Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Аз пък съм против този скалпел, ако някой ме харесва, ще ме харесва, каквато съм.

Светлината, която излъчва всеки, онази отвътре, тя променя и физически.

.

Линк към коментар
Share on other sites

Напомпването със силикон на устата увеличава Любовта в душата или увеличаването на Любовта в душата прави красива устата? Или и двете важат? Или това не ни интересува?

Всеки си има свободата да подбере плодовете за обяда, докато и него не го подберат.

Линк към коментар
Share on other sites

Много жени (и мъже)по света стават наистина хубави, благодарение на естетическата хирургия. Аз не мога да бъда против нещо, което помага на хората да се усещат добре и да се харесват. Все още демагогстваме и противопоставяме душа на тяло. Остаряло мислене. Дуалистично и антагонистично.

За да бъде харесана една душа, минава време, много време да бъде опозната...

За силиконовите устни - защо не. И въобще, хората трябва да бъдат красиви, поне да се стремят да бъдат.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом целта на пътя ми е някой човек да ми харесва душата, тъй ще е... Ама при мен не може да се стигне до там, понеже само като видят външността ми и бягат. И добре, че е така, че да нямам подобна цел. И нека хората стават по хубави, щом пък това е тяхната цел. Едва ли има някой, който да е против това. Но душевността не може да се изчерпи със самочувствието, а самото то може да попречи на много по-ценни качества да се развият, зависи от аспектите му. И освен това ако цял живот си реша косата, едва ли ще ми остане време да си среша душата. Ама ние грозните, нямаме много възможност за избор в това отношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се самоиронизираш - добре.

Ходи тогава несресан, но със сресана душа и един ден душата ще ти отмъсти, защото не си сресал "обвивката си". Така е с красивите души.

Линк към коментар
Share on other sites

На времето жените са поправяли естествената си талия с помощта на корсети - какво ли биха си помислили те, ако видеха нас - днешните жени, които никога не бихме се украсили с тях, нито пък с перуките им? Сигурно изглеждаме груби, грозни и несресани по тяхната норма за красота.

Как ли ще оценят нашите красиви силиконови устни и други части на тялото след 100 години? Може би така, както ние сега гледаме на корсетите?

Струва ми се, че представите ни за физическа красота бяха субективни и подвластни на модата.

Не отхвърлям нищо, което ще помогне на някого да обича себе си повече (но дали точно то няма да му усложни кармата вместо да помогне за почистването и?).

За мен физическата красота се осигурява от физическата и емоционална чистота и от излъчването, за което говори Хамелеона...

Светлината, която излъчва всеки, онази отвътре, тя променя и физически.
:thumbsup: :thumbsup: Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето те са имали и корсети в мисленето. Докато не идва епохата на широките деколтета и свободата на мисленето.

А кармата не е дамоклев меч. Не бих я размахвала заканително като показалец.

Душевната красота ли? По-добре, ако нямаш подобна, да компенсираш с външна. Красотата е modus vivendi. И както казват французите - "savoir d'etre".

Линк към коментар
Share on other sites

Физическата красота не е подвластна на модата, а още по-малко на субективизма.Красивото е красиво и преди 100 и преди 1000 години.Красота в чист вид е голото тяло.Красиво тяло се постига с малко спорт, а какво лошо да се"пипне тук там" с помоща на съвртеменната медицина.Все пак гравитацията не прощава на никого.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е нужно да имаме перфектните пропорции ,за да се наречем красиви.Хората са красиви сами по себе си.Тяхната неудовлетвореност и неувереност ги прави грозни.Заглеждала съм се по хората по улицата ,ами няма грозни хора има зле поддържани хора.Един стилно облечен човек ,добре подстриган и гримирана(за жената)+една широка усмивка на лицето ,какво по красиво от това.Всеки трябва да се научи да показва красивото у себе си , да го изкара на повърхността и да го остави да доминира над всичко което според него е некрасиво.Вместо това обаче повечето хора постоянно мислят и си повтарят,"ех защо нямам това или онова"и това ги потиска и ги прави грозни,първо в техните очи и постепенно в очите на останалите.Харесвайте се ,за да ви харесват :thumbsup:А смисъла е да се чувстваме по -уверени ,по- наперени :) и да покорим деня.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Красивото се вижда, когато е скрито. Красивото, на повърхността изкарано, пошлее. Очите човешки не виждат красотата. А тя е в невидимото за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

