Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Най - красивия. :D Този на когото сълзите са като проливен дъжд над Витоша, този който не прави лицеви опори за да не измести земята от нейната орбита, този за когото казват че е създал Бог, а не Бог него, този който яде черни дупки за закуска, дами и господа :D

http://www.infobulgaria.info/interviews.ph...at=0&itm=88

Линк към коментар
Share on other sites

Ако всички сме достатъчно добри,

всички ще сме красиви.

Няма грозно животно,грозно куче или котка.

Няма и грозно дете.

Човека се развива в прекалено много посоки

и в един момент организма блокира и се изправя пред неразрешим проблем.

Грозна е не само грозотата,

а и това че околните не са ни помогнали да смe красиви.

;)

"Може и някоя жена по - малко красива да ми хареса от друга по - красива заради излъчване, характер, поведение, но ако е супер супер грозна ( най - малко като участничка в " Пълна промяна", най - малко) колкото и да ми се усмихва, да е мила, да има излъчване, е сори но не мисля че ще ми хареса като жена , като човек да, но като жена не"

Зависи колко голям портфеил има  ;)

Ако наистина е с супер добра и супер богата и супер грозна,като чудовището от Лох Нес,

ще има много кандидати за нея. :lol:

Малко хумор все пак не е излишен в тези времена на тотален материялизъм.

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

"Не зависи !! Аз ще се стремя моят да е дебел, а не да разчитам на жени, камо ли грозни ! Пък може да говориш и за себе си, знае ли човек"

Грозотата е единствено в съзнанието ти,извиси се над матерялното.

Бог не ни съди заради това че сме красиви или грозни.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм казал, че Бог ни съди за красота или грозота, нали ? Аз обясних какво имам предвид, приятелството си е приятелство, харесването си е харесване. Може и да се извися над материалното - тогава или няма да живея в този свят, а в по - съвършен, или пак ще имам някакви ( пък дори да не са абсолютно определени) критерии за хубаво, и пак една жена би ми харесала повече от друга, и то не само заради визия, но и заради неща които посочих по - горе.Почти за всеки човек от плът и кръв външният вид има значение, дори да е минимално това значение, почти никой според мен не е Абсолютно независим от външния вид, тоест има хора които визуално му харесват повече, и такива които никак не му допадат, но това не значи че визията е единствен фактор за това да ти харесва някой ( говоря за харесване между мъж - жена, в такъв смисъл).

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Знам накъде отива разговора и нарочно следвам тънката линия,

тънката линия на нормалното и общоприетото и лудостта за да разбера къде ще ме отведе.

До какви изводи. :3d_134:

Аз пък все си мисля че има несъвместими типове хора.

Колкото и да е красива една жена ако има несъвместим с твоят характер,дори да е добра  не може да ти стане даже

и приятел.

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Не е нужно постоянно да редактираш. <_< Да, съгласен съм че ако са несъвсместими характерите не може да ти стане дори приятел, но ти ще съзнаваш, че тя е по - хубава от еди коя си ( в зависимост от твоите критерии), но пак няма да си приятел с нея. Ако става дума за харесване, поне за мен и поне засега външният вид не е фактор, който да е Абсолютно без значение, а за теб ? Мислиш ли, че си Абсолютно независим от външността и би харесал някоя мнооого грозна жена само заради душата, ами ако трябва да избираш между две жени : много грозна физически и много красива физически ( или поне по - хубава от първата) с еднакво добри души, с характери съвместими с твоя, и двете интелигентни и харизматични, коя ще предпочетеш ( само по визията се различават!;)) ?

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

В кръга на шегата или грозната ще си направи операция на лицето, или красивата ще ходи на фитнес :D . Аз като казвам красива нямам само предвид лице или пък тяло - говоря като цяло ( лице и тяло), като казвам грозна пак имам предвид лице и тяло. Така че в задачката красивата си е красива от всякъде и обратното. :D На " Пълна промяна", доколкото съм гледал и телата си променят, то затова е пълна, а не частична промяна. Но задачата е за томодаши, за който външността е Абббсолютно без значение, той отдавна сее извисил над таквиз ми ти работи. Може и за теб да е задачката - замени жена с мъж и готово, изброените по - нагоре качества важат и за двамата. :P

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Аааааа мен ме остави аз харесвам "грозотии" с излъчване. Томодаши да му мисли, но пък и ти търсиш пълно съвършенство и отвътре и отвън. Искрено ти пожелавам да го откриеш :thumbsup: сигурно си прав може би и ти си съвършен и си търсиш нещо което да ти отговаря. Но аз се замислих и за нещо друго може би красивите и умни жени/мъже понякога също се чувстват самотни и нещастни. Няма да забравя преди доста години една изключително красива жена се беше напила до смърт в едно от барчетата където се събирахме с приятели и плачеше като малко дете защото беше нещастна в любовта. Хвана ме за добър слушател и ми каза, че нейния проблрем за това че е красива е не по-малък от моя която от малка съм си мече d4eaf0a49a6e08b6a7324d310384cc63.gif и че мъжете я търсят единствено за секс без да си направят труда да я разберат като душа. Съпреживях болката и...

