личен контакт" - според мен е задължителен!! не случайно казват "навремето си имахме съседи, сега си имаме терапевти" ... за Вас е добре (според мен) да отидете при терапевта, да си поговорите с него, през това време сама да чуете!! проблема, който ви вълнува на този етап от Вашето развитие ... хората се променяме, с всеки ден, с всяка минута ... Е, изборът си остава изцяло Ваш !! може и да решите сама да си направите комбинация ... http://aspenbg.com/-----c-30.html УСПЕХИ !! С уважение, Ваня.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое слово? Моето или вашето? Бог и душата нямат нищо общо с определянето на правилата на правописа.

Не се ли поучихте от притчата за Вавилон? Бог накара хората да говорят на различни езици и с различни думи за да бъдат свободни и да се освободят от дяволското робство на Нарцисизма и чувството, че знаят всичко, като са научили правилно думичките от един език.

Всеки трябва да говори и пише на своя си език и да е свободен. Всеки трябва да влага своите чувства и мисли в свои думички, за да преоткрие душата си. Калъпа и ненужната официалност не е присъща за Бог. Не стройте Вавилонска кула. И моля ви се, не подчинявайте и другите в строежа и.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Психолога, интересно мнение 60.gif
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

здравейте, аз съм на 30 години. Всичко започна 40 дена след като родих. Започнах да се страхувам от смъртта, да не мога да ям, да не мога да спя.Имах чувството че полудявам.

Лежах 2 седмици в болница. Лекувам се от 6 месеца .Лекувах се с серопрам, флуанксол, хлорпротиксен,ремирта.

В момента пия ремирта 15 мг вечер и флуанксол сутрин. Имам 24 часа главоболие в тилната част на главата.

Страх ме е че съм болна и че няма да се оправя. Мозъка ми е ангажиран през цялото време с лоши неща.

Знам че живота е хубав но в момента не мога да му се радвам.

Моля кажете дали капките на Бах биха ми помогнали и кои точно ? или нещо друго.

Благодаря предварително.

Какво означава ''Знам че живота е хубав но в момента не мога да му се радвам.'' Ако знаеш,ще му се радваш.За една жена,да роди дете,това е реализация,не и е необходимо да изкачва Еверест.Защо боледуваш,точно в този момент,от какво се страхуваш-че няма да се справиш,че може да останеш сама.Болестта никога не е решавала никой житейски проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава ''Знам че живота е хубав но в момента не мога да му се радвам.'' Ако знаеш,ще му се радваш.За една жена,да роди дете,това е реализация,не и е необходимо да изкачва Еверест.Защо боледуваш,точно в този момент,от какво се страхуваш-че няма да се справиш,че може да останеш сама.Болестта никога не е решавала никой житейски проблем.

Северен,колко раждания преживя и как се чувстваше?Много е лесно да философстваш.Всяка бременност обърква целия хормонален баланс в тялото на жената.Това е момент,когато могат да се отключат всякакви болести,особено наследствени.

Когато се намериш в такова състояние,въпреки,че си даваш сметка за нещата,то е по-силно.Жизнената сила има нужда от помощ,за да го надмогне.

Препоръчвам ви Класическа хомеопатия или Лечение с прана.Бах есенциите не действат толкова дълбоко.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...