А защо да не е красиво и отвътре и отвън - нали всичко е свързано?

Какво значи да пошлее - какви са мерките за пошло? Пошлото дето го наричаме така, значи ли, че го презираме?

Защо да не виждат очите човешки красотата? Моите например обичат във всичко и във всеки да я виждат. И дори специално я търсят там, където на пръв поглед я няма... и като я потърсят, я намират винаги. :thumbsup:

диди! :thumbsup:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Красивото се вижда, когато е скрито. Красивото, на повърхността изкарано, пошлее. Очите човешки не виждат красотата. А тя е в невидимото за тях.

Ако тръгна да разнищвам това мнение сигурно ще кажа подобни неща като Донка, но не ми се иска да го правя, защото много, много ми харесва. Небуквално ми харесва. Да, красотата е невидима за очите.

Много жени (и мъже)по света стават наистина хубави, благодарение на естетическата хирургия. Аз не мога да бъда против нещо, което помага на хората да се усещат добре и да се харесват. Все още демагогстваме и противопоставяме душа на тяло. Остаряло мислене. Дуалистично и антагонистично.

Ако искаме да помогнем на тялото с или без пластична хирургия, щем не щем, ни се налага да спретнем душата. На душата също може да се помогне с тялото, но неговите възможности са по-малки. Така или иначе, вървят си заедно, сега. И да искаме, няма как да ги противопоставим, освен ако по някаква причина не държим особено на това.

За пластичната хирургия – тя си има своя смисъл, както и всичко останало в нашия живот. В моя живот смисълът и до този момент е да се замисля за имитациите, и за това липсата на какво прави една имитация особено евтина – духът.

Но това е моят живот, за друг може да е друго. Както вече казах, всеки има свободата да си направи плодова салата по свой вкус, макар че, има сезони с които му се налага да се съобразява. Честно казано, несезонните плодове не са ми никак вкусни. Макар, да се изкушавам да си купя от време на време – все се надявам, че може би в този ъгъл на оранжерията, където е раснала мойта ягода, слънцето е пекло по-силно, била е пропусната по-случайност от пестицида, и берачката, като я е откъсвала си е мислела за устните на своя любим.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Точно!

По същата логика и механизъм се пренася към душата и суетата на тялото - недоволството му от естествения си вид, усещането за липса, която трябва да се попълни със "силикон"....

И като стана дума, че "корсетната красота" е симптом за стегнати в корсета на ума си души :thumbsup: , то какви ли мисли и емоции съответстват на "силиконовата красота", характерна за нашето време?

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро пътувайки с моя приятелка у мен изникна подобен въпрос като този в настоящата тема -“Защо Бог е създал тази красота, тези красиви външно мъже и жени след като в повечето случаи те се оказват фаталните мъжe и жени”?. У тях се е проявила красотата на материята която буди възхищение, но и завист, възбуда, но и отчаяние, любов, но и гняв. Те се превръщат в обект на всички онези човешки желания и стремежи подтикващи човека към неосъзнати и подли решения.

Войни са се водили в името на Красотата на Жената.

Затова ги нарекох фатални (разбира се това не е мое лично определение), но мен лично ме боли когато се вгледам в празния поглед на една красива жена или един мъж.

Аз се възхищавам на красотата във всички нейни форми и ми е тъжно когато тя остава не оценена, а още по-лошо-унищожена.

