Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какъв е смисълът на физическата красота?


Recommended Posts

Красотата прощава всичко.

И на нея всичко й е простено.

Факт.

Ех, а времето, годините, защо ли така безпощадно я сломяват?...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек живее в красив (т.е уютен и подреден) дом, когато носи красиви (не непременно последен писък на модата, но елегантни) дрехи, когато посещава изложба на красиви картини, когато слуша красива музика ..., тогава той е заобиколен, дори бих казала потопен, в хармония, което няма начин да не му се отразява благоприятно.

И само още нещо последно да допълня - когато нещо е създадено (замислено и изпълнено) с любов, няма начин да не се получи красив, хармоничен резултат. Много е важно какво влагаме от себе си, когато правим каквото и да било - вечеря за семейството, почистване на жилището, рисуване на картина, управление на държава, ...

...нещо такова! Нещо. като "Предай нататък"! Нещо като - ... живей с нещата, които те вълнуват по филмите /например/, усетил нечие /добре предадено себеусещане/, то става мое в първият момент. Запомням! После се наслагват собствените ми съображения, съмнения, асоциации - всичката "съвкупност от условности" /която съм/, но вече обогатена "съвкупност от условности", подчинена обаче на същият порядък, който се очаква да съм аз, /и всеки/.

Красотата прощава всичко.

И на нея всичко й е простено.

Факт.

факт - миг

***

"...................................

... какво съм?

Разпилян от бриза прах,

енергия съм,

квант, по скалата на Слънцето.

... ще ме усетите

във топлото му изкупление,

... за ничий грях."

***

... красотата, любовта, гнева, злобата, завистта, гордостта, еуфорията, силата и слабостта, победата и загубата, гениалността и безхаберието, любопитството и безразличието, щастието, мъдростта ... и ... - са "изчистени" субстанции /"в лабораторията на персоналното познание"/. И всеки има достъп, повече от щедър /повече от колкото може да употреби/. И всеки сам дозира концентрациите, после пак сам - "сърба, каквото си е надробил". "Коктейла" се "ъпгрейдва" с всеки вдъх, поглед, крачка, мисъл, чувство, които сме идентифицирали в собствената си "лаборатория".

За ВСИЧКОТО е нужна Отправна точка

... нещо като СЪВЪРШЕНСТВО, което е такова, откъдето и да го гледаш. Бог!

Бог, на който да подчиним всичките си страхове. От най-екзистенциалните, до най-баналните. И нека е "сделка", ... ако е с когото трябва. /Сделка обаче носи понятие "човешко, твърде човешко"/. Това, според мен се е случило в Гетсиманската градина.

***

Той е упование, Отправен знак, не ... еднократен акт /с юридическа стойност, който да се сложи в сейф, "да го хванеш за шлифера" ... прости/. Защото " ... в кошара не вкарва".

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

бяса

... красотата, любовта, гнева, злобата, завистта, гордостта, еуфорията, силата и слабостта, победата и загубата, гениалността и безхаберието, любопитството и безразличието, щастието, мъдростта ... и ... - са "изчистени" субстанции /"в лабораторията на персоналното познание"/. И всеки има достъп, повече от щедър /повече от колкото може да употреби/. И всеки сам дозира концентрациите, после пак сам - "сърба, каквото си е надробил". "Коктейла" се "ъпгрейдва" с всеки вдъх, поглед, крачка, мисъл, чувство, които сме идентифицирали в собствената си "лаборатория".

:thumbsup2:

Нека остаряваме,като катедрали :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Нека остаряваме,като катедрали
:thumbsup:

Съхранили любовта и чистотата в душите си.

Когато всички се заобичат всичко и всички ще са красиви, сега няма толкова Любов за това няма и толкова красота!-adelaida

Безлюбовието,да, най-вече я сломява красотата...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нека остаряваме,като катедрали
:thumbsup:

Съхранили любовта и чистотата в душите си.

Когато всички се заобичат всичко и всички ще са красиви, сега няма толкова Любов за това няма и толкова красота!-adelaida

Безлюбовието,да, най-вече я сломява красотата...

А ако си бил обект на подигравки като малък,заради твой недостатък и той се е превърнал в комплекс?Как бихте постъпили вие?

Линк към коментар
Share on other sites

А ако си бил обект на подигравки като малък,заради твой недостатък и той се е превърнал в комплекс?Как бихте постъпили вие?