Линк към коментар
Share on other sites

Къде аз казвам, че съм съвършен и най - най - важното което е, Къде аз казвам че търся съвършенство отвътре и отвън ? На света няма нищо съвършено, това което пиша е примерно, хипотетично, задачка към томодаши. Нито пък съм засегнал темата кой колко е щастлив - по - красивите ли са по- щастливи, по - грозните ли, никъде не съм поставял въпроса. Просто смятам, че на света Почти няма човек, за който външността да няма поне миниатюрничко значенийце, затова дадох примера с двете жени. Харесваш грозотии с излъчване, и искаш да ми кажеш, че ако и двамата мъже имат еднакви излъчвания ( поне ти да ги оценяваш така) и всичко им е еднакво като поведение и душевност, на теб поне мънинко няма повече да ти хареса по - хубавия , а напротив абсолютно никакво внимание няма да му обърнеш, въобще няма да се захласнеш ( примерно) ? И съвсем целенасочено ще избереш по - грозноватия въпреки, че абсолютно всичко им е еднакво, само дето единия е по - хубав ?

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Няма на света двама човека с еднакво излъчване това от една страна. Естествено и аз ценя красотата, но просто се размислих върху по-дълбоките неща. Трето, ако трябва да избирам ще послушам сърцето си :) .

п.п. Никой не е съвършен да. И най-красивия човек да питаш и той ще ти каже че все има нещо което го притеснява.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Охх, слава богу. :D Аз помислих, че автоматично ще избереш по - грозния, защото няма да го различаваш от по - хубавия ( който да речем не е супер красавец, но пак е по - хубав ), както например в една книга извънземните питаха хванатия от тях мъж : " Ти жена ли си ?", понеже за тях изглеждахме абсолютно еднакви и мъже, и жени. :D Ще послушаш сърцето си, но умът ти така или иначе ще прецени кой е по - хубав ( според твоите си критерий), което не значи че трябва задължително да слушаш ума, това вече си е товя работа, но оценката ще е направена в съзнанието ти.

П.п. : да, чел съм че има красиви хора, които са недоволни от външния си вид, но луди всякакви :D:P

П.п. Или пък автоматично ще избереш по - грозноватия, защото имаш фобия от по - хубавите. :P ( шега естествено :P )

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Значи в окултната наука има един много важен закон. Да слушаш двамата свидетели. Важно е умът и сърцето да са в хармония иначе спукана е работата :) )). За това всеки търси или очаква може би е по-точната дума да срещне сродната си душа. Точно неговата си половинка иначе винаги ще куца по нещичко и никога няма да живее в пълнота. Не си ли съгласен? А иначе аз се възхищавам от красотата, но тя за мен не се състои в идиалните външни форми непременно въпреки че и това не подценявам. Светът е пъстър това е най - хубаво от всичко :) .

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да, пъстър е. Хармония между ума и сърцето - да, чел съм че трябва да се помиряват противоречията, но ако умът казва избери по - хубавия, а сърцето те дърпа към по- нехубавия, значи компромисния вариант е да не избереш никой. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, пъстър е. Хармония между ума и сърцето - да, чел съм че трябва да се помиряват противоречията, но ако умът казва избери по - хубавия, а сърцето те дърпа към по- нехубавия, значи компромисния вариант е да не избереш никой. :hmmmmm:

Такива въпроси си задава човекът, непознаващ и неовладял себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Не можеш да ме засегнеш с това ( предполагам че не искаш, но знае ли човек ;) ). Не претендирам за обратното на твоето твърдение. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

hrisko_89 когато погледнеш на една жена с очите на Любовта тогава тя ще бъде най- красивата на света за теб. Пожелавам ти го от сърце.

От твоята уста в ушите на Шефа. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ами то и в задачата е казано, че става дума за Пример, не за реална ситуация. Да ти кажа, и аз не бих имал това противоречие, особено пък ако са двама мъже. :3d_139::D:D:lol::harhar: Пък и с жени също не бих го имал, просто защото това е хипотетично и нереализируемо.;)

Та ако го имаше ( разбрах, че няма да го имаш), все пак как би постъпила ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Но нали става дума за примиряване на противоречията между сърце и ум ? Добре, как би ги примирила тези двама калпазани ? :P Ами ако единия е по - голям - разбирам че при теб са еднакво папкали, но при някои хорица може единия да е по - голям, да е батко. Би ли дала съвет, как да ги примирят, или произволно да изберат единия от тях ? :blink:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...