Дали външната красота ще е в резонанс с вътрешната или обратно е част от индивидуалния път на всеки в стремежа му към разтваряне за Божествената Любов.

Красотата ще спаси света!

http://www.youtube.com/watch?v=8HSU4f_7sog :feel happy:

p.s. "Тристан и Изолда"-невероятен филм

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Физическата красота не е подвластна на модата, а още по-малко на субективизма.Красивото е красиво и преди 100 и преди 1000 години.Красота в чист вид е голото тяло.Красиво тяло се постига с малко спорт, а какво лошо да се"пипне тук там" с помоща на съвртеменната медицина.Все пак гравитацията не прощава на никого.

:3d_016: и във всички мнения до тук надделяват погледите върху лицето!? Добре ! Малко спорт, хирургично "пипване" и за тялото...Моля ви бихте ли включили мнения и за ръста на човека-той също е елемент на външната красота. За него генните инженери все още не се намесват, а хирурзите не могат да покажат възможности за промени.

Как виждате съотношението ръст/душа?

Линк към коментар
Share on other sites

Ръстът ли? Разбира се, че е много важен. Високите хора са по-естетични. За жалост, българите не са от високите.

А отношението ръст-душа леко клони към расизъм. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Пак може да звучи крайно, но си мисля, че като се гледа през очите на Любовта всичко е красиво.

Суетността ни е присъща /особено на жените/, но пък щом се харесвам и се чувствам добре в кожата си, какво значение има чуждото мнение?

В огледалото виждам едно 36 годишно дете и изобщо /вече :harhar: / не ми пука кой, какво си мисли. Все пак всичко е относително...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif Да, за Любовта няма предразсъдъци. Затова очите и са толкова красиви, и гледат красиво. Защото приемат всичко, и се радват на всичко, сякаш е най-безценния диамант.
Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif Да, за Любовта няма предразсъдъци. Затова очите и са толкова красиви, и гледат красиво. Защото приемат всичко, и се радват на всичко, сякаш е най-безценния диамант.

icon12.gif:thumbsup2: :thumbsup2:

Красотата се познава по това, че дава свобода и Живот на всичко - без критерии, мерки и ограничения. Като Любовта.

Ако една красота е способна да отнеме живот, то тя е загубила Любовта, а с това и Красотата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам нищо против пластичната хирургия, освен това, че прави хората еднакви. А както каза Мона, красотата се познава по това, че е различна.

Не ми допада идеята всички жени да са с еднакви устни, скули, размер гърди и ...т.н.

Пластичната хирургия може да коригира дефекти, но като запази индивидуалността на човека. По този начин запазва и красотата му. Какво по-хубаво от това да бъдем себе си

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

В нашият свят има много красота! Красиво е цветето, красиво е котето...красиви са децата!

Жените са нежни и очарователни! Мъжете са мъжествени.

(За мен красотата е естественото състояние, хармонично)

Възхищавам се на цялото многообразие от красота в различни цветове и форми.

Красиви сме! Красотата е нещо прекрасно, част от нас, така както са красиви изгрева, залеза, морето, звездното небе...гората, малката гъсеничка, пеперудата, славея, паячето, зебрата, тигъра, елена, калинката...

Покажете ми едно грозно творение, аз не се сещам.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

В нашият свят има много красота! Красиво е цветето, красиво е котето...красиви са децата!

Възхищавам се на цялото многообразие от красота в различни цветове и форми.

Покажете ми едно грозно творение, аз не се сещам.

:thumbsup2: :thumbsup2: И аз! :feel happy:

Тази сутрин имах "упражнение" по виждане на красивото. :D Една кисела и сърдита на целия свят служителка се нахвърли върху мен още с влизането ми в стаята. Загледах се внимателно в нея и успях да видя красивата жена зад смръщеното изражение на лицето - само след минута ми говореше спокойно, а на излизане дори ми се усмихна и ми каза довиждане. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...