Истина е, че понякога малките деца могат да бъдат и много жестоки, без да се замислят, че нараняват някого. :( Тъжно е, защото за едно дете, с неоформен още характер, което е податливо на влияние,една обида може да има огромни последствия върху крехката детска психика, могат даже да бъдат насадени комплекси от измислени или недотам измислени недостатъци, ако се акцентира върху тях.

Всеки е изпадал малко или много в подобна ситуация. За детето е трудно да осмисли и да прости подобно грубо поведение на своите връстници. Това е разбираемо. Но дано порасналият вече възрастен да не таи омраза в сърцето си, само прошката би заздравила раната! Прошката и любовта! А когато има любов- къде са недостатъците?!

:feel happy::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Възможно ли е физическата красота да е награда, а не изпитание ? Или пък едновременно и награда, но и изпитание ? :hmmmmm:

Ангелите... не са ли красиви...

Със сигурност е награда, колкото и всеки един недъг.., и изпитание е, и дар.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм виждал наживо ангели, но ги представят красиви, а и няма как, ако не са няма да са ангели а демони. :) Интересна ми е двойнствеността на нещата, ако мога така да го нарека : красотата - изпитание и дар, грозотата - изпитание и дар, във всяко нещо могат да се намерят най - малко две страни, интересно. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм виждал наживо ангели, но ги представят красиви, а и няма как, ако не са няма да са ангели а демони. :) Интересна ми е двойнствеността на нещата, ако мога така да го нарека : красотата - изпитание и дар, грозотата - изпитание и дар, във всяко нещо могат да се намерят най - малко две страни, интересно. :hmmmmm:

Дуалност :)

Линк към коментар
Share on other sites

Бре, как отнесохте физическата красота към ангелите, мога само безпомощно да се питам.

Но... тя е само резултат и то такъв, че трудно би бил определен за дар, поради това, че никой не го е принасял от вън

и по-лесно за изпитание, поради това, че ни убягват предназначенията и.

Но... май тя не понася много обсъждания за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш предвид, че не е дар, а резултат, защото не е дарена, а заслужена, да май е така. :hmmmmm: Но ми се струва , че е по - изпитание красота, от изпитание грозота. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Не бих говорил за развитие, но вероятно за преодоляване на нещо по-конкретно...

Но красотата има различни форми и различни огледала, в които може да ги отразява.

Определението "физическа", само по себе си, се отдалечава от формите, които моята психика харесва да отразява. Примерно.

Линк към коментар
Share on other sites

Хммм... изпадате в много излишни размишления :)

Нещата са такива каквито са :)

Всички ще умрем един ден, нали ? Това добро или лошо е ?... Това е каквото е :)

И какво значи "красота" ? Аз харесвам кльощавите брюнетки, друг мой приятел харесва малко по-пълничките блондинки.  ;)

А да не говорим, че в началото на 20ти век на почит са били дебеланките.

Красотата сама по себе си е нещо мнооооого относително, сега в нашите времена просто група модни дизайнери са се събрали и са решили "Вече по нашите списания ще слагаме еди-какви си момичета, това е красиво"

И от там нататък хората просто попиват. => Social Conditioning

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно се има предвид красотата в зависимост от съответната епоха. Например вярно е, че красотата е относителна, но има хора които са толкова красиви ( например жени), че всички ще се съгласят с това, дори по принцип да не са техен тип. И обратното - толкова некрасиви, че дори хората които ги обичат или харесват заради някаква друга прична, ще си го знаят. :) Може би с развитието на генното инженерство всички ще бъдем аполоновци и афродити, след около 200 години например. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Красивите жени не носят само чертите си, а и заряди, които се приемат различно от различните красиви мъже. :)

Защо красиви ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Но понякога може да има външна красота и без заряд ? Това не са неделими елементи. :hmmmmm: И защо :

" които се приемат различно от различните красиви мъже. :) ", защото само красивите мъже харесват красивите жени ( което със сигурност не е така;) или защото всички мъже сме красиви. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Но понякога може да има външна красота и без заряд ? Това не са неделими елементи. :hmmmmm: И защо :

" които се приемат различно от различните красиви мъже. :) ", защото само красивите мъже харесват красивите жени ( което със сигурност не е така ;) или защото всички мъже сме красиви. :D

Според мен той искаше да каже, че само красивите мъже получават красивите жени ?

Така ли е